Porsche predstavilo exkluzívny video dokument o vstupe do seriálu pretekov Formula E

Filmový dokument Road to Formula E

Stuttgart. Štáb filmárov niekoľko mesiacov sprevádzal tím TAG Heuer Porsche Formula E Team na ceste do prvého plne elektrického pretekárskeho šampionátu na svete. Fascinujúci dokument Road to Formula E je teraz dostupný v Porsche Newsroom. Video s dĺžkou 26 minút dokumentuje najdôležitejšie míľniky a úspešný debut v pretekoch Diriyah E-Prix v Rijáde (Saudská Arábia) a divákom zároveň poskytne exkluzívny pohľad do zákulisia Porsche Motorsport. 

„Automobilka Porsche má na konte nespočetné množstvo úspechov na pretekárskych tratiach po celom svete vrátane legendárnych pretekov 24 hodín Le Mans. Preto na seba kladieme vysoké nároky,” povedal Amiel Lindesay, výkonný riaditeľ tímu TAG Heuer Porsche Formula E Team. „Po intenzívnej príprave sme vstúpili do prvého plne elektrického pretekárskeho šampionátu, ktorý zároveň zohráva výraznú rolu pri utváraní budúcnosti motoršportu,” dodal jazdec André Lotterer. „Pre úspech sa musíme neustále učiť,” doplnil ho jeho tímový kolega Neel Jani. „Najmä keď chceme porážať našich súperov.” 

Úspech v šampionáte ABB FIA Formula E Championship nie je dôležitý iba pre motoršport. Porsche totiž prenáša inovácie z pretekárskych okruhov do sériovej výroby. Poznatky z motoršportu vždy výrazne ovplyvňovali športové vozidlá budúcnosti. „Porsche vníma svoju úlohu ako priekopník trvalo udržateľnej mobility,” vysvetľuje Malte Huneke, technický šéf projektu tímu TAG Heuer Porsche Formula E Team: „Batériami poháňané elektromobily momentálne predstavujú hlavnú tému automobilového priemyslu pri dosahovaní znižovania emisií CO2. My sme našli cestu, ako tieto ciele splniť a kráčame po nej pevným krokom.” 

 

Ďalšie informácie, filmy a fotografie sú k dispozícii v Porsche Newsroom: newsroom.porsche.com

 
 

09.01.2020