Porsche zvyšuje výnosy z predaja a hospodársky výsledok

Vysoká ziskovosť navzdory investíciám do budúcich technológií a nových projektov vývoja vozidiel

Spoločnosť Porsche AG zvýšila v prvých deviatich mesiacoch roku 2017 svoj prevádzkový hospodársky výsledok, výnosy z predaja, počet dodaných vozidiel aj počet zamestnancov. Jej prevádzkový zisk vzrástol o päť percent na 3 miliardy eur, výnosy z predaja sa zvýšili o štyri percentá na 17,1 miliardy eur. Ziskovosť je 17,6 percenta. Počet dodaných vozidiel v prvých troch štvrťrokoch 2017 vzrástol o štyri percenta na 185 898 vozidiel. Počet zamestnancov sa zvýšil o osem percent na 29 284.

„Našu vysokú rentabilitu dôsledne využívame na rozvíjanie oblasti elektrickej mobility a vývoj nových technológií,“ povedal Oliver Blume, predseda predstavenstva spoločnosti Porsche AG. „Nové pretekárske varianty modelu 911 a nové modely Panamera a Cayenne sa tešia veľkej obľube. Registrujeme tiež veľký záujem o techniku hybridného pohonu s možnosťou vonkajšieho nabíjania. Preto sme uviedli na trh najvýkonnejšie vrcholné verzie s hybridným pohonom v nových modelových radoch Panamera aj Panamera Sport Turismo. V roku 2019 bude nasledovať prvé celkom elektrické športové vozidlo Porsche: Mission E,“ dodal Blume.

Lutz Meschke, zástupca predsedu predstavenstva a člen predstavenstva, zodpovedný za financie a IT, zdôraznil, že vysoké investície do elektrickej mobility, ale aj do digitalizácie, predstavujú pre výrobcu športových vozidiel veľkú výzvu. Porsche bude v nadchádzajúcich piatich rokoch investovať výrazne viac než tri miliardy eur do hybridných modelov s možnosťou vonkajšieho nabíjania aj do vozidiel s výhradne elektrickým pohonom. V súvislosti s tým vytvoria v Zuffenhausene 1 200 nových pracovných miest. „To sú investície do budúcnosti našej spoločnosti. Navzdory tomu sa budeme aj v budúcnosti držať nášho strategického cieľa prevádzkovej ziskovosti vo výške minimálne 15 percent. Na tento účel budeme pokračovať v optimalizácii zdravej štruktúry našich nákladov,“ povedal Meschke.

Blume a Meschke vychádzajú z toho, že na konci aktuálneho obchodného roka 2017 vykáže spoločnosť prevádzkový zisk mierne nad vysokou úrovňou minulého roku. To isté platí pre počet dodaných vozidiel a výnosy z predaja.

 
 

02.11.2017