E-Performance

Hlavní navigace
  • Digg LinkedIn Google+ Pinterest
Porsche E-Performance

Porsche E-Performance

Spotreba paliva/emisie* u vozu Panamera 4 E-Hybrid: kombinovaná v l/100 km 2,5; emisie CO2 – kombinovaná v g/km 56; spotreba el.energie – kombinovaná v kWh/100 km 15,9.
Spotreba paliva/emisie* - Cayenne S E-Hybrid: kombinovaná v l/100 km 3,4–3,3; emisie CO2 – kombinovaná jazda v g/km 79–75; spotreba el.energie – kombinovaná jazda v kWh/100 km 20,8-18,6.

Pohon zajtrajška. Všetci o ňom hovoria. Všetci naň myslia. Pre nás je však srdcovou záležitosťou. Preto robíme presne to, čo vieme najlepšie: ideme svojou vlastnou cestou. S Porsche E-Performance prinášame do sveta elektromobility doposiaľ nevídaný športový štýl

Porsche E-Performance predstavuje všetko, čo od Porsche očakávate. A viac. Je to husia koža. Preťaženie. Adrenalín. Neuspokojíme sa predsa iba so zvyšovaním efektívnosti, keď môžeme súčasne dosiahnuť aj vrcholový výkon a nekonečné potešenie z jazdy. Nie nadarmo sa vo vývoji sústreďujú všetky naše skúsenosti a úspechy z motoristického športu.

Výsledkom je preto rozum aj výkonnosť. Hybridný pohon, ktorý optimálne kombinuje spaľovací motor a elektrický stroj. Pre váš všedný deň. Pre váš pocit z jazdy. Pre budúcnosť športového vozidla

[+]

Každé víťazstvo je výhrou pre celú sériu.

Koncepciu E-Performance testujeme v motoristickom športe stále znovu. Jedine tak sa môžu stať vízie skutočnosťou. Jedine tak prenesieme výkon na cestu a ukážeme cestu do budúcnosti všetkým sériovým športovým vozidlám.

Práve to sme totiž urobili s vozidlom 919 Hybrid a jeho inovatívnou hybridnou koncepciou. S jeho takmer 500 k výkonu spaľovacieho motora na zadnej náprave a viac než 400 k elektrického výkonu na prednej náprave. Inak povedané: s viac než 900 k výkonu generovaného 4-valcovým turbomotorom a silným elektromotorom. Pre výkonnosť, ktorá v roku 2015 nielen umožnila 17. celkové víťazstvo v Le Mans, ale dokonca priniesla do závodu v Zuffenhausene už 13. titul majstra sveta značiek v súťaži FIA World Endurance Championship. Históriu športových vozidiel píše aj hybridná koncepcia vozidla 918 Spyder. Jedným z dôvodov je, že ako prvé superšportové vozidlo bolo od základu navrhnuté ako Plug-in-Hybrid. Druhým zas impozantný čas 6:57 min. na kolo, ktorý znamená aktuálny rekord trate Nordschleife pre športové vozidlá s homologáciou pre cestnú prevádzku.

To sú úspechy, ktoré majú oveľa väčší význam než trofeje a tituly. Sú to totiž práve získané skúsenosti, ktoré obohacujú naše sériové športové vozidlá. Nové technológie a poznatky – napr. o súhre motorov – dnes nájdete vo vozidle Cayenne S E-Hybrid, a predovšetkým v novom modeli Panamera 4 E-Hybrid.

Zistiť viac

Porsche - koncepcia
koncepcia
Porsche - Vozidlo
Vozidlo
Porsche - Jízdní stavy
Jazdné stavy
Porsche - Jízdní režimy
Jazdné režimy