Tím Porsche Esports prepája reálne a virtuálne preteky automobilov

Príprava: Virtuálne preteky 24 hodín Le Mans, Francúzsko

Stuttgart. Novo vytvorený tím Porsche Esports sa zúčastní virtuálnych pretekov 24 hodín Le Mans, ktoré sa budú konať 13. a 14. júna. Na štart sa postavia štyri vozidlá Porsche 911 RSR v špecifikácii z roku 2017. Rovnako ako v naozajstných pretekoch aj v tomto prípade sa vozidlá zaradia do triedy GTE. Virtuálne preteky sa pôjdu na legendárnom okruhu Circuit des 24 Heures vo francúzskom departmente Sarthe. V pretekoch na simulátoroch spoja sily v boji o slávu továrenskí jazdci, junior a mladí profesionáli z online aj offline sveta. Tím Porsche Esports vytvorí dovedna 16 jazdcov. Debut výnimočného podujatia vytrvalostných pretekov na simulátoroch spojil továrenských jazdcov s online platformou na preteky simulátorov rFactor2.

„Vzhľadom na aktuálne podmienky sú virtuálne preteky 24 hodín Le Mans ideálnou príležitosťou na oslovenie mnohých fanúšikov na celom svete,” vraví Pascal Zurlinden, riaditeľ továrenského tímu Porsche Motorsport. „Le Mans sú považované za najtradičnejšie preteky na dlhú vzdialenosť a ich digitálna verzia môže k profesionálnemu motoršportu pritiahnuť úplne nové cieľové skupiny. Sám som zvedavý, ako bude fungovať spolupráca továrenských jazdcov a elitných jazdcov na simulátoroch.”

Virtuálne 24-hodinové preteky na 13,626-kilometrovom okruhu v Le Mans sľubujú, že budú rovnako vzrušujúcou zábavou na vysokej pretekárskej úrovni, ako keby sa jazdili naživo. Dlho pred aktuálnou pandémiou koronavírusu začalo Porsche so zámerom profesionalizácie online motoristického športu a za ostatný rok rozšírilo svoje aktivity v motoršporte vrátane pretekov na simulátoroch. V 24-hodinových pretekoch Porsche prvý raz spojí skúsenosti z reálneho a virtuálneho motoršportu. Marco Ujhasi, manažér pre Esports v Porsche Motorsport: „Vo virtuálnych pretekoch 24 hodín Le Mans sa spoja dva svety. Vášeň pre preteky vytvorí most medzi reálnym a virtuálnym svetom. V novo vytvorenom tíme Porsche Esports sa spoja skúsenosti z pretekárskych okruhov so schopnosťami získanými na platformách simulátorov. Výnimočné prepojenie otvára nové možnosti pre každého zúčastneného. Rovnako ako v naozajstných pretekoch aj virtuálny maratón motoršportu si vyžaduje nielen vynikajúce nastavenie a dostatočnú rýchlosť, ale aj trochu šťastia.”

Minulý rok si tím Porsche priviezol domov všetky štyri tituly v pretekoch GT a víťazstvo v triede. Postaral sa o to model Porsche 911 RSR s výkonom približne 375 kW (510 k), ktorý pretekal v reálnom majstrovskom šampionáte vytrvalostných pretekov FIA World Endurance Championship (WEC). So 108 víťazstvami v triede a s 19 celkovými víťazstvami je Porsche najúspešnejším výrobcom v takmer 100-ročnej histórii vytrvalostných pretekov v Le Mans. Prvé virtuálne preteky tejto klasiky odštartujú novú kapitolu vytrvalostných pretekov.

 

Jazdci tímu Porsche Esports (všetci vo vozidlách Porsche 911 RSR)

Č. 91: André Lotterer (DE) / Neel Jani (CH) / Mitchell Dejong (USA) / Martti Pietilä (FIN)
Č. 92: Jaxon Evans (NZ) / Matt Campbell (AUS) / Mack Bakkum (NED) / Jeremy Bouteloup (FRA)
Č. 93: Nick Tandy (GB) / Ayhancan Güven (TR) / Josh Rogers (AUS) / Tommy Ostgaard (NOR)
Č. 94: Patrick Pilet (F) / Simona DeSilvestro (CH) / Martin Krönke (DE) / David Williams (GB)

 

Časový harmonogram (všetky časy sú podľa SELČ)

Virtuálne preteky 24 hodín Le Mans odštartujú v sobotu 13. júna o 15:00 miestneho času.

Ešte predtým sa v stredu 10. júna a vo štvrtok 11. júna od 10:00 do 22:00 budú konať voľné tréningy.

Ďalší voľný tréning bude v piatok 12. júna od 10:00 do 17:00.

Kvalifikácia pre triedu GTE, trvajúca 15 minút, odštartuje v piatok o 18:15.

 

Ďalšie informácie, filmy a foto materiál sú k dispozícii v Porsche Newsroom: newsroom.porsche.com Kanál @PorscheRaces na sociálnej sieti Twitter vám prináša aktuálne dianie zo sveta Porsche Motorsport a najnovšie informácie a zábery z pretekárskych okruhov po celom svete.

 
 

26.05.2020