Menu arrow-prev-red

Menu Modely
Hlavní navigace
Modely
Porsche Inter Auto
Slovakia spol. s r.o.
Cesta na Senec 2/A
821 04 Bratislava

Tel: +421 249 262 438

E-Mail: info@porsche.sk

Porsche - Modely 718 GTS 4.0

Nové modely 718 GTS 4.0

Od 80 004 € vrátane DPH
718 Boxster GTS 4.0
More of what you love.
Nové vozidlo 718 Boxster GTS 4.0 a nové vozidlo 718 Cayman GTS 4.0 sú čistým stelesnením fascinácie športovými vozidlami. V prvom rade zvukom 4-litrového nepreplňovaného motora boxer so 6 valcami, ktorý je čistokrvný, surový a klasický. A v neposlednom rade: strhujúce.
Porsche - Modely 718 GTS 4.0
Porsche - Modely 718 GTS 4.0
Porsche - Modely 718 GTS 4.0
Col de Turini.
2 vozidlá. 2 vodiči. Naším cieľom je Col de Turini, legendárny priesmyk. Veľa zákrut, niekoľko nezabudnuteľných momentov za jazdy. Presne to pravé miesto na fascináciu športovými vozidlami. Dostavuje sa nervozita. Radostné očakávanie sa zvyšuje. Tep také.

360°

Porsche 718 Cayman GTS 4.0
718 Cayman GTS 4.0
Od 80 004 € vrátane DPH
Porsche 718 Boxster GTS 4.0
718 Boxster GTS 4.0
Od 82 265 € vrátane DPH

Technické parametre

10,8
l/100 km
246
g/km
294 kW/400 k Výkon (kW)/výkon (k)
4,5 s Zrýchlenie z 0 na 100 km/h
293 km/h Maximálna rýchlosť

Motor

Uloženie motora

Motor uložený uprostred

Počet valcov

6

Druh paliva

Super Plus

Vŕtanie

102,0 mm

Zdvih

81,5 mm

Zdvihový objem

3 995 cm³

Výkon (kW)

294 kW

Výkon (k)

400 k

Otáčky pre maximálny výkon

7 000 ot./min.

Maximálny krútiaci moment

420 Nm

Oblasť otáčok pre maximálny krútiaci moment

5 000 - 6 500 ot./min.

Spotreba paliva/emisie*

Spotreba paliva* v meste

15,4 l/100 km

Spotreba paliva* mimo mesta

8,1 l/100 km

Spotreba paliva* kombinovaná

10,8 l/100 km

Emisie CO2* kombinované

246 g/km

Emisná norma

Euro 6d-TEMP-EVAP-ISC

Filter pevných častíc

áno

Energetická trieda

G

Podvozok

Predná náprava

náprava typu McPherson vpredu

Zadná náprava

náprava typu McPherson vzadu

Riadenie

Priame elektromechanické riadenie s variabilným prevodom a možnosťou automatických zásahov do riadenia

Program stability

Porsche Stability Management (PSM) vr. ABS s rozšírenou funkciou bŕzd

Ráfiky vpredu

8,5JX20 ET57

Pneumatiky vpredu

235/35 ZR 20

Ráfiky vzadu

10,5JX20 ET 47

Pneumatiky vzadu

265/35 ZR 20

Jazdné výkony

Maximálna rýchlosť

293 km/h

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h

4,5 s

Zrýchlenie z 0 na 160 km/h

9,2 s

Zrýchlenie z 0 na 200 km/h

14,1 s

Pružné zrýchlenie (80 – 120 km/h), 5. stupeň

6,0 s

Karoséria

Výška

1 273 mm

Súčiniteľ aerodyn. odporu vzduchu (cW)

0,32 cW

Rozchod kolies vpredu

1 527 mm

Rozchod kolies vzadu

1 535 mm

Pohotovostná hmotnosť podľa DIN

1 405 kg

Pohotovostná hmotnosť podľa smernice ES

1 480 kg

Príp. Celková hmotnosť

1 700 kg

Príp. Užitočná hmotnosť

295 kg

Objemy

Objem batožinového priestoru vpredu

120 l

Objem batožinového priestoru vzadu

120 l

Cena

Manuálna prevodovka

Od 82 265 € vrátane DPH

Výbava

Myšlienka
Myšlienka
Modely 718 GTS 4.0
10,8
l/100 km
246
g/km
Viac 6-valcovej príťažlivosti je na 4 kolesách sotva možné. So športovým vozidlom, ktoré rozochveje všetky vaše zmysly dohromady – a napriek tomu vás zasiahne priamo do srdca. 294 kW (400 PS), 100 % Porsche, 6 valcov, jeden vodič: Vy. Odpočítavanie beží...
Nový 718 Boxster GTS 4.0 a nový 718 Cayman GTS 4.0 sú čistým stelesnením fascinácie športovými vozidlami. V prvom rade zvukom 4-litrového nepreplňovaného motora boxer so 6 valcami, ktorý je čistokrvný, surový a klasický. A v neposlednom rade: strhujúce.
Čo ďalej? Koncepcia s motorom uprostred. Typická pre vozidlá 718. S tým je spojená vynikajúca jazdná ovládateľnosť a agilita, ktoré vám dovolia oslavovať každú zákrutu. Takisto atletická, vytrénovaná muskulatúra na spôsob Porsche, ktorá nás prenesie späť do stredu dynamického zážitku z jazdy. A toho jednoducho nikdy nebudeme mať dosť. Doprajme si toho viac. Viac toho, čo milujeme.
Nové modely 718 GTS 4.0. More of what you love.
Exteriér
Exteriér
Predná časť typická pre GTS: silná a muskulatúrna. Veľké vstupy zaisťujú optimálne nasávanie vzduchu. Spolu s tónovanými prednými svetlami, predným spojlerom a čiernymi kolesami Airblade po stranách nechávajú prednú časť ešte viac vyniknúť. O dobrý výhľad sa starajú bi-xenónové hlavné svetlomety. Voliteľne sú v ponuke aj v expresívnom dizajne: LED hlavné svetlomety s Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus). Nezameniteľná je silueta s líniami typickými pre motor uložený uprostred: Ťažisko vozidla sa nachádza hlboko a vzdialenosť od vozovky je nízka. Veľké výrezy pre kolesá dodávajú čierno (polomatne) lakovaným 20-palcovým športovým kolesám 718 priestor, ktorý si zaslúžia. Skutočne pútavé: bočné ozdobné pásiky s nápisom „GTS 4.0“.
Zadná časť: jasná a úsporná, všetko, len nie zdržanlivá. Do seba zasunuté čierne koncové rúrky športovej výfukovej sústavy odkazujú na nespútanú silu, k tomu sa pridáva názov modelu vyhotovený v čiernej farbe.
A k tomu prichádza disciplína, ktorá nie je pri športových vozidlách celkom bežná: každodenná použiteľnosť. Alebo ktoré vozidlo vyvolávajúce vzrušenie má inak 2 batožinové priestory? A k tomu veľmi premyslené užitočné úložné možnosti? Aby sa k sebe všetko naozaj hodilo. V neposlednom rade veľké emócie.
Všetko vo všetkom: nemilosrdne krásne. Krásne nemilosrdné. Aj nové modely 718 Boxster GTS 4.0 a nový 718 Cayman GTS 4.0.
Interiér
Interiér
Miesto, ktoré sedí ako druhá koža. Ktoré nás povzbudzuje – a ktoré nám súčasne všetko poskytuje. Takisto miesto, ktoré milujeme. Vitajte v kokpite. Je zariadený ergonomicky a s orientáciou na výkon: Na dotyk motoristickému športu. Napríklad pretekárskymi okruhmi preverený materiál Alcantara® použitý na venci športového volantu GT a radiacej páke. Štandardne dodávané športové sedadlá Plus ponúkajú vďaka svojmu športovo pevnejšiemu čalúneniu a zvýšeným bočným stenám optimálne sedenie – aj pri dynamickejšej jazde. Zvláštnosť: kombinácia kože a materiálu Alcantara® s výrazným sťahovaním. Takisto stredné časti sedadla sú vyhotovené v materiáli Alcantara®. Na opierkach hlavy je vyšitý nápis „GTS“.
Okrem toho sú na výber plne elektrické športové sedadlá a adaptívne športové sedadlá Plus. Máte veľa možností pre individuálne prispôsobenie. O ešte väčšie priblíženie sa motoristickému športu sa starajú takisto dostupné športové sedadlá a sedadlá s plnou škrupinou.
Interiérový set GTS na objednávku ešte zvyšuje dokonalosť a športový charakter nových modelov 718 GTS 4.0. Dokonalosť, zvýraznenú kontrastmi v karmínovočervenej, príp. kriedovej farbe v interiéri vozidiel. Športový charakter, zaistený ešte rozsiahlejším využitím hebkej a odolnej Alcantary® spolu s čiernou kožou a ozdobnými lištami z karbónu.
Motor
Motor
Modely 718 GTS 4.0
10,8
l/100 km
246
g/km
Najbližšia zákruta čaká. Vy nie. Prichádza ďalšia rovinka. Už sa nachádzate na nej. Prečo by ste sa tiež zdržiavali? Prečo nevyužiť celý rozsah výkonu? Obzvlášť s týmto silným 4-litrovým šesťvalcovým nepreplňovaným motorom a jeho 294 kW (400 PS). Maximálny krútiaci moment sa nachádza medzi 5 000 a 6 500/min., maximálne otáčky sú 7 800/min. Na 100 km/h zrýchlite za 4,5 sekundy. Reakcia? Bezprostredná. Radosť z krútiaceho momentu? Mimoriadna.
Veľa emócií, napriek tomu účinný: Motor je vybavený priamym vstrekovaním benzínu (DFI), integrovaným mazaním so suchou kľukovou skriňou a adaptívnym riadením valcov.
Variabilné nasávanie so spínateľnou rezonančnou klapkou sa stará o optimálne dýchanie motora. Čo to znamená, spoznáte, len čo motor jednoducho začujete. Kto chce pridať plyn, potrebuje tiež správne znejúci stroj. A preto ponúkame športovú výfukovú sústavu s dvoma do seba zasunutými čiernymi koncovými rúrkami. Pre ešte prenikavejší zvuk športového vozidla.
Najbližšia zákruta volá. A vy? Je známe, že ste dobrým poslucháčom...
Prenos hnacej sily
Prenos hnacej sily
Dopredu. Totiž späť ku koreňom. A to aj pre nás znamená: chopiť sa, cítiť, celkom bezprostredne. 6 prevodových stupňov, jeden lepší než druhý. To by mohlo vyvolať presilenie svalov. Skutočná jazda športovým vozidlom je takisto o práci rúk. Presná šesťstupňová mechanická prevodovka je vybavená dvojhmotovým zotrvačníkom a prenáša vysoký výkon motora priamo na vozovku. A čo je skoro ešte dôležitejšie: Poskytuje výnimočne športový zážitok z jazdy. Výkon, pri ktorom sa otvára srdce – autentický, nefalšovaný zážitok zo športového vozidla.
Štandardný Porsche Torque Vectoring (PTV) navyše zvyšuje dynamiku jazdy. Integrovaná uzávierka diferenciálu zadnej nápravy umožňuje zvýšiť trakciu a súčasne výrazne zvyšuje priečnu dynamiku a stabilitu vozidla za jazdy pri zmene zaťaženia v zákrutách a prechádzaní do iného pruhu. PTV sa okrem toho stará o lepšiu ovládateľnosť, a tým aj väčšiu agilitu.
K dynamickému posilneniu vozidla prispieva takisto dynamická funkcia medziplynu v režime SPORT.
Podvozek
Podvozek
Pravá zákruta, ľavá zákruta a nakoniec stred. Vďaka, podvozok, si neuveriteľný.
Športovo vyladený. Priame riadenie pre lepšie vlastnosti v zákrutách. Iba 2 body v prospech ľahkého športového podvozka PASM s 20 mm hlbokým uložením. Pre väčšiu slobodu na vozovke a komfort si môžete vybrať aj systém Porsche Active Suspension Management (PASM) s 10 mm hlbokým uložením. Tento elektronický systém slúži na elektronické prestavovanie systému tlmičov a nepretržite reguluje silu tlmenia pre každé jednotlivé koleso v závislosti od jazdného štýlu a stavu vozovky. PASM ponúka 2 polohy, ktoré si môžete voliť tlačidlom v stredovej konzole: pri normálnom režime je tlmenie športovo komfortné, v športovom režime pridá na sile.
Ovládanie modelov 718 GTS 4.0: precízne, agilné. Pre vyššiu stabilitu pri jazde, väčší komfort, vyšší výkon. Pauzu? Za minútku. Len ešte jedno kolo…
Paket Sport Chrono
Paket Sport Chrono
Štandardný set Sport Chrono umožňuje ešte športovejšie zladenie podvozka, motora a prevodovky. A katapultuje vás do nových športových sfér. Popri stopkách a 4 voliteľných jazdných režimoch na športovom volante je súčasťou dynamické uloženie prevodovky. To spája výhody tvrdého aj mäkkého uloženia prevodovky, a tým zlepšuje jazdnú stabilitu a takisto aj jazdný komfort.
Okrem toho je súčasťou setu Sport Chrono: aplikácia Porsche Track Precision*. V kombinácii s voliteľnou navigáciou a Porsche Connect môžete merať časy okruhov a jazdné dáta a výsledky potom spravovať, zdieľať a porovnávať.

* Použitie aplikácie je povolené len v uzavretom areáli. Použitie tohto výrobku (najmä videozáznam) môže byť na určitých trhoch alebo akciách zakázané právnymi predpismi. Pred každým použitím výrobku, prosím, preverte, či je jeho použitie podľa miestnych predpisov prípustné.

Kolesá
Kolesá
Pre obzvlášť dobrý kontakt s asfaltom nejazdia modely 718 GTS 4.0 len tak na hocakých kolesách. V základnej výbave sa nachádzajú 20-palcové čierno lakované športové kolesá 718.
Rozmery kolies sú orientované na výkon: 235/35 ZR 20 na 8,5 J × 20 vpredu a 265/35 ZR 20 na 10,5 J × 20 vzadu. Veľa styčnej plochy, veľa trakcie, veľa zábavy za jazdy.
Bezpečnosť
Bezpečnosť
Vzrušujúca jazda? Absolútne. Ale tiež celkom uvoľňujúce. V každej zákrute, v každej situácii.
Brzdná sústava bola zosilnená a prispôsobená vysokému výkonu: Na prednej náprave sú použité šesťpiestikové hliníkové jednodielne pevné strmene. Dráha pedála je krátka, tlakový bod presný. Maximálne vhodné pre vysoký výkon. To platí najmä pre brzdu Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB) preverenú motoristickým športom, dodávanú na prianie. Veľký priemer brzdových kotúčov – 350 mm vpredu a 390 mm vzadu – ponúka pôsobivo vysoký brzdný výkon.
Silné sú aj štandardne dodávané bi-xenónové hlavné svetlomety s integrovanými LED na denné svietenie. Podľa priania môže byť vozidlo vybavené bi-xenónovými hlavnými svetlometmi s tónovaným sklom vrátane Porsche Dynamic Light System (PDLS) a hlavnými svetlometmi s LED a Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus).
Pre ešte vyšší komfort aj bezpečnosť sú voliteľne v ponuke početné a premyslené asistenčné systémy, ktoré pomáhajú vodičovi a uľahčujú mu prácu. Patrí k nim tempomat s reguláciou vzdialenosti, asistent zmeny jazdného pruhu, ktorý pomocou radarových senzorov sleduje oblasť za vozidlom a mŕtvy uhol, alebo tiež parkovací asistent vpredu a vzadu so zadnou kamerou.
Porsche Connect
Porsche Connect
Šoférovať môže len jeden. Ale to neznamená, že v tom zostane sám. Porsche Connect nastaví ideálne východiskové podmienky pre každú cestu aj jej cieľ.
Porsche Communication Management (PCM) je vaša centrálna riadiaca jednotka pre systém audio a komunikáciu. Je vybavená 7-palcovým dotykovým displejom s vysokým rozlíšením a rôznymi audiorozhraniami, aby ste si za jazdy mohli vychutnávať svoju obľúbenú hudbu. Navyše vám vozidlo Porsche umožní využívať početné služby Car Connect, napr. vyhľadávanie vozidla pomocou smartfónu.

Navigácia vrátane Porsche Connect

Voliteľná navigácia vrátane Porsche Connect vás vďaka dopravným informáciám v reálnom čase privedie do cieľa rýchlo a spoľahlivo a navyše vám umožní prístup k početným službám Porsche Connect. Všetky funkcie on-line môžete využívať prostredníctvom integrovaného komunikačného modulu LTE s čítačkou SIM kariet. V niektorých krajinách je navyše súčasťou balíčka integrovaná SIM karta vhodná pre LTE, a to vrátane určitého objemu dát, s pomocou ktorých budete môcť využívať služby Porsche Connect ako napríklad navigácia a Infotainment Services.*
Porsche Connect vám navyše ponúka rôzne aplikácie pre smartfóny. Viac informácií o tejto téme nájdete na stránkach www.porsche.com/connect. Pomocou My Porsche môžete individuálne nastavovať Porsche Connect a s tým spojené služby Porsche Connect.
Pre používateľov iPhonov je voliteľne v ponuke Apple Car Play, ktorým k svojmu vozidlu Porsche pripojíte svoj iPhone a niektoré svoje aplikácie uvidíte priamo na centrálnom displeji PCM.


* Služby Porsche Connect zahŕňajú stanovené bezplatné obdobie, ktoré sa môže líšiť podľa balíčka služieb a konkrétnej krajiny, ale trvá minimálne 3 mesiace. V určitých krajinách nie sú k dispozícii žiadne alebo len niektoré služby Porsche Connect. Služby volania v prípade poruchy a tiesňového volania, ktoré sú súčasťou určitých modelov, sú v niektorých krajinách k dispozícii 10 rokov od dátumu výroby. Dostupnosť závisí takisto od variantu vozidla používaného v určitej krajine. V niektorých krajinách je navyše v cene zahrnutá integrovaná SIM karta vrátane určitého objemu dát na používanie vybraných služieb Porsche Connect. Na používanie WLAN-Hotspots a niektorých ďalších služieb Porsche Connect, napr. streamingu hudby prostredníctvom integrovanej SIM karty, je v niektorých týchto krajinách k dispozícii v Porsche Connect Store platený dátový balíček. Alternatívne možno použiť vlastnú SIM kartu na nadviazanie dátového spojenia. Ďalšie informácie o bezplatnom období používania a takisto o následných cenách a dostupnosti jednotlivých služieb vo vašej krajine získate v Porsche Connect Store v záložke „Dostupnosť“ na adrese www.porsche.de/connect-store alebo u vášho partnera Porsche.

Zvukové systémy
Zvukové systémy
6 valcov, ešte viac reproduktorov. Veľa rock’n‘rollu pre vaše jazdy.

Sound Package Plus

Sound Package Plus je zárukou vynikajúceho zážitku z hudby. Vďaka zosilňovaču integrovanému v PCM možno zvuk v kabíne optimálne prispôsobiť potrebám a vkusu vodiča a spolujazdca.

BOSE® Surround Sound System

Bol vyvinutý špeciálne pre modely 718 a je optimálne prispôsobený špecifickej akustike interiéru vozidla: voliteľný Surround Sound System značky BOSE®. Audiosystém disponuje 10 reproduktormi a kanálmi zosilňovača vrátane patentovaného vstavaného subwoofera s výkonom 100 W. Aktívne vyhotovenie systému umožňuje optimálne nastavenie každého reproduktora podľa podmienok kabíny vozidla. Celkový výkon: 505 W. Pokiaľ by ste azda niekedy chceli prehlušiť výrazný zvuk motora. Prečo by ste to však robili?

Burmester® High-End Surround Sound System

Pre ešte lepší pôžitok z počúvania si môžete zadovážiť Burmester® High-End Surround Sound-System. S celkovým výkonom 821 W a 12 samostatne ovládateľnými reproduktormi vr. aktívneho subwoofera 300 W s digitálnym zosilňovačom triedy D integrovaného do karosérie ponúka tento systém jedinečný sluchový zážitok – pri vozidle 718 Boxster GTS 4.0 aj pri otvorenej streche. Náročné komponenty z oblasti High-End, napr. špeciálne výškové meniče (Air Motion Transformer, AMT), a akusticky účinná celková plocha membrán väčšia než 1 340 cm² zaistia aj pri vysokej hlasitosti dokonale presnú reprodukciu. Vopred nastavené zvukové sety prinášajú dokonalý zážitok z počúvania hudby, pričom Sound-Conditioner dokáže vďaka snímaniu hluku mikrofónom citlivo prispôsobiť zvuk konkrétnej situácii pri jazde.

Slovakia spol. s r.o.
Cesta na Senec 2/A
821 04 Bratislava

Tel: +421 249 262 438
E-Mail: info@porsche.sk