Menu arrow-prev-red

Menu Modely
Hlavní navigace
Modely
Porsche Inter Auto
Slovakia spol. s r.o.
Cesta na Senec 2/A
821 04 Bratislava

Tel: +421 249 262 438

E-Mail: info@porsche.sk

Modely Porsche Macan
Macan
Koncept Macan.
Dokázali sme, že my nesledujeme trendy, ale namiesto toho zanechávame svoju vlastnú stopu. Kompaktný SUV, ktorý neodmysliteľne spája športové proporcie, dizajn a každodennú praktickosť: to je nový Macan.
Modely Porsche Macan
Modely Porsche Macan
Modely Porsche Macan
Dizajn
Pre nás nie sú estetické kvality niečím povrchným, ale vyjadrujú našu osobnosť.

360°

Zažite
Abspielen
Zažite
Abspielen
Zažite
Zažijte
Porsche Der neue Macan
Macan
Od 60 989 € vrátane DPH
Porsche Der neue Macan S
Macan S
Od 66 623 € vrátane DPH
Porsche Macan GTS
Macan GTS
Porsche Macan Turbo
Macan Turbo

Technické údaje

9,6
l/100 km
218
g/km
280 kW/380 k Výkon (kW)/výkon (k)
4,9 s Zrýchlenie 0 – 100 km/h
4,7 s Zrýchlenie 0 – 100 km/h so súpravou Sport Chrono
261 km/h Najvyššia rýchlosť
1 926 mm Šírka
4 686 mm Dĺžka

Pohon

Umiestnenie motora

Motor vpredu

Počet valcov

6

Druh paliva

98

Vŕtanie

84,5 mm

Zdvih

86 mm

Zdvihový objem

2 894 cm³

Výkon (kW)

280 kW

Výkon (k)

380 k

Rozsah otáčok pre maximálny výkon

5 200 - 6 700 r/min

Maximálny krútiaci moment

520 Nm

Rozsah otáčok pre maximálny krútiaci moment

1 750 - 5 000 r/min

Spotreba paliva/emisie*

Spotreba paliva* v mestskej premávke

12,1 l/100 km

Spotreba paliva* mimo mesta

8 l/100 km

Spotreba paliva* kombinovaná

9,6 l/100 km

Emisie CO2* kombinované

218 g/km

Emisná norma

Euro 6d-ISC-FCM

Filter pevných častíc

áno

Prenos sily

Druh pohonu

Porsche Traction Management (PTM): aktívny pohon všetkých kolies s elektronicky riadenou lamelovou spojkou a s automatickou uzávierkou diferenciálu (ABD) a protišmykovým systémom

Automatická prevodovka

7-stupňová automatizovaná dvojspojková prevodovka Porsche (PDK) s manuálnym radením pomocou pádiel na volante, automatickým režimom a odporučením správneho rýchlostného stupňa pre optimálnu spotrebu paliva pri manuálnom radení

Podvozok

Predná náprava

Náprava s dvojitými priečnymi ramenami, nezávislé zavesenie kolies

Zadná náprava

Samoriadiaca lichobežníková náprava

Riadenie

Posilňovač riadenia, elektromechanický

Brzdová súprava

6-piestové hliníkové jednoliate pevné brzdové strmene vpredu, kombinované plávajúce strmene vzadu, brzdové kotúče vnútorne chladené vzduchom s priemerom 360 mm vpredu, 330 mm vzadu

Systém stability

Porsche Stability Management (PSM) s ABS, ASR, ABD, MSR a riadením stability prívesu

Predné kolesá

9Jx20 ET26

Predné pneumatiky

265/45 R20 104Y

Zadné kolesá

10Jx20 ET19

Zadné pneumatiky

295/40 R20 106Y

Jazdné výkony

Najvyššia rýchlosť

261 km/h

Zrýchlenie 0 – 100 km/h

4,9 s

Zrýchlenie 0 – 160 km/h

11,6 s

Zrýchlenie 0 – 200 km/h

19,5 s

Zrýchlenie 0 – 100 km/h so súpravou Sport Chrono

4,7 s

Zrýchlenie 0 – 160 km/h so súpravou Sport Chrono

11,4 s

Zrýchlenie 0 – 200 km/h so súpravou Sport Chrono

19,3 s

Pružné zrýchlenie (80 – 120 km/h)

3,3 s

Vlastnosti v teréne

Max. brodivosť (oceľové odpruženie)

285 mm

Nájazdový uhol predné/zadné (oceľové odpruženie)

21,5 - 22,1 °

Prechodový uhol – oceľové odpruženie

15,7 °

Max. svetlá výška (oceľové odpruženie)

190 mm

Max. svetlá výška (vzduchové odpruženie, bežná jazdná výška)

180 mm

Karoséria

Dĺžka

4 686 mm

Šírka

1 926 mm

Šírka (bez sklopených vonkajších spätných zrkadiel)

2 098 mm

Výška

1 609 mm

Súčiniteľ odporu vzduchu (cW)

0,36 cW

Rázvor

2 807 mm

Rozchod vpredu

1 650 mm

Rozchod vzadu

1 658 mm

Pohotovostná hmotnosť podľa DIN

1 910 kg

Vlastná hmotnosť podľa smernice EÚ

1 985 kg

Príp. celková hmotnosť

2 580 kg

Príp. užitočné zaťaženie

670 kg

Maximálne prípustné zaťaženie strechy so systémom strešného nosiča Porsche

75 kg

Plniace množstvo

Objem batožinového priestoru so sklopenými zadnými sedadlami

1 503 l

Objem úložného priestoru vzadu

488 l

Objem palivovej nádrže (objem na doplnenie)

65 l

Vlastnosti

Dizajn exteriéru
Dizajn exteriéru

Svojím dynamickým celkovým vzhľadom je Macan nepochybne športovým vozidlom. Jeho prepracovaná zadná časť je extrémne výkonná. Nový podpis Porsche - zadné svetlá spojené červeným pásom, navyše posilnené novými štvorbodovými brzdovými svetlami, sú dizajnovým prvkom, ktorý funkčne aj vizuálne zdôrazňuje logo Porsche.

Široké boky nad zadnými kolesami sú pripomienkou legendárneho Porsche 911. A ďalším vizuálnym prejavom toho, že nový Macan má stály kontakt s vozovkou.

Bočný profil je zreteľne v štýle Porsche. Z bočného pohľadu predná časť pripomína dravca, ktorý sa chystá vyraziť na lov. Línia strechy sa postupne zvažuje nadol smerom k zadnej časti ako pri coupé, čím vytvára siluetu športového auta s vysokými aerodynamickými vlastnosťami. Naši dizajnéri tomuto prvku hovoria " Porsche flyline."

Dizajn interiéru
Dizajn interiéru

Keď cestujete za dobrodružstvom, chcete mať, samozrejme, úplný výhľad. Športové predné sedadlá prinášajú typický pocit Macanu: môžete sedieť vysoko nad vozovkou, a napriek tomu ste s ňou stále úzko spojení.

Ako výrobca automobilov veríme, že vodič a automobil musia vytvárať jeden celok. Práve preto si do Macanu jednoducho iba nesadnete – architektúra interiéru vás skrátka integruje do vozidla.

Trojrozmerné usporiadanie ovládacích prvkov dáva interiéru charakter kabíny. Vzdialenosť medzi štandardným multifunkčným volantom a prevodovkou PDK ( Porsche Doppelkupplung), ako aj hlavnými funkciami vozidla je extrémne krátka – prostredníctvom geometricky riešenej stredovej konzoly, charakteristickej pre športové vozidlá. Zapaľovanie je vľavo – ako je to typické pre Porsche.

Jednou z noviniek, na ktoré sme obzvlášť hrdí, je nový 11-palcový dotykový displej nového systému Porsche Communication Management (PCM). Nový dizajn sa môže pochváliť dotykovým displejom Full HD, ktorý je harmonicky začlenený do novousporiadanej prístrojovej dosky. Nové, intuitívne menu poskytuje ešte rýchlejší prístup k hlavným funkciám.

Výkon a ovládanie
Výkon a ovládanie

Pre nás to nie je len o mobilite. Nechceme sa len jednoducho presúvať z bodu A do bodu B. Na ceste je potrebné veľa objaviť a zažiť. Každú chvíľu chceme mať pocit, že náš život je dynamický, na ceste a v našom športovom vozidle.

Vždy sa zameriavame na absolútny výkon – to, čo očakávame od skutočného športového vozidla.

Porsche prináša viac než len výkon – inteligentný pohon všetkých kolies Porsche Traction Management (PTM), pohon, bezpečnosť, výnimočné riadenie a vynikajúce ovládanie – jasný dôkaz o tradičnom inžinierstve Porsche.

A čo pohodlie? Macan obsahuje množstvo športových a ovládacích prvkov. Voliteľné vzduchové odpruženie zaručuje konštantnú výšku jazdy – na akomkoľvek teréne. Porsche Active Suspension Management (PASM) tiež aktívne a nepretržite upravuje tlmiacu silu, pre každé jednotlivé koleso. Výsledkom je zvýšený komfort a športové pohodlie – na všetkých sedadlách.

Pohodlie
Pohodlie

Pre nás je riadenie športového vozidla intenzívnym zážitkom, ktorý zahŕňa všetky zmysly. Endorfíny sa však neuvoľňujú len pri výkone a adrenalíne. Vďaka voliteľne dostupnému interiéru z vysokokvalitnej kože sa budete v novom Macane cítiť dobre hneď, ako doň nastúpite. Vzostupná stredová konzola vedľa voliteľného multifunkčného športového volantu GT prispieva k pocitu skutočného športového vozidla.

Aj svojim ušiam by ste mali dopriať odmenu: voliteľný športový výfukový systém robí typický zvuk Porsche ešte silnejším. Čo sa týka zvukového zážitku: BOSE® Surround Sound System a Burmester® High-End Surround Sound System sú k dispozícii ako možnosti pre modely Macan.

Aby ste si mohli užívať dobrodružstvo, Macan je štandardne vybavený trojzónovou automatickou klimatizáciou. Voliteľný ionizátor je novým doplnkom – pre lepšiu kvalitu vzduchu, ktorá zvyšuje vaše pohodlie.

Aplikácia Porsche Connect
Aplikácia Porsche Connect

Žijeme dynamické a vzrušujúce životy. Neustále sa pohybujeme a chceme vedieť, čo sa deje okolo nás. Nová 11-palcová dotyková obrazovka vo vysokom rozlíšení poskytuje ešte viac rozhraní pre vaše ďalšie dobrodružstvá. Prispôsobiteľná štartovacia obrazovka sa používa intuitívne.

Štandardný online navigačný systém vám pomôže rýchlejšie sa dostať tam, kam smerujete. Connect Plus vám pomôže s dopravnými informáciami v reálnom čase a aktualizáciami online máp. Porsche Connect vám umožní určiť vami preferovanú destináciu a odošle ju do vášho Macanu – kým vy hľadáte voľné parkovacie miesto.

Čo ešte pre svoju jazdu potrebujete? Svoju vlastnú zvukovú stopu s funkciou streamingu hudby aplikácie Porsche Connect.

Macan GTS
Macan GTS
Pohon
Macan GTS
9,6
l/100 km
218
g/km
Lásku k adrenalínu podporuje v novom vozidle Macan GTS motor V6 s dvomi turbodúchadlami s objemom 2,9 litra s výkonom 280 kW (380 k). To je o 20 k viac než pri predchádzajúcom modeli. Dva turbokompresory na výfukové plyny, usporiadané v schéme Central Turbo Layout, zaisťujú spontánnu reakciu. Maximálny krútiaci moment je 520 Nm.
Aktívny pohon všetkých kolies Porsche Traction Management (PTM) poskytuje trakciu, bezpečnosť jazdy, vynikajúcu zatáčavosť vozidla a tiež výborné ovládanie.

Podvozok

Intenzívny kontakt s vozovkou? Nutný. S podvozkom Porsche Active Suspension Management (PASM) v štandardnej výbave je nový model Macan GTS posadený o 15 mm nižšie a nechá vás pocítiť asfalt. Nestačí? Vzduchové odpruženie za príplatok vr. PASM s reguláciou svetlej výšky a výškovým nastavením zjednocuje protiklady najvyššieho komfortu jazdy a enormne športového charakteru: Váš Macan GTS je ešte o 10 mm nižšie a ponúka ešte športovejšie vyladenie.
Ešte stále to nestačí? Systém Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus) za príplatok zvyšuje dynamiku a stabilitu jazdy. A cielenými brzdnými zásahmi na pravom, resp. ľavom zadnom kolese zvyšuje radosť zo zákrut.

Dizajn exteriéru

Najprv zhlboka nadýchnuť. To je sám osebe princíp stvárnenia: do oka okamžite padne predná časť s veľkými chladiacimi otvormi. So súpravou SportDesign získavajú mriežka prívodu vzduchu a markantný airblade čierny matný povrch. Celkovo sa predok javí športovo široký, tesne pri vozovke. Tónované hlavné svetlomety LED v štandardnej výbave vr. systému Porsche Dynamic Light System (PDLS) poskytujú optimálne osvetlenie jazdného pruhu a zákrut.
Bočné lišty typické pre Macan sú lakované matnou čiernou farbou a majú nápis „GTS“ vo vysokom lesku. Dizajnové kolesá RS Spyder s rozmerom 20 palcov v čiernej farbe (hodvábne lesklé) sú štandardnou výbavou – a sú pripravené na všetko, na čo sa chystáte.
Ak hľadáte brzdný výkon s rovnakou náruživosťou, ako je vaša túžba po dobrodružstve: povrch bŕzd Porsche Surface Coated Brake (PSCB) za príplatok je z karbidu volfrámu. Pre konštantne vysoké brzdné výkony, aj pri nepretržitej prevádzke.
Nakoniec vytrénovaná zadná časť: s priebežným pásom zadných svetiel, trojrozmernými, tónovanými svetlami spiatočky LED so 4-bodovými brzdovými svetlami, športovou čiernou zadnou časťou s difúzorom – a športovými koncovkami výfuku. Byť ticho? Dnes nie.

Dizajn interiéru

Niektorí sa nechajú poháňať. Iní poháňajú radšej sami. A v čom to ide lepšie než v športových sedadlách GTS, v ktorých by len tak sedieť bol najvyšší trest?
Aj v ďalších ohľadoch je v interiéri s typickým charakterom kokpitu všetko založené na tom, aby ste sa mohli pustiť do ďalšieho dobrodružstva intenzívne a zároveň s kontrolou. Multifunkčný športový volant GT za príplatok dáva obzvlášť športovú reakciu. Je dimenzovaný ako ľahko ovládateľný a odkazuje svojím dizajnom na motoristické športové gény Porsche. V kombinácii so súpravou Sport Chrono za príplatok je navyše priamo na volante prepínač režimov: prostredníctvom rôznych jazdných režimov si môžete dávkovať radosť z jazdy celkom podľa svojho priania.
A materiály? Športové, elegantné, drsné: Alcantara® na stredných zónach sedadiel, opierkach rúk vo dverách a stredovej konzole. Súprava kože v interiéri v štandardnej výbave je doplnená dekormi v čiernom kefovanom hliníku. Nápis „GTS“ zdôrazňuje, že tento model nesie svoj vlastný rukopis: na otáčkomere, na lištách vo vstupných dverách a na opierkach hlavy predných sedadiel a vonkajších zadných sedadiel.
Nerobíme žiadne kompromisy.
Zvolili sme maximum.
1 503 l
Objem batožinového priestoru so sklopenými zadnými sedadlami
Peggy Gou
DJ
Bakermat
DJ

Voľte vzrušenie.

Keď rýchlosť nastavuje váš tep a zvuk cítite v každom kúsku svojho tela – to je pocit, že žijete. Dôkaz, že žijete úplne mimo konvencií.

Čo vás dokáže dokonale nabudiť? Zoznámte sa s dvoma umelcami, ktorí používajú univerzálny jazyk hudby, štýl Porsche. Pripojte sa k nám – Macan.

Objevte viac

Stiahnite si brožúrky

Podrobné informácie o novom Macane nájdete tu. Pripravené na stiahnutie.

Slovakia spol. s r.o.
Cesta na Senec 2/A
821 04 Bratislava

Tel: +421 249 262 438
E-Mail: info@porsche.sk