Nový
Macan
Od 67 082 € s DPH
195 kW/265 PS
Výkon (kW) / Výkon (PS)
6,4 s
Zrýchlenie 0 - 100 km/h
232 km/h
Najvyššia rýchlosť
Nový
Macan S
Od 76 565 € s DPH
280 kW/380 PS
Výkon (kW) / Výkon (PS)
4,8 s
Zrýchlenie 0 - 100 km/h
259 km/h
Najvyššia rýchlosť
Nový
Macan GTS
Od 93 838 € s DPH
324 kW/440 PS
Výkon (kW) / Výkon (PS)
4,5 s
Zrýchlenie 0 - 100 km/h
272 km/h
Najvyššia rýchlosť
Späť na začiatok
Vášeň v pohybe.
Päť dverí, päť sedadiel. Napriek tomu neporovnateľný, nezameniteľný a nezastaviteľný. Posledná generácia modelu Macan je a zostáva športovým vozidlom kompaktných SUV. V naklonenej línii strechy okamžite spoznáte DNA značky Porsche: „letecká línia“ dodáva modelu Macan charakteristické kontúry športového vozidla.
Porsche - Front apron with newly designed spoiler.
Predný nárazník s novovytvoreným spojlerom.
Porsche - The characteristic Macan sideblades in new designs.
Bočné lopatky charakteristické pre model Macan v novom vyhotovení.
Porsche - The re-developed rear with black diffuser.
Novovyvinutá zadná časť s čiernym difúzorom.

360° Exteriér.

The Advanced Cockpit ensures a modern control concept that is typical of Porsche.
Rozšírený kokpit poskytuje modernú koncepciu riadenia typickú pre značku Porsche.
Porsche - New steering wheel generation: the revised steering wheel options give perfect control and tactility, and allow manual shifting via gearshift paddles.
Generácia nových volantov: zmenené možnosti volantu zabezpečujú perfektné riadenie a hmatovosť a umožňujú manuálne radenie pomocou riadiacich páčok.

360° Interiér.

Nový motor aj naďalej zabezpečuje skutočný výkon športového vozidla.
Macan Modely (WLTP)*
11,7 – 10,1
l/100 km
265 – 228
g/km

Rôzne motory, rovnaký princíp: 2-litrový preplňovaný štvorvalcový motor a 2,9-litrový motor V6 s dvomi turbami efektívne vytvoria jedinečnú silu a krútiaci moment.

7-stupňová dvojspojková prevodovka Porsche Doppelkupplung (PDK) poskytuje okamžitý a optimálny volič prevodovky v automatickom režime s vďačným a precíznym manuálnym radením, keď chcete prevziať kontrolu vy.

Porsche - ParkAssist with active parking support.
Parkovací asistent s aktívnou podporou pri parkovaní.
Nový voliteľný parkovací asistent vyhľadá a rozpozná vhodné parkovacie miesto a jediným dotykom tlačidla prevezme kontrolu nad volantom pri vchádzaní a vychádzaní z parkovacieho miesta.

Ešte viac Macan.

Objavte prednosti nového modelu Macan v nasledujúcich častiach.

Porsche - Even more Macan.
Dizajn
Zistiť viac
Dizajn
Modely Macan

Modely Macan

Porsche - Stand out from the crowd.
Vystúpte z radu.
Chcete byť jedným z radu alebo tým jedným v rade? Dizajnéri vozidiel Porsche majú jasnú odpoveď. Rovnako aj tvorcovia leteckej línie vozidiel Porsche. Silné a dynamické proporcie zdokonaľujeme už niekoľko desaťročí. Zošľachťujeme ich. Prispôsobujeme ich životu, ktorý čelí všetkým výzvam. Výsledkom je omnoho viac než len športové SUV. Sú to jedinečné charaktery. Modely Macan.

Nový prvok v maske modelu Macan: prepracovaný predný nárazník s krídlom zvýrazňujúcim šírku.

Zreprodukovali sme dizajn predného nárazníka. Architektúra vás nadchne úplne novým dizajnovým prvkom, ktorý dodáva športový dôraz na šírku vozidla: takzvané krídlo. Aj napriek harmonickému zabudovaniu do prívodov vzduchu je krídlo neprehliadnuteľné.

Známa maska modelu Macan bola starostlivo zreprodukovaná s dôrazom na nezameniteľné kontúry a športový charakter vozidla. Novovytvorený predný spojler poskytuje novú prednosť a perfektne ladí s bočnými prívodmi vzduchu.

DNA modelu Macan: dynamické, prepracované bočné lopatky.

Bočné lopatky na dverách sú jedným z charakteristických znakov DNA modelu Macan. Získali novú farbu a tvar pre ešte väčšiu osobitosť.

Jedinečná zadná časť vozidiel Porsche – teraz ešte jednoznačnejšia.

Zmenená zadná časť, časť s čiernym difúzorom, bola rozšírená smerom nahor, čo vytvára ešte športovejší vzhľad modelov Macan. Charakteristické vlastnosti dizajnu vozidiel Porsche podčiarkujú silnú estetickosť: vymodelované bočné strany a LED zadný svetelný pás.

Viac než len modely Macan: osobité charaktery.

Model Macan je vybavený 19-palcovými kolesami Macan. Bočné lopatky v lávovej čiernej farbe s 3D textúrou. Spojler predného nárazníka je vo farbe karosérie.

Model Macan S je vybavený 20-palcovými kolesami Macan S v tmavej titánovej farbe. Bočné lopatky v lávovej čiernej farbe s 3D textúrou. Spojler predného nárazníka je vo farbe karosérie, typické koncovky výfukov sú vyhotovené v striebornej farbe.

Model Macan GTS je vybavený 21-palcovými kolesami RS Spyder Design v saténovej čiernej farbe. Jeho bočné lopatky v saténovej čiernej farbe skrášľuje lesklé čierne logo GTS. Spojler predného nárazníka je v čiernej matnej farbe s dodatočnými prvkami predného a zadného nárazníka vo farbe karosérie.

Zobrazené vozidlá sú príkladmi konfigurácie a v niektorých prípadoch obsahujú voliteľnú výbavu vyššej špecifikácie.

Kolesá.

Informácie o kolesách nájdete tu.

High-tech meets classic sports car feel: the Porsche Advanced Cockpit.
High-tech v spojení s klasickým pocitom športového vozidla: rozšírený kokpit Porsche.
Koncepcia riadenia rozšíreného kokpitu Porsche je pokroková: stúpajúca stredová konzola poskytuje vodičovi úplnú kontrolu na dosah ruky. Priame dotykové ovládanie má rozhranie v sklenenom vzhľade s dotykovými tlačidlami pre priamy prístup k najdôležitejším funkciám. 10,9-palcový displej s vysokým rozlíšením je súčasťou palubnej dosky.
Porsche - What do you call a clock in a sports car? Timepiece.
Ako sa nazývajú hodiny v športových vozidlách? Hodinky.
Novinkou sú vysokokvalitné analógové hodinky v strede palubnej dosky. Priťahujú pozornosť na súpera, s ktorým športové vozidlá bojujú už od začiatku: čas.
Porsche - Sports car DNA at your fingertips.
DNA športového vozidla na dosah ruky.
Dizajn centrálne umiestneného otáčkomera sme prevzali z ikonického modelu 911. Nový volant zabezpečuje perfektné riadenie a hmatovosť a umožňuje manuálne radenie pomocou riadiacich páčok.
Porsche - The courage to contrast.
Odvážne a kontrastne.
Pre rozšírený kožený interiér ponúkame voliteľné kontrastné balíky, ktoré ladia s farbami karosérie a poskytujú interiéru nový a harmonický farebný akcent.
Ďalšia kapitola
Komfort

Spotreba a emisie.

Macan Modely (WLTP)*
11,7 – 10,1
l/100 km
265 – 228
g/km
Komfort
Zistiť viac
Komfort
Macan Modely

Macan Modely

Porsche - The comfort zone for outside your comfort zone.
Komfortná zóna pre vašu komfortnú zónu.
Interiér modelu Macan predstavuje spojenie kompaktného SUV a športového vozidla. Vyššia poloha sedenia v predných športových sedadlách vás ochraňuje v kokpite športového vozidla, pričom vám poskytuje lepšiu viditeľnosť a kontrolu, a to všetko vďaka perfektnej ergonómii.
Porsche - Luggage compartment.
Batožinový priestor.
Batožinový priestor je ľahko prístupný vďaka automatickým zadným dverám a môžete ho rozšíriť zo 488 na 1 503 litrov pomocou sklápateľnej zadnej lavice. Ideálne miesto pre množstvo voľnočasových aktivít.
Porsche - Roof transport.
Strešná preprava.
Voliteľné strešné lyžiny harmonicky zapadajú do dynamického dizajnu vozidla a sú predpokladom pre voliteľný strešný prepravný systém. Moduly sú dostupné z ponuky doplnkov Porsche Tequipment.
Porsche - Towing.
Ťahanie.
Voliteľný systém ťažného zariadenia je navrhnutý pre vysokú nosnosť a je vybavený 13-kolíkovou elektrickou zásuvkou. Okrem toho sa dá pripevniť nosič na dva bicykle so zadnou montážou.

Komfortné sedadlá elektricky nastaviteľné v 8 smeroch.

Komfortné sedadlá nastaviteľné v ôsmich smeroch s elektrickým prispôsobením výšky sedadla, uhlu sedáka a operadla, prednej a zadnej polohy na strane vodiča a spolujazdca ponúkajú športovú a hlbokú polohu sedadla.

Komfortné sedadlá s pamäťovým balíkom v 14 smeroch.

Sedadlá ponúkajú elektrické prispôsobenie hĺbky sedacieho vankúša a štvorsmerné nastavenie bedrovej opierky pre vodiča a spolujazdca spolu s elektrickým prispôsobením stĺpika riadenia a osvetlenia zrkadiel v interiéri. Jednotlivé nastavenie je možné uložiť pre sedadlo vodiča a spolujazdca.

Adaptívne športové sedadlá s pamäťovým balíkom v 18 smeroch.

Koža s hladkým povrchom a vymodelované kontúry zvýšených bočných opierok poskytujú maximálny komfort a športovosť. Rovnako ako balík komfortnej pamäte sú dostupné aj možnosti pre predné opierky sedáka a operadiel. Bonusom je výrazný vzor švu – na predných a zadných sedlách.

Zvukový balík Plus poskytuje vynikajúci zvuk ako štandardný systém v modeloch Macan: 10 reproduktorov s výkonom 150 W. Akustický vzor v interiéri vozidla je optimálne prispôsobený vodičovi a pasažierom prostredníctvom zosilňovačov integrovaných v PCM.

Systém priestorového zvuku so 14 reproduktormi vrátane subwoofera a stredového reproduktora, 14 kanálov zosilňovača a celkovým výkonom 665 W vytvára pôsobivý zvukový zážitok – aj pre skomprimované súbory, ako napríklad MP3, vďaka technológii zlepšovania zvuku SoundTrue.

Od špičkového zvuku až po model Macan – pre neobmedzené zvukové potešenie: 16 kanálov zosilňovača predstavuje celkový výkon 1000 W podporovaný 16 reproduktormi vrátane aktívneho subwoofera s 300 W zosilňovačom triedy D.

Porsche - Infotainment.
Infotainment.
Komunikačný systém Porsche Communication Management (PCM) s 10,9-palcovým dotykovým displejom s vysokým rozlíšením je riadiace centrum vášho vozidla. Vďaka výpočtu trasy s aktuálnymi online mapami a informáciami o premávke v reálnom čase dorazíte do cieľa ešte rýchlejšie. Počas jazdy môžete pohodlne použiť rôzne aplikácie vďaka bezdrôtovému Apple CarPlay. Pomocou aplikácie Porsche Connect môžete synchronizovať ciele a položky v kalendári a použiť streamovacie služby, ako napríklad Amazon Music. Pomocou diaľkových služieb aplikácie Porsche Car Connect môžete ovládať vybrané funkcie vozidla vášho modelu Macan.*
Hlavné LED svetlomety vrátane systému dynamického svietenia Porsche (PDLS).

Štandardné hlavné LED svetlomety s PDLS umožňujú optimálne osvetlenie cesty za každých podmienok. Nezameniteľné Porsche: štvorbodové denné svetlá a štvorbodové brzdové svetlá. Na palube tiež nájdete: dynamické a statické prisvecovanie do zákrut, regulácia dosahu svetlometov podľa rýchlosti jazdy a funkcia pre nepriaznivé poveternostné podmienky.

Hlavné svetlomety vrátane systému dynamického osvetlenia Porsche Plus (PDLS Plus)

Voliteľné funkcie PDLS Plus obsahujú dynamické hlavné svetlo a podporu prejazdu križovatky založenej na údajoch z navigácie, ktorá sa stará o lepšie osvetlenie vášho okolia. O to skôr teda uvidíte, čo sa okolo vás deje.

Asistenčné systémy.

Parkovací asistent s aktívnou podporou pri parkovaní.

Voliteľný parkovací asistent je ideálnym spoločníkom v mestskej džungli. Vyhľadáva a rozpoznáva vhodné parkovacie miesta a prevezme kontrolu nad riadením jediným dotykom tlačidla. Pre znateľne väčšie pohodlie pri parkovaní cúvaním v prípade paralelných a kolmých parkovacích miest.

Adaptívny tempomat (ACC).

Asistenčný systém reguluje rýchlosť úplne nezávisle v súlade s rýchlosťou vozidla pred ním – až kým vozidlo nezastaví. Prípadnej zrážke s vozidlami je možné zabrániť v rámci obmedzení systému pomocou výstrahy alebo použitím bŕzd.

Asistent udržiavania v jazdnom pruhu.

Asistent zmeny jazdného pruhu monitoruje oblasť za vozidlom a mŕtve uhly vozidla. Navyše varuje pred vozidlami, ktoré sa rýchlo približujú za vozidlom alebo z oblasti mŕtveho uhla. Asistent udržiavania v jazdnom pruhu dokáže automaticky nasmerovať volant vozidla späť do jazdného pruhu.

Parkovacie asistenčné systémy.

Okrem štandardného parkovacieho asistenta umožňuje voliteľná cúvacia kamera presné parkovanie cúvaním a manévrovanie pomocou obrazu z kamery a dynamickým navádzaním na PCM. Pomocou voliteľnej funkcie Surround View vytvoria kamery vtáčiu perspektívu vozidla.

Porsche - Discover more about our Connect services.

Objavte viac informácií o našich službách Connect.

Ďalšia kapitola
Výkon

Spotreba a emisie.

Macan Modely (WLTP)*
11,7 – 10,1
l/100 km
265 – 228
g/km
Výkon
Zistiť viac
Výkon
Macan Modely

Macan Modely

Porsche - Want to get the adrenaline pumping? No problem.
Chcete pocítiť adrenalín? Žiaden problém.
Model Macan bezpochyby obohatí bežný život o poriadnu dávku endorfínov. Model charakterizuje typická dynamika vozidiel Porsche so silnými motormi s vysokými otáčkami, špičkové rozdelenie energie zo systému pohonu všetkých kolies a výnimočná ovládateľnosť, ktorú zdokonaľujú voliteľné systémy.

Motory.

Macan (WLTP)*
10,7 – 10,1
l/100 km
243 – 228
g/km

2-litrový preplňovaný štvorvalcový motor.

Novovyvinutý motor dosahuje maximálny výkon z malého balíka. Charakterizuje ho vysoký krútiaci moment a efektivita.

 • 195kW (265PS)
 • 0–100km/h za 6.2 sek
 • Najvyššia rýchlosť: 232km/h
 • Maximálny krútiaci moment: 400Nm
Macan S (WLTP)*
11,7 – 11,1
l/100 km
265 – 251
g/km

2,9-litrový motor V6 s dvoma turbami.

2,9-litrový motor V6 s dvoma turbami je novinkou v modeloch Macan S a je navrhnutý pre bezproblémové dodanie sily a okamžitú odozvu a autentickým šesťvalcovým zvukom.

 • 280kW (380PS)
 • 0–100km/h za 4.7 sek
 • Najvyššia rýchlosť: 259km/h
 • Maximálny krútiaci moment: 520Nm
Macan GTS (WLTP)*
11,7 – 11,3
l/100 km
265 – 255
g/km

2,9-litrový motor V6 s dvoma turbami.

S vylepšeným výkonom 440 k z objemu 2,9 litra odhaľuje motor V6 s dvoma turbami v modeli Macan GTS húževnatý výkon a emotívne zvuky.

 • 324kW (440PS)
 • 0–100km/h za 4.3 sek
 • Najvyššia rýchlosť: 272km/h
 • Maximálny krútiaci moment: 550Nm
Porsche Doppelkupplung (PDK).
Dvojspojková prevodovka Porsche Doppelkupplung (PDK).
Štandardná 7-stupňová prevodovka PDK poskytuje veľmi rýchle preradenia v automatickom režime bez prerušenia toku energie. Preferujete manuálne zmeny prevodových stupňov? Aj to je možné vďaka riadiacim páčkam na volante.
Porsche - It's not just about getting from A to B, it's everything in between.
Nie je to len o presune z bodu A do bodu B. Je to všetko medzi tým.
Pre väčšinu z nás je cesta len sivý asfalt. Pre vodičov vozidiel Porsche je to ihrisko. Spojení vďaka športovo vyladenému podvozku, ktorý vám skutočne umožní pocítiť cestu. Technológie značky Porsche, ako napríklad vzduchový podvozok, ešte viac zintenzívnia zážitok. Nič nejazdí tak ako vozidlá Porsche. Jedine Porsche.

Podvozok.

Funkcia Porsche Traction Management (PTM).

Aktívny pohon všetkých kolies PTM s elektricky riadenou viacdiskovou spojkou zabezpečuje plne variabilné rozdelenie hnacej sily medzi hnacie nápravy. Pre vysokú trakciu, agilný výkon a bezpečnosť, dokonca aj za nepriaznivých poveternostných podmienok.

Vzduchový podvozok.

Voliteľný vzduchový podvozok s adaptívnym tlmením PASM dodáva modelu Macan výnimočný komfort a nekompromisný, dynamický výkon. Vďaka trojstupňovej samostatnej regulácii sa dokáže vozidlo prispôsobiť rôznym jazdným situáciám. Dodatočná kontrola nakladacej úrovne uľahčuje prístup k batožinovému priestoru.

Aktívne riadenie odpruženia Porsche Active Suspension Management (PASM).

PASM je elektronický systém riadenia aktívneho odpruženia. Reguluje silu odpruženia na základe aktuálnych podmienok na ceste jazdného štýlu. Pomocou troch programov – „Normal“ (normálny), „Sport“ (šport) a „Sport Plus“ (šport plus) – získate znateľne viac komfortu či dynamiky jazdy v závislosti od jazdnej situácie.

Systém na prenos momentu Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus).

PTV Plus je systém určený na zlepšenie dynamiky jazdy a stability, najmä v zákrutách. Vďaka variabilnému prenosu momentu na zadných kolesách a elektricky ovládanou variabilnou uzávierkou zadného diferenciálu sa zlepšuje správanie pri riadení a kontrola v zákrutách.

Režim Off-road.

V režime off-road sa všetky príslušné systémy prepnú na terénny program zameraný na trakciu. Váš model Macan sa tak optimálne prispôsobí terénu, čím zlepšuje jazdné vlastnosti a bezpečnosť na sypkých povrchoch.

Porsche - Time is precious. Sport Chrono Package.
Čas je vzácny...? Balík Sport Chrono.
Voliteľný balík Sport Chrono s prepínačom režimov poskytuje ešte športovejšie naladenie podvozku, motora a prevodovky nastavenia. Pomocou prerobeného prepínača režimu vrátane tlačidla SPORT Response na volante si môžete vybrať zo štyroch režimov jazdy: „Normal“ (normálny), „Sport“ (šport), „Sport Plus“ (šport plus) a „Individual“ (individuálny). Tlačidlo športovej odozvy zabezpečuje maximum z motora a výkon prevodovky za 20 sekúnd. Funkcia Launch Control zaisťuje maximálne zrýchlenie, keď je vozidlo v pokoji.
Brzdy.

Brzdy s dokonalou veľkosťou nových modelov Macan sú jemne vyladené na optimálny výkon aj pri nepretržitom používaní. Typickými rozlišovacími znakmi sú štandardné čierne brzdové strmene na modeli Macan a červené jednotky na modeli Macan S a Macan GTS.

Brzda Porsche s povrchovou úpravou (PSCB)

Kombinácia liatinových brzdových kotúčov a keramickej povrchovej úpravy nezažiari len s červenými brzdovými strmeňmi – typickými pre model GTS –, ale aj s vynikajúcou odolnosťou proti korózii a podstatne nižšou tvorbou brzdného prachu.

Keramické kompozitné brzdy Porsche (PCCB).

Voliteľne si môžete svoj nový model Macan S a Macan GTS vybaviť aj keramickým brzdným systémom schváleným na pretekárske okruhy. Jeho špičková odozva zabezpečuje krátke brzdné dráhy. Okrem odolnosti proti korózii je o 50 % ľahší než liatinové disky podobného dizajnu a veľkosti, čo má pozitívny vplyv na dynamiku jazdy.

Ďalšia kapitola
GTS

Spotreba a emisie.

Macan Modely (WLTP)*
11,7 – 10,1
l/100 km
265 – 228
g/km
GTS
Zistiť viac
GTS
Macan Modely

Macan Modely

Porsche - Heightening all your senses – The Macan GTS.
Posilnite všetky svoje zmysly – model Macan GTS.
Niektoré veci nás očaria už od prvého momentu. Alebo už na prvý pohľad. A niektoré veci dokážu toho ešte viac. Vyrazia nám dych. V spoločnosti Porsche posúvame všetko, čo nás inšpiruje, o kúsok ďalej. Naši vodiči si tak môžu užívať ešte viac toho, čo už milujú: vzrušenie zo šoférovania vozidiel Porsche. A model Macan GTS zosobňuje vzrušenie: viac toho, čo milujete.
Porsche - One glance is all it takes – Exterior differentiation.
Stačí jediný pohľad – osobitosť karosérie.
Prinášame vám viac farieb: narozdiel od iných modelov, prvky predného nárazníka, zadného nárazníka a kryty kolies Sport Design sú vo farbe karosérie a spojler prednej strednej časti je v matnej čiernej farbe – charakteristické prvky všetkých modelov GTS.
Porsche - Performance values that ignite emotions.
Hodnoty výkonu, ktoré rozpália emócie.
Macan GTS (WLTP)*
11,7 – 11,3
l/100 km
265 – 255
g/km
2,9-litrový motor V6 s dvoma turbami poskytuje 324 kW (440 k) a najvyššiu rýchlosť 272 km/h. 0 – 100km/h za 4,3 sek. Výkon zdôrazňuje štandardný športový výfukový systém vytvárajúci jedinečný zvuk, z ktorého vám naskočí husia koža.
Porsche - Bringing you closer to the road – the sports air suspension.
Spájame vás s cestou – športový vzduchový podvozok.
Nový štandardný vzduchový podvozok s prispôsobením výšky a PASM bol navrhnutý špeciálne pre model Macan GTS a vyznačuje sa vyladenými tlmičmi prispôsobenými na maximálny zážitok z jazdy a priľnavosť. Podvozok modelu GTS znížený o 10 mm v porovnaní s voliteľným vzduchovým podvozkom nového modelu Macan a Macan S mu dodáva dynamický vzhľad a ešte viac vás spája s cestou.
Porsche - GTS Sport Package.
Športový balík GTS.
Maximálna osobitosť a ešte viac účelového dizajnu – to sú typické znaky modelu Macan GTS s novým športovým balíkom GTS. V kombinácii s exkluzívnou karosériou – ako napríklad vo farbe python green – poskytujú komponenty v saténovej čiernej farbe výnimočné akcenty, napr. zadný nárazník alebo pôsobivé 21-palcové kolesá GT Design s výkonnými pneumatikami. Bočné lopatky, okrem iných prvkov, sú v čiernej farbe (s vysokým leskom). Vnútri vás bezpochyby uchváti športový volant GT, adaptívne športové sedadlá s komfortným balíkom pamäťovej funkcie (nastaviteľné v 18 smeroch) vrátane loga „GTS“ na predných opierkach hlavy a ako bonus športové a exkluzívne materiály: uhlíkové vlákna, vyhotovenie Race-Tex a vylepšený kožený interiér. Vzhľad dotvárajú farebné akcenty – napríklad, voliteľná farba python green.

Ďalšie prednosti GTS.

21-palcové kolesá.

Nové štandardné 21-palcové kolesá RS Spyder Design boli inšpirované rovnomenným pretekárskym vozidlom Porsche. Ľahké kolesá upútajú pozornosť svojím dizajnom multispoke v saténovej čiernej farbe.

Bočné lopatky s logom „GTS“.

Bočné lopatky ako neoddeliteľná súčasť DNA modelu Macan sú vyhotovené v saténovej čiernej ako štandard modelu Macan GTS. Nezameniteľné s lesklým čiernym logom „GTS“.

Brzda Porsche s povrchovou úpravou (PSCB) s červenými brzdovými strmeňmi.

Kombinácia liatinových brzdových kotúčov a keramickej povrchovej úpravy nezažiari len s červenými brzdovými strmeňmi – typickými pre model GTS –, ale aj s vynikajúcou odolnosťou proti korózii a podstatne nižšou tvorbou brzdného prachu.

Interiér.

Interiér nového modelu Macan GTS rozbúcha srdcia nadšencov športových vozidiel: vďaka štandardnému balíku koženého interiéru GTS s Race-Tex. Materiál, pôvodne používaný v motoristickom športe, sa nachádza na prvkoch, ktorých sa často dotýkate. Je odolný a mimoriadne hmatateľný, preto je ideálny pre športové vozidlá.

Adaptívne športové sedadlá nastaviteľné v 18 smeroch s komfortným pamäťovým balíkom.

Voliteľné adaptívne športové sedadlá modelu Macan GTS ponúkajú zvýšené bočné opierky pre väčšiu podporu – najmä pri nadšení z jazdy. Navyše sa na nich nachádza logo „GTS“ na predných opierkach hlavy a v strede sedadiel v Race-Tex.

Vyhrievaný športový volant GT.

Športový volant GT s opierkou na palec, označením 12 hodín, ozdobnými lúčmi a jedinečným dizajnom jasne odkazuje na svoju DNA pochádzajúcu z motoristického športu. Riadiace páčky sú vyhotovené v tmavej striebornej farbe.

Ďalšia kapitola
Modely & Data

Spotreba a emisie.

Macan Modely (WLTP)*
11,7 – 10,1
l/100 km
265 – 228
g/km

Výber modelov Macan.

Vybrané
Macan
Nový
Porsche Macan
WLTP*
10,7 – 10,1
l/100 km
243 – 228
g/km
Od 67 082 € vrátane DPH
195 kW/265 PS
Výkon (kW) / Výkon (PS)
6,4 s
Zrýchlenie 0 - 100 km/h
232 km/h
Najvyššia rýchlosť
Vybrané
Macan S
Nový
Porsche Macan S
WLTP*
11,7 – 11,1
l/100 km
265 – 251
g/km
Od 76 565 € vrátane DPH
280 kW/380 PS
Výkon (kW) / Výkon (PS)
4,8 s
Zrýchlenie 0 - 100 km/h
259 km/h
Najvyššia rýchlosť
Vybrané
Macan GTS
Nový
Porsche Macan GTS
WLTP*
11,7 – 11,3
l/100 km
265 – 255
g/km
Od 93 838 € vrátane DPH
324 kW/440 PS
Výkon (kW) / Výkon (PS)
4,5 s
Zrýchlenie 0 - 100 km/h
272 km/h
Najvyššia rýchlosť
Macan
195 kW/265 PS
Výkon (kW)/výkon (k)
6,4 s
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h
232 km/h
Maximálna rýchlosť
WLTP*
10,7 – 10,1
l/100 km
243 – 228
g/km
Výška
1 621 mm
Šírka
1 922 mm
Dĺžka
4 726 mm
Rázvor
2 807 mm
Technické špecifikácie

Počet valcov 4
Typ paliva 98
Vŕtanie 82,5 mm
Zdvih 92,8 mm
Zdvihový objem 1 984 cm³
Výkon (kW) 195 kW
Výkon (k) 265 PS
Otáčky pre maximálny výkon 5 000 - 6 500 1/min
Max. otáčky motora 6 800 1/min
Maximálny krútiaci moment 400 Nm
Oblasť otáčok pre maximálny krútiaci moment 1 800 - 4 500 1/min
Max. výkon na liter objemu (kW/l) 98,00 kW/l
Max. výkon na liter objemu (PS/l) 133,00 PS/l

Maximálna rýchlosť 232 km/h
Zrýchlenie z 0 na 60 mph 6,0 s
Zrýchlenie z 0 na 60 mph s paketom Sport Chrono 5,8 s
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h 6,4 s
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h s paketom Sport Chrono 6,2 s
Zrýchlenie z 0 na 160 km/h 16,3 s
Zrýchlenie z 0 na 160 km/h s paketom Sport Chrono 16,1 s
Zrýchlenie v rýchlosti (80-120km/h) (50-75 mph) 4,5 s
1/4 míle 14,7 s
1/4 míle s paketom Sport Chrono 14,5 s

Uhol nájazdu pri oceľovom odpružení 16,7 °
Maximálna svetlá výška (oceľové odpruženie) 202 mm
Maximálna svetlá výška (vzduchové odpruženie, normálna úroveň) 187 mm
Maximálna vzdialenosť medzi vodou a citlivými dielmi (oceľové odpruženie) 300 mm
Uhol sklonu, predný/zadný (oceľové odpruženie) 16,8 - 23,4 °
Uhol nájazdu pri vzduchovom odpružení (najvyšší stupeň) 18,8 °

Dĺžka 4 726 mm
Šírka 1 922 mm
Šírka (bez sklopených zrkadiel) 2 097 mm
Výška 1 621 mm
Rázvor 2 807 mm
Kruh otáčania 12,0 m
Pohotovostná hmotnosť podľa DIN 1 845 kg
Pohotovostná hmotnosť podľa smernice ES 1 920 kg
Príp. Celková hmotnosť 2 510 kg
Príp. Užitočná hmotnosť 665 kg
Maximálne ťažné zaťaženie (brzdené) 2 000 kg
Maximálne ťažné zaťaženie (nebrzdené) 750 kg
Maximálne prípustné zaťaženie strechy so strešným prepravným systémom Porsche 75 kg

Objem batožinového priestoru vzadu 458 l
Objem otvoreného batožinového priestoru (za prednými sedadlami) 954 l
Objem otvoreného batožinového priestoru (až po horný okraj zadných sedadiel) 488 l
Najväčší objem batožinového priestoru (za prednými sedadlami, až po strechu) 1 503 l
Kapacita palivovej nádrže 65 l

Spotreba paliva* kombinovaná 10,7 - 10,1 l/100 km
Kombinované emisie CO2 (WLTP) 243 - 228 g/km
Standard features

7-Speed Porsche Doppelkupplung (PDK) with automatic mode and manual controls (gearshift paddles) on steering wheel. Additional gear recommendation for fuel economic driving in manual mode
SPORT button
4-piston aluminium monobloc fixed-calliper brakes at front, internally vented brake discs
Steel spring suspension
Turbo charged inline four-cylinder engine with direct fuel injection (Euro 6d ISC-FCM): displacement 2.0 litres, maximum power output 195 kW (265 PS), maximum torque 400 Nm
thermal management
Porsche Traction Management (PTM): active all-wheel drive with an electronically variable, map-controlled multi-plate clutch, automatic brake differential (ABD) and anti-slip regulation (ASR)
Combination floating calipers at rear
VarioCam: continuously variable camshaft timing (intake and exhaust)
Internally vented brake discs with diameter of 345mm at front and 330mm at rear
Porsche Stability Management (PSM): Vehicle stability system Porsche Stability Management (PSM) with ABS, ASR, ABD, MSR and trailer stability management
Turbo charger
Brake calipers in Black
OFFROAD button
Gasoline particulate filter (GPF)
Electrically operated parking brake
Active radiator grille shutters
Anti-lock brake system (ABS)
Auto Start-Stop function until 3 km/h
Multi-collision brake
Automatic hold function
Porsche Hill Control (PHC)
65-litre fuel tank

Standard interior colours: Black, Agate Grey
Interior in standard colour black: Smooth-finish leather in interior colour: steering wheel rim, gear selector and gaiter, seats: leatherette/Sport-Tex

19-inch Macan wheels: <br/><br/>Set of alloy wheels with dual-arm five-spoke lightweight design. <br/>Front: 8.5 J x 19 ET 21 with 235/55 R 19 tyres <br/>Rear: 9 J x 19 ET 21 with 255/50 R 19 tyres

Tyre Pressure Monitoring System (TPM)

Fully galvanised, unibody
Four doors with integrated side-impact protection
Front with integrated cooling air intakes
Bumpers comprising high-strength cross members and two deformation elements each with two threaded fixture points for towing eye contained in on-board tool kit
Automatic tailgate
Sideblades in textured Lava Black
Side window trims in Black matt
SportDesign exterior mirrors with v-shaped mirror base painted in exterior colour: <br/>- electrically adjustable and heatable <br/>- electrically folding exterior mirrors (also via remote key) <br/>- aspherical on driver’s side
Roof spoiler in Black (high-gloss)
Two single tailpipes outside left and right with matt silver-coloured finish
Preparation for towbar systems
‘PORSCHE’ logo and model designation on tailgate in Silver colour (high-gloss)
Front apron middle section painted in exterior colour

LED main headlights incl. Porsche Dynamic Light System (PDLS): <br/>LED main headlights incl. Porsche Dynamic Light System (PDLS) with static and dynamic cornering lights, speed-sensitive headlight range control, adverse weather function, dynamic range control and four-point LED daytime running lights
Front light units with position lights and direction indicators with LED light guide technology
Automatic headlight activation incl. ‘Welcome Home’ lighting
High-level third brake light (LED) integrated into roof spoiler
LED taillights with three-dimensional lighting graphics, integrated four-point brake lights and light strip
Front wiper system with 2 speeds, intermittent wipe and rain sensor
Rear screen wiper with intermittent wipe and washer jet
Interior lighting concept: glove compartment, ignition lock, reading spot lights for driver and front passenger, reading lights rear left and right, luggage compartment

Tinted thermally insulated glass all round
Five seats, bench seat in rear with two comfortable seats outside left and right and one centre seat
On-board computer
Luggage compartment capacity 488 litres; maximum load capacity with rear seats in cargo position 1,503 litres
Heated rear screen with 'auto off' function
Comfort seats in front: Power seats (front) with eight-way electric adjustment of seat height, squab and backrest angle and fore/aft position on driver’s and on front passenger side
Integrated cluster of three round instruments
Three-zone automatic climate control with separate temperature settings for driver, front passenger and rear passengers, automatic air-recirculation mode including air quality sensor and separate air flow regulation for driver and front passenger, AC MAX button and humidity sensor
Three-point automatic seat belts
Round instruments with black rev counter
Storage compartments in interior (depending on personalised specification): glove compartment, storage bin in centre console, uncovered storage compartment in centre console, door pockets, one storage compartment in side of luggage compartment and storage compartment in spare wheel recess
Accent trims with silver-coloured finish
Particle/pollen filter with active carbon filter Traps particles, pollen and odours and thoroughly filters fine dust out of the outside air
Seat belt pretensioners (driver and front passenger, outer rear seats) and force limiters, manually adjustable seat belt height, reminder warning (driver, front passenger and all rear seats)
Instrument cluster with high-resolution 4.8-inch colour display, gear indicator for PDK, service interval display, external temperature indicator, fuel gauge and various warning displays
Bottle holders in door panels front and rear Two variable-diameter cupholders in front
Roof lining in fabric
4-way headrests (front)
Full-size airbags for driver and front passenger
Fold-up centre console armrest with fore/aft adjustment
Front side airbags integrated into seat
Curtain airbags along entire roof frame and side glazing from the A-pillar to the C-pillar
Split-folding rear bench seat (40 : 20 : 40) and folding centre armrest
Rollover detection for activation of curtain airbags and seat belt pretensioners
Rear armrest with two integral cupholders
Front passenger airbag deactivation function for mounting child seat on front seat
Fixed, removable luggage compartment cover
Multifunctional steering wheel with shift paddles and manual height- and reach adjustment
ISOFIX mounting points for child seats on outer rear seats
Clothes hook on both B-pillars
Non-smoking package
Immobiliser with in-key transponder
Alarm system with ultrasonic interior surveillance
Floor Mats: For single-tone interiors in matching interior colour, for two-tone interiors in the darker interior colour, with 'PORSCHE' logo on front floor mats
Comfort lighting package: <br>All features of the standard LED interior lighting concept with additional LED lighting as follows: <br>- door storage compartments <br>- door panels (ambient) <br>- mirror courtesy lighting and vanity lights in roof lining <br><br>Also includes position lights in the doors
Analogue clock on dashboard

Interior package in Black

Lane departure warning
Cruise control incl. speed limiter
Electric window lifts: Power windows front and rear, with remote closing function, anti-trap protection and one-touch operation
ParkAssist (front and rear) with visual and audible warning
Warning and brake assist

Loading edge protection in aluminium

Digital radio: <br>In addition to analogue stations, enables reception of digital radio broadcasts in the DAB+ and DMB Audio formats, offering far superior sound. DAB twin tuner permanently scans for alternative reception frequencies for the current station with simultaneous refreshing of station list<br> Note: Reception dependent upon local digital station availability.
Porsche Communication Management (PCM) incl. Online-Navigation
Connect Plus: Connect Plus including online navigation, LTE communication module, wireless Internet access, Porsche Car Connect and comprehensive Porsche Connect services<br><br>Note: Porsche Connect services include a free inclusive period of use, the length of which may vary by services package and country but shall not be less than three months. ...
... The full range of Porsche Connect services or individual services thereof may not be available in some countries. In addition, an integrated SIM card with data allowance for use of selected Porsche Connect services will be included in the price in some countries. For use of the WiFi hotspot and the other non-included Porsche Connect services, e.g. music streaming, via integrated SIM card in most of these countries, a chargeable WiFi data package is also available from the Porsche Connect Store. Alternatively, you can establish a data connection using a SIM card of your own. For further information on free subscription periods, follow-on costs and availability of individual services in your country, please visit www.porsche.com/connect or consult your Porsche Centre.
Sound Package Plus, 8 loudspeakers, 150-watt total output with integrated amplifier and digital signal processing
Two USB charging ports in the rear centre console
Two sockets (12 volt): centre console in front and in luggage compartment
Two USB-C charging and connectivity ports in the front centre console storage compartment
Porsche Vehicle Tracking System (PVTS)

Standard exterior solid colours: Black, White
Porsche - Contact.

Kontakt.

Obráťte sa na Porsche centrum, vyžiadajte si informácie.