Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe odštartuje na Hungaroringu

V druhej polovici apríla sa tradične začína sezóna vzrušujúcich pohárových pretekov Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. Medzinárodný seriál pretekov, organizovaný nemeckým výrobcom športových vozidiel, odštartuje v tomto roku na slávnom maďarskom pretekárskom okruhu Hungaroring.

 

Program seriálu Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe zahŕňa sedem pretekov, ktoré sa pôjdu, s výnimkou finálových pretekov, v rámci pretekov stredoeurópskej zóny FIA CEZ (Central European Zone). Prvé preteky sa uskutočnia 21. apríla na Hungaroringu, slávnom pretekárskom okruhu, na ktorom sa konajú Veľké ceny Maďarska Formuly 1. V druhej polovici mája si jazdci pretekárskych vozidiel 911 GT3 zmerajú svoje sily na rakúskom okruhu Red Bull Ring. Začiatkom júna sa tímy seriálu Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe premiestnia do Poznane, kde sa budú jazdiť jediné poľské preteky sezóny. Prvú polovicu sezóny uzavrie podnik na dobre známom okruhu Pannoniaring v Maďarsku. Po prázdninovej prestávke sa jazdci vrátia za volanty svojich vozidiel koncom augusta na modernom okruhu Slovakia Ring v blízkosti slovenského hlavného mesta. Oba záverečné preteky sa uskutočnia v Českej republike. Druhý septembrový víkend privítajú fanúšikovia účastníkov značkového pohára na okruhu v Brne. Finálové preteky celého seriálu budú na programe o mesiac neskôr v rámci pretekárskeho víkendu ETCC (European Touring Car Cup) na Autodrome Most. Po týchto pretekoch budú zverejnené celkové výsledky za celú sezónu.

 

Na tomto ročníku pohára Porsche GT3 CCCE sa zúčastnia jazdci z piatich predchádzajúcich ročníkov a nováčikovia z ostatných pohárových pretekov Porsche. Minuloročné celkové víťazstvo Piotra Parysa v Porsche GT3 CCCE bolo pre tohto jazdca odrazovým mostíkom k tohtoročnej pravidelnej účasti v pretekoch seriálu Porsche Mobil 1 Supercup. Súčasného majstra však uvidíme v prvých pretekoch Porsche GT3 CCCE v Maďarsku. Marcin Jedliński, minuloročný vicemajster, bude zaiste bojovať o titul majstra.

 

Počas prvého pretekárskeho víkendu vyjdú vozidlá Porsche 911 GT3 Cup na pretekársky okruh štyrikrát. Prvýkrát opustia boxy počas piatkového tréningu, ktorý potrvá 35 minút. Rovnako dlhá kvalifikácia odštartuje takisto v piatok o 16.05 h. Kvalifikačné časy určia postavenie na štarte v dvoch pretekoch. Prvé preteky sa začnú v sobotu o 13. h, druhé preteky v nedeľu o 10.45 h. Podľa pravidiel bude dĺžka pretekov 25 minút.

 

Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe – 1. preteky

Piatok 21. apríla, do 12.45 h – tréning (35 minút)

Piatok 21. apríla, 16.05 h až 16.40 h – kvalifikácia (35 minút)

Sobota 22. apríla, 13.00 h až 13.40 h – preteky 1 (25 minút)

Nedeľa 23. apríla, 10.45 h až 11.25 h – preteky 2 (25 minút)

 

Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe – program sezóny 2017:

21. – 23. apríla: Hungaroring (Maďarsko)

19. – 21. mája: Red Bull Ring (Rakúsko)

9. – 11. júna: Poznan Racing Track (Poľsko)

23. – 25. júna: Pannoniaring (Maďarsko)

18. – 20. augusta: Slovakia Ring (Slovensko)

8. – 10. septembra: Automotodrom Brno (Česká republika)

6. – 8. októbra: Autodrom Most (Česká republika)

 

 

 
 

21.04.2017