E-Performance

Hlavní navigace
  • Digg LinkedIn Google+ Pinterest
Porsche - Jízdní režimy

Jazdné režimy

Spotreba paliva/emisie* u vozu Panamera 4 E-Hybrid: kombinovaná v l/100 km 2,5; emisie CO2 – kombinovaná v g/km 56; spotreba el.energie – kombinovaná v kWh/100 km 15,9.
Spotreba paliva/emisie* - Cayenne S E-Hybrid: kombinovaná v l/100 km 3,4–3,3; emisie CO2 – kombinovaná jazda v g/km 79–75; spotreba el.energie – kombinovaná jazda v kWh/100 km 20,8-18,6.

Združený prístroj vozidla Panamera 4 E-Hybrid s meračom výkonu a obrazovkami špecifickými pre hybrid

[+]

Nekompromisný výkon.
Stlačením gombíka.

Vyberajte medzi rôznymi jazdnými režimami a funkciou SPORT Response pre maximálnu odpoveď. Môžete tak preskúmať všetky silné stránky typické pre hybrid – samozrejme, aj preťaženie a zrýchlenie. Nakoniec sa stále veziete v Porsche.

1. E-Power
V režime E-Power ide vozidlo čisto na elektrinu. Zošliapnutím plynového pedála sa pripojí spaľovací motor, a môžete teda kedykoľvek dosiahnuť maximálny dostupný systémový výkon. Elektromotor potom dodá zvýšený ťah – napr. pri predbiehaní.

2. Hybrid¹
Režim Hybrid je aktívny, ak nebol výslovne zvolený žiadny iný režim, resp. pokiaľ bol deaktivovaný režim E-Power. Prevádzková stratégia je navrhnutá na maximálnu účinnosť a elektromotor podporuje spaľovací motor.

3. Hybrid Auto²
V inteligentnom režime Hybrid Auto je vozidlo Panamera 4 E-Hybrid – v závislosti od jazdnej situácie – poháňané elektrickým strojom, spaľovacím motorom alebo oboma naraz. Jazdný režim sa pritom automaticky prispôsobuje dodávaným informáciám o okolitých podmienkach a umožňuje efektívnu jazdu.

4. E-Hold²
V režime E-Hold udržuje elektrický stroj stav nabitia batérie. Energia batérie teda môže byť využitá neskôr, napr. na jazdu so samotným elektromotorom alebo posilňovanie.

[+]

Združený prístroj Cayenne S E-Hybrid

[+]

5. E-Charge
Pri jazde v režime E-Charge nabíja spaľovací motor vysokonapäťovú batériu. Môžete teda napr. využiť diaľničný úsek cesty na to, aby ste následnú jazdu po meste zvládli s čisto elektrickým pohonom.

6. SPORT
V režime SPORT je štandardne aktivovaný spaľovací motor. Spolu s elektromotorom zaisťuje zrýchlenie a umožňuje maximálny výkon.

7. SPORT PLUS²
V režime SPORT PLUS je možná športová jazda s maximálnym výkonom a maximálnym krútiacim momentom. Okrem toho je v režime SPORT PLUS k dispozícii najvyššia rýchlosť 278 km/h. Z výkonových rezerv spaľovacieho motora sa nabíjajú batérie – táto energia môže byť potom využitá na posilňovanie.

¹ k dispozícii len v modeli Cayenne S E-Hybrid
² k dispozícii len v modeli Panamera 4 E-Hybrid

Zistiť viac

Porsche Connect
Porsche Connect
Porsche - Energie
Energie
Porsche - Jízdní stavy
Jazdné stavy
Porsche - Vozidlo
Vozidlo