Menu arrow-prev-red

Menu Modely
Hlavní navigace
Porsche Inter Auto
Slovakia spol. s r.o.
Cesta na Senec 2/A
821 04 Bratislava

Tel: +421 249 262 438

E-Mail: info@porsche.sk

Nový
Taycan
Od 86 868 € s DPH
5,4 s
Zrýchlenie 0 – 100 km/h s Launch Control
300 kW/408 PS
Výkon Overboost s Launch Control až (kW)/výkon Overboost s Launch Control až (PS)
230 km/h
Maximálna rýchlosť
Späť na začiatok
Duša: elektrická.
Taycan Turbo S
28,5
kWh/100 km
0
g/km
Duša má veľa podôb, ale žiaden stály tvar. Je premenlivá, stále v pohybe – odhaľuje sa nám v rôznych podobách. Napríklad aj úsmevom, ktorý prezrádza úplnú spokojnosť: ako keď sa pozeráte na Porsche Taycan. Alebo zimomriavkami po celom tele vyvolanými preťažením pri zrýchlení z miesta 1,2 g modelu Taycan Turbo S.

360° zážitok.

Highlights.

Dojazd.

S modelom Taycan sú aj tie najvzdialenejšie ciele na dosah ruky. Verzia s výkonnejšou batériou Performance Plus modelu Taycan disponuje dojazdom až 416 kilometrov podľa normy WLTP. Znižuje nutnosť zastaviť a dobiť automobil, čím môžete bez problémov prejsť aj dlhé vzdialenosti.

800-voltová architektúra.

Duša značky Porsche predstavuje výkon. V každom aspekte. Model Taycan to dokonca aj pri nabíjaní: jeho 800-voltová architektúra dokáže vyvinúť nabíjací výkon až 270 kW. Napríklad za optimálnych podmienok¹ dokážete model Taycan Turbo nabiť za päť minút na dojazd až 62 míľ (WLTP) a vozidlo je vždy pripravené na to, na čo jeho vodič myslí celý deň: jazda.

¹ Optimálne podmienky: Rýchlonabíjací stĺpik CCS > 270 kW, > 850 V, teplota batérie 30 až 35 °C a východiskový stav nabitia 5 %.

Koncept jazdy.

Taycan Turbo S
28,5
kWh/100 km
0
g/km

Výsledkom súhry hnacích komponentov sú jazdné hodnoty, ktoré vzbudzujú nadšenie tak z technického, ako aj emocionálneho hľadiska: s výkonom Overboost 560 kW s Launch Control dokážu oba motory vozidla Taycan Turbo S vyhnať za 2,8 s z pokoja na 100 km/h. Umožní vám zažiť preťaženie pri zrýchlení z miesta porovnateľné so superšportovými automobilmi, ako napríklad 918 Spyder, ktorý môžete zažiť znova a znova: zrýchliť sa dá aj niekoľkokrát po sebe, a to až na rýchlosť 260 km/h.

Dynamická letecká línia.

Okamžite vieme, čo ulahodí vašej duši – a čo ju inšpiruje. Model Taycan odhalí svoje čaro v zlomku sekundy: s plynulou, no ostrou siluetou a dynamickou leteckou líniou. Jeho zadný dizajn sa chváli jednodielnym svetelným pásom a logom PORSCHE vytvoreným z trojrozmerných sklenených písmen. Myslíte si, že ste už videli všetko? Určite nie.

Porsche Advanced Cockpit.

Nikdy nezabudneme na tie dychberúce momenty života. Interiér modelu Taycan je takisto impozantný. Multifunkčný športový volant GT¹ a hlboké, športové sedadlo zvyšujú vaše očakávania od cesty dávno pred tým, než vyrazíte. Porsche Advanced Cockpit so svojím inovatívnym prehnutým displejom sa zameriava aj na najmodernejší komfort – vytvorený na mieru pre elektrizujúci zážitok z jazdy, ktorý bude trvať večne.

¹ V kombinácii s balíkom Sport Chrono; štandard pre model Taycan Turbo S.

Indikátor dojazdu.

Pomocou indikátora dojazdu ľahko odhadnete konkrétny dojazd. Výpočet sa robí na základe vášho osobného profilu jazdy, podmienok cesty a konkrétnej výbavy vozidla. Vyberte si, prosím, potrebný variant. Indikátor dojazdu. Indikátor dojazdu ukazuje iba odhadované hodnoty, pretože nezohľadňuje všetky faktory, ktoré ovplyvňujú možný dojazd vozidla (napr. štýl jazdy, vek a stav batérie atď.). Preto sa môže dojazd v zásade nachádzať nad aj pod uvedenou hodnotou.

Odhadovaný dojazd:

308 km

Váš jazdný profil Váš jazdný profil Pomocou profilu vodiča môžete jednotlivo vylíčiť svoj každodenný život a určiť, či cestujete v mestskej doprave, na pozemných cestách, alebo na diaľnici. Rôzne jazdné profily majú vplyv na odhadovaný rozsah.

Mesto
Vidiecke cesty
Diaľnice

Podmienky cesty Podmienky cesty Pomocou regulátora vonkajšej teploty môžete vyskúšať, ako vonkajšia teplota ovplyvňuje dojazd. Klimatizácia a kúrenie výrazne ovplyvňujú spotrebu energie vášho vozidla Taycan. Pri výpočte vplyvov na dojazd sa predpokladá, že ste nastavili vnútornú teplotu na 22 °C a že vozidlo je vopred stabilizované na začiatku jazdy. Alternatívne možno klimatizáciu nastaviť na „ECO PLUS“ alebo úplne vypnúť.

Vonkajšia teplota
Klimatizácia

Výbava modelu

Kolesá

Objavte detaily modelov Taycan.

Prinášame vám prehľad predností modelov Taycan. Viac detailov sa nachádza v týchto častiach.

Porsche - Explore the Taycan models in detail.
Porsche - Design
Dizajn.
Preskúmat dizajn
Dizajn.
Modely Taycan

Modely Taycan

Dizajn.

Puristický, expresívny, nadčasový. Tri vlastnosti, ktoré platia pre každé vozidlo Porsche, a najmä tá, ktorá vnáša našu DNA do nového automobilového veku.

Highlights.

Vzduchové clony.

Bočný prívod vzduchu pred prednými kolesami – takzvané vzduchové clony – takisto zlepšuje aerodynamiku tým, že vedie prichádzajúci vzduch cez kolesá ako clona, a tak znižuje turbulencie.

Štvorbodové LED svetlomety

Priamo nad nimi sa nachádza to najlepšie z prednej časti: štvorbodové LED svetlomety¹ s maticovým svetlom, ktoré spájajú všetky svetelné funkcie v jedinom komponente a vytvárajú dojem, že sa vznášajú.

¹ Voliteľné. Štandard pre modely Taycan Turbo a Taycan Turbo S.

Automaticky vysúvacie kľučky.

Siluetu charakterizuje dynamická, plochá letecká línia. Zarovnané, automaticky vysúvacie kľučky otvárajú interiér vozidla s jeho hlbokým, športovým sedadlom.

Panoramatická pevná sklenená strecha.

Na výber máte z dvoch možností striech: kontúrovaný variant vyrobený z ľahkého hliníka s vrúbkovaním uprostred vytvára tvar, ktorý poznáme z motoristického športu. Panoramatická pevná sklenená strecha navyše ponúka pocit voľnosti a otvorenosti.

Zadný dizajn.

Zadný dizajn tvorí jednodielny svetelný pás vyrobený zo skla, ktorý dopĺňa logo PORSCHE so skleneným vzhľadom. Nad nimi sa nachádza systém Porsche Active Aerodynamics (PAA) v podobe trojstupňového zadného spojlerového systému.

Sedadlá.

Vystupujúca stredová konzola podčiarkuje hlbokú, športovú polohu sedadla vodiča. To je vyhotovené formou nastaviteľného sedadla v 14¹, prípadne 18 smeroch² nastavenia s úzkymi opierkami hlavy.

¹ Štandard pre model Taycan Turbo.
² Štandard pre model Taycan Turbo S.

Multifunkčný športový volant.

Ak štandardný multifunkčný športový volant nepovažujete za dostatočne športový, môžete si znásobiť pocit z motoristického športu pomocou voliteľného multifunkčného športového volantu GT¹: disponuje prepínačom režimov a horným stredovým značením.

¹ V kombinácii s balíkom Sport Chrono; štandard pre model Taycan Turbo S.

Advanced Climate Control.

Inovatívnu klimatizáciu Advanced Climate Control (dvoj- alebo štvorzónovú) nemusíte vidieť, ale určite ju ucítite – prirodzený vývoj tradičnej automatickej klimatizácie. Výstupy vzduchu bez lamiel sú elektricky ovládané prostredníctvom komunikačného systému Porsche Communication Management (PCM) vrátane online navigácie, čo umožňuje presné prúdenie a distribúciu vzduchu.

Batožinový priestor.

Rovnako ako 84-litrový batožinový priestor v prednej časti na uskladnenie menších predmetov, poskytuje zadný batožinový priestor modelu Taycan a Taycan 4S 407 litrov¹ úložného priestoru, ktorý môžete flexibilne rozšíriť, a to vďaka individuálne sklopným operadlám zadných sedadiel. Inými slovami: model Taycan je mimoriadne sofistikovaný elektrický športový automobil. Napriek tomu je úplne vhodný na každodenné použitie ako jeho predchodcovia.

¹ Môže byť menší v závislosti od vybavenia. 366 litrov pre modely Taycan Turbo a Taycan Turbo S.

Okolité osvetlenie.

Na želanie zákazníka je model Taycan dodávaný aj s okolitým osvetlením, ktoré osvetľuje interiér. Samozrejme vám ponúkame možnosť upraviť si farbu a jas podľa vlastného vkusu.

Kokpit.

Digitálne tlačidlá takmer úplne nahradili tie mechanické. Tým sme dosiahli, že interiér vyzerá mimoriadne čisto. Rovnaký princíp čistoty sme uplatnili aj pri displejoch, ktoré sú v interiéri celkovo štyri – sú intuitívne, nepôsobia rušivo a ľahko sa ovládajú.

16,8-palcový zahnutý displej.

Ako je to pre značku Porsche typické, usporiadanie sme zamerali na vodiča: stredobodom pozornosti je prístrojová doska, ktorá sa skladá zo 16,8-palcového zahnutého displeja a je obklopená ovládacími panelmi s funkciou Direct Touch Control pre výber funkcií osvetlenia a podvozka.

Komunikačný systém.

Vaša centrálna riadiaca jednotka pre audio, navigáciu a komunikáciu: prepracovaný komunikačný systém Porsche Communication Management (PCM) vrátane online navigácie. Displej PCM na 10,9-palcovom centrálnom displeji na palubnej doske môžete individuálne nakonfigurovať, a tak máte priamy prístup k najdôležitejším funkciám.

8,4-palcová stredová konzola ovládacieho panelu.

Tá vám poskytuje prístup k navigácii, médiám, telefónu, nastaveniam a Apple CarPlay prostredníctvom panela s ponukami, ktorý je možné deaktivovať. Takisto tu môžete otvárať a zatvárať batožinový priestor a klapky pre nabíjanie. Navyše si môžete pozrieť displej nabíjania a stav nabitia batérie.

ďalšia časť
Výkon

Spotreba a emisie

Modely Taycan
28,7 – 26,2
kWh/100 km
0
g/km
Výkon.
Preskúmajte výkon
Výkon
Porsche - Emotionally charged and future-oriented.
Nabité emóciami, orientované na budúcnosť.
To, čo platilo pre legendárny model 356 z roku 1948, platí ešte viac pre nový model Taycan: koncepcia vozidla odráža meniace sa automobilové časy a vyžaduje si dušu s prestížnou značkou Porsche.

Batéria a jazda.

Výkon batérie.

Batéria modelu Taycan využíva svoj obrovský potenciál vďaka samostatným článkom akumulátora, ktoré sú chemicky optimalizované pre maximálny výkon a dlhú životnosť. Veľká verzia (výkonnejšia batéria Performance Plus) sa nachádza v modeloch Taycan Turbo a Taycan Turbo S a má 33 modulov s celkovým počtom 396 článkov. Kompaktnejšia výkonná batéria, ktorú štandardne nájdete v modeloch Taycan a Taycan 4S, vytvára energiu z 28 modulov s celkovým počtom 336 článkov. Batéria je navyše založená na 800-voltovej namiesto zvyčajnej 400-voltovej technológii. Výsledok: vylepšené nabíjanie a jazdný výkon s menšími prierezmi káblov, čo má pozitívny vplyv na celkovú hmotnosť.** Chladiaci systém zabezpečuje optimálne zásobovanie pohonu energiou v každej situácii. A mimoriadne robustný rám batérie poskytuje maximálnu bezpečnosť aj v prípade nehody.

Synchrónne motory s permanentnými magnetmi.

Kľúčom k vytvoreniu špičkového pohonu bol ďalší systematický prístup zameraný na dizajn: žiadne kompromisy s dokonalou súhrou hnacích komponentov. Preto sa v modeloch Taycan 4S, Taycan Turbo a Taycan Turbo S – jeden na každej náprave – nachádzajú dva synchrónne motory s permanentným magnetom – a výkonná batéria Performance Plus¹ je zabudovaná hlboko v podvozku. Výsledok: vynikajúca jazdná dynamika a pohon všetkých kolies, ktoré je možné optimálne prispôsobiť kolísaniu medzi účinnosťou a dynamikou v rôznych jazdných režimoch.**

¹ Voliteľne dostupné pre modely Taycan a Taycan 4S. Štandard pre modely Taycan Turbo a Taycan Turbo S.

Prepínanie dvojstupňovej prevodovky.

Novo vyvinutá dvojstupňová prevodovka s automatickým prepínaním na zadnej náprave zaisťuje citeľne vylepšenú dynamiku. Prvý prevodový stupeň s mimoriadne krátkym pomerom poskytuje výhodu počiatočného zrýchlenia, ale druhý prevodový stupeň s dlhým pomerom disponuje rezervami zrýchlenia ukryté pre manévre pri vysokej rýchlosti.

Overboost.

Taycan Turbo S
28,5
kWh/100 km
0
g/km

Výsledkom súhry hnacích komponentov sú jazdné hodnoty, ktoré vzbudzujú nadšenie tak z technického, ako aj emocionálneho hľadiska: s výkonom Overboost 560 kW s Launch Control dokážu oba motory vozidla Taycan Turbo S vyhnať za 2,8 s z pokoja na 100 km/h. A to je možné opakovať znova a znova: zrýchliť sa dá aj niekoľkokrát po sebe, a to až na rýchlosť 260 km/h.**

Rekuperácia.

Systém Porsche Recuperation Management (PRM) pracuje inovatívne a dokáže regenerovať až 90 % brzdnej energie. To znamená, že počas aktívneho brzdenia sa najskôr aktivuje rekuperácia a mechanická brzda je zabrzdená, až keď je potrebné silnejšie brzdenie – inteligentne ovládané brzdovým systémom, ktorý je schopný zmiešaného brzdenia.

Vynikajúci výkon rekuperácie až 265 kW umožňuje odovzdávať energiu späť do batérie v modeli Taycan. Alebo presnejšie: napríklad pri vašej športovej každodennej jazde získate až tretinu svojho dojazdu iba z rekuperácie. Vďaka rekuperačnému brzdeniu z 200 km/h na 0 môžete elektrickú energiu regenerovať na dojazd až 4 km.**

Porsche - Active Aerodynamics.
Aktívna aerodynamika.
Model Taycan disponuje systémom Porsche Active Aerodynamics, ktorý zahŕňa adaptívny zadný spojler a regulovateľné vstupy chladiaceho vzduchu, špeciálne navrhnuté pre dynamickú jazdu. V závislosti od situácie sa zadný spojler vysúva v troch stupňoch: pri rýchlosti 90 km/h, 160 km/h a 200 km/h ukazuje, kedy sa z elektrického vozidla stáva športový automobil a zo športového automobilu Porsche. Posledná fáza (Performance) zaisťuje maximálnu jazdnú stabilitu a optimálny dynamický potenciál – ideálne pre rýchly čas okruhu na pretekárskej trati.**
Brzdy.

Brzda Porsche s povrchovou úpravou (PSCB)¹ spája liatinový brzdový kotúč s keramickou povrchovou úpravou. Brzdy sa môžu pochváliť nielen bielymi strmeňmi, ale aj vylepšenou odolnosťou brzdových kotúčov proti korózii a podstatne nižšou tvorbou brzdného prachu, a to aj po dlhšom státí. Výsledok: kolesá a brzdový systém vydržia dlhšie čisté.

¹ Voliteľne dostupné. Štandard pre model Taycan Turbo.

Keramická kompozitná brzda Porsche (PCCB).

Alebo si vyberte mimoriadne ľahkú keramickú kompozitnú brzdu Porsche (PCCB) – štandard pre model Taycan Turbo S. Naša vysokovýkonná brzda vznikla v motoristickom športe a umožňuje krátke brzdné dráhy aj v tých najťažších podmienkach.

Podvozok.

Adaptívne vzduchové odpruženie.

Adaptívne vzduchové odpruženie¹ zaisťuje dokonalú rovnováhu medzi komfortom a výkonom. Pre optimálnu aerodynamiku a nemenej dôležitý vylepšený koeficient odporu: zvýšený rozsah s maximálnym výkonom.

¹ Voliteľne dostupné pre model Taycan. Štandard pre modely Taycan 4S, Taycan Turbo a Taycan Turbo S.

Aktívne riadenie zavesenia.

Podvozok s aktívnym odpružením Porsche Active Suspension Management (PASM) zaisťuje dodatočnú stabilitu: elektronický systém regulácie tlmenia upravuje tlmiacu silu na základe aktuálnych podmienok na cestách a štýlu jazdy. To zabraňuje nepríjemnému nakláňaniu vozidla a navyše zvyšuje komfort vo všetkých sedadlách.

Šikovný zdvih.

Nová funkcia šikovného zdvihu¹ poskytuje dodatočné pohodlie. Inovatívna funkcia umožňuje automatické zdvíhanie úrovne podvozka, ktorú si viete naprogramovať v lokálnych bodoch. Okrem toho automobil na diaľniciach automaticky využíva stratégiu vyrovnávania na základe efektívnosti.

¹ Dostupnosť závisí od krajiny.

Riadenie zadnej nápravy.

Riadenie zadnej nápravy ovláda¹ zadné kolesá v závislosti od rýchlosti v rovnakom alebo opačnom smere ako predné kolesá. V skutočnosti to má za následok skrátenie alebo predĺženie rázvoru – v závislosti od situácie. Pre zvýšenú stabilitu pri vysokej rýchlosti, vylepšené laterálne zrýchlenie na poľných cestách a zmenšený kruh otáčania v každodenných situáciách.

¹ Voliteľne dostupné. Štandard pre modely Turbo S.

Porsche Dynamic Chassis Control Sport.

Stabilita vozidla pomocou dynamickej kontroly podvozka Porsche Dynamic Chassis Control Sport (PDCC Sport)¹ taktiež zabezpečuje športovú dynamiku. Systém používaný aj v iných modelových radoch takmer úplne vyrovnáva laterálny sklon vozidla, čo umožňuje kolesám lepšie sa udržať na ceste. Takisto minimalizuje laterálnu nestabilitu na nerovnom povrchu.

¹ Voliteľne dostupné pre modely Taycan 4S, Taycan Turbo a Taycan Turbo S.

Torque Vectoring Plus.

Systém na prenos momentu Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus)¹ zvyšuje jazdnú dynamiku a stabilitu. V závislosti od uhla riadenia a rýchlosti jazdy, polohy pedála plynu, miery vychyľovania a rýchlosti zlepšuje správanie a presnosť riadenia priamym a svižným pôsobením brzdného tlaku na ľavé alebo pravé zadné koleso.

¹ Voliteľne dostupné. Štandard pre modely Turbo a Turbo S.

4D Chassis Control.

Pre zaistenie dokonalej súhry systémov sme vyvinuli systém ovládania podvozka Porsche 4D Chassis Control: integrovaný systém ovládania podvozka, ktorý riadi a synchronizuje riadiace jednotky jednotlivých komponentov podvozka – pre optimálne vyvážený výkon elektroniky v každej situácii.

Ďalšia kapitola
Nabíjanie

Spotreba a emisie.

Modely Taycan
28,7 – 26,2
kWh/100 km
0
g/km
Nabíjanie
Preskúmajte nabíjanie
Nabíjanie
Modely Taycan

Modely Taycan

Najvyššia rýchlosť. Dokonca aj v stave pokoja.

Ak ide o čas a rozsah nabíjania, model Taycan takisto dokazuje, čo robí značku Porsche jedinečnou. Veríme, že športový automobil by mal byť pripravený vyraziť na cestu za každých okolností, a tak robíme maximum pre to, aby sme uľahčili jednoduché nabíjanie, ktoré je súčasťou každodenného života. Pretože jediné, nad čím by ste mali premýšľať, je váš ďalší cieľ.

Nabíjanie doma a na cestách.

Nabíjanie doma a na cestách.

Pretože nám záleží nielen na produkte, ale aj na životnom prostredí, spoločnosť Porsche sa podieľa na vývoji celonárodnej nabíjacej infraštruktúry: vlastnými riešeniami, ako aj so spoločnosťami IONITY a Electrify America – spoločnosti, ktoré založili rozsiahlu sieť rýchlych nabíjacích staníc pozdĺž diaľnic v Európe, USA, a dokonca aj v Kanade. Služba nabíjania Porsche poskytuje zákazníkom vozidla Porsche Taycan tri roky bezplatného prístupu do určených partnerských sietí, kde si môžu účtovať poplatky za svoje vozidlá za zľavnených podmienok. Okrem sietí rýchleho nabíjania máte k dispozícii aj zopár tisíc možností nabíjania striedavým prúdom vďaka službe Porsche Charging Service. K tomu pridávame nabíjacie stanice siete Porsche Destination Charging Network na vybraných miestach, napríklad v luxusných hoteloch a reštauráciách.

Nabíjačka Mobile Charger.

Na nabitie svojho vozidla – pripojeného k sieti – použite štandardnú nabíjačku Mobile Charger Plus. Alebo si vyberte inteligentnú nabíjačku Mobile Charger Connect s dotykovou obrazovkou. Nabíjačku Mobile Charger Connect si taktiež môžete pohodlne pripevniť vo svojej garáži na ľubovoľne dostupnom nabíjacom doku. Aplikácia Porsche Connect vám poskytuje prístup k informáciám o zostávajúcom čase nabíjania alebo nabití batérie.

Home Energy Manager.

Pre rýchle a pohodlné nabitie vozidla u vás doma poskytujeme systém Porsche Home Energy Manager: inteligentnú riadiacu jednotku nainštalovanú v rozvodnej skrini, ktorá komunikuje s vašou nabíjačkou. Systém zabezpečuje, že vaše elektrické spotrebiče v domácnosti majú dostatok energie, zatiaľ čo sa váš automobil nabíja v garáži. Navyše máte možnosť cielene využívať vlastnú slnečnú energiu.

Porsche Turbo Nabíjanie.

Taycan Turbo
28,0
kWh/100 km
0
g/km

Porsche Turbo Nabíjanie na mnohých strediskách Porsche iba rozširuje nabíjaciu sieť Porsche. Tu si môžete napríklad nabiť model Taycan Turbo, aby ste za optimálnych podmienok dosiahli dojazd až 62 míľ za päť minút (WLTP)¹. Vďaka integrovanej nabíjačke s jednosmerným prúdom² s 150 kW môžete pohodlne využívať aj verejné 400-voltové nabíjacie stanice.**

¹ Optimálne podmienky: Rýchlonabíjací stĺpik CCS > 270 kW, > 850 V, teplota batérie 30 až 35 °C a východiskový stav nabitia 5 %.
² Voliteľne dostupné v závislosti od krajiny.

Porsche Intelligent Range Manager.

Okrem toho vám ponúkame funkciu Porsche Intelligent Range Manager, voliteľne dostupnú vo vybraných krajinách, na presné prispôsobenie príslušných systémov na dlhých cestách s aktívnou navigáciou tak, aby ste znížili čas jazdy vrátane zastávok na dobíjanie. Maximálna rýchlosť a klimatizácia vášho vozidla sú navyše upravené tak, aby ste dosiahli maximálny dojazd s optimálnym komfortom a najlepším možným výkonom.

Porsche Charging Service.

Vďaka službe Porsche Charging Service je nabíjanie na verejných stĺpikoch ešte jednoduchšie. Nabíjanie pomocou Porsche alebo aplikácie Porsche Connect vám umožní nájsť nabíjacie stĺpiky v mnohých krajinách, spustiť proces nabíjania či zaplatiť váš účet. Nemusíte sa registrovať u daného poskytovateľa. Nabíjanie pohodlne spravujete pomocou účtu Porsche ID Account, na ktorý dostanete aj faktúru. Dostupné možnosti nabíjania môžete kedykoľvek nájsť pomocou komunikačného systému Porsche Communication Management vášho vozidla, v službe Charging by Porsche alebo v aplikácii Porsche Connect.

Discover more about Porsche E-Performance, electromobility and the sports car of the future.

Zistite viac o Porsche E-Performance, elektromobilite a športových automobiloch budúcnosti.

Ďalšia kapitola
Komfort

Spotreba a Emisie.

Modely Taycan
28,7 – 26,2
kWh/100 km
0
g/km
Komfort
Preskúmajte Komfort
Komfort
Modely Taycan

Modely Taycan

Porsche - Infotainment.
Infotainment.
Ďalším skvelým doplnkom je bezkáblové zabudovanie služby Apple Music priamo do PCM. Jednoducho klepnite na ikonu Apple Music a streamujte viac než 70 miliónov skladieb bez reklamy a playlistov pre každú náladu počas jazdy. Takisto si môžete vytvoriť svoju vlastnú stanicu v službe Apple Music na základe aktuálnych skladieb v rádiu. Noví majitelia modelu Taycan získajú prístup zadarmo do služby Apple Music až na šesť mesiacov.¹

¹ Dostupnosť závisí od krajiny. Vyžaduje sa predplatné Apple Music. Obrázok so súhlasom !K7 Music

Porsche - Voice Pilot.
Hlasový asistent.
V modeli Taycan sme aplikáciu Porsche Connect doplnili o inovatívne služby. Najviac sme si dali záležať na funkcii hlasového asistenta, ktorá reaguje na kľúčové slovo „Hej, Porsche“ pre zabezpečenie prirodzeného a intuitívneho rozpoznávania reči. Vaše vozidlo bude reagovať na vety ako „Je mi zima“, pričom multimodálna prevádzka vám umožňuje ovládanie pomocou dotykových aj hlasových príkazov: ukážte na mapu a povedzte napríklad „Spustiť navigáciu“.

Porsche Intelligent Range Manager.

Rýchlejšie, ďalej a pohodlnejšie. Maximálne pohodlie vďaka optimalizácii všetkých parametrov podľa cesty. Automatické prispôsobenie parametrov, ako je klimatizácia, obmedzenie rýchlosti atď., podľa cesty vám pomôže dosiahnuť najlepší možný dojazd.

Power Steering Plus.

V spoločnosti Porsche sa všetko točí okolo perfektného držania na vozovke – a preto aj okolo zážitku z jazdy. Funkcia Power Steering Plus však posúva tento aspekt ešte ďalej. Dynamicky prispôsobuje riadenie vašej rýchlosti: nielen pri vysokej, ale aj pri nízkej rýchlosti.

Porsche InnoDrive.

Spojenie asistenčného systému s pôžitkom z jazdy. Vaše vozidlo už vopred rozozná cestné značky či smer cesty a prispôsobí tak rýchlosť. Pri použití smerových svetiel vozidlo rozozná zámer odbočiť a automaticky zníži rýchlosť.

Aktívne udržanie jazdných pruhov.

Zostaňte v tom správnom jazdnom pruhu. Pri jazde vo vysokej rýchlosti vás neustále zásahy do riadenia udržia v strede jazdného pruhu. Vaše vozidlo vám poskytuje podporu aj pri nízkej rýchlosti v dopravných zápchach a udržuje smer cesty.

Asistenčné systémy.

Porsche InnoDrive vrátane adaptívneho tempomatu.

Systém zvyšuje prediktívnu hranicu až na 3 km vďaka adaptívnemu tempomatu, ktorý je súčasťou inteligentného systému Porsche InnoDrive. Pomocou informácií z navigácie, radarových a video senzorov určuje vozidlo rýchlostné limity a topografické vlastnosti vozovky ešte predtým, ako ich dosiahnete, a upravuje stratégiu rýchlosti a radenia tak, aby vyhovovala zvolenému jazdnému režimu.

Aktívne udržanie jazdných pruhov a asistent jazdy v dopravnej zápche

Neoddeliteľnou súčasťou systému je aj aktívne udržanie jazdných pruhov, ktoré využíva pozdĺžne a bočné riadenie na udržanie modelu Taycan v jazdnom pruhu a kontroluje rozstup od vozidiel idúcich pred ním – rovnako ako asistent jazdy v dopravnej zápche, ktorý udržuje vozidlo v strede pruhu na preplnených cestách, pre ešte väčšie pohodlie počas dlhších vzdialeností.

Asistent zmeny jazdných pruhov a asistent nočného videnia

Asistent zmeny jazdných pruhov vás upozorňuje, či sa pri zmene jazdných pruhov nenachádza vozidlo v mŕtvom uhle – mimoriadne dôležitá funkcia najmä pri jazde na diaľniciach. V noci poskytuje asistent nočného videnia podporu pomocou infračervenej kamery – chodci a zver sa zobrazujú ako termálne obrazy a sú takisto farebne zvýraznení.

Porsche Entry & Drive.

Funkcia Porsche Entry & Drive vám umožňuje ponechať si kľúč od auta vo vrecku rozpoznaním šifrovaného prístupového kódu uloženého na kľúči. Automobil Taycan môžete pohodlne naštartovať pomocou elektrického tlačidla napájania na ľavej strane od volantu alebo jednoduchým výberom stupňa.

Surround View a aktívny parkovací asistent.

Na konci svojej jazdy vás vozidlo prekvapí ešte jednou funkciou: Aktívny parkovací asistent prevezme kontrolu nad riadením vášho vozidla Taycan, ako aj nad manévrami pri cúvaní či posúvaní vpred. Služba Surround View 3D vám poskytuje optimálnu kontrolu pri manuálnom parkovaní a vychádzaní z parkovacieho miesta, aby ste si sami mohli kontrolovať perspektívu. Pre ešte vyššiu bezpečnosť disponuje automobil asistentom manévrovania, výstrahou pri odchádzaní a výstrahou pri manévrovaní počas odchádzania.

Hľadanie na internete.

Vaše vozidlo Taycan nie je rýchle iba na cestách. Je to takisto vysokovýkonný prehliadač. Pripojte sa a vyhľadajte destinácie, reštaurácie alebo hotely. Samozrejme, s množstvom informácií, ako sú napríklad recenzie či ceny.

Navigácia.

Premávka: častý jav na cestách, ktorému sa ako vodič automobilu značky Porsche môžete ľahko vyhnúť. Vďaka údajom o premávke v reálnom čase bude vaša trasa okamžite aktualizovaná, takže v prípade akýchkoľvek zdržaní na ceste budete podľa potreby presmerovaní.

Plánovač nabíjania.

Efektívny, najmä ak ide o nabíjanie. Plánujete vyraziť na dlhšiu cestu? Plánovač nabíjania vypočíta pre vás optimálnu trasu s ohľadom na váš aktuálny stav nabitia a požadovaný čas nabíjania. To zabezpečuje, že sa vždy vydáte po najrýchlejšej trase s výberom tých najpohodlnejších nabíjacích staníc, ktoré vám poskytnú bezproblémovú a efektívnu trasu.

Aplikácia Connect.

Všetko pod kontrolou. Želáte si zistiť zostávajúci dojazd vášho vozidla Taycan? Potrebujete skontrolovať aktuálny stav nabitia, nastaviť, ako dlho sa má automobil nabíjať, alebo jednoducho nastaviť požadovanú teplotu interiéru? To všetko dokážete pomocou svojho smartfónu vďaka intuitívnej aplikácii Porsche Connect.

Ďalšia kapitola
Modely & Data

Spotreba a emisie.

Modely Taycan
28,7 – 26,2
kWh/100 km
0
g/km

Vyberte a nakonfigurujte modely Taycan .**

Vybraný
Taycan
Nový
Porsche Taycan
28,7 – 28,0
kWh/100 km
0
g/km
Od 86 868 € s DPH
5,4 s
Zrýchlenie 0 – 100 km/h s Launch Control
300 kW/408 PS
Výkon Overboost s Launch Control až (kW)/výkon Overboost s Launch Control až (PS)
230 km/h
Maximálna rýchlosť
Taycan
5,4 s
Zrýchlenie 0 – 100 km/h s Launch Control
300 kW/408 PS
Výkon Overboost s Launch Control až (kW)/výkon Overboost s Launch Control až (PS)
230 km/h
Maximálna rýchlosť
28,7 – 28,0
kWh/100 km
0
g/km
Výška
1.395 - 1.394 mm
Šírka
1.966 mm
Dĺžka
4.963 mm
Rázvor
2.900 mm
Technické špecifikácie

Kombinovaný dojazd (WLTP) (batéria Performance) 354 - 431 km
Kombinovaný dojazd (WLTP) (batéria Performance plus) 407 - 484 km
Dojazd v meste (WLTP) (batéria Performance) 382 - 450 km
Dojazd v meste (WLTP) (batéria Performance plus) 460 - 521 km
Dojazd na dlhú vzdialenosť (batéria Performance) 340 km
Dojazd na dlhú vzdialenosť (batéria Performance Plus) 385 km

Celková kapacita batérie (batéria Performance) 79.2 kWh
Celková kapacita batérie (batéria Performance Plus) 93.4 kWh
Čistá kapacita batérie (batéria Performance) 71.0 kWh
Čistá kapacita batérie (batéria Performance Plus) 83.7 kWh
Maximálny nabíjací výkon s jednosmerným prúdom (batéria Performance) 225 kW
Maximálny nabíjací výkon s jednosmerným prúdom (batéria Performance Plus) 270 kW
Čas nabíjania pre striedavý prúd s 9,6 kW (0 až 100 %) (batéria Performance) 9.5 h
Čas nabíjania pre striedavý prúd s 9,6 kW (0 až 100 %) (batéria Performance Plus) 10.5 h
Čas nabíjania pre striedavý prúd s 11 kW (0 až 100 %) (batéria Performance) 8.0 h
Čas nabíjania pre striedavý prúd s 11 kW (0 až 100 %) (batéria Performance Plus) 9.0 h
Čas nabíjania pre jednosmerný prúd s 50 kW (0 až 100 %) (batéria Performance) 30.0 min
Čas nabíjania pre jednosmerný prúd s 50 kW (0 až 100 %) (batéria Performance Plus) 26.0 min
Čas nabíjania pre jednosmerný prúd s 50 kW (5 až 80 %) (batéria Performance) 93.0 min
Čas nabíjania pre jednosmerný prúd s maximálnym nabíjacím výkonom až na 100 km (WLTP) (batéria Performance) 5.25 min
Čas nabíjania pre jednosmerný prúd s maximálnym nabíjacím výkonom až na 100 km (WLTP) (batéria Performance Plus) 4.75 min
Čas nabíjania pre jednosmerný prúd s maximálnym nabíjacím výkonom (5 až 80 %) (batéria Performance) 22.5 min

Výkon až (kW) (batéria Performance) 240 kW
Výkon až (kW) (batéria Performance Plus) 280 kW
Výkon až (PS) (batéria Performance) 326 PS
Výkon až (PS) (batéria Performance Plus) 380 PS
Výkon až (HP) (iba pre NAR) (batéria Performance) 321 hp
Výkon až (HP) (iba pre NAR) (batéria Performance Plus) 375 hp
Výkon Overboost s Launch Control až (kW) (batéria Performance) 300 kW
Výkon Overboost s Launch Control až (kW) (batéria Performance Plus) 350 kW
Výkon Overboost s Launch Control až (PS) (batéria Performance) 408 PS
Výkon Overboost s Launch Control až (PS) (batéria Performance Plus) 476 PS
Výkon Overboost s Launch Control až (HP) (iba pre NAR) (batéria Performance) 402 hp
Výkon Overboost s Launch Control až (HP) (iba pre NAR) (batéria Performance Plus) 469 hp
Max. krútiaci moment s Launch Control (batéria Performance) 345 Nm
Max. krútiaci moment s Launch Control (batéria Performance Plus) 357 Nm

Maximálna rýchlosť 230 km/h
Zrýchlenie 0 – 60 mph s Launch Control 5.1 s
Zrýchlenie 0 – 100 km/h s Launch Control 5.4 s
Zrýchlenie 0 – 160 km/h s Launch Control (batéria Performance) 11.5 s
Zrýchlenie 0 – 160 km/h s Launch Control (batéria Performance Plus) 11.0 s
Zrýchlenie 0 – 200 km/h s Launch Control (batéria Performance) 17.6 s
Zrýchlenie 0 – 200 km/h s Launch Control (batéria Performance Plus) 16.5 s
Zrýchlenie (80 – 120 km/h) (50 – 75 mph) batéria Performance) 3.0 s
Zrýchlenie (80 – 120 km/h s) (50 – 75 mph) (batéria Performance Plus) 2.7 s

Dĺžka 4,963 mm
Šírka 1,966 mm
Šírka (vrátane zrkadiel) 2,144 mm
Výška (s batériou Performance) 1,395 mm
Výška (s batériou Performance Plus) 1,394 mm
Súčiniteľ vzdušného odporu (Cd) 0.22 cW
Rázvor 2,900 mm
Predný rázvor 1,710 mm
Zadný rázvor 1,694 mm
Nenaložená hmotnosť (DIN) (batéria Performance) 2,050 kg
Nenaložená hmotnosť (DIN) (batéria Performance Plus) 2,130 kg
Nenaložená hmotnosť (EU) (batéria Performance) 2,125 kg
Nenaložená hmotnosť (EU) (batéria Performance Plus) 2,205 kg
Prípustná celková hmotnosť 2,795 kg
Maximálna záťaž (batéria Performance) 745 kg
Maximálna záťaž (batéria Performance Plus) 665 kg
Maximálna povolená záťaž pre strešný transportný systém Porsche 75 kg

Objem batožinového priestoru, vpredu 84 l
Objem batožinového priestoru, vzadu 407 l

Kombinované emisie CO2 0 g/km
Spotreba elektrickej energie pri kombinovanej jazde (batéria Performance) 28.0 kWh/100 km
Spotreba elektrickej energie pri kombinovanej jazde (batéria Performance Plus) 28.7 kWh/100 km
Štandardné prvky

Porsche E-Performance s pohonom synchrónneho motora s permanentnými magnetmi na prednej a zadnej náprave, výkon až XXX kW (XXX PS), výkon Overboost s Launch Control až XXX kW (XXX PS), maximálny krútiaci moment s Launch Control 640 Nm
2-stupňová prevodovka na zadnej náprave
Batéria Performance
Porsche Recuperation Management (PRM)
Režim Sport pre aktiváciu dynamických nastavení výkonu vrátane Launch Control
Režim Range pre aktiváciu efektívnych nastavení

Predná náprava s dvomi priečnymi ramenami z hliníka
Viacprvková zadná náprava z hliníka
Riadenie stability Porsche Stability Management (PSM) s ABS a rozšírenými funkciami bŕzd
Integrovaný systém Porsche 4D Chassis Control
Oceľové odpruženie vrátane Porsche Active Suspension Management (PASM)
Posilňovač riadenia

19-palcové disky Taycan Aero
Stred kolies s monochromatickým štítom Porsche
Monitorovanie tlaku v pneumatikách (TPM)

Šesťpiestové hliníkové monoblokové pevné brzdové strmene vpredu
Štvorpiestové hliníkové monoblokové pevné brzdové strmene vzadu
Vnútorne odvzdušnené brzdové kotúče s priemerom 360 mm vpredu a 358 mm vzadu
Brzdové strmene v čiernej farbe
Protiblokovací brzdový systém (ABS)
Elektrická parkovacia brzda
Indikátor opotrebenia vrstvy
Funkcia Auto Hold
Multikolízna brzda

Plne pozinkovaná ľahká karoséria vyrobená zmiešaním ocele a hliníka
Kapota, zadné dvere, dvere, bočné strany a predné krídla sú z hliníka
Strecha z hliníka, kontúrovaný dizajn (s dynamickým profilom)
Aerodynamické obloženie po celom povrchu podvozka
Horný kryt s vertikálnymi prívodmi vzduchu (vzduchová clona)
Dolný kryt v čiernej farbe
Automaticky vysúvacie kľučky
Lišty bočných okien v čiernej farbe
Kryty prahov dverí v čiernej farbe
Bočné kryty kolies v čiernej farbe
Spodné lišty vonkajších spätných zrkadiel vrátane puzdra zrkadla v čiernej farbe
Systém Porsche Active Aerodynamics (PAA) s aktívnymi klapkami na prívod vzduchu a adaptívny zadný spojler
Zadný difúzor v tvare mriežky v čiernej farbe
Logo PORSCHE v sklenenom vzhľade zabudované do svetelného pásu
Označenie modelu na zadných dverách v striebornom vyhotovení

LED svetlomety
Štvorbodové denné LED osvetlenie
Automatická aktivácia svetlometov vrátane funkcie svietenia „Welcome Home“
Svetelný pás
Koncept LED osvetlenia interiéru: oneskorené vypnutie, osvetlenie prednej časti interiéru so stropnými svetlami, stropné svetlá v zadnej časti vľavo a vpravo, osvetlenie priestoru pre nohy v prednej a zadnej časti, osvetlenie batožinového priestoru v prednej a zadnej časti, osvetlenie priehradky na rukavice
Osvetlenie kozmetického zrkadielka na strane vodiča a spolujazdca
Elektricky nastaviteľné a vyhrievané vonkajšie zrkadlá, asférické zrkadlo na strane vodiča
Systém predných stieračov vrátane dažďového senzora a ostrekovačov
Vyhrievané zadné sklo s funkciou automatického vypnutia

Klimatizácia Advanced Climate Control (2 zóny) so samostatným nastavením teploty a reguláciou objemu vzduchu pre vodiča a spolujazdca, automatický režim recirkulácie vzduchu vrátane senzora kvality vzduchu a pohodlné ovládanie prietoku vzduchu pomocou PCM
Spustenie klimatizácie pred jazdou vrátane predkondicionovania batérie
Všetky sklá sú tepelne izolované
Filter na častice/peľový filter s aktívnym uhlím, zachytáva častice, peľ a pachy a dôkladne filtruje jemný prach z vonkajšieho vzduchu

Komfortné predné sedadlá (elektricky nastaviteľné v 8 smeroch)
Integrované opierky hlavy na predných sedadlách
Zadné sedadlá s 2-miestnym sedadlom, vyklápacia stredná lakťová opierka, delené a sklápateľné sedadlá (v pomere 60 : 40)

Systém aktívnej kapoty
4 dvere s integrovanou ochranou bočného nárazu
Nárazníky pozostávajúce z vysokopevnostných priečnych nosníkov a dvoch deformačných prvkov, každý prvok s dvoma závitovými upevňovacími bodmi pre ťažné oko, obsiahnutými v palubnej súprave náradia
Airbagy normálnej veľkosti pre vodiča a spolujazdca
Kolenný airbag pre vodiča a spolujazdca
Bočné airbagy v prednej časti
Bočné airbagy pozdĺž celého rámu strechy a bočných okien od stĺpika A po stĺpik C
Detekcia prevrátenia pre aktiváciu bočných airbagov a napnutie bezpečnostných pásov
3-bodové automatické bezpečnostné pásy s napnutím (predné a vonkajšie zadné sedadlá) a obmedzovač sily pásu (predné sedadlá)
Manuálne prispôsobenie výšky bezpečnostného pásu pre vodiča a spolujazdca
Výstražný systém bezpečnostných pásov pre vodiča, spolujazdca a pasažierov na zadných sedadlách
Imobilizér s diaľkovým centrálnym zamykaním, poplašný systém s vnútorným dohľadom na základe radaru
ISOFIX na uchytenie detskej sedačky na vonkajších zadných sedadlách

Asistent udržania jazdných pruhov vrátane rozpoznávania cestných značiek
Tempomat vrátane adaptívneho obmedzovača rýchlosti
Asistent rozpoznania kolízie a brzdový asistent
Parkovací asistent (predný a zadný) s vizuálnou a zvukovou výstrahou
Jazda bez kľúča
Prispôsobenie ergonómie, komfortu, infotainmentu a svetelných funkcií podľa vodiča vrátane asistenčných systémov a displeja

16,8-palcový zahnutý displej – obsahuje až päť rôznych a voľne konfigurovateľných vzhľadov v závislosti od vybavenia – vrátane vonkajších dotykových ovládacích panelov na úpravu svetelných funkcií a funkcií podvozka
Stredová konzola s priamym dotykovým ovládaním – nastavenia klimatizácie – otváranie a zatváranie klapiek nabíjacích portov (v závislosti od konfigurácie) – indikátor stavu batérie – panel na písanie rukou
Čiastočne kožený interiér
Znak Taycan v stredovej konzole
Balík s čiernymi detailmi
Strešné obloženie textíliou
Multifunkčný športový volant v koži
Lakťová opierka stredovej konzoly v prednej časti s úložnou priehradkou
Koberčeky
Protislnečné clony pre vodiča a spolujazdca

Komunikačný systém Porsche Communication Management (PCM) vrátane online navigácie¹, prípravy na mobilné telefóny, audio rozhrania a ovládania hlasom
Komunikačný modul LTE so vstavanou SIM kartou, prístupom na internet a priehradkou na smartfón
Porsche Connect s Apple® CarPlay, – online navigácia (pozrite Komunikačný systém Porsche Communication Management), – streamovanie hudby a online rádio, – diaľkové služby, – služby E-mobility správy nabíjania, kontroly spustenia klimatizácie pred jazdou alebo riadenia dojazdu, – a širokú ponuku ďalších služieb aplikácie Porsche Connect
Porsche Vehicle Tracking System (PVTS): – rozšírený monitorovací systém vozidla, – automatická detekcia krádeže s tichým alarmom pripojeným k bezpečnostnému stredisku 24/7 prostredníctvom vozidla, – individuálne upozornenie zákazníka na overenie krádeže a zabezpečenie vozidla v spolupráci s miestnymi úradmi
2 USB-C porty pre pripojenie a nabíjacie porty v úložnom priestore v stredovej konzole
2 USB-C nabíjacie porty v zadnej časti
Zvukový balík Plus s 10 reproduktormi a celkovým výkonom 150 W
Digitálne rádio

Batožinový priestor v prednej a zadnej časti
Automatické zadné dvere
Tlačidlo zadných dverí
Úložné priestory – priehradka na rukavice, – úložný priestor v prednej stredovej konzole – úložný priestor medzi vonkajšími zadnými sedadlami, – úložný priestor v predných a zadných dverách, – úložný priestor po bokoch zadného batožinového priestoru a kryt batožinového priestoru
Elektrická zásuvka (12 V) v úložnom priestore v stredovej konzole
Elektrická zásuvka (12 V) v zadnom batožinovom priestore
Dva zabudované držiaky na poháre v prednej a zadnej časti
Vešiak na oblečenie na stĺpikoch B na strane vodiča a spolujazdca

Plné farby exteriéru – biele (0Q) – čierne (A1)

Nabíjací port na strane vodiča a spolujazdca v prednej časti
Nabíjačka na palube vozidla s 11 kW pre striedavý prúd
Nabíjačka na palube vozidla s 50 kW pre jednosmerný prúd na verejných nabíjacích staniciach s napätím 400 V
Nabíjanie jednosmerným prúdom na verejných nabíjacích staniciach s napätím 800 V
Prenosná nabíjačka plus s 11 kW vrátane inštalácie na stenu a káblové pripojenie k vozidlu (4 m). Poznámka: Najskôr dostupné od KT 25/2020
Napájací kábel pre domácu elektrickú zásuvku
Napájací kábel pre červený priemyselný elektrický výstup (400 V, 32 A, 5 Pin)
Porsche - Kontakt

Kontakt

Obráťte sa na Porsche centrum, vyžiadajte si informácie.

Porsche - Personalisation & finishing.

Personalizácia.

In the Porsche Exclusive Manufaktur we offer you a variety of personalisation options for exterior and interior. For your completely personalised vehicle.

Slovakia spol. s r.o.
Cesta na Senec 2/A
821 04 Bratislava

Tel: +421 249 262 438
E-Mail: info@porsche.sk