911 Dakar
Od 242 938 € s DPH
353 kW/480 PS
Výkon (kW)/výkon(k)
3,4 s
Zrýchlenie 0 - 100 km/h
240 km/h
Maximálna rýchlosť
Späť na začiatok
Dobrodružstvo na púšti.
Dakarská rely nebola nikdy žiadne hrajkanie sa na pieskovisku. Od počiatku je to jedno z najväčších dobrodružstiev na svete a náročná skúška výdrže. S tými najschopnejšími vodičmi, najodolnejšími vozidlami a legendárnym víťazom ročníka 1984: 911 Carrera 3,2 4×4 Paríž – Dakar (953).

Nové Porsche 911 Dakar je jeho hodným nástupcom. S dizajnovým paketom Rallye Design skladá úctu originálu a vdychuje histórii nový život.

„911 je jediné auto, na ktorom sa môžete voziť od afrického safari po Le Mans, potom do divadla a na ulice New Yorku.“

Ferry Porsche

Porsche - On to the next stage.
Na novú úroveň.
Výkon, robustná technológia a výdrž – o to ide v rely. Iba tak máte šancu byť prvým na cieľovej rovinke. Nové Porsche 911 Dakar je športové vozidlo, ktoré je rovnako vhodné do terénu, ako aj na cesty, pričom aj v meste ohúri svojou eleganciou.

Hrboľaté cesty.

911 Dakar s dizajnovým paketom Rallye Design.

911 Dakar v zelenej Shade.

Porsche - Strong performance.
Silný výkon.
911 Dakar (WLTP)*
11,3
l/100 km
256
g/km
Na asfalte, v teréne aj na piesku: pevnejšie uchytenie 911 GT3 zlepšuje jazdnú dynamiku vozidla 911 Dakar, najmä pri jazde v teréne. Spolu s riadením zadnej nápravy a aktívnou priečnou stabilizáciou PDCC je výsledkom optimálne naladený podvozok, ktorý bezpečne a pohodlne zvládne aj tie najnáročnejšie rely pasáže. 911 Dakar má výkon 353 kW (480 k), ktorý na všetky štyri kolesá prenáša 8-stupňová prevodovka Porsche Doppelkupplung (PDK).
O 80 mm väčšia svetlá výška.
911 Dakar (WLTP)*
11,3
l/100 km
256
g/km
Držte si odstup. Nielen spredu a zozadu, ale aj zospodu. Dakar je jediným modelom 911 so športovým zavesením o 50 mm vyšším ako bežné Porsche 911. Ak vám však ani to nebude stačiť na to, aby sa pri vašich potulkách terénom udržal ochranný rám z nehrdzavejúcej ocele nad zemou, špeciálne vyvinutý zdvíhací systém modelu 911 Dakar dokáže vozidlo zvýšiť o ďalších 30 mm vpredu aj vzadu, a to nielen v stoji, ale aj pri jazde do rýchlosti až 150 km/h (93 mph).
Rallye Launch Control.
Paket Sport Chrono pre 911 Dakar obsahuje dve ďalšie špecifické výkonové naladenia: Režim Rallye na nespevnené cesty, zablatené trasy a mokrú trávu, ako aj režim offroad na zvládanie pieskových dún a kamenistých pasáží. K dispozícii je aj systém Rallye Launch Control, ktorý zabezpečí dokonalý rozjazd na nespevnenej rely.
Porsche - Rallye Sport Package.
Paket Rallye Sport.
Paket Rallye Sport ponúka zdokonalenú ochranu pri jazde v teréne a na okruhu. Sú v ňom zahrnuté dva 6-bodové bezpečnostné pásy a čierna ochranná klietka s práškovým náterom, ktorá je priskrutkovaná ku karosérii za prednými sedadlami. Paket obsahuje aj ľahko dostupný hasiaci prístroj umiestnený na strane spolujazdca.

Kontrolný zoznam vozidla.Špecifický predný profil s vylepšenými bezpečnostnými prvkami.

Predná ochrana z nehrdzavejúcej ocele a ťažné oko zo zosilneného kovaného hliníka.

Univerzálne terénne pneumatiky a masívne bočné prahy.

19-/20-palcové kované disky Dakar z ľahkej zliatiny s novými univerzálnymi terénnymi pneumatikami, kryty nástupných prahov z nehrdzavejúcej ocele a impozantné rozšírenia blatníkov.

Špecifický zadný profil so spojlerom.

Zadná časť s ochranou z nehrdzavejúcej ocele, ťažným okom a pevným zadným spojlerom.

Porsche - Fighting for every gram. Porsche - Fighting for every gram.

Boj o každý gram.

CFRP kapota.

Na piesku sa počíta každý gram. Preto je kapota Porsche 911 Dakar, rovnako ako pri 911 GT3, vyrobená z mimoriadne ľahkého plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP) s integrovanými otvormi na nasávanie vzduchu.

CFRP zadný spojler.

Pevný zadný spojler z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP) bol navrhnutý na optimálnu aerodynamiku a poskytuje potrebný prítlak na rýchlych úsekoch.

Porsche - Rallye Design Package.
Paket Rallye Design.
Pocta historickému originálu: dvojfarebná povrchová úprava v bielej/modrej Gentian metalíze, dekoratívne pruhy v červenej/zlatej a 19-/20-palcové kolesá v bielej farbe s univerzálnymi pneumatikami skladajú poctu legendárnemu Porsche 953 z roku 1984. Štartovacie číslo si môžete vybrať individuálne.

Príslušenstvo

Strešný držiak s pomocnými svetlometmi.

Udrží až 40 kg: Príslušenstvo Tequipment pre 911 Dakar, ako sú kanistre, trakčné podložky a inú batožinu bezpečne upevníte na robustný hliníkový strešný nosič s povrchovou úpravou s matným čiernym práškovým náterom. Ak preteky trvajú dlho do noci, integrované pomocné LED svetlomety vám posvietia na cestu púšťou.

Kanister.

Nenahraditeľný v každej etape: lakovaný 10-litrový kanister na palivo a 12-litrový plastový kanister na pitnú vodu s logom „PORSCHE“. Obe nádoby sú pripevnené na strešný nosič pomocou špeciálnych držiakov na kanistre, ktoré sa ľahko otvárajú, takže pri dopĺňaní pohonných hmôt nestratíte ani sekundu.

Trakčné podložky.

Nenahraditeľné pri jazde na klzkom povrchu, ako je blato alebo piesok: masívne sivé plastové podložky s logom „PORSCHE“ vám pomôžu vyslobodiť vaše vozidlo, ak zapadne, pričom ich môžete prenášať na strešnom nosiči.

Skladací rýľ.

Ak sa vydáte hlboko do nekonečnej púšte, potrebujete mať so sebou správne vybavenie. Skladací rýľ so sekerou a pílkou je skutočnou multifunkčnou pomôckou, ktorú môžete jednoducho pripevniť na strešný nosič, kde ju budete mať na dosah ruky pri každom terénnom dobrodružstve.

Vak Active 2.0.

Veľmi masívny a vodotesný: tento cestovný vak je vyrobený zo sivej celtoviny s výrazným čiernym logom „PORSCHE“. Vďaka funkčným detailom, ako rolovací horný otvor a praktické úchytky na upevnenie na strašný nosič, je to ideálny doplnok na všetky výpravy.

Súprava nálepiek.

Pre model 911 Dakar sú k dispozícii tri dodatočné dizajny polepov, ktoré pripomínajú historické vozidlá Porsche, ktoré sa zúčastnili na East African Safari Rally v rokoch 1971, 1974 a 1978 a môžu byť aplikované priamo pri výrobe alebo dodatočne cez Tequipment.

Strešný stan.

Skladací strešný stan pre dve osoby je pripevnený na strešnom nosiči vozidla a jeho rozloženie pozostáva z niekoľkých jednoduchých krokov – zabezpečí vám optimálne podmienky na dosiahnutie pódiového umiestnenia. Počas jazdy sú stan, matrac a rebrík uložené v pevnom puzdre.

Porsche - All adventure accessories in detail.

Podrobné informácie o príslušenstve na dobrodružstvá.

Pripraviť sa. Pozor.Kokpit.

V modeli 911 Dakar vodiča privíta športový volant GT, ktorý je pokrytý protišmykovou vrstvou Race-Tex. Ďalšie charakteristiky: stredové značenie v zelenej Shade, pádla pod volantom PDK a volič na výber jazdných režimov. K ďalším výrazným prvkom patria dekoratívne vložky z brúseného čierneho hliníka, vložky v zelenej Shade a plaketa limitovanej edície na strane spolujazdca.

Kokpit s paketom Rallye Design.

Dodatočné prvky vo vyhotovení Race-Tex robia paket Rallye Design ešte dynamickejším. Sú to napríklad dekoratívne vložky s ozdobnými výstuhami v úprave Ceramica. K ďalším výrazným akcentom patria kontrastné modré prešívanie, modré stredové značenie na športovom volante GT a modré bezpečnostné pásy.

Porsche - Seats. Porsche - Seats.

Sedadlá.

Plné škrupinové sedadlá.

Navrhnuté na nespútané presuny po dunách: škrupina je vyhotovená z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP), vďaka čomu napriek svojej nízkej hmotnosti poskytuje výbornú bočnú oporu. Bočné opierky sú potiahnuté čiernou kožou a stredy sedadiel pokrýva perforovaná tkanina Race-Tex s pozadím v zelenej Shade. V rovnakom odtieni zelenej je aj dekoratívne prešívanie a vyšité logo „911“.

Adaptívne športové sedadlá Plus.

Tieto sedadlá, ktoré sú elektronicky nastaviteľné v 18 smeroch, doprajú dobrodruhom mimoriadny komfort. Sedadlá sú potiahnuté textíliou Race-Tex s koženými bočnými opierkami. Dodatočný akcent pridáva kontrastné prešívanie a vyšité logo „911“ v zelenej Shade.

Prehľad interiéru.

Žiadaná limitácia.

V púšti je počet hviezd na nočnej oblohe nekonečný. Počet modelov 911 Dakar je na rozdiel od nich obmedzený na 2 500 kusov. Jedinečnosť každého vozidla potvrdzuje hliníková plaketa s poradovým číslom v rámci limitovanej série.

Porsche Exclusive Manufaktur.

Fascinácia Dakarom – v kombinácii s výnimočnou remeselnou zručnosťou. Dizajn nového Porsche 911 Dakar bol v Porsche Exclusive Manufaktur navrhnutý tak, aby sa zhodoval so športovým vzhľadom víťazného Porsche 953 z roku 1984, s reliéfnym logom na veku odkladacieho priestoru.

Paket Rallye Design Expansion.

Nie je to fatamorgána: rozširujúci paket prináša ďalšie detaily vo vyhotovení Race-Tex vrátane modrého dekoratívneho prešívania – napríklad vnútorné obloženie prahov, kryt poistkovej skrinky, zakladač s dokumentáciou k vozidlu a puzdro stredového výduchu klimatizácie s koženými lopatkami. Pohľad tiež upúta kryt interiérového zrkadla, takisto obložený textíliou Race-Tex s dekoratívnym prešívaním v rovnakej farbe.

Čierny hliník.

Exkluzívne a športové: pedále a opierka na nohu z kovaného hliníka s čiastočne eloxovanou čiernou nanotechnologickou povrchovou úpravou. Frézovaná páka voliča PDK kombinuje matnú čiernu a strieborný hliník s čiernymi koženými vložkami.

Priestorové zobrazenie.

Pri jazde v teréne si musíte vždy všímať svoje okolie – a ešte viac povrch cesty. Kamene? Vetvy? Blato? Pri jazde nízkymi rýchlosťami ukazuje terénna kamera všetko na displeji Porsche Communication Management (PCM), takže 911 Dakar môžete v prípade potreby zaparkovať aj trochu od cesty.

Odstránenie zadných sedadiel.

Pri rely nejazdíte vo štvorici, ale vo dvojici. Z tohto dôvodu nenájdete v modeli 911 Dakar zadné sedadlá. Vďaka tomu pri svojej ceste za etapovým víťazstvom v rely ušetríte ešte viac hmotnosti.

Konfigurovať model 911 Dakar.

Vybrané
911 Dakar
Porsche 911 Dakar
WLTP*
11,3
l/100 km
256
g/km
Od 242 938 € vrátane DPH
353 kW/480 PS
Výkon (kW)/výkon(k)
3,4 s
Zrýchlenie 0 - 100 km/h
240 km/h
Maximálna rýchlosť
911 Dakar
353 kW/480 PS
Výkon (kW)/výkon(k)
3,4 s
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h
240 km/h
Maximálna rýchlosť
WLTP*
11,3
l/100 km
256
g/km
Výška
1 338 mm
Šírka
1 864 mm
Dĺžka
4 530 mm
Rázvor
2 450 mm
Technické špecifikácie

Počet valcov 6
Typ paliva 98
Vŕtanie 91,0 mm
Zdvih 76,4 mm
Zdvihový objem 2 981 cm³
Výkon (kW) 353 kW
Výkon (k) 480 PS
Otáčky pre maximálny výkon 6 500 1/min
Max. otáčky motora 7 500 1/min
Maximálny krútiaci moment 570 Nm
Oblasť otáčok pre maximálny krútiaci moment 2 300 - 5 000 1/min
Max. výkon na liter objemu (kW/l) 118,00 kW/l
Max. výkon na liter objemu (PS/l) 161,00 PS/l

Maximálna rýchlosť 240 km/h
Zrýchlenie z 0 na 60 mph 3,2 s
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h 3,4 s
Zrýchlenie z 0 na 160 km/h 7,8 s
Zrýchlenie z 0 na 200 km/h 12,0 s
Zrýchlenie v rýchlosti (80-120km/h) (50-75 mph) 2,2 s
1/4 míle 11,6 s

Uhol sklonu, predný/zadný (oceľové odpruženie) 14,2 - 16,4 °
Uhol nájazdu pri oceľovom odpružení 16,2 °
Maximálna svetlá výška (oceľové odpruženie) 161 mm

Dĺžka 4 530 mm
Šírka 1 864 mm
Šírka (bez sklopených zrkadiel) 2 033 mm
Výška 1 338 mm
Rázvor 2 450 mm
Kruh otáčania 10,7 m
Pohotovostná hmotnosť podľa DIN 1 605 kg
Pohotovostná hmotnosť podľa smernice ES 1 680 kg
Príp. Celková hmotnosť 1 960 kg
Príp. Užitočná hmotnosť 355 kg
Maximálne prípustné zaťaženie strechy so strešným prepravným systémom Porsche 75 kg

Objem batožinového priestoru vpredu 132 l
Kapacita palivovej nádrže 67 l

Spotreba paliva* kombinovaná 11,3 - 11,3 l/100 km
Kombinované emisie CO2 (WLTP) 256 - 256 g/km
Porsche - Contact

Kontakt

Obráťte sa na Porsche centrum, vyžiadajte si informácie.

Spotreba a emisie.

911 Dakar (WLTP)*
11,3
l/100 km
256
g/km
911 GT3 (WLTP)*
13,0 – 12,9
l/100 km
294 – 293
g/km