Macan
Od 63 614 € s DPH
180 kW/245 PS
Výkon(kW)/výkon(k)
6,7 s
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h
225 km/h
Maximálna rýchlosť
WLTP*
11,0 – 10,2
l/100 km
250 – 232
g/km
Macan S
Od 69 287 € s DPH
260 kW/354 PS
Výkon(kW)/výkon(k)
5,3 s
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h
254 km/h
Maximálna rýchlosť
WLTP*
11,8 – 10,7
l/100 km
267 – 243
g/km
Macan GTS
Od 81 395 € s DPH
280 kW/380 PS
Výkon(kW)/výkon(k)
4,9 s
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h
261 km/h
Maximálna rýchlosť
WLTP*
11,8 – 11,3
l/100 km
268 – 255
g/km
Macan Turbo
Od 95 817 € s DPH
324 kW/440 PS
Výkon(kW)/výkon(k)
4,5 s
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h
270 km/h
Maximálna rýchlosť
WLTP*
12,0 – 11,4
l/100 km
271 – 259
g/km
Späť na začiatok
Dizajn.
Dizajn – čistý a uhladený. Zadný svetelný pás sa stará o sebavedomý vzhľad. Typická DNA Porsche: hlavné LED svetlomety so štvorbodovými dennými svetlami a štvorbodovými brzdovými svetlami.
  • Zadný svetelný pás
  • Bočné lopatky
  • Letecká línia Porsche
Objavte viac
Dizajn.
Porsche - Trends come and go. But individual style remains.
Trendy prichádzajú a odchádzajú.
Individuálny štýl však zostáva.
Každá éra má svoje módy. Sú to tendencie a trendy. Väčšina z nich je prechodná. Čo však zostáva trvácne? Ľahko rozpoznateľné tvary. Symbolizujú postoj a teda nestarnú v priebehu času ako všetko ostatné. Hovoríme tomu DNA Porsche.
Vďaka svojmu dynamickému celkovému vzhľadu je model Macan nepochybne športovým autom. Jeho prepracovaná zadná časť vyžaruje mimoriadnu silu. Charakteristický svetelný pás zdôrazňuje logo „PORSCHE“ a pôsobí ako výrazná čiara pod svojím vlastným podpisom. Široké ramená nad zadnými kolesami pripomínajú model 911. A zároveň sú vizuálnym symbolom toho, ako dobre model Macan sedí na ceste. Štvorbodové brzdové svetlá dopĺňajú zadný svetelný pás – a to nielen z hľadiska funkcie, pretože zároveň odhaľujú DNA Porsche, ktorú v sebe model Macan nesie.
Aj zboku ide o typické Porsche. Z tohto uhlu sa zdá, že všetky svaly sú nabité energiou – ako v prípade predátora, ktorý je pripravený vrhnúť sa na korisť. Jeho línia strechy sa zvažuje ako pri vozidlách typu kupé, výsledkom čoho sú kontúry športového vozidla spolu s vysokou aerodynamickou kvalitou. Naši dizajnéri nazývajú túto dizajnovú charakteristiku leteckou líniou Porsche. Model Macan Turbo sa exkluzívne dodáva s novým strešným spojlerom, ktorý ešte viac optimalizuje aerodynamiku, čo je dôkazom toho, že v skutočnosti záleží iba na jedinom trende: na vašom vlastnom.
Vo vzduchu cítiť dobrodružstvo. A modely Macan ho s oduševnením nasávajú – prostredníctvom zväčšených prívodov vzduchu v prednej časti. Nielenže dobre vyzerajú, ale motor je vďaka nim optimálne chladený a pripravený na ďalšie výzvy. A cesta je dokonale osvetlená – pomocou štandardných LED svetlometov.

Kolesá.

Interiér.
Zbierajte jeden zážitok za druhým. Samozrejme, že si chcete zachovať prehľad. Predné športové sedadlá poskytujú pocit typický pre model Macan: sedíte síce vyššie nad zemou, ale s cestou zostávate vždy v úzkom spojení. Poloha sedadla poskytuje vynikajúci komfort aj na dlhších cestách. Vďaka voliteľným komfortným sedadlám s komfortným balíkom pamäťovej funkcie (nastaviteľné v 14 smeroch) alebo adaptívnym športovým sedadlám s komfortným balíkom pamäťovej funkcie (nastaviteľné v 18 smeroch).

360° interiér.

Ako výrobca športových vozidiel chápeme, že vodič a auto musia tvoriť jeden celok. V modeli Macan preto len tak nesedíte – vďaka jeho architektúre ste totiž integrovaný priamo do vozidla. Trojrozmerné usporiadanie ovládacích prvkov poskytuje interiéru charakter kokpitu. Vďaka prístrojovému panelu s dizajnom troch tubusov a otáčkomeru umiestnenému v strede máte neustále o všetkom prehľad.

Vzdialenosť medzi štandardným multifunkčným volantom a voličom prevodovky PDK (Porsche Doppelkupplung), ako aj hlavnými funkciami vozidla je mimoriadne malá – vďaka vyvýšenej stredovej konzole, ktorá je charakteristickým prvkom športových áut. Zapaľovanie sa nachádza na ľavej strane – čo je pre Porsche typické.

Trojramenný športový volant je inšpirovaný dizajnom modelu 918 Spyder – a zavedeným princípom z motoristického športu: ruky držte na volante. Zmeny prevodových stupňov sú vďaka radiacim páčkam ergonomické, rýchle a športové.

Ďalšia kapitola
360° zážitok

360° zážitok.

Porsche - Exterior Porsche - Exterior

Každodenný komfort.

Zážitky vnímame našimi zmyslami.
K zážitkom patrí, samozrejme, aj pocit, ktorý zažívame pri jazde na svojom športovom vozidle.

Dotyk.
Zrak.
Sluch.
Vôňa.
Dotyk:
Vyvýšená stredová konzola a voliteľný športový volant GT prispievajú k pocitu typickému pre športové autá. Elegantný interiér vďaka mimoriadne kvalitnej koži pritom poskytuje exkluzívny dojem, ktorý očakávate od vozidiel značky Porsche. Ventilácia sedadiel, ktorá sa dodáva na želanie, poskytuje príjemnú klímu a zvyšuje komfort sedenia. Ventilácia sedadiel funguje na báze aktívnej ventilácie perforovaných stredov sedadiel a operadiel.
Objavte viac
Zrak:
Vďaka 10,9-palcovej dotykovej obrazovke máte o všetkom neustále prehľad. A zároveň vám dáva možnosť pozerať sa vpred: prostredníctvom štandardného navigačného systému s dopravnými informáciami v reálnom čase (RTTI). Čelné sklo môže byť na želanie vyhrievané. Sklenené panely voliteľného systému panoramatickej strechy vytvárajú v interiéri vášho modelu Macan jasný a príjemný svetelný efekt.
Objavte viac
Sluch:
Športový výfukový systém sa stará o dynamický zvuk typický pre vozidlá značky Porsche – pre modely Macan Turbo a Macan GTS sa dodáva štandardne, v prípade ostatných modelov Macan je súčasťou mimoriadnej výbavy. Pre ešte väčší pôžitok zo zvuku je pre modely Macan na želanie dostupný špičkový systém priestorového zvuku Burmester®.
Objavte viac
Vôňa:
Modely Macan sa štandardne dodávajú s trojzónovou automatickou klimatizáciou. Aktívny uhlíkový filter zachytáva čiastočky, peľ a pachy. Na želanie je k dispozícii nová ionizačná funkcia – pre lepšiu kvalitu vzduchu. Pred tým, než sa vzduch zo systému automatickej klimatizácie dostane do kabíny, prechádza ionizátorom. Redukuje sa tým množstvo baktérií a iných znečisťujúcich látok.
Objavte viac
Každodenný komfort.
Porsche - Outwardly always at full throttle. Inwardly the epitome of calm.
Navonok vždy na plný plyn. Vnútri stelesnenie pokoja.
Porsche - Roof rails.
Strešné lyžiny.
Tieto vysokokvalitné strešné lyžiny sú dostupné v hliníkovom alebo čiernom (vysoký lesk) vyhotovení. Harmonicky ladia s dynamickým dizajnom vozidla. Strešné lyžiny sú predpokladom pre voliteľný strešný prepravný systém a k dispozícii sú iba ako prvok výbavy namontovaný vo výrobe. Sú voliteľne dostupné pre všetky modely Macan.
Porsche - Roof transport system.
Strešný prepravný systém.
V kombinácii s voliteľnými strešnými lyžinami je táto súprava uzamykateľných nosníkov kompatibilná so všetkými modulmi Porsche. Hliníkové nosné časti sú navrhnuté na maximálne zaťaženie na úrovni 75 kg. V rámci programu príslušenstva Porsche Tequipment je k dispozícii celý rad doplnkových modulov. Sú voliteľne dostupné pre všetky modely Macan.
Porsche - Luggage compartment.
Batožinový priestor.
Veľký batožinový priestor modelov Macan je pripravený na najrôznejšie použitia a môže sa pochváliť objemom až 488 litrov. Úložný priestor na boku ponúka ďalší priestor. Zadná lavica sa sklápa v pomere 40 : 20 : 40. S kompletne sklopenými sedadlami narastie objem batožinového priestoru na 1 503 litrov. Odnímateľný kryt batožinového priestoru poskytuje ochranu pred slnečným žiarením a zároveň sa stará o ešte väčšiu mieru súkromia. Lyžiarsky vak z ponuky Porsche Tequipment je taktiež odnímateľný. Mimo vozidla ho možno použiť na prenášanie vybavenia alebo ho možno vyčistiť.
Na uľahčenie nakladania si s voliteľným vzduchovým podvozkom môžete prostredníctvom tlačidla v batožinovom priestore znížiť zadnú časť vozidla o 30 mm. Sklenený panel piatych dverí je vyhrievaný. Po stlačení tlačidla sa do piatich sekúnd automaticky otvorí. Nastaviteľnú výšku otvárania piatych dverí si možno uložiť tak, aby napríklad zastavili v bezpečnej vzdialenosti od stropu vašej garáže.
Porsche - Towbar system.
Systém ťažného zariadenia.
V prípade, že ťažnú guľu tohto systému ťažného zariadenia nepotrebujete, stlačením tlačidla zmizne pod zadnou časťou. Súčasťou systému je aj 13-pólová elektrická zásuvka. Ťažné zariadenie je schválené na ťahanie prívesu s hmotnosťou 2 400 kg (brzdeného) pre všetky modely počnúc modelom Macan S (Macan 2 000 kg) a prívesu s hmotnosťou 750 kg (nebrzdeného) pre všetky modely Macan. Zaťaženie ťažného zariadenia prívesom je na úrovni 96 kg pre všetky modely počnúc modelom Macan S (Macan 80 kg). Štandardne je vozidlo vybavené všetkými potrebnými prípravami. Systém ťažného zariadenia je k dispozícii priamo od výroby pre všetky modely Macan.
Porsche - Seats. Porsche - Seats.

Sedadlá.

Adaptívne športové sedadlá s komfortným balíkom pamäťovej funkcie (nastaviteľné v 18 smeroch).

Adaptívne športové sedadlá s komfortným balíkom pamäťovej funkcie kombinujú maximálne pohodlie sedenia so športovosťou. Sedadlá môžu byť vďaka možnosti nastavenia v 18 smeroch optimálne prispôsobené vašim potrebám z hľadiska výšky sedadla, sklonu podušky a operadla, dĺžky podušky, nastavenia prednej/zadnej polohy sedadla a štvorcestnej bedrovej opierky. Aj stĺpik riadenie je elektricky nastaviteľný.

Komfortné sedadlá.

Komfortné sedadlá.
Komfortné sedadlá s možnosťou elektrického nastavenia v ôsmich smeroch na strane vodiča sú ideálne na uvoľnenú jazdu, pričom manipulácia s nimi je praktická.

Komfortné sedadlá s komfortným balíkom pamäťovej funkcie (nastaviteľné v 14 smeroch).
Komfortný balík pamäťovej funkcie dodáva štandardným komfortným sedadlám ďalšie možnosti nastavenia.

Špičkový systém priestorového zvuku Burmester®.

Špičkový systém priestorového zvuku Burmester®, ktorý bol optimálne prispôsobený modelu Macan, mení zvukové vlny na jedinečné zmyslové podnety – a hudbu na exkluzívnu zvukovú paletu.

Systém priestorového zvuku BOSE®.

Tento systém bol optimálne prispôsobený modelom Macan. 14 reproduktorov vrátane subwoofera a stredového reproduktora a 14 kanálov zosilňovača s celkovým výkonom na úrovni 665 W prináša pôsobivý zvukový zážitok.

Zvukový balík Plus.

Zvukový balík Plus zaisťuje vynikajúci zvuk: 10 reproduktorov s výkonom 150 W. Akustický vzor v interiéri vozidla je optimálne prispôsobený vodičovi a pasažierom prostredníctvom zosilňovačov integrovaných v PCM. Štandard pre modely Macan GTS, Macan S a Macan.

Porsche Connect.

Pre ešte viac kontaktných bodov s vaším ďalším dobrodružstvom: komunikačný systém Porsche Communication Management (PCM) je vaše centrum pre audio, navigáciu a komunikáciu. Online navigácia štandardne ponúka v rámci navigácie a informačných služieb dopravné informácie v reálnom čase prostredníctvom mobilných dát, aby ste boli vždy v správnom čase na správnom mieste. Systém PCM súčasnej generácie v modeli Macan disponuje 10,9-palcovou dotykovou obrazovkou s rozlíšením Full-HD.

Každodenná rutina – alebo čas na dobrodružstvo? S nami nezažijete dva rovnaké dni. Nerobíme kompromisy. Radšej skúmame nové horizonty. Služba Porsche Connect vám s tým pomôže. Dáva vám ideálnu východiskovú pozíciu pre akékoľvek cesty – a pre všetky vaše ciele. S užitočnými službami a aplikáciami pre smartfóny, ktoré vám v mnohých oblastiach zjednodušujú život.

Aplikácia Offroad Precision.¹

Zážitky si, samozrejme, môžete vychutnať aj mimo spevnených ciest. Pri jazde v náročnom teréne vám aplikácia Offroad Precision poskytuje cenné rady. Vo forme návodu vám poskytuje tipy o tom, ako pohotovo jazdiť s modelom Macan cez kopce a údolia. Váš osobný pokrok sa zaznamená a vyhodnotí. Zlepšite svoj výkon, zdieľajte svoj status s priateľmi alebo ich jednoducho vyzvite.

¹ Iba v kombinácii s voliteľným zobrazením kompasu na prístrojovom paneli.

Apple CarPlay.

Voliteľne dostupný systém Apple CarPlay vám poskytuje jednoduché pripojenie iPhonu k vášmu Porsche a zobrazenie niektorých vašich aplikácií priamo v systéme PCM. S rozhraním Siri na rozpoznávanie hlasu môžete pohodlne používať svoje aplikácie počas jazdy a zároveň udržať plnú koncentráciu na cestách. Bezdrôtový systém Apple CarPlay bez použitia USB portu v súčasnosti nie je dostupný na všetkých trhoch.

Priehradka na smartfón vrátane funkcie indukčného nabíjania.

Voliteľná priehradka na smartfón vrátane funkcie indukčného nabíjania umožňuje lepšiu integráciu smartfónu do vášho vozidla. Priame prepojenie s externou anténou vozidla znižuje spotrebu batérie a zároveň optimalizuje kvalitu príjmu.

Porsche - Discover more about our Connect services.

Objavte viac informácií o našich službách Connect.

Porsche - Light. Porsche - Light. Porsche - Light.

Svetlá.

Hlavné LED svetlomety.

Vždy sa pozeráme na náš ďalší cieľ. Aby ste svoj cieľ videli jasne, modely Macan a Macan S sú štandardne vybavené hlavnými LED svetlometmi. Model Macan Turbo ponúka so svojimi vysokokvalitnými a delikátne tvarovanými hlavnými LED svetlometmi vrátane systému PDLS dokonalú súhru dizajnu a funkčnosti – na želanie je k dispozícii systém PDLS Plus. Nepochybne Porsche: štvorbodové denné svetlá integrované v hlavných LED svetlometoch a štvorbodové brzdové svetlá taktiež integrované do LED technológie zadného svetelného pásu.

Systém dynamického osvetlenia Porsche (PDLS).

Systém PDLS prispôsobuje distribúciu svetla k vašej rýchlosti. Funkcia dynamického osvetlenia v zákrutách natáča hlavné svetlomety do zákruty v závislosti od uhla natočenia volantu a rýchlosti, zatiaľ čo funkcia statického osvetlenia v zákrutách aktivuje prídavné svetlomety na osvetlenie úzkych zákrut alebo zatáčok. Štandard pre model Macan Turbo.

Systém dynamického osvetlenia Porsche Plus (PDLS Plus).

Hlavné LED svetlomety vrátane systému PDLS Plus, ktoré sa dodávajú na želanie, sa môžu pochváliť nezameniteľným dizajnom so štyrmi bodovými LED svetlami. Jas týchto svetlometov zabezpečuje optimálne osvetlenie cesty. Ďalšou dôležitou funkciou popri funkcii dynamického a statického osvetlenia v zákrutách a reguláciou dosvitu svetlometov v závislosti od rýchlosti je funkcia pre nepriaznivé poveternostné podmienky. Súčasťou systému dynamického osvetlenia Porsche Plus (PDLS Plus) je aj: dynamická kontrola hlavného svetla a podpora prejazdu križovatky založená na údajoch z navigácie, ktorá sa stará o lepšie osvetlenie vášho okolia. O to skôr teda uvidíte, čo sa okolo vás deje.

Asistenčné systémy.

Výstraha pred opustením jazdného pruhu.

Kamera v telese vonkajšieho zrkadla monitoruje cestu pred vozidlom. Keď sa priblížite k čiare jazdného pruhu a hrozí, že opustíte jazdný pruh bez aktivácie smerových svietidiel, systém vydá výstražný tón. Výstraha pred opustením jazdného pruhu je pre model Macan súčasťou štandardnej výbavy, rovnako ako tempomat.

Asistent jazdy v dopravnej zápche vrátane adaptívneho tempomatu.

Asistent jazdy v dopravnej zápche odbremeňuje vodiča v prípade zápchy na udržiavanej okresnej ceste alebo diaľnici. V rýchlostiach do približne 60 km/h systém udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu prostredníctvom jemných zásahov do riadenia, reguluje vzdialenosť od vozidla idúceho vpredu a v rámci možností systému nasleduje rad vozidiel.

Adaptívny tempomat (ACC).

Tento systém kompletne nezávisle reguluje rýchlosť vášho modelu Macan podľa rýchlosti vozidla idúceho vpredu. Radarový snímač v prednom nárazníku monitoruje oblasť pred vaším vozidlom. Ak sa priblížite k vozidlu, ktoré jazdí rýchlosťou nižšou, ako je vami stanovená rýchlosť, systém spomalí motor alebo jemne zabrzdí.

Asistent zmeny jazdného pruhu.

Asistent zmeny jazdného pruhu monitoruje oblasť za vozidlom a mŕtve uhly vozidla. Pri rýchlostiach od 30 km/h do 250 km/h vydá systém vizuálny výstražný signál vo vonkajšom zrkadle vždy, keď sa k vášmu vozidlu priblíži zozadu iné vozidlo alebo keď vstúpi do jedného z vašich slepých uhlov. Týmto spôsobom zlepšuje komfort a bezpečnosť, predovšetkým na diaľniciach. Systém však aktívne nezasahuje do riadenia vozidla a možno ho kedykoľvek deaktivovať. Pri ťahaní prívesu táto funkcia nie je k dispozícii. Tento asistent je voliteľne dostupný pre všetky modely Macan.

Asistent udržiavania v jazdnom pruhu.

Asistent udržiavania v jazdnom pruhu využíva na detekciu deliacich čiar na ceste kameru nainštalovanú v prednej časti vozidla. Ak hrozí, že vozidlo pri rýchlostiach od 60 do 250 km/h prekročí jednu z čiar, systém nezávisle nasmeruje vozidlo naspäť do stredu jazdného pruhu. Túto korekciu sprevádza jemný impulz vo volante. Nad systémom však môžete, samozrejme, kedykoľvek prevziať kontrolu. Funkciu možno taktiež deaktivovať v špecifických podmienkach, napr. pri zlých poveternostných podmienkach. Tento asistent je voliteľne dostupný pre všetky modely Macan.

Ukazovateľ maximálnej povolenej rýchlosti.

Ukazovateľ maximálnej povolenej rýchlosti vás informuje o obmedzeniach rýchlosti a o začiatkoch a koncoch zón so zákazom predchádzania, ktoré deteguje kamera. Informácia sa zobrazí na obrazovke prístrojového panela a na dotykovej obrazovke systému PCM. Pokiaľ systém nezaznamená dopravnú značku – napríklad z dôvodu hustého dažďa alebo tmy – automaticky sa zobrazí maximálna povolená rýchlosť uložená v navigačnom module. Výhodou tejto funkcie je, že vám umožňuje lepšie sa sústrediť na cestu. Tento asistent je voliteľne dostupný pre všetky modely Macan.

Parkovací asistent vpredu a vzadu.

Parkovací asistent vás upozorní na prekážky pred a za vozidlom. Ultrazvukové snímače sú harmonicky integrované do prednej a zadnej časti vozidla. Zvukové upozornenie sprevádza vizuálne varovanie na centrálnej 10,9-palcovej dotykovej obrazovke, na ktorej je schematicky znázornené vozidlo z vtáčej perspektívy. Zároveň zobrazuje grafiku, ktorá znázorňuje, ako blízko je vaše vozidlo k prekážkam. Tento asistent je voliteľne dostupný pre všetky modely Macan.

Cúvacia kamera.

Cúvacia kamera umožňuje presné manévrovanie a parkovanie cúvaním a zároveň pomáha pri pripájaní prívesu. Obraz z kamery a dynamické pomocné čiary na dotykovom displeji systému PCM pomáhajú ilustrovať predpokladané smerovanie vozidla pri momentálnom natočení volantu. Tento asistent je voliteľne dostupný pre všetky modely Macan.

Surround View.

Štyri kamery umiestnené v prednom nárazníku, vonkajších zrkadlách a zadnej časti vozidla vytvárajú prostredníctvom systému Surround View komplexný pohľad na vozidlo a jeho bezprostredné okolie. V systéme PCM si vodič môže vybrať medzi vtáčou perspektívou, pohľadom zboku a pohľadom na roh vozidla – výrazné odbremenenie na 10,9-palcovom displeji systému PCM počas parkovania a manévrovania. Tento asistent je voliteľne dostupný pre všetky modely Macan.

Ďalšia kapitola
Výkon
Výkon.
  • Nová generácia motorov upúta výkonom a zvukom typickým pre športové vozidlo
  • Štandard pre modely Macan: 7-stupňová prevodovka PDK s manuálnym aj automatickým režimom
  • Pre vysokú úroveň komfortu a vynikajúci dynamický výkon si môžete vybrať vzduchový podvozok vrátane systému PASM
Objavte viac
Výkon.
Najdôležitejšia jazda:
opakovane prekonávanie seba samého.

Motory.

2,9-litrový motor V6 s dvoma turbami v modeli Macan Turbo.

WLTP*
12,0 – 11,4
l/100 km
271 – 259
g/km

Nový 2,9-litrový motor V6 s dvoma turbami s výkonom 324 kW (440 k) je mimoriadne výkonný. Z pokoja na 100 km/h zrýchľuje iba za 4,5/4,3¹ sekundy. Maximálna rýchlosť je 270 km/h. Maximálny krútiaci moment na úrovni 550 Nm dosahuje v spektre 1 800 – 5 600 ot./min. Dizajn, vďaka ktorému má vozidlo nízku hmotnosť, nielenže zlepšuje výkonnosť vozidla, ale zároveň znižuje hodnoty emisií. Systém VarioCam Plus zabezpečuje lepšiu efektivitu a výkonnosť: systém, ktorý reguluje vačkové hriadele a zdvih ventilov.

¹ V kombinácii s voliteľným balíkom Sport Chrono.

2,9-litrový motor V6 s dvoma turbami v modeli Macan GTS.

WLTP*
11,8 – 11,3
l/100 km
268 – 255
g/km

V novom modeli Macan GTS zapaľuje vášeň pre adrenalín 2,9-litrový motor V6 s dvoma turbami s výkonom 280 kW (380 k). Ide o nárast 20 k oproti predchodcovi. O bezprostrednú reakciu sa starajú dve turbodúchadlá, ktoré sa nachádzajú vnútri medzi radmi valcov. Maximálny krútiaci moment je 520 Nm.

3-litrový preplňovaný motor V6 v modeli Macan S.

WLTP*
11,8 – 10,7
l/100 km
267 – 243
g/km

Trojlitrový preplňovaný motor V6 v modeli Macan S dosahuje vynikajúci výkon 260 kW (354 k) a je vybavený turbodúchadlom s dvojkomorovým systémom s dvoma oddelenými prívodnými kanálmi pre prívod spalín (twin-scroll), ktoré sa nachádza vnútri medzi radmi valcov. Aj tu sa spoliehame na ľahkú konštrukciu, ktorá poskytuje viac konských síl na liter. Turbodúchadlo s technológiou twin-scroll sa stará o to, aby výfukové plyny prúdili do turbíny ako samostatné prúdy – pre optimalizovaný cyklus preplňovania. Výsledok: vysoký krútiaci moment pri nízkych otáčkach – 480 Nm v spektre 1 400 – 4 800 ot./min. Motor v modeli Macan S je taktiež vybavený systémom VarioCam Plus.

2-litrový preplňovaný štvorvalcový motor v modeli Macan.

WLTP*
11,0 – 10,2
l/100 km
250 – 232
g/km

Základný model sa môže pochváliť turbodúchadlom a výkonom 185 kW (252 k), vysokými otáčkami a krútiacim momentom na úrovni 370 Nm v spektre 1 600 – 4 500 ot./min. Optimalizovaný dvojtraktový výfukový systém sa na cestách stará o chrapľavý zvuk. Kľúčovým slovom je v tomto prípade zážitok zo zvuku: na želanie sa pre všetky modely dodáva športový výfukový systém. Pre ešte intenzívnejší emocionálny zvuk Porsche. Koniec koncov, cesta je javiskom.

Prevodovka.
Dvojspojková prevodovka Porsche Doppelkupplung (PDK).

Štandard pre modely Macan: 7-stupňová prevodovka PDK s manuálnym aj automatickým režimom. Pre extrémne rýchle zmeny prevodových stupňov bez prerušenia prenosu výkonu – ako aj mimoriadnu dynamiku jazdy a efektívnosť. Princíp prevodovky PDK spočíva v tom, že kedykoľvek je zaradený konkrétny prevodový stupeň, ďalší stupeň je už predvolený. Výsledkom sú zmeny rýchlostných stupňov, ktoré sa uskutočňujú v priebehu niekoľkých milisekúnd. Automatický režim je v zásade optimalizovaný na úsporu paliva. Znamená to, že prevodovka PDK dokáže ponúknuť nielen športový a agilný pocit z jazdy, ale aj lepšiu hospodárnosť. Preferujete manuálne zmeny prevodových stupňov? Manuálne môžete preraďovať prostredníctvom dvoch radiacich páčok na štandardne dodávanom multifunkčnom športovom volante alebo voličom prevodovky PDK. V kombinácii s voliteľným balíkom Sport Chrono sú časy preradenia prevodovky PDK v režime Šport Plus ešte kratšie a samotné preradenia sú ešte športovejšie. K dispozícii je tiež funkcia pretekárskeho štartu, Launch Control, ktorá sa postará o nekompromisný pôžitok z jazdy.

Podvozok.

Nejazdíme len preto, aby sme sa dostali z bodu A do bodu B. Chceme zažiť pocit, že náš život je v každom momente dynamickejší. A to aj na cestách. A najlepšie v športovom aute.

Vzduchový podvozok.

Pre vysokú úroveň komfortu a vynikajúci dynamický výkon si môžete vybrať vzduchový podvozok vrátane systému PASM. V tejto konfigurácii je vozidlo znížené o 15 mm v porovnaní s klasickým podvozkom s oceľovými strunami. Výsledok? Optimálna rovnováha medzi jazdným komfortom a dynamikou, ako aj športovým vzhľadom. Funkcia samostatnej regulácie svetlej výšky pomáha udržať vozidlo v konštantnej polohe. Podľa potreby môžete prepnúť svetlú výšku do troch úrovní: Vysoká úroveň I, Normálna úroveň a Nízka úroveň I. Vo Vysokej úrovni I sa svetlá výška vozidla zvýši o 40 mm v porovnaní s Normálnou úrovňou; v Nízkej úrovni I klesne svetlá výška o 10 mm oproti Normálnej úrovni. Nakladacia úroveň je mimoriadne praktická: zadná časť vozidla klesne iba o 30 mm v porovnaní s normálnou úrovňou, čím umožňuje jednoduchšie nakladanie. Táto funkcia sa ovláda tlačidlom v batožinovom priestore.

Aktívne riadenie odpruženia Porsche Active Suspension Management (PASM).

PASM je elektronický systém riadenia odpruženia, ktorý aktívne a nepretržite riadi silu tlmenia na každom jednom kolese v závislosti od podmienok na vozovke a jazdného režimu. Stará sa o redukciu pohybov karosérie a tým pádom viac komfortu na všetkých sedadlách. K dispozícii sú tri režimy: „Normálny“, „ŠPORT“ a „ŠPORT PLUS“.

Funkcia Porsche Traction Management (PTM).

Funkcia PTM v skratke prenáša neuveriteľnú športovosť modelu Macan na cestu. Za volantom nadobudnete pocit, že riadite skutočné športové auto: trakcia, bezpečnosť jazdy, vynikajúce správanie pri riadení, dokonalá ovládateľnosť a, samozrejme, perfektná dynamika typická pre vozidlá značky Porsche.

Systém na prenos momentu Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus).

PTV Plus je systém určený na zlepšenie dynamiky jazdy a stability. Systém pracuje s premenlivým rozdeľovaním krútiaceho momentu na zadných kolesách a elektronicky regulovaným zadným uzáverom diferenciálu. Systém PTV Plus optimalizuje odozvu a presnosť riadenia selektívnym pôsobením brzdného účinku na ľavé alebo pravé koleso. V dôsledku toho sa väčšie množstvo hnacej sily presunie na vonkajšie zadné koleso, čo vyvolá prídavný rotačný impulz (pohyb vychyľovania) – vďaka čomu sa z prejazdov zákrut stanú skutočné zážitky.

Tlačidlo OFF-ROAD.

Chceli by ste vyskúšať cesty, ktoré v skutočnosti neexistujú? Tlačidlo na stredovej konzole nastaví váš model Macan do režimu OFF-ROAD. Všetky relevantné systémy sa prepnú do programu optimalizovaného na trakciu vhodnú pre terén mimo spevnených ciest. Voliteľný vzduchový podvozok so systémom PASM automaticky nastaví svetlú výšku vozidla na Vysokú úroveň I. Systém na prenos momentu Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus) a riadenie stability Porsche Stability Management (PSM) – ktoré sú súčasťou štandardnej výbavy – navyše optimálne prispôsobia svoje nastavenie na použitie mimo spevnených ciest, výsledkom čoho sú lepšie jazdné vlastnosti a vyššia bezpečnosť.

Porsche - Sport Chrono Package including mode switch.
Balík Sport Chrono s prepínačom režimov.
Dobrodružstvo stlačením tlačidla? Vyskytuje sa zriedkavo. Ale nie je to nemožné. Balík Sport Chrono poskytuje ešte športovejšie naladenie podvozku, motora a prevodovky. Jeho súčasťou sú stopky s analógovým a dynamickým displejom a funkciami Sport Chrono v systéme PCM, čo umožňuje prezeranie, ukladanie a vyhodnocovanie časov na kolo, ako aj iných štatistík jazdy.
Jednou novou funkciou je prepínač režimov s tlačidlom SPORT Response na volante, ktoré pochádza z modelu 918 Spyder. Na výber sú štyri nastavenia: „Normálny“, „ŠPORT“ a „ŠPORT PLUS“, ktoré vám umožňujú lepšie prispôsobiť vozidlo vášmu osobnému štýlu jazdy. Aktivovaním režimu ŠPORT bude model Macan reagovať ešte dynamickejšie a bezprostrednejšie. V režime ŠPORT PLUS bude motor ešte energickejší. Výsledkom systému PASM je tvrdšie pruženie a ešte bezprostrednejšie riadenie. Voliteľný vzduchový podvozok klesne na Nízku úroveň I.
Ďalšou funkciou je Launch Control, ktorá pomáha s dosahovaním optimálnej akcelerácie z pokoja. Stopky na palubnej doske zobrazujú celkový čas jazdy alebo aktuálny čas.
Brzdy.

Brzdy všetkých modelov Macan sú jemne vyladené na optimálny výkon. Samozrejmosťou je teda dokonalá veľkosť brzdových systémov, ktoré sú zároveň prispôsobené vysokému výkonu. Na prednej náprave disponujú modely Macan štvorpiestikovými hliníkovými monoblokovými pevnými brzdovými strmeňmi. Počnúc modelom Macan S sú všetky modely vybavené šesťpiestikovými jednotkami. Brzdové kotúče sú vnútorne odvetrávané pre neustály vysoký brzdný výkon, a to aj pri nepretržitom používaní. Brzdové strmene modelu Macan sú vyhotovené v čiernej farbe. Na modeli Macan S sú vyhotovené v titánovej sivej a na modeli Macan GTS v červenej. Brzdové strmene modelu Macan Turbo sú biele – vďaka mimoriadne efektívnej Brzde Porsche s povrchovou úpravou (PSCB).

Keramické kompozitné brzdy Porsche (PCCB).

Na želanie sú pre modely Macan k dispozícii keramické kompozitné brzdy Porsche (PCCB) schválené na pretekárske okruhy. Priečne vŕtané keramické brzdové kotúče majú priemer 396 mm vpredu a 370 mm vzadu. Okrem odolnosti proti korózii je rozhodujúcou výhodou keramických brzdových kotúčov extrémne nízka hmotnosť: sú približne o 50 % ľahšie ako liatinové kotúče podobnej konštrukcie a veľkosti. Okrem zlepšenia jazdného výkonu a úspory paliva sa tým výrazne znižuje aj neodpružená a rotujúca hmota. Voliteľné pre modely Macan Turbo, Macan GTS a Macan S.

Brzda Porsche s povrchovou úpravou (PSCB)

Aj brzdenie môže byť pôsobivé: Brzda Porsche s povrchovou úpravou (PSCB) kombinuje liatinový brzdový kotúč s keramickou povrchovou úpravou. Brzdy sa môžu pochváliť nielen bielymi brzdovými strmeňmi. Ale aj vylepšenou odolnosťou brzdových kotúčov proti korózii a podstatne nižšou tvorbou brzdného prachu, a to aj po dlhšom čase státia. Výsledok: kolesá a brzdový systém vydržia dlhšie čisté. Štandard pre model Macan Turbo, voliteľné pre všetky ostatné modely Macan.

Ďalšia kapitola
GTS
Koncepcia GTS: viac z toho, čo máte radi.
WLTP*
11,8 – 11,3
l/100 km
268 – 255
g/km
Poskytuje viac na každom centimetri asfaltu. Viac v každej zákrute. Viac na ceste k ich ďalšiemu dobrodružstvu. Niekedy však nestačí ani toto všetko. V tom prípade musí poskytnúť ešte viac. Viac z toho, čo máte radi.
  • 2,9-litrový motor V6 s dvoma turbami s výkonom 280 kW (380 k)
  • Bočné lopatky typické pre model Macan sú vyhotovené v matnej čiernej farbe a doplnené logom „GTS“ s vysokým leskom
  • Stredy sedadiel, lakťové opierky a stredová konzola vo vyhotovení Race-Tex
Objavte viac
Koncepcia GTS: viac z toho, čo máte radi.
Modely Macan
Neustála explózia emócií. Macan GTS.
Macan GTS.
Život je vzrušujúci. Vždy chceme viac z toho, čo milujeme. Nie je to iracionálne, prehnané či roztopašné, ale rozhodné. Keď v rádiu začne hrať naša obľúbená pieseň, pridáme hlasitosť alebo ju stlmíme? Málokto v histórii povedal „stop!“, v moment, keď sa zabával. To isté platí aj pre zážitok z jazdy na Porsche. Pocit zatlačenia do sedadla pri rútení sa okolím sprevádzaný ráznym zvukom motora. Milujete to rovnako ako my, však? Aj toto možno ešte znásobiť. Viac z toho, čo máte radi. Macan GTS.

Prednosti GTS.

Motory GTS.

WLTP*
11,8 – 11,3
l/100 km
268 – 255
g/km

V novom modeli Macan GTS zapaľuje vášeň pre adrenalín 2,9-litrový motor V6 s dvoma turbami s výkonom 280 kW (380 k). Ide o nárast 20 k oproti predchodcovi. O bezprostrednú reakciu sa starajú dve turbodúchadlá, ktoré sa nachádzajú vnútri medzi radmi valcov. Maximálny krútiaci moment je 520 Nm.

Balík Sport Design.

Predná časť vozidla je výrazná a cieľavedomá. S balíkom Sport Design disponuje mriežkami prívodov vzduchu a vzduchovými lamelami v matnej čiernej farbe. So štandardnými hlavnými LED svetlometmi so systémom dynamického osvetlenia Porsche (PDLS) tónovanými v čiernej farbe si model Macan GTS nemôžete s ničím pomýliť. Bočné lopatky sú nalakované v matnej čiernej farbe a ich súčasťou je aj logo „GTS“ v lesklom čiernom vyhotovení.

Zadná časť s difúzorom.

A nakoniec, dokonale vytvarovaná zadná časť s tónovanými zadnými LED svetlami s neprerušovaným svetelným pásom a štvorbodovými brzdovými svetlami, výrazná čierna zadná časť s difúzorom a športovými koncovkami výfukov. Keď budete kráčať od vozidla, budete sa chcieť stále obzerať.

Štandardný športový výfukový systém.

Štandardný športový výfukový systém s čiernymi koncovkami výfukov vám pripomenie výkonnosť, ktorá je priamo vo vašich rukách a odmení vás ešte pohlcujúcejším zážitkom z jazdy.

15 mm.

Podvozok so štandardným športovým odpružením Porsche Active Suspension Management (PASM) v modeli Macan GTS je znížený o 15 mm, a teda vás posúva ešte bližšie k ceste, vďaka čomu je jazda ešte komunikatívnejšia.

Interiér GTS.

Ako sú na tom materiály? Rovnako ako celý nový model Macan GTS, aj materiály sú zvolené s ohľadom na výkon a nezameniteľnú estetiku. Športové, elegantné a protišmykové: stredy sedadiel, lakťové opierky a stredová konzola vo vyhotovení Race-Tex. V kombinácii so štandardným balíkom koženého interiéru a prvkov z brúseného hliníka vyhotovených v čiernej farbe zvýrazňujú tieto prvky jedinečný charakter vozidla. Jedinečný charakter ďalej zvýrazňuje množstvo charakteristických prvkov: logo „GTS“ na otáčkomere, krytoch prahov dvier a opierkach hlavy na predných a krajných zadných sedadlách.

20-palcové kolesá.

20-palcové kolesá RS Spyder Design v saténovej čiernej farbe sa dodávajú ako štandard.

Porsche - The world of GTS.

Svet GTS.

Ďalšia kapitola
Modely a údaje

Vyberte a nakonfigurujte modely Macan.

Vybraný
Macan
Porsche Macan
WLTP*
11,0 – 10,2
l/100 km
250 – 232
g/km
Od 63 614 € vrátane DPH
180 kW/245 PS
Výkon(kW)/výkon(k)
6,7 s
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h
225 km/h
Maximálna rýchlosť
Vybraný
Macan S
Porsche Macan S
WLTP*
11,8 – 10,7
l/100 km
267 – 243
g/km
Od 69 287 € vrátane DPH
260 kW/354 PS
Výkon(kW)/výkon(k)
5,3 s
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h
254 km/h
Maximálna rýchlosť
Vybraný
Macan GTS
Porsche Macan GTS
WLTP*
11,8 – 11,3
l/100 km
268 – 255
g/km
Od 81 395 € vrátane DPH
280 kW/380 PS
Výkon(kW)/výkon(k)
4,9 s
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h
261 km/h
Maximálna rýchlosť
Vybraný
Macan Turbo
Porsche Macan Turbo
WLTP*
12,0 – 11,4
l/100 km
271 – 259
g/km
Od 95 817 € vrátane DPH
324 kW/440 PS
Výkon(kW)/výkon(k)
4,5 s
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h
270 km/h
Maximálna rýchlosť
Macan Turbo
324 kW/440 PS
Výkon (kW)/Výkon (k)
4,5 s
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h
270 km/h
Maximálna rýchlosť
WLTP*
12,0 – 11,4
l/100 km
271 – 259
g/km
Výška
1.624 mm
Šírka
1.926 mm
Dĺžka
4.684 mm
Rázvor
2.807 mm
Technické špecifikácie

Počet valcov 6
Druh paliva 98
Vŕtanie 84.5 mm
Zdvih 86.0 mm
Objem valcov 2,894 cm³
Výkon (kW) 324 kW
Výkon (k) 440 PS
Rozsah otáčok pre maximálny výkon 5,700 - 6,600 ot./min
Maximálny krútiaci moment 550 Nm
Rozsah otáčok pre maximálny krútiaci moment 1,800 - 5,600 ot./min

Maximálna rýchlosť 270 km/h
Zrýchlenie z 0 na 60 mph 4.3 s
Zrýchlenie z 0 na 60 mph s balíkom Sport Chrono 4.1 s
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h 4.5 s
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h s balíkom Sport Chrono 4.3 s
Zrýchlenie z 0 na 160 km/h 10.5 s
Zrýchlenie z 0 na 160 km/h s balíkom Sport Chrono 10.3 s
Zrýchlenie z 0 na 200 km/h 17.1 s
Zrýchlenie z 0 na 200 km/h s balíkom Sport Chrono 16.9 s
Zrýchlenie pri zaradenej rýchlosti (80 – 120 km/h) (50 – 75 mph) 2.9 s

Maximálna svetlá výška medzi zemou a časťami citlivými na vodu (oceľový podvozok) 300 mm
Nájazdový uhol, vpredu/vzadu (oceľový podvozok) 23.8 - 23.6 °
Prejazdový uhol (oceľový podvozok) 16.9 °
Maximálna svetlá výška (oceľový podvozok) 205 mm
Maximálna svetlá výška (vzduchový podvozok, normálna výška) 190 mm

Dĺžka 4,684 mm
Šírka 1,926 mm
Šírka (vrátane zrkadiel) 2,098 mm
Výška 1,624 mm
Súčiniteľ aerodynamického odporu (Cd) 0.37 cW
Rázvor 2,807 mm
Predný rázvor 1,645 mm
Zadný rázvor 1,655 mm
Nenaložená hmotnosť (DIN) 1,945 kg
Nenaložená hmotnosť (EÚ) 2,020 kg
Prípustná celková hmotnosť 2,580 kg
Maximálna záťaž 635 kg
Max. hmotnosť prívesu (brzdeného) 2,400 kg
Max. hmotnosť prívesu (nebrzdeného) 750 kg
Maximálna povolená záťaž pre strešný transportný systém Porsche 75 kg

Objem otvoreného batožinového priestoru (až po vrchný okraj zadných sedadiel) 488 l
Najväčší objem batožinového priestoru (od predných sedadiel a až po strechu) 1,503 l
Palivová nádrž 75 l

Kombinovaná spotreba paliva 12,0 - 11,4 l/100 km
Kombinované emisie CO2 (WLTP) 271 - 259 g/km
Trieda energetickej efektívnosti G
Emisný štandard Euro 6d-ISC-FCM
Porsche - Personalisation & finishing.

Personalisation & finishing.

In the Porsche Exclusive Manufaktur we offer you a variety of personalisation options for exterior and interior. For your completely personalised vehicle.

Porsche - Contact.

Kontakt.

Obráťte sa na Porsche centrum, vyžiadajte si informácie.