Nové modely Porsche 718 GTS stavajú na dizajn a športový charakter

Porsche rozširuje ponuku modelov s motorom uprostred o nové dvojmiestne verzie 718 Boxster GTS a 718 Cayman GTS. Použitím novovyvinutého nasávacieho potrubia a optimalizovaného turbodúchadla sa zvýšil výkon štvorvalcového „boxera“ so zdvihovým objemom 2,5 litra na 269 kW (365 k). Motor tak poskytuje o 11 kW (15 k) vyšší výkon než verzia 718 S a až o 26 kW (35 k) vyšší výkon než predchádzajúca verzia GTS s atmosféricky plneným motorom. Nové športové vozidlá s motorom uloženým uprostred pred zadnou poháňanou nápravou sa dodávajú so šesťstupňovou mechanickou prevodovkou. Na prianie možno objednať dvojspojkovú prevodovku PDK (Porsche Doppelkupplungsgetriebe). GTS má v sériovej výbave celý rad prvkov, dodávaných inak na prianie, ako je systém rozdeľovania krútiaceho momentu medzi jednotlivé zadné kolesá Porsche Torque Vectoring (PTV) vrátane mechanickej uzávierky zadného diferenciálu alebo paket Sport Chrono. Sériová výbava zahŕňa takisto systém Porsche Active Suspension Management (PASM), ktorý znižuje svetlú výšku karosérie o desať milimetrov.

Ešte športovejšia jazda vďaka vyššiemu výkonu

Maximálny krútiaci moment 430 Nm umožňuje ešte lepšie hodnoty zrýchlenia z pokoja aj za jazdy. Vodič ho má k dispozícii v rozsahu otáčok od 1 900 min-1 do 5 000 min-1. V spojení s prevodovkou PDK a paketom Sport Chrono zvládnu modely GTS šprint z nuly na 100 km/h za 4,1 sekundy. Najvyššia rýchlosť je 290 km/h.

Typické verzie GTS: početné čierne prvky vonkajšej aj vnútornej výbavy

Nielen technicky, ale aj vizuálne sa verzie GTS odlišujú od ostatných variantov modelového radu 718. Vpredu umocňuje športový charakter nový nárazník Sport Design. Doplnkové svetlomety v prednom nárazníku aj predné bi-xenónové svetlomety majú tmavo tónované krycie sklá v typickom štýle verzií GTS. Tmavo tónované krycie sklá majú takisto zadné svetlomety, vďaka ktorým je verzia GTS pri pohľade zozadu nezameniteľná. K tomu prispievajú aj čierne nápisy, čierna spodná časť zadného nárazníka a uprostred umiestnené čierne koncovky sériovo dodávanej športovej výfukovej sústavy. Čierne logá GTS na bočných prahoch a čierne 20" kolesá s hodvábne lesklou povrchovou úpravou završujú vzhľad vozidla pri pohľade z profilu.

Veľmi kvalitné čalúnenie Alcantarou a aplikácia Porsche Track Precision App

Gény GTS určujú tiež podobu interiéru. Stopky sériovo dodávaného paketu Sport Chrono sú integrované uprostred prístrojovej dosky. Vodič a spolujazdec sedia v športových sedadlách, ktorých prostredné časti sedacích plôch sú podobne ako v ostatných verziách GTS modelov Porsche čalúnené Alcantarou. Športové sedadlá Plus, elektricky nastaviteľné v dvoch smeroch, s nápisom GTS na opierkach hlavy, vylepšujú oporu tela v priečnom smere a komfort. Alcantara našla uplatnenie aj v mnohých ďalších častiach interiéru, okrem iného na venci volantu, konzole so stredovou lakťovou opierkou a lakťových opierkach. Mimoriadne športových vodičov podporuje aplikácia Porsche Track Precision App (PTPA), ktorá umožňuje napríklad automatické zaznamenávanie, detailné zobrazovanie a analýzu prevádzkových údajov v smartfóne.

Obe verzie Porsche 718 GTS je už možné objednávať a ich predaj sa začne v polovici decembra 2017. Ich ceny v Nemecku vrátane dane z pridanej hodnoty a špecifickej výbavy sú nasledujúce:

718 Boxster GTS                           od 78 160 eur

718 Cayman GTS                         od 76 137 eur

Ceny v Českej republike budú stanovené v nasledujúcich dňoch.

 
 

20.10.2017