Menu arrow-prev-red

Menu Modely
Hlavní navigace
Porsche Inter Auto
Slovakia spol. s r.o.
Cesta na Senec 2/A
821 04 Bratislava

Tel: +421 249 262 438

E-Mail: info@porsche.sk

Porsche - Cayenne
Cayenne
Zdieľaj svoj sen
prial by som si

Cayenne
Cayenne
Od 77 390 € vrátane DPH
Cayenne S
Cayenne S
Od 94 827 € vrátane DPH
Cayenne Turbo
Cayenne Turbo
Od 141 969 € vrátane DPH

Technické parametre

9,2–9,0
l/100 km
209–205
g/km

Výkon

250 kW (340 PS) pri 5 300 - 6 400 1/min

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h

6,2 s (5,9 s - s výkonným štartom)

Maximálna rýchlosť

245 km/h

Výška

1 696 mm

Šírka

1 983 mm

Dĺžka

4 918 mm

Rázvor

2 895 mm

Motor

Poloha motora

Čelný motor

Počet valcov

6

Zdvihový objem

2 995 cm³

Výkon

250 kW (340 PS)

pri otáčkach

5 300 - 6 400 1/min

Max. krútiaci moment

450 Nm

pri otáčkach

1 340 - 5 300 1/min

Spotreba paliva/emisie*

Spotreba paliva v meste v l/100 km

11,3 - 11,1

Spotreba paliva mimo mesta v l/100 km

8,0 - 7,9

Spotreba paliva pri kombinovanej jazde v l/100 km:

9,2 - 9,0

Emisie CO2 pri kombinovanej jazde v g/km

209 - 205

Trieda efektívnosti

D

Jazdné výkony

Maximálna rýchlosť

245 km/h

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h

6,2 s (5,9 s výkonným štartom)

Zrýchlenie z 0 na 160 km/h

14,1 s (13,8 s výkonným štartom)

Max. zrýchlenie počas jazdy (80 – 120 km/h)

4,1 s

Prenos hnacej sily

Druh pohonu

Pohon všetkých kolies

Tiptronic S

Séria/8 stupňov

Karoséria

Dĺžka

4 918 mm

Šírka

1 983 mm

Výška

1 696 mm

Rázvor

2 895 mm

Súčiniteľ aerodyn. odporu vzduchu (Cw)

0,34

Pohotovostná hmotnosť podľa DIN

1.985 kg

Prázdna hmotnosť podľa smernice ES

2.060 kg

Príp. celková hmotnosť

2.830 kg

Plnené množstvo

Objem batožinového priestoru

770 l až k hornému okraju zadných sedadiel/1 710 l pri sklopených zadných sedadlách

Objem palivovej nádrže (doplňovací objem)

75 l

Nový Cayenne

Sportovní vůz pro 5

Porsche - Nový Cayenne
Nový Cayenne

Športové vozidlo pre 5

5 dverí otvorených akémukoľvek dobrodružstvu. Nový dynamický dizajn a nové účinné turboagregáty. Vynikajúce digitálne prepojenie, ktoré do kokpitu privedie celý svet. Všestrannosť, kvalita a nové revolučné asistenčné systémy, ktoré vodičovi a cestujúcim ponúkajú neobyčajný komfort.

Cayenne pre zážitky z Porsche – ešte úchvatnejší, ešte rozmanitejší. A pritom zostáva tým, čím vždy bol: skutočným športovým vozidlom.

Porsche Connect

Viac času na to, čo je podstatné

Porsche Connect
Porsche Connect

Viac času na to, čo je podstatné

Nové užitočné služby a aplikácie pre smartfón, s ktorými bude váš život oveľa jednoduchší.

Napríklad nová Porsche Connect App, Apple® CarPlay, My Porsche alebo Porsche Connect Store.

Porsche Cayenne - Služby a aplikace pro smartphone*

Služby a aplikácie pre smartfón*

S Porsche Connect budete mať zaistený prístup k užitočným službám a funkciám, ktoré vám pomôžu pred jazdou, v jej priebehu aj po dojazde do miesta určenia.

Jednoduché ovládanie aplikácií Porsche Connect cez PCM alebo My Porsche. Okrem Navigácie Plus alebo novej Porsche Connect App sem patrí viac než 20 ďalších služieb a aplikácií.

Aby ste mali stále prehľad o vozovke a dopravnom ruchu, budete mať navyše k dispozícii podporu novej služby Voice Pilot, hlasového riadenia on-line. Jednoducho poviete nahlas, kam by ste si priali ísť. Napríklad k nejakej pamätihodnosti v cieli svojej cesty. Voice Pilot vám porozumie aj bez zadania presnej adresy.

Porsche Cayenne - Apple® CarPlay

Apple® CarPlay

S Porsche Connect využijete vďaka Apple® CarPlay podporu aplikácie svojho iPhone® aj vo svojom vozidle Porsche. Budete môcť ľahko a jednoducho využívať aplikácie ako „Telefón“, „Hudba“ alebo „Správy“ – prostredníctvom PCM a aplikácie identifikácie jazyka Siri®.

Porsche Cayenne - My Porsche

My Porsche

Akékoľvek vozidlo Porsche si môžete nakonfigurovať celkom podľa priania. To isté platí pre Porsche Connect. Prostredníctvom My Porsche si môžete podľa vlastných potrieb personalizovať rôzne funkcie a služby Porsche Connect. Naplánujte si trasu a dajte ju svojmu vozidlu Porsche. Vyvolajte si aktuálny stav nádrže paliva a údaje o poslednej jazde alebo si skontrolujte, či vozidlo má zatvorené dvere a okná. K My Porsche môžete povoliť prístup aj členom svojej rodiny alebo priateľom a umožniť im ovládanie určitých funkcií.

Porsche Cayenne - Porsche Connect Store

Porsche Connect Store

Chcete predĺžiť platnosť svojej zmluvy? Alebo kúpiť ďalšie služby Porsche Connect? Navštívte Porsche Connect Store a zoznámte sa s ponukou a možnosťami Porsche Connect.

Čo všetko ponúka Porsche Connect: Porsche Connect má pre vás všetky informácie o ďalších službách, aplikáciách a funkciách.

Dizajn

Reč, ktorej rozumejú milovníci športových vozidiel na celom svete: dynamická reč tvarov.

Porsche - Design
Dizajn

Reč, ktorej rozumejú milovníci športových vozidiel na celom svete: dynamická reč tvarov.

Charakteristické sú pre ňu všeobecne známe znaky Porsche ako výrazné predné blatníky, dlhá, smerom dopredu sa zvažujúca kapota motora s powerdome a typické trojdielne otvory na prívod vzduchu, teraz ešte väčšie a dominantnejšie..

Porsche - Cayenne

Cayenne - Exteriér

Exteriér

Oproti svojim predchodcom je nový Cayenne ešte plecnatejší, svalnatejší, atletickejší a dynamickejší

Ešte o niečo hranatejší a mužnejší je nový Cayenne Turbo. Jeho predná časť s pozoruhodne výrazným dizajnom má ešte väčšie otvory na prívod vzduchu. Početné detaily lakované vo farbe karosérie, napríklad vonkajšie zrkadlá alebo rozšírené podbehy, elegantne doplňujú celkový vzhľad. Mimoriadnu pozornosť vzbudzuje adaptívny strešný spojler, ktorý je možné v závislosti od jazdnej situáciie vysúvať do 5 polôh. Kolesá veľkosti 21 palcov získajú ešte pôsobivejší vzhľad, pokiaľ zvolíte variant Cayenne Exclusive Design.

Cayenne - Interiér

Interiér

Nový Cayenne Turbo má ešte ďalšie možnosti, ako zdôrazniť športový charakter – napríklad exkluzívnym dizajnom volantu. Alebo aj adaptívnymi športovými sedadlami s balíčkom memory a – pri Cayenne prvýkrát – integrovanými opierkami hlavy vpredu s hlboko razeným nápisom „turbo“. Vyslovene dekoratívnym dojmom pôsobia lišty z hliníka, ktorého povrch je ošetrený krížovým kefovaním.

Novinkou pri všetkých modeloch Cayenne je koncepcia ovládania: Porsche Advanced Cockpit. Stredová konzola s Direct Touch Control má príťažlivý povrch vzhľadu skla a je vybavená citlivými dotykovými tlačidlami pre priamy prístup k najdôležitejším funkciám. Medzi nimi sa nachádza kompaktná riadiaca páka. Nad stredovou konzolou je umiestnený Porsche Communication Management (PCM) dotykovým displejom Full-HD-12" vr. navigačného modulu on-line na intuitívne ovládanie. Za multifunkčným športovým volantom je osadený nový združený prístroj. Vpravo a vľavo od typických analógových otáčkomerov Porsche v klasickom vyhotovení s ihlou sa nachádzajú 2 displeje s vysokým rozlíšením, ktoré podľa potreby ponúkajú virtuálne nástroje, mapy a ďalšie informácie.

Farebné osvetlenie kabíny dodávané na prianie – novinka pri vozidlách Cayenne – zdôrazní zaujímavým spôsobom vnútorné vybavenie. Podľa nálady si môžete vytvoriť vhodný farebný svet a sami si tiež nastavíte intenzitu osvetlenia.

Všetky modely majú typické presvedčivé kvality vozidiel Cayenne: pohodlný priestor, vysokú mieru variability a vybrané, vysokokvalitné materiály. To všetko navyše podľa vášho priania, pretože individualite sa medze nekladú.

Brzdy

Nové meradlo vo výkone aj dizajne – Porsche Surface Coated Brake (PSBC)

Cayenne - Brzdy
Brzdy

Nové meradlo vo výkone aj dizajne – Porsche Surface Coated Brake (PSBC)

Inovácia tejto brzdy spočíva v jedinečnej kombinácii brzdového kotúča zo sivej liatiny s keramickou povrchovou úpravou (karbid volfrámu). Výhodou oproti konvenčnej brzde zo sivej liatiny porovnateľnej konštrukcie a rozmerov je ešte lepšia reakcia a mimoriadne vysoká stabilita fadingu.

Porsche Cayenne - Brzdy

Obmedzená je aj tvorba brzdového prachu, známa z bežných systémov. Vďaka novej povrchovej úprave zostáva brzdový kotúč aj po dlhšom čase stále strieborne lesklý. Keramický povrch je navyše zárukou trvalo lesklej trecej plochy v každodennej prevádzke. Jedinečný vzhľad dodávajú brzde bielo lakované brzdové sedlá.

Oproti porovnateľnému brzdovému kotúču zo sivej liatiny bežnej konštrukcie ponúka PSCB asi o 30 % dlhšiu životnosť brzdového obloženia aj kotúča. Nový typ brzdy je štandardne inštalovaný do vozidiel Cayenne Turbo, do ostatných modelov Cayenne na objednávku.

Motory

Vysoký krútiaci moment pri nízkych otáčkach

Porsche - Motory
Motory

Vysoký krútiaci moment pri nízkych otáčkach

Generácia motorov Cayenne je kompletne nová a má teraz silnejší výkon aj krútiacitočivý moment. To všetko pri súčasne optimalizovanej efektívnosti.

Nové modely Cayenne
9,4–9,0
l/100 km
213–205
g/km

Štartujeme s prvými dvoma novinkami: 250 kW (340 PS) silným turbo motorom V6 v modeli Cayenne a motorom V6 s dvoma turbodúchadlami v modeli Cayenne S, ktorý ponúka 324 kW (440 PS). Pri oboch hnacích agregátoch je turbodúchadlo umiestnené vnútri medzi radami valcov. To skracuje vzdialenosť, ktorú musia výfukové plyny prejsť do dúchadla – pre rýchlejšiu reakciu. Motory sú navyše vybavené systémom VarioCam Plus na prestavenie vačkových hriadeľov a zdvihu ventila.

O efektívnosť sa vo všetkých motoroch stará aj napájanie palubnej siete energiou získavanou rekuperáciou, termomanažment a Auto StartStop s funkciou plachtenia.

K tomu všetkému navyše pristupuje ďalší dôležitý modul – Porsche Active Aerodynamics (PAA) – pre zlepšenú efektívnosť a ešte optimálnejší jazdný výkon. PAA predstavuje aktívnu aerodynamiku, napr. v podobe klapiek chladiaceho vzduchu integrovaných do otvorov napre prívod vzduchu.

Motor V6 3,0 l s jedným turbodúchadlom vo vozidlách Cayenne

Nový Cayenne
9,2–9,0
l/100 km
209–205
g/km

Účinný šesťvalcový turbomotor s obsahom 3,0 l modelu Cayenne je vybavený turbodúchadlom TwinScroll medzi radmi valcov a má výkon 250 kW (340 PS). Maximálny krútiaci moment 450 Nm dosahuje pri otáčkach 1 340 – 5 300 min-1.

Motor V6 2,9 l s dvoma turbodúchadlami vo vozidlách Cayenne S

Nový Cayenne S
9,4–9,2
l/100 km
213–209
g/km

Nový šesťvalcový motor 2,9 l s dvoma turbodúchadlami dodá vozidlu Cayenne S dobrých 324 kW (440 PS), a je teda o 15 kW (20 PS) silnejší než motor predchádzajúceho modelu – a to pri zníženej spotrebe. Krútiaci moment: 550 Nm pri 1 800 – 5 500 min-1.

Ponuka miesta

Objem batožinového priestoru až 1 710 litrov*

Ponuka miesta

Objem batožinového priestoru až 1 710 litrov*

Priestor zadných sedadiel je v súlade s prednými sedadlami vyhotovený buď ako veľmi pohodlný, alebo veľmi športový, teda s vyššími bočnicami. Oproti minulosti je ešte variabilnejší. Sklápanie v pomere 40 : 20 : 40, možnosť posunu v pozdĺžnom smere o 160 mm, 10 polôh operadla (až 29°). Do batožinového priestoru sa teda v závislosti od modelu vojde 745 l až maximálne 1 710 l.

* Pri sklopenom zadnom sedadle v modeloch Cayenne a Cayenne S, pri Cayenne Turbo až 1 680 litrov.

Podvozok

Všetko pod kontrolou. Vďaka 4D-Chassis Control

Porsche - Podvozok
Podvozok

Všetko pod kontrolou. Vďaka 4D-Chassis Control

K cieľu môžu často viesť rôzne cesty. Preto prinášame novinky ako napríklad adaptívne vzduchové odpruženie s 3-komôrkovou technológiou alebo riadenie zadnej nápravy.

Nový je aj integrovaný regulátor podvozka Porsche 4D-Chassis Control. Dokáže analyzovať jazdnú situáciu vo všetkých 3 priestorových dimenziách – nakláňanie, klopenie a stáčanie. Vypočíta optimálny stav pre jazdu a v reálnom čase synchronizuje všetky systémy podvozka.

Porsche Cayenne - Adaptivní vzduchové odpružení

Adaptívne vzduchové odpruženie

Adaptívne vzduchové odpruženie zvyšuje dynamiku jazdy aj jej komfort. Použitá 3-komôrková technológia znamená ešte lepšie prepojenie komfortu so športovým charakterom, pretože odpruženie reaguje na režim jazdy a konkrétnu situáciu. Vzduchové odpruženie je navyše vybavené ešte reguláciou úrovne pre konštantnú polohu vozidla, PASM a možnosťou zmeny výšky. Svetlú výšku vozidla si teda môžete meniť podľa potreby.

Porsche Cayenne - Řízení zadní nápravy

Riadenie zadnej nápravy

Prvýkrát pri modeloch Cayenne: voliteľné riadenie zadnej nápravy. Rovnomerne zvyšuje výkon a použiteľnosť pre všedný deň. Pri nízkych rýchlostiach riadi systém zadné kolesá proti zatočeným predným kolesám. To vedie k účinnému skráteniu rázvoru kolies. Polomer otáčania sa zmenšil, agilita zvýšila a parkovanie je citeľne jednoduchšie. Pri vyšších rýchlostiach riadi systém zadné kolesá v rovnakom smere ako zatočené predné kolesá. Toto virtuálne predĺženie rázvoru kolies zvyšuje jazdnú stabilitu.

Porsche Cayenne - Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC)

Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC)

PDCC je systém regulácie podvozka pre aktívnu stabilizáciu klopenia vozidla. Registruje bočný náklon pri jazde v zákrutách hneď od začiatku a podľa potreby ho obmedzuje. Súčasne znižuje bočné rozkmitanie vozidla na zvlnenom podklade. Nové sú aktívne elektromechanické stabilizátory. Reagujú rýchlejšie než porovnateľné hydraulické systémy a pracujú efektívnejšie. Výsledok: zlepšený výkon.

Asistenčné systémy

Cieľ na dohľad. S hlavnými svetlometmi s LED Matrix, vr. Porsche Dynamic Light System Plus a asistentom na nočné videnie

Porsche - Asistenční systémy
Asistenčné systémy

Cieľ na dohľad. S hlavnými svetlometmi s LED Matrix, vr. Porsche Dynamic Light System Plus a asistentom na nočné videnie

Čím lepšie sú všetky prvky skoordinované, tým dynamickejšia, komfortnejšia, efektívnejšia a bezpečnejšia je vlastná jazda. Asistenčné systémy Porsche sú zamerané na športovú a aktívnu jazdu a poskytnú vám presne ten zážitok, ktorý od Porsche očakávate.

Porsche Cayenne - Asistent nočního vidění

Asistent nočného videnia

Asistent nočného videnia poskytuje vodičovi pri nočných jazdách informácie aj mimo dosahu svetlometov. Infračervená kamera rozozná chodca alebo väčšie zvieratá ešte pred tým, než ich osvetlia svetlomety. V kombinácii s PDLS svetlomet až trikrát krátko zabliká na chodcov na okraji vozovky či na vozovke pomocou funkcie značkovacieho osvetlenia, aby na nich vodiča upozornil.

Porsche Cayenne - Hlavní světlomety s LED Matrix, vč. Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus)

Hlavné svetlomety s LED Matrix vr. Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus)

LED Matrix Beam deaktivuje cielene segmenty stálych kužeľov diaľkových svetiel. 84 individuálne ovládaných diód LED sa vypnutím alebo stlmením prispôsobíia situácii. Vozidlá idúce pred vami alebo v protismere už nebudú oslnené, oblasť pred nimi alebo vedľa nich bude ďalej celkom osvetlená.

PDLS Plus obsahuje okrem funkcií PDLS navyše elektronické svietenie do zákrut a osvetlenie križovatky podľa dát z navigácie. Ak sa blížite ku križovatke alebo pri odbočovaní aktivuje funkcia osvetlenia križovatky ľavé a pravé smerové svetlo – svetelný kužeľ sa rozšíri a skráti. Pre lepšie osvetlenie okolia.

Zvukové systémy

Z pozoruhodných zvukových zážitkov by sa človek nemal tešiť sám

Porsche - Zvukové systémy
Zvukové systémy

Z pozoruhodných zvukových zážitkov by sa človek nemal tešiť sám

Systémy Burmester®, BOSE® a Sound Package Plus ponúkajú maximálne potešenie z počúvania hudby. Na všetkých 5 sedadlách.

Porsche Cayenne - Burmester® 3D High-End Surround Sound-System

Burmester® 3D High-End Surround Sound-System

Ticho, prosím, pre 1 455 wattov celkového výkonu, 21 individuálne ovládaných reproduktorov vrátane aktívneho subwoofera so 400-wattovým zosilňovačom triedy D, systémom s dvojpásmovými stredovými reproduktormi a viac než 2 500 cm² celkovej plochy membrán. O nezameniteľne jemnú, čistú a neskreslenú reprodukciu sa starajú pásky Air-Motion-Tweeter.

Filtre reproduktorov sú vzájomne perfektne vyladené a poskytujú maximum v oblasti basového ozvučenia, rozlíšenia a impulznej presnosti. Výsledkom je prirodzený a bohatý zvuk, a to aj pri maximálnej hlasitosti. Obzvlášť pôsobivý je nový 3D zvukový zážitok, ktorý sa vytvára pomocou reproduktorov zabudovaných v stĺpikoch A a špeciálneho 3D algoritmu. Sound Enhancer optimalizuje zvuk pri hudbe z nosičov s komprimovanými dátami. Systém sa vďaka integrácii reproduktorov Burmester® do dverí výborne zapojí do celkového dizajnu.

Porsche Cayenne - BOSE® Surround Sound-System

BOSE® Surround Sound-System

Surround Sound-System od BOSE® disponuje 14 zosilňovacími kanálmi. Celkový výkon: 710 wattov. 14 reproduktorov vrátane samostatného subwoofera sa stará o vyvážený zvuk, ktorý sa ničím nelíši od originálu. BOSE® SoundTrue® Enhancement Technology pre ešte lepšiu kvalitu a dynamiku zvuku pri komprimovaných formátoch, napr. MP3. Patentovaná kompenzácia rušivého hluku AudioPilot® Noise Compensation Technology meria priebežne hluk v kabíne vozidla a prispôsobí automaticky prehrávanie hudby tak, aby bol zážitok z počúvania skutočne perfektný.

Sound Package Plus

Štandardný Sound Package Plus ponúka vynikajúci zvuk. 10 reproduktorov s výkonom 150 wattov. Vďaka zosilňovaču integrovanému do PCM je zvuk v interiéri vozidla optimálne prispôsobený pre vodiča a spolujazdca.

Individualizácia

Aby každé vysnívané športové vozidlo bolo naozaj jedinečné: Manufaktura Porsche Exclusive a Tequipment

Porsche - Individualizace
Individualizácia

Aby každé vysnívané športové vozidlo bolo naozaj jedinečné: Manufaktura Porsche Exclusive a Tequipment

Ponúkame vám celý rad individuálnych možností. Optických aj technických. Pre exteriér a interiér. Od menších zmien až po rozsiahle úpravy.

Porsche Cayenne - Manufaktura Exclusive

Manufaktúra Exclusive

Nechajte sa inšpirovať našimi príkladmi z manufaktúry Exclusive a informujte sa o všetkom, čo sa týka konfigurácie našich mimoriadnych vozidiel.

Porsche Cayenne - Porsche Tequipment

Porsche Tequipment

So špeciálnymi produktmi z ponuky Porsche Tequipment si svoje vozidlo Cayenne prispôsobíte svojim individuálnym prianiam a potrebám.

Zdieľaj svoj sen

Nový model Cayenne rozširuje milovníkom športových vozidiel obzory doposiaľ nevídaným spôsobom. Pretekárska dráha sa premení na cestu životom. Pilot sa stáva dobrodruhom, hlavou rodiny, cestovateľom do ríše slobody. Z osamelého jazdca tímovým hráčom. Človekom, ktorý nechce prežívať úžasný výkon, rozmanitosť a exkluzivitu sám, ale chce sa o ňu deliť s ostatnými. Fascinujúce športové vozidlo pre spoločné zážitky. Inak povedané: Našou vášňou je šport, pri ktorom nie sme sami.

Porsche - Cayenne

Slovakia spol. s r.o.
Cesta na Senec 2/A
821 04 Bratislava

Tel: +421 249 262 438
E-Mail: info@porsche.sk