Red Bull 400

Trailový beh red Bull 400.

Piaty ročník najťažšieho 400-metrového behu na Slovensku sa aj tento rok konal na Štrbskom plese v pôsobivom prostredí Vysokých Tatier, prvýkrát však za prítomnosti Porsche Slovensko ako partnera tohto unikátneho podujatia. Extrémny výkon sa tak 10. Septembra 2022 preniesol spod kapoty na odvážlivcov na trati.

 

Dokopy viac ako 900 súťažiacich sa postavilo na štart s cieľom zmerať si sily so skokanským mostíkom a so strmou traťou so sklonom 37°. Ženy aj muži počas celého dňa testovali hranice svojich možností v pretekoch jednotlivcov aj v štafetách a neraz sme boli svedkami športových výkonov, ktoré vyrážali dych. Tí najrýchlejší potrebovali na zdolanie mostíka len niečo málo cez 3 minúty.

Skúsiť prekonať samých seba prišilo aj niekoľko známych osobností, medzi nimi aj jeden z najlepších slovenských horolezcov – Martin Krasňanský. Ten vymenil lezecké laná za tenisky a z lezca sa stal nachvíľu bežec. 

 

Víťazmi piateho ročníka Red Bull 400 na Slovensku sa stali bývalí šampióni tohto podujatia. Eszter Hortobágyiová po víťazstve v roku 2020 zopakovala svoj úspech aj o dva roky na to a Jozef Hlavčo zvíťazil v uplynulých troch edíciách. Obaja sa okrem víťazstva mohli tešiť aj z Porsche platinových zážitkov v podobe výstupu s horským vodcom na niektorý z majestátnych tatranských štítov, ktorými sme ich ako hrdý partner podujatia ocenili.

 

Atmosféru podujatia s môžete vychutnať v našom videu.

Viac o lezení a expedíciách horolezca Martina Krasňanského sa dozviete v našom exkluzívnom rozhovore.