Danube Equestrian Festival

Premiéra CSIO Bratislava je úspechom pre organizátorov aj jazdcov.

Po dlhých šiestich rokoch sa uskutočnil na Slovensku CSIO 3* Logines EFF series, na unikátnom mieste, ktoré je jedným z najkrajších a najznámejších miest v Bratislave. Jazdecké preteky majú na Slovensku dlhoročnú tradíciu a Danube Equestrian Festival tak prináša na netradičnom mieste preteky svetových parametrov. 

Počas štyroch dní parkúrových pretekov CSIO 3* sa v Bratislave na Tyršovom nábreží uskutočnilo celkom devätnásť súťaží v dátume od 19. do 22. mája 2022 pod názvom Danube Equestrian Festival.

V jednotlivých súťažiach pretekov sa zúčastnilo celkovo 240 koní zo šestnástich krajín. Domáci jzadci sa úspešne umiestnili hneď v niekoľkých súťažiach a získali tak mnohé ocenenia. 

Slovenská hymna sa ozývala aj v sobotu pri príležitosti súťaže CSI1 Big Tour s výškou prekážok 135 cm, ktorú vyhrala slovenka Michaela Ješková na osemročnom koni Joebon Blue. Rovnako aj v prípade Middle Tour s výškou 125 cm sa umiesnili hneď dvaja slovenskí jazdci a to Matej Marčok s osemročným koňom Juventus M na prvom mieste a na treťom mieste Daniel Ouzky s deväť ročným koňom Cantiano. 

 

Víťazkou CSIO3* - Gold Tour s výškou prekážťok 150 cm sa stala Sophie Hinners z Nemecka s osemročným koňom Cepano Baloubet.  

Cenu víťazke odovzdal v mene Porsche Slovensko manažér predaja Porsche, pán Andrej Kurej. 

 

Teší nás, že sme boli hrdým partnerom unikátneho projektu - Danube Equestrian Festivalu 2022

> Video z podujatia