Prepojenie na 100 %: Porsche Cayenne s novými službami Connect

Rozšírená navigácia v režime online a Porsche Connect App s Amazon Music a funkciou Smart Home

Porsche Cayenne prináša novú úroveň sieťového prepojenia vďaka novým funkciám, službám a aplikáciám. Rozmanité možnosti sú súčasťou systému Porsche Connect Plus, ktorý je súčasťou sériovej výbavy novej generácie SUV. Vodič tak teraz môže prvýkrát využívať Amazon Music a Radio Plus, inteligentnú kombináciu konvenčného príjmu rozhlasového vysielania a internetového rádia, a to prostredníctvom informačného a zábavného systému Porsche Communication Management (PCM). Vďaka integrovanej karte SIM, kompatibilnej s LTE, je nový Cayenne nepretržite pripojený na internet. Aj táto funkcia je zahrnutá v sériovej výbave. Značka Porsche vyvinula navyše zjednodušenú aplikáciu pre smartfóny, umožňujúcu využívať hlavné funkcie „Connected Car“, sieťovo prepojeného vozidla. Používatelia majú priamo v PCM modeli Cayenne k dispozícii jednu z najobľúbenejších streamingových služieb Amazon Music. Okrem rozsiahlej ponuky hudby poskytuje Amazon Music v Nemecku aj ďalšie formy zábavy, napríklad priame zvukové prenosy všetkých zápasov futbalovej bundesligy, pohára DFB a všetkých zápasov nemeckých tímov v európskych súťažiach.

Ďalšou novinkou je Radio Plus. Táto služba s integrovanou funkciou internetového rádia prakticky neobmedzene rozširuje dosah obľúbenej rozhlasovej stanice, pokiaľ vybraná rozhlasová stanica ponúka internetové vysielanie. Ak opustí Cayenne oblasť pokrytia rozhlasovým vysielaním VKV alebo digitálnym vysielaním, prejde systém automaticky na príjem internetového vysielania. Tým sa zlepší aj kvalita príjmu v oblastiach so slabým signálom. Na využívanie streamovacej služby Amazon Music, internetového rádia a pripojenia na internet prostredníctvom hotspotu WiFi ponúka Porsche dátový balíček s dátovým limitom 7 GB.

Navigácia v režime online s využívaním kolektívnych dát

Zdokonalená navigácia v režime online s informáciami o doprave v reálnom čase pracuje ešte rýchlejšie, ponúka rozsiahlejší prehľad a jednoduchšie sa ovláda. Základom na jednoduché vyhľadávanie cieľov pre navigáciu je centrálny „vyhľadávač“, symbolizovaný lupou v hornej ovládacej lište systému PCM. Ciele možno vyhľadávať zadaním jednoduchých pojmov. Vyhľadávač navyše ponúka veľké množstvo doplnkových informácií, ako sú ceny benzínu, voľné parkovacie miesta v parkovacích budovách vrátane cien a otváracích hodín alebo aj používateľské hodnotenia hotelov a reštaurácií.

Podobne jednoduché je hlasové zadávanie navigačných cieľov pomocou nového systému „Voice Pilot“. Hlasové ovládanie Porsche bolo zdokonalené. Celý proces prebieha teraz vďaka internetovému rozpoznávaniu reči výrazne intuitívnejšie než doposiaľ. Napríklad cieľ pre navigáciu je možné zadať bez podrobnej adresy.

Pomocou systému Voice Pilot možno ovládať nielen navigačné funkcie. Systém rozumie celkovo viac než 100 povelom od navigačných funkcií cez ovládanie hudby až po funkcie vozidla, ako je napríklad klimatizácia a vyhrievanie sedadiel.

Optimalizovaný bol takisto výpočet trasy pre navigáciu na základe súčasného procesu spracovania zadania navigačným systémom vozidla v PCM a na internete. PCM sa potom samostatne rozhodne, ktorá navigačná funkcia vypočítala optimálnu trasu, vodičovi však vždy ponúkne najprv najrýchlejšie vypočítaný výsledok.

Navigačný systém s novou službou Risk Radar okrem toho spracováva aj tzv. kolektívne dáta, čo sú z príslušne vybavených vozidiel anonymne získavané a odovzdávané dáta o stave dopravy a vozovky. Senzory vozidiel môžu upozorňovať napríklad na hmlu, nebezpečenstvo šmyku a miesta nehody. Nový Cayenne tak môže prispievať k minimalizácii rizík a zabraňovať nehodám. Ciele možno zadávať nielen do systému PCM, ale aj komfortne a s predstihom smartfónom prostredníctvom aplikácie Porsche Connect App alebo mimo vozidla prostredníctvom internetovej platformy „My Porsche“. Synchronizácia cieľov prebehne na základe identifikácie po zadaní kódu Porsche ID vo vozidle, aplikácii a webovom portáli My Porsche.

Všestranné využitie: nová aplikácia Porsche Connect App pre smartfóny Apple a Android

Po novom usporiadaná aplikácia Porsche Connect App ponúka teraz vodičovi ešte jednoduchšie a rozsiahlejšie možnosti prístupu k rôznym funkciám vozidla a systému Connect prostredníctvom smartfónu. Aplikácia je rozčlenená do troch hlavných oblastí „Navigácia“, „Moje vozidlo“ pre funkcie týkajúce sa vozidla a „Moje konto“ pre používateľské služby a nastavenia, ako je napríklad prepojenie aplikácie Connect App s kontom Amazon Music. V oblasti „Moje vozidlo“ môže vodič napríklad na základe zobrazenia svojho vlastného vozidla sledovať v troch perspektívach, či sú zatvorené dvere, zadné výklopné veko a okná, a vozidlo odomknúť alebo zamknúť. Navyše môže zistiť informácie o dojazde, stave motorového oleja a priebehu údržby. Okrem toho možno ovládať aj zabezpečovacie a bezpečnostné funkcie vozidla. Podrobné informácie o programe zákazníckych služieb Porsche Connect sú uvedené na webových stránkach www.porsche.com/connect, informácie o obchode Porsche Connect Store sú dostupné na odkaze www.porsche.com/connect-store.

 

Spotreba paliva a emisie1)

Modely Cayenne: Kombinovaná spotreba paliva 11,9 – 9,0 l/100 km; emisie CO2 272 – 205 g/km

1) Hodnoty sa líšia v závislosti od použitých pneumatík

 
 

27.09.2017