Opäť s motormi V8. Nové modely Porsche Cayenne GTS.

Cayenne GTS: kombinovaná spotreba paliva 11,4 -11,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 260 - 255 g/km

Cayenne GTS Coupé: kombinovaná spotreba paliva 11,4 -11,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 260 - 256 g/km

 

Dvojica SUV so športovým vyladením a s exkluzívnou výbavou

Stuttgart. Dynamika spojená s exkluzivitou: automobilka Porsche dopĺňa modelmi Cayenne GTS a Cayenne GTS Coupé svoju ponuku SUV o dve nové vozidlá navrhnuté so zámerom dosahovať výni- močné jazdné výkony. Pre modely GTS je mimoriadne dôležitý pohon. Namiesto motora V6 biturbo s objemom 3,6 l v predchodcovi, bije pod kapotou oboch modelov Porsche Cayenne GTS opäť srdce V8. S výkonom 338 kW (460 k) a s krútiacim momentom 620 Nm je štvorlitrový motor biturbo vo všetkých disciplínach výkonnejší. Oba modely Porsche Cayenne GTS s výbavou Sport Chrono zvládajú šprint z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy a dosahujú maximálnu rýchlosť 270 km/h. Celkový balík výbavy GTS potom dopĺňajú znížený športový podvozok, výnimočný dizajn a rozšírená výbava.

 

Výkonný, účinný a emotívny: motor V8 s novým športovým výfukovým systémom

S novo vyvinutým 4-litrovým motorom V8 biturbo z vlajkovej lode modelového radu Cayenne, dodáva nový model Porsche Cayenne GTS o 14 kW (20 k) a 20 Nm viac ako jeho predchodca. To vedie k výrazne vyššiemu výkonu a to platí aj pre verziu kupé. Štandardný šprint z 0 na 100 km/h je teraz o 0,6 sekundy rýchlejší ako predtým s balíkom výbavy Sport Chrono. Maximálna rýchlosť narástla o 8 km/h. Veľký dôraz sa popri tom kládol aj na účinnosť motora. Podarilo sa to dosiahnuť napríklad optimálne upravenou 8-stupňovou automatickou prevodovkou Tiptronic S, adaptívnym ovládaním valcov, priamym vstrekovaním s centrálne umiestnenými vstrekovačmi a inteligentným systémom teplotného manažmentu. Podľa kombinovaného cyklu NEDC dosahujú najšportovejšie modely Porsche Cayenne spotrebu paliva na úrovni 11,4 až 11,2 l/100 km.

 

K týmto očarujúcim hodnotám prispel aj špeciálne upravený športový výfukový systém, ktorý dotvára vysoko emotívny zvukový zážitok. Súčasťou štandardnej výbavy je výfukový systém s koncovkami umiestnenými na vonkajších stranách zadnej časti vozidla vytvorený tak, aby dodával bohatý športový zvuk s výnimočným charakterom. Športový výfukový systém naladený na vysoké frekvencie je úplnou novinkou. Dostal dve centrálne umiestnené oválne koncovky, ktoré sa dodávajú iba pre model Porsche Cayenne GTS Coupé a v budúcnosti aj pre Porsche Cayenne Turbo Coupé, v oboch prípadoch v spojení s balíkom výbavy Lightweight Sports Package dodávaným na želanie.

 

O 20 milimetrov nižšie s adaptívnymi tlmičmi

Nastavenie podvozka nového Porsche Cayenne GTS vytvára ideálne predpoklady pre výnimočnú dynamiku pri prejazdoch zákrutami. Štandardné odpruženie s oceľovými vinutými pružinami znižuje vozidlo o 20 milimetrov a jeho súčasťou je aj systém Porsche Active Suspension Management (PASM), ktorý zabezpečuje aktívne a veľmi športové pruženie a tlmenie. Súčasťou štandardnej výbavy je aj Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus). V spojení so štandardne dodávanými 21-palcovými diskami kolies RS Spyder Design, veľkými oceľovými brzdovými kotúčmi (390 x 38 mm vpredu, 358 x 28 mm vzadu) a s červenými brzdovými strmeňmi sú nové modely Porsche Cayenne GTS vozidlami, ktoré do segmentu SUV prinášajú ovládateľnosť a spontánnosť plnohodnotných športových vozidiel. Na požiadanie sa o spomaľovanie môžu starať brzdové kotúče Porsche Surface Coated Brake (PSCB) s volfrámovým povrchom alebo keramicko-kompozitné brzdy Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB). Medzi ďalšími prvkami dodávanými na želanie sa nachádzajú aj trojkomorové vzduchové pruženie, ktoré znižuje svetlú výšku o 10 mm, natáčanie zadnej nápravy a aktívny systém na potláča- nie nakláňania vozidla Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC).

 

Balík výbavy Sport Design a charakteristické prvky GTS v štandardnej výbave

Štandardne dodávaný balík výbavy Sport Design zaručuje v spojení s viacerými čiernymi doplnkami výnimočný a exkluzívny vzhľad. Nové modely Porsche Cayenne GTS sa štandardne dodávajú s čiernymi vysoko lesklými 21-palcovými diskami kolies RS Spyder Design. Predné adaptívne LED svetlomety s funkciou Porsche Dynamic Light System (PDLS) a zadný LED pásik dostali tmavý vzhľad. Predné otvory pre vstup vzduchu, bočné lišty okolo okien, koncovky športového výfukového systému a logá modelu ako aj nápis Porsche na zadnej časti sú všetky čierne.

 

Športový a elegantný charakter modelov Porsche Cayenne GTS umocňujú v interiéri prvky ako sú špičkové čalúnenie materiálom Alcantara® na strope, stredoch sedadiel, stredovej opierke a na dve- rách ako aj obklady z tmavého brúseného hliníka. Štandardne dodávané športové sedadlá nastaviteľné v ôsmich smeroch, exkluzívne vyhradené pre nové modely GTS, ponúkajú optimálnu oporu pri dyna- mickom prejazde zákrut aj vďaka vyšším bočným výplniam. Logo GTS sa nachádza na predných dverách, na ich prahoch, na otáčkomere a na opierkach hlavy. Balík interiérových doplnkov GTS obsahuje viacero možností pre individualizáciu vrátane dodatočných farebných doplnkov vo farbách červená Carmine Red alebo svetlá Crayon, ktoré sa môžu nachádzať napríklad na dekoratívnom prešívaní.

 

Nové modely Porsche Cayenne GTS sa už dajú objednať a u predajcov sa objavia začiatkom júla. V Nemecku sa ceny vrátane DPH a povinnej výbavy začínajú od 114 087 € za Porsche Cayenne GTS a od 118 490 € za Porsche Cayenne GTS Coupé.

 

Ďalšie informácie, filmy a foto materiál sú k dispozícii v Porsche Newsroom: newsroom.porsche.com

 

Hodnoty spotreby a emisií CO2 boli vypočítané podľa nového testovacieho režimu Worldwide Harmonised Light Vehicle Test Procedure (WLTP). Odvodené hodnoty NEDC musia byť dočasne uvádzané aj naďalej. Tieto hodnoty sa nedajú porovnávať s hodnotami vypočítanými na základe doteraz používaného testovacieho režimu NEDC.

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a elektrickej energie a o oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate z predpisu „Manuál o spotrebe paliva, elektrickej energie a emisiách CO2 nových automobilov”, dostupného bezplatne na všetkých predajných miestach a na príslušnom oddelení Ministerstva dopravy a výstavby SR.

 
 

12.06.2020