DOMŮ

Hlavní navigace
Porsche Inter Auto
Slovakia spol. s r.o.
Cesta na Senec 2/A
821 04 Bratislava

Tel: +421 249 262 438

E-Mail: info@porsche.sk

Tlačové správy

Aktuálne tlačové správy

Predstavenie nového modelu Porsche Macan v Európe

Debut upraveného prepĺňaného benzínového motora, nových dizajnových prvkov a bohatšej výbavy

Stuttgart. Premiéra Porsche na autosalóne v Paríži: Nové Porsche Macan s úsporným 2-litrovým 4-valcovým prepĺňaným benzínovým motorom s upraveným tvarom spaľovacieho priestoru a s filtrom pevných častíc. Dodáva výkon 180 kW (245 k) a maximálny krútiaci moment 370 Nm. V spojení so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou PDK dokáže kompaktné SUV zrýchliť z 0 na 100 km/h za 6,7 sekundy

a dosahuje maximálnu rýchlosť 225 km/h. Podľa cyklu NEDC je kombinovaná spotreba 8,1 l/100 km. Prepracovaný model dostal niekoľko nových významných prvkov v oblasti dizajnu, komfortu, konektivity a dynamiky jazdy vrátane 3D priestorovo stvárneného LED panelu

v zadnej časti vozidla a nového plne prepojeného systému Porsche communication management (PCM) s 10,9 palcovou dotykovou obrazovkou. Nové Porsche Macan bude mať svoj európsky debut na parížskom autosalóne.

Upravený a lepšie vyvážený podvozok

Dynamické jazdné vlastnosti zostávajú hlavnou výhodou Porsche Macan. Prepracovaný podvozok zvýšil komfort a jazdenie s Porsche Macan je vďaka tomu ešte zábavnejšie. Ako typické športové vozidlo dostane zmiešaný rozmer pneumatík. Vodič tak naplno využije výhody systému inteligentného pohonu všetkých kolies Porsche Traction Management (PTM) a možností, ktoré ponúka dynamický jazdný štýl. Novo vyvinuté pneumatiky s vyšším výkonom znamenajú lepšie jazdné vlastnosti a lepšiu dynamiku pri prejazde zákrutami. Rozmer diskov kolies prechádza od štandardne dodávaných 18 palcov až po 21 palcov dodávaných na želanie.

Aerodynamickejší dizajn s Full LED svetlometmi a s novými farbami

V súlade s DNA značky Porsche dostal aj nový model Porsche Macan 3D priestorovo stvárnený LED panel na zadnej strane vozidla. Brzdové svetlomety so štvorbodovým dizajnom patria k ďalším výnimočným prvkom identity značky. LED technológia patrí do štandardnej výbavy nových predných svetlometov, zatiaľ čo ešte lepšiu distribúciu svetla zabezpečuje na želanie dodávaný systém Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus). Predná časť Porsche Macan bola výrazne prepracovaná a momentálne pôsobí širším dojmom. Vodič môže vyjadriť svoju osobnosť vďaka štyrom novým farbám exteriéru - zelená metalíza Mamba Green Metallic, strieborná metalíza Dolomite Silver Metallic, modrá Miami Blue a sivá Crayon.

Plne prepojené: Porsche Connect Plus a online navigácia ako štandard

Vďaka novému systému Porsche Communication Management (PCM) ponúka Porsche Macan širokú paletu digitálnych možností. Full HD dotyková obrazovka dostala 10,9-palcovú uhlopriečku (predtým 7,2 palca). Rovnako ako v modeloch Porsche Panamera a Porsche Cayenne sa užívateľské rozhranie dá upraviť prostredníctvom zložiek s nastaviteľným obsahom. Štandardnou súčasťou je plná konektivita vrátane prvkov ako online navigácia, príprava pre mobilný telefón, dve audio rozhrania a inteligentné hlasové ovládanie. Medzi ďalšie štandardne dodávané prvky patria Porsche Connect Plus (s telefónnym modulom LTE a s čítačkou na SIM kartu), WLAN hotspot a široká paleta služieb Porsche Connect. Samozrejmosťou je možnosť pripojenia do služby Here Cloud, ktorá sa používa pre navigačné účely. Využívanie cloudu umožní vodičovi prístup k najaktuálnejším mapovým podkladom, vďaka čomu sa dá cesta rýchlo vypočítať. Aplikácie Porsche Connect app a Porsche Car Connect app umožňujú, aby vodič komunikoval so svojím Porsche Macan prostredníctvom mobilného telefónu. Aplikácia Offroad Precision prináša ešte intenzívnejší zážitok z jazdenia v teréne vrátane možnosti trasovania.

Nové prvky dodávané na želanie: športový volant GT, ionizácia vzduchu a dopravný asistent

Ponuka prvkov dodávaných do nového Porsche Macan na želanie sa rozšírila o viaceré asistenčné systémy. Na želanie dodávaný športový volant GT pripomína dizajn volantu z ikonického Porsche 911. Prepínač režimov integrovaný do volantu, vrátane tlačidla športovej odozvy, je súčasťou balíka výbavy Sport Chrono Package, ktorý sa do Porsche Macan dodáva tiež na želanie. Nový dopravný asistent používa adaptívny tempomat. Vďaka tomu je jazdenie do rýchlosti 60 km/h ešte uvoľnenejšie a pokojnejšie. V pomalej premávke systém udržiava vozidlo v jazdnom pruhu a zároveň poloautomaticky zrýchľuje aj brzdí. Porsche rozšírilo zoznam na želanie dodávaných prvkov pre zvýšenie pohodlia. Medzi nimi sa nachádza vyhrievané čelné sklo a ionizácia vzduchu. Spolu so štandardne dodávaným filtrom peľov a sadzí sa takto zvyšuje kvalita vzduchu vo vozidle.

 

Objednávky dostupné už teraz: nové Porsche Macan s viacerými štandardne dodávanými prvkami

Objednávky na nový model Porsche Macan sú už spustené. Kompaktné SUV sa bude vyrábať v závode Porsche v Lipsku a základná cena v Nemecku (vrátane DPH a národných špecifikácií) bude od 58 763 eur. Ponuka štandardne dodávaných prvkov sa rozšírila o LED hlavné svetlomety, nový systém PCM s online navigáciou a so systémom Connect Plus a o alarm proti ukradnutiu vrátane monitorovania interiéru.

________________________________________________________________________________________________________________

Porsche Macan: Kombinovaná spotreba paliva 8,1 l/100 km, kombinované emisie CO2: 185 g/km

Hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 sa získavali novu meracou metódou Worldwide Harmonised Light Vehicle Test Procedure (WLTP). Hodnoty podľa normy NEDC, ktoré sa určia prepočtom z nového cyklu, sa môžu dočase používať. Tieto hodnoty sa však nemôžu používať na porovnanie s doteraz uvádzanými hodnotami získanými podľa meracej metódy NEDC.

Ďalšie informácie o oficiálnych hodnotách spotreby a emisií CO2 nových osobných automobilov nájdete v publikácii Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2 Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen, ktorá je bezplatne dostupná na všetkých predajných miestach a na stránkach inštitúcie Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT).

________________________________________________________________________________________________________________

Obrazový materiál je dostupný v Porsche Newsroom (newsroom.porsche.de) a na stránke Porsche press (presse.porsche.de). 

 
[+]
[x]
[+]
[x]
[+]
[x]
[+]
[x]
[+]
[x]
[+]
[x]
[+]
[x]
[+]
[x]
[+]
[x]
 

02.10.2018