Porsche predstavuje exkluzívnu edíciu Taycan GTS Hockenheimring

Taycan GTS
 WLTP (celosvetový harmonizovaný skúšobný postup pre ľahké vozidlá): Kombinovaná spotreba energie: 23.3 – 20.3 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 0 g/km                               Dojazd na elektrinu: 439 – 504 km; dojazd na elektrinu (mesto): 539-625 km

Špeciálna edícia pre oslavy 90. výročia pretekárskej dráhy

Stuttgart. Pre oslavu 90. výročia Hockenheimringu Porsche predstavuje prvú špeciálnu edíciu založenú na jeho elektrickom športovom aute: edícia Porsche Taycan GTS Hockenheimring. Viaceré unikátne detaily, ako je lak v kamennej šedej farbe z programu vlastných farieb kombinovaný s bronzitovými zvýrazneniami odlišuje túto špeciálnu edíciu od iných. Porsche Exclusive Manufaktur zladila interiér v čiernej koži s dekoratívnym prešívaním a inými prvkami v ostrovnej zelenej farbe. Na viacerých miestach logo výročia „90 Jahre Hockenheimring“ dokazuje exkluzívnu povahu Taycanu GTS s výkonom 440 kW (598 PS)[1]. Základnou myšlienkou dizajnu špeciálnej edície bolo zjednotiť Hockenheimringové motto výročia „mobilnej evolúcie“ s „tradičnou eleganciou“. Špeciálna edícia bude dostupná v Nemecku a na iných vybraných európskych trhoch.

Exkluzívny prístup tiež prichádza ako súčasť balíka vybavenia auta: s kľúčom od auta sa zákazníci môžu preukázať ako vlastníci špeciálnej edície. Toto ich oprávňuje vstúpiť priamo do Porsche Experience Centra (PEC) Hockenheimringu, ktoré sa nachádza v strede pretekárskej dráhy. Taktiež prichádza s bezplatnými službami na dva roky.[2] Zákazníci sa tiež tešia z prednostného parkovania na podujatiach PEC Frühschicht, mesačných zhromaždení vozidiel nadšencov Porsche.

„S touto exkluzívnou špeciálnou edíciou nielenže potešíme fanúšikov nášho úplne elektrického športového auta, ale zároveň zdôrazníme naše puto k Hockenheimringu“, povedal Alexander Pollich, predseda predstavenstva Porsche Deutschalnd GmbH. „Gratulujeme legendárnej pretekárskej dráhe k bohatej 90 ročnej histórii. S umiestnením Porsche Experience Centra sa Hockenheimring ešte viac stal domovom pre našu značku od roku 2019.“ Počas výročia bude edícia Porsche Taycan GTS Hockenheimring vystavená na ukážku ako vývojová štúdia osobného automobilu v Hockenheimringu.

Exteriér: Špeciálna farebná schéma a vysoko kvalitné logo výročia

Kvalitné materiály, elegantná kombinácia farieb a nezvyčajné detaily, ktoré sa v Taycane doteraz nenachádzali, robia túto edíciu unikátnou," povedal Alexander Fabig, viceprezident pre individualizáciu a klasiku v Porsche. Lak kamenej šedej farby pochádza z programu vlastných farieb a je vyhradený pre špeciálnu edíciu v tomto modelovom roku značky Taycan. Táto nestarnúca a výrazná farba exteriéru Porsche podčiarkuje emotívnu povahu elektrického športového auta. Bronzit bol vyvinutý ako kontrastná farba na doplnenie schémy. Znovu interpretuje klasické metalické odtiene a poskytuje elegantné vonkajšie a vnútorné zdôraznenia.

Ďalšou zaujímavosťou je 21 palcový Mission E dizajn kolesa. Stred kolesa je natretý bronzitom (saténový vrchný náter), zatiaľ čo obklopujúci okraj ráfu je vo farbe exteriéru, kamennej šedej (vysoký lesk). Saténové vrchné nátery s vysokým leskom boli aplikované spolu na každý ráf, čo je kombinácia, ktorá robí vozidlo ešte viac exkluzívnym. V súlade so stredom kolesa je puklica natretá bronzitom (saténový vrchný náter) a obsahuje farebný erb Porsche. Strmene brzdy sú natreté na čierno (vysoký lesk).

Ďalšie bronzitové zdôraznenia sa nachádzajú v športovom dizajne obloženia bočného prahu dverí, zadnej vložke difúzora v dizajne žalúzie a názve modelu „Taycan GTS“ na dverách kufra. Plaketa s vystúpeným vytlačeným logom výročia ozdobuje B-pilier, čo indikuje špeciálnu edíciu. Nápis „Edícia Hockenheimring“ vedľa loga je vo kamennej šedej farbe.

Interiér: Ostrovné zelené dekoratívne prešívanie a drevo paldao

Koncept dizajnu exteriéru pokračuje v interiéri. Dekoratívna prešívanie v ostrovnej zelenej farbe ponúka kontrast k čiernej koži interiéru. Táto farebná schéma je prvá v sérii modelov Taycan.

Dekoratívna ozdoba z dreva paldao s otvorenými pórmi je ďalším zvýraznením. Radiaca páka, držiak na nápoje a vetracie otvory nad centrálnym panelom, ako aj bočné vetracie otvory na strane šoféra a spolujazdca sú natreté bronzitom. GT multifunkčný športový volant bol vylepšený bronzitovou ozdobou, ako aj dekoratívnym prešívaním a 12 hodinovým označením v ostrovnej zelenej farbe. Rohože sú vyleštené s koženou vložkou a dekoratívnym prešívaním v ostrovnej zelenej farbe.

Ďalšou špeciálnou črtou je reliéfne logo výročia Hockenheimringu na veku odkladacej priehradky v centrálnom paneli. Brúsené hliníkové kryty prahov dverí v čiernej farbe obsahujú iluminovaný názov modelu „Taycan GTS“. Projektory dverí zobrazujú logo výročia na podlahe. Zameranie sa Porsche Exclusive Manufaktur na detaily je rovnako evidentné v kľúči od auta, ktorý je natretý vo farbe exteriéru, a obsahuje vysoko kvalitné logo výročia vyryté laserom.

O Hockenheimringu

Pri svojom prvom podujatí – preteky motoriek –, ktoré sa konalo 29. mája 1932, sa Hockenheimring otvoril s usporiadaním trojuholníkového okruhu. Usporiadanie trate bolo zmenené v roku 1938, keď Hockennheimring dostal oválny tvar a stal sa rýchlostným okruhom. 2. augusta 1970 sa v Hockenheime konali prvé preteky Formuly 1. Do budúcnosti bude pretekárska dráha nasledovať svoju víziu zmeny na výstavnú skriňu modernej mobility. „Mobilná evolúcia“ – hlavná myšlienka výročia – opisuje tento prechod z minulosti do budúcnosti. „Tradičná elegancia“ medzitým predstavuje dlhú tradíciu a exkluzivitu Porsche.

O Porsche Experience Centre Hockenheimring

Od jeho otvorenia v októbri 2019 Porsche Experience Centrum Hockenheimring poskytuje momenty čistého vzrušenia. Stredisko, ktoré sa nachádza 100 kilometrov od sídla výrobcu športových áut v Stuttgarte-Zuffenhausene, ponúka zákazníkovi súhrn zážitkov prostredníctvom výstavy vozidiel, manipulačnej dráhy, oblastí dynamiky jazdy a kurzu jazdy v teréne. Návštevníci môžu použiť svoje vlastné Porsche alebo vybrať si z rozsiahlej ponuky športových áut Porsche Experience Centra pre rozličné zážitky dynamiky jazdy so skúsenými inštruktormi. Ďalšie informácie o Porsche Experience Centre Hockenheimringu a programoch jazdy sú dostupné na: www.porsche-experienceCentre-hockenheimring.de

Využitie a vysielanie údajov určených v súlade s procesným opatrením požadovaným z hľadiska práva. Pretože nové autá ponúkané Porsche sú typovo schválené v súlade s WLTP, NEDC hodnoty sú odvodené od WLTP hodnôt.

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a oficiálnych špecifických emisiách CO2 nových osobných áut sú dostupné v publikácii s názvom „Usmernenia o spotrebe paliva, emisiách CO2 a spotrebe energie nových osobných áut“, ktorá je k dispozícii bezplatne vo všetkých predajniach a od DAT, Hellmuth-Hirth-Strasse 1, D-73760 Ostfilder.

 

 

Ďalšie informácie, ako aj filmový a fotografický materiál, sú k dispozícii v redakcii správ Porsche: newsroom.porsche.com

 


[1]Preplňovaný motor s riadením štartu

[2]Počas otváracích hodín Porsche Experience Centra Hockenheimringu.

 
 

21.05.2022