DOMŮ

Hlavní navigace
Porsche Inter Auto
Slovakia spol. s r.o.
Cesta na Senec 2/A
821 04 Bratislava

Tel: +421 249 262 438

E-Mail: info@porsche.sk

Špičkové produkty štandardnej výbavy

718 Cayman
Špičkové produkty štandardnej výbavy

Špičkové produkty štandardnej výbavy

Spotreba paliva/emisie* modelov 718: v meste v l/100 km 10,7 – 9,0; mimo mesta v l/100 km 6,5 – 5,7; kombinovaná jazda v l/100 km 8,1 – 6,9; emisie CO2 – kombinovaná jazda v g/km 184 – 158.

718 Boxster a 718 Cayman

Preplňovaný motor typu boxer s obsahom 2,0 l, 220 kW (300 HP) a 380 Nm

18" kolesá Boxster, resp. Cayman

Čierne 4-piestikové hliníkové jednodielne kotúčové brzdy s pevným strmeňom vpredu a vzadu

Bi-xenónové hlavné svetlomety

Koncovka výfuku umiestnená uprostred

Tlačidlo SPORT

Porsche Communication Management (PCM) vr. prípravy pre mobil a Sound Package Plus

Vetrolam

 

718 Boxster S a 718 Cayman S

Preplňovaný motor typu boxer s obsahom 2,5 l, 257 kW (350 HP) a 420 Nm

Variabilná geometria turbíny (VTG)

19" kolesá Boxster S, resp. Cayman S

Červené 4-piestikové hliníkové jednodielne kotúčové brzdy s pevným strmeňom vpredu a vzadu

Modely 718

 

Nový Boxster a nový Cayman pokračujú v úspešnej ceste modelov 718. Vo vašom 4-valcovom preplňovanom motore boxer tlčie rovnaké bojovné srdce, ktoré dobylo už nespočetné víťazstvá. Poháňa ho vôľa prekonávať štandardy, znovu presvedčiť a dokázať, že 3 číslice v názve nesie právom a je riadnym pokračovateľom legendy 718.

Nové modely 718 sú určené pre život naplnený športom. Vozidlo s motorom uloženým uprostred spája športového ducha legendárnej 718 so silou vozidiel Porsche mieriacich do budúcnosti a s touto koncepciou víťazí – práve teraz a práve tu.

Jeho cieľom je odobrať sivým dňom ich všednosť.

Výsledkom je nový, v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi zreteľne výraznejší dizajn, ešte športovejší podvozok a početné nové systémy pre ešte lepší výkon, komfort a radosť z jazdy. A nesmieme zabudnúť: až 257 kW (350 HP) pri zreteľne zníženej spotrebe. Nezodpovedaná zostáva jediná otázka: Na čo ešte čakáte?

Nové modely 718 Boxster a 718 Cayman. Šport zostáva stredobodom všetkého.

Princíp športového vozidla s motorom uloženým uprostred

Prečo sú nové modely 718 také zvláštne? Dôvodom je ich výkon, jazdné správanie, dizajn, veľkorysá ponuka miesta s 2 batožinovými priestormi. Predovšetkým je to však koncepcia motora uloženého uprostred, ktorý to všetko umožňuje.

Vodič má motor necelých 30 cm za sebou. Dôsledok 1: citeľný tlak v chrbte. Dôsledok 2: nezvykle dynamické správanie v zákrutách, a to vďaka nízkemu a centrálnemu ťažisku vozidla. Usporiadanie valcov pri motoroch typu boxer navyše zaistí znížené vibrácie a postará sa tým o rovnomernejší chod motora. A ešte jedna výhoda z hľadiska dynamiky jazdy: sústredená sila motora sa prenáša priamo na zadnú nápravu.

Ako optimálne využiť taký výkon? Tak, že sa bude systematicky znižovať hmotnosť vozidla a tá zostávajúca bude optimálne rozdelená. Podstatným príspevkom je pritom kompaktná dvojsedadlová konštrukcia. Komfort a využiteľnosť vozidla pre každodenné potreby tým nijako nie sú obmedzené.

Len čo sa stredový motor spustí, je dôležité len jedno: celý svet a milióny možných zákrut. Vy sa nachádzate presne uprostred.

Charakter vozidla 718 Cayman

 

Za nový model 718 Cayman hovoria jeho činy. Samozrejme, tým myslíme športové výkony.

Vďaka svojej schopnosti prešmyknúť sa každou zákrutou hľadí zvysoka na široké výpadovky a nepodlieha módnym trendom. Zvláda bez problémov mesto. Dokáže to na okruhu. Vždy je však preň dôležitý šport.

Nový model 718 Cayman nie je len pokračovateľom smeru, ktorý začalo vozidlo 718 GTR Coupé v roku 1963. Píše svoju vlastnú históriu. Vlastnou hlavou. Športovým bojovným duchom. Každou zákrutou.

Dizajn exteriéru

Presný, neprehnaný. Sebavedomý, nikdy neváha. Nízky, široký, plochý. Dizajn nového modelu 718 má charakteristické športovo vykreslené hrany a jasne definované tvary novej generácie vozidiel Boxster a Cayman.

Vďaka horizontálnej geometrii nasávacích vzduchových otvorov pôsobí predok vozidla ešte širším dojmom – získava tak ešte na mohutnosti. Blatníky? Nezameniteľné Porsche. Sú umiestnené vyššie než predná kapota a ich tvar podčiarkuje vzhľad výrazných svetlometov s integrovanými bodovými LED na denné svietenie.

Bočné línie vozidla ladia s koncepciou motora uloženého uprostred. Výrezy pre kolesá sú veľké – kolesá majú až 20 palcov. Jedno je teda isté: nové modely 718 nie sú určené na odpočinok v garáži. Sú pripravené na najlepšie zážitky z jazdy. Premyslene, v každom detaile – napríklad tým, že bočné línie dverí zvádzajú protivietor do veľkých bočných nasávacích otvorov. Nové turbomotory sú optimálne zásobované vzduchom pre silný ťah vpred.

Ďalší športový detail: nové vonkajšie spätné zrkadlá s držiakom tvaru V.

Zadná časť nového modelu 718 je jasným vyjadrením maximálneho športového výkonu, súčasne však tiež maximálneho úsilia našich dizajnérov. Má čistý, redukovaný tvar, ale rozhodne sa ničomu nepodriaďuje. Zadné svetlá sú ploché, trojrozmerné, tie horizontálne sú lemované 4 brzdovými LED. Lišta medzi oboma zadnými svetlami dodáva vozidlu ešte výraznejší vzhľad.

Spodné krídlo sa automaticky vysúva pri rýchlosti 120 km/h, znižuje vztlak a zaisťuje tak ešte lepšiu priľnavosť k vozovke.

Dizajn interiéru

Intuitívne ovládanie, ergonómia zameraná na výkon, čistý dizajn. Aj interiér nových modelov 718 je plne inšpirovaný športom.

Dôsledné zvýrazňovanie horizontálnych línií prepožičiava novej radiacej doske modelu 718 mimoriadny vzhľad. Samozrejme, bez ujmy na obvyklej vysokej ergonómii vozidiel Porsche: stúpajúca stredová konzola znamená krátku vzdialenosť od volantu k radiacej páke. Zmysluplné usporiadanie funkčných tlačidiel šetrí drahý čas.

Pretekársky šport v čistej podobe: nový športový volant, odvodený od modelu 918 Spyder. Voliteľný športový volant GT s menším priemerom zvyšuje pocit jazdy v pretekárskom vozidle.

Typické sú 3 okrúhle ciferníky s ústredným otáčkomerom a farebným displejom s uhlopriečkou 4,6".

Celkom nový Porsche Communication Management (PCM) s multidotykovým 7" displejom sa so svojím vysokokvalitným skleneným povrchom opticky výborne začleňuje do stredovej konzoly.

Najlepšie predpoklady pre športovo aktívny životný štýl. Detaily? Zvolíte si ich sami. Z rozsiahlej ponuky nových materiálov a farieb pre individuálny výber.

Špičkové produkty štandardnej výbavy

718 Boxster a 718 Cayman

Preplňovaný motor typu boxer s obsahom 2,0 l, 220 kW (300 HP) a 380 Nm

18" kolesá Boxster, resp. Cayman

Čierne 4-piestikové hliníkové jednodielne kotúčové brzdy s pevným strmeňom vpredu a vzadu

Bi-xenónové hlavné svetlomety

Koncovka výfuku umiestnená uprostred

Tlačidlo SPORT

Porsche Communication Management (PCM) vr. prípravy pre mobil a Sound Package Plus

Vetrolam

 

718 Boxster S a 718 Cayman S

Preplňovaný motor typu boxer s obsahom 2,5 l, 257 kW (350 HP) a 420 Nm

Variabilná geometria turbíny (VTG)

19" kolesá Boxster S, resp. Cayman S

Červené 4-piestikové hliníkové jednodielne kotúčové brzdy s pevným strmeňom vpredu a vzadu

Motor

 

Dosiahnutie väčšieho výkonu ešte neznamená výzvu. Ledaže by to bolo ako pri Porsche a súčasne by došlo k zníženiu spotreby, a to podstatnému. Plus vo výsledku v tomto prípade predstavuje 25 kW (35 HP) a 100 Nm, mínus 14 % pri spotrebe a emisiách. A to sa zábava ešte len začína.

Nové 4-valcové preplňované motory Porsche s typickou ležatou konštrukciou chápu nielen potreby životného prostredia, ale majú porozumenie aj pre hladinu adrenalínu vodiča. Preto dokážu úžasne zrýchliť, a to už pri nízkych otáčkach. Potom príde typicky športové vytočenie motora do vysokých otáčok. Celkovo: vysoký tlak a vysoké otáčky pre správne dávkovaný výkon. Každá jazda sa stane športovou udalosťou bez ohľadu na to, aká je rýchla.

Nedotknuté zostáva, samozrejme, charakteristicky nízko položené centrálne ťažisko vozidla, ktoré je dôvodom toho, že modely Porsche s motorom umiestneným uprostred sú také čulé. Typický jadrový zvuk Porsche ponúka aj pri nových modeloch 718 vhodný sprievod stále vyšších výkonov.

Preplňovaný motor typu boxer, 2,0 l

Pri základných modeloch je použitý preplňovaný motor typu boxer s obsahom 2,0 l, s priamym vstrekovaním benzínu (DFI), VarioCam Plus a integrovaným mazaním so suchou kľukovou skriňou. 220 kW (300 HP) dosiahne pri 6 500 min-1. Maximálny krútiaci moment: 380 Nm. Vďaka preplňovaniu už pri 1 950 min-1 a do 4 500 min-1. S dvojspojkovou prevodovkou Porsche (PDK) dokážu nové modely 718 Boxster i 718 Cayman zrýchliť z 0 na 100 km/h iba za 4,9 s. Dosahujú pritom maximálnu rýchlosť 275 km/h.

Preplňovaný motor typu boxer, 2,5 l

Modely S majú k dispozícii zdvihový objem 2,5 litra. Výsledkom je 257 kW (350 PS) pri 6 500 min1. Maximálny krútiaci moment 420 Nm je dosiahnutý v pozoruhodnom rozmedzí otáčok od 1 900 do 4 500 min-1. Navyše – ako pri 911 Turbo –, variabilná geometria turbíny (VTG), ktorá je zárukou ešte rovnomernejšieho nástupu výkonu, a tým aj väčšej radosti z jazdy. Ako rýchlo vpred? Zatiaľ končíme na 285 km/h. Rozbeh z 0 na 100 km/h stihnú modely S s PDK a Launch Control jednoducho za 4,2 s.

Turbodúchadlo

 

Zdvihový objem valca nových modelov 718 Boxster a Cayman bol výrazne redukovaný, aby sa ešte viac znížila spotreba. Napriek tomu výkon nových motorov vzrastá. Dôvodom je celkom nové turbodúchadlo, vyvinuté práve pre modely 718. Uplatnil sa pritom zvlášť kompaktný preplňovací turbokompresor, ktorý je optimálne prispôsobený zdvihovému objemu a výkonu motora.

Výsledok by nemohol byť zreteľnejší: neobvykle široký rozsah otáčok sa prejaví pri každom zošliapnutí plynového pedála necelých 30 cm za vaším chrbtom. A spotreba a emisie sú pritom výrazne nižšie. Čo by totiž bola sila bez inteligencie?

Efektívna technológia

Funkcia Auto Start-Stop vypne motor pri rýchlosti nižšej než 7 km/h. Tak je to napríklad vo chvíli, keď prichádzate ku križovatke a máte červenú. Len čo uvoľníte spojku, resp. zošliapnete plynový pedál, motor znovu naskočí – rýchlo a spoľahlivo.

Spolu s dvojspojkovou prevodovkou Porsche (PDK) môžete za určitých okolností využívať tiež výhody tzv. plachtenia. Motor je vypnutý, a nemôže sa teda uplatniť jeho brzdný účinok. Vozidlo využíva optimálne vlastnú pohybovú energiu, ktorá ho dokáže poháňať na pomerne dlhej trase.

Športová výfuková sústava

Na prianie dodávaná športová výfuková sústava ešte zvýrazní už aj tak intenzívny zvuk motora uloženého uprostred vozidla. Postačí, ak stlačíte tlačidlo. Športová výfuková sústava sa však postará aj o to, aby vaše vozidlo bolo nielen počuteľné, ale aj neprehliadnuteľné – každý si totiž všimne športové koncovky výfuku, umiestnené uprostred. Sú zhotovené z chrómovanej ušľachtilej ocele a vo veľmi lesklom vyhotovení ich môžete mať v čiernej alebo striebornej farbe.

6-stupňová mechanická prevodovka

Prenos sily zaisťuje pri modeloch 718 6-stupňová prevodovka s ľahkým ovládaním, optimálne vyladená na aktuálnu charakteristiku motora. Radiace dráhy sú športovo krátke a pre ich zmenu nie je potrebné žiadne mimoriadne úsilie. Stručne povedané: rýchle radenie znamená športový a ničím neskalený zážitok z jazdy. Jazdu vám spríjemní aj voliteľný paket Sport Chrono. V režime SPORT a SPORT PLUS zaistí dynamická funkcia medziplynu optimálne otáčky pri preraďovaní na nižší stupeň, pripraví vám emocionálny zážitok a ešte ho posilní pozoruhodným „hudobným“ sprievodom.

Dvojspojková prevodovka Porsche (PDK)

7-stupňová dvojspojková prevodovka s ručným aj automatickým režimom sa dodáva na prianie. Pre extrémne rýchlu zmenu radiaceho stupňa bez toho, aby došlo k prerušeniu ťahu. Hodnoty zrýchlenia sú pritom ešte lepšie a spotreba paliva sa ďalej znižuje.

Novinka pre modely 718: V ručnom režime je smer radenia analogický ako pri pretekárskych vozidlách – dozadu = vyšší stupeň, dopredu = nižší stupeň. Aby ste sa dozvedeli, ako sa cítia pretekárski jazdci.

Porsche Torque Vectoring (PTV)

Voliteľný systém na zvýšenie dynamiky jazdy a stability pracuje s variabilným rozdelením momentu zadných kolies a takisto s mechanickou uzávierkou diferenciálu zadnej nápravy.

Pri dynamickej jazde v zákrute sa v súlade s otáčaním volantu mierne pribrzdí zadné koleso bližšie k jej vnútornému okraju. Vonkajšie zadné koleso tým získa vyšší podiel hnacej sily, a to umožní odovzdať doplnkový impulz do zvoleného smeru. Výsledkom je priamejšie a dynamickejšie vchádzanie do zákrut.

Pri nižších a stredných rýchlostiach zvyšuje PTV výrazne rýchlosť odpovede a presnosť riadenia. Pri zrýchlení na výjazde zo zákruty sa mechanicky regulovaná uzávierka diferenciálu zadnej osi navyše postará o vyššiu stabilitu jazdy a lepší ťah.

Čo z toho budete mať? Vyššiu priečnu dynamickú stabilitu vozidla a vynikajúcu trakciu. Vozidlo prejaví príjemnú čulosť pri akejkoľvek rýchlosti a bude presne vchádzať do zákrut s vyrovnanou zmenou záťaže. Čo ešte? Zákruty vás budú baviť.

Šoférovanie

Rovno jazdiť dokáže každý. Až v zákrutách sa oddelí zrno od pliev. Až v zákrutách sa prejaví pravý športový charakter. O to dôležitejšie je, aby podvozok dokázal, že je pripravený na športové výzvy a je hodný výkonu, aký poskytuje motor.

Prvky náprav sú zhotovené prevažne z hliníka, takže nijako nezvyšujú hmotnosť vozidla ani neodpruženej hmoty. Široký rozchod, dlhý rázvor a špecifická konštrukcia podvozka boli vyvinuté práve pre mimoriadne presné a pružné správanie.

Elektromechanické servoriadenie

Přímé řízení nových modelů 718 má citelně přímější převod než tomu bylo u předchozích modelů. Pro bystré vjíždění do zatáček jaké patří ke sportovním zážitkům, samozřejmě bez újmy na komfortu.

Servoriadenie Plus

Na prianie si môžete vaše vozidlo vybaviť servoriadením Plus, zameraným na ešte lepšie pohodlie. Pri vyšších rýchlostiach je riadenie tuhé tak, ako ste zvyknutí. Pri nižších rýchlostiach ponúka navyše mimoriadnu ľahkosť pri manévrovaní a parkovaní.

Porsche Active Suspension Management (PASM)

Voliteľný elektronický systém PAS slúži na prestavovanie tlmičov perovania. Priebežne ovláda silu tlmenia každého kolesa v závislosti od spôsobu jazdy a stavu vozovky. Karoséria je navyše o 10 mm znížená.

PASM má 2 polohy, ktoré si môžete voliť tlačidlom v stredovej konzole. Pri normálnom režime je tlmenie športovo komfortné, v športovom režime pridá na sile.

Výsledok pocítite celkom zreteľne: vozidlo získa väčšiu stabilitu, pre vás je určený väčší komfort, a teda aj lepšie zážitky z jazdy.

Porsche Stability Management (PSM)

Nové modely 718 Boxster a 718 Cayman sú vybavené ďalším vývojovým stupňom systému Porsche Stability Management (PSM) – automatickou reguláciou pre stabilizáciu v dynamickej medznej oblasti jazdy.

Pri zrýchlení na rôznom povrchu vozovky PSM zlepšuje trakciu. Pre vyššiu stabilitu jazdy, a teda aj lepšiu bezpečnosť za súčasne mimoriadne čiperného pohybu.

PSM Sport

Spolu s voliteľným paketom Sport Chrono je PSM rozšírený o režim Sport. Kolesá

Nové modely 718 Boxster a Cayman sa pohybujú na 18" kolesách, ktoré nezaprú svoj pôvod. Pri modeloch S si teraz môžete dopriať aj 19" kolesá s novým dizajnom ráfikov v dvoch variantoch.

Všetky modely 718 majú – ako je typické pre športové vozidlá – kolesá zhotovené zo zliatiny ľahkých kovov. Zadné kolesá povyrástli o polovicu palca do šírky. Výsledkom je vyššia stabilita a celkovo lepšie správanie vozidla v zákrutách.

Valivý odpor a hmotnosť pneumatík sa pohybujú v pomerne nízkych číslach a pomáhajú tým zníženiu spotreby. Bezpečnosť zvyšuje systém kontroly tlaku v pneumatikách (RDK).

Z individuálnej ponuky si na prianie môžete vybrať ešte kolesá veľkosti 20".

Kolesá

Nové modely 718 Boxster a Cayman sa pohybujú na 18" kolesách, ktoré nezaprú svoj pôvod. Pri modeloch S si teraz môžete dopriať aj 19" kolesá s novým dizajnom ráfikov v dvoch variantoch.

Všetky modely 718 majú – ako je typické pre športové vozidlá – kolesá zhotovené zo zliatiny ľahkých kovov. Zadné kolesá povyrástli o polovicu palca do šírky. Výsledkom je vyššia stabilita a celkovo lepšie správanie vozidla v zákrutách.

Valivý odpor a hmotnosť pneumatík sa pohybujú v pomerne nízkych číslach a pomáhajú tým zníženiu spotreby. Bezpečnosť zvyšuje systém kontroly tlaku v pneumatikách (RDK).

Z individuálnej ponuky si na prianie môžete vybrať ešte kolesá veľkosti 20".

To dovoľuje výrazne športovejší spôsob jazdy, pri ktorom PSM zostáva síce v pozadí, no stále aktívny. Pre dokonalý zážitok.

Tlačidlo SPORT

Tlačidlo SPORT vám ponúka voľbu medzi ešte vyšším komfortom alebo ešte výraznejším športovým výkonom. Po stlačení sa ešte viac prejavia dynamické schopnosti motora. Okrem toho tlačidlo aktivuje voliteľnú športovú výfukovú sústavu.

Pri vozidlá s dvojspojkovou prevodovkou Porsche (PDK) bude radenie na vyšší stupeň prebiehať s nepatrným zdržaním, návrat k nižšiemu stupňu bude o trošičku rýchlejší.

Paket Sport Chrono

Viete, ako iba stlačením tlačidla vyvolať adrenalín a spôsobiť ľahké mrazenie v chrbte – doplňte si výbavu vozidla voliteľným paketom Sport Chrono. Nové funkcie vám prinesú ešte športovejšie zážitky, ktoré vás vynesú až do športového neba.

Patrí k nim spínač Mode na volante, ktorý je odvodený od vybavenia modelu 918 Spyder. Dokáže vo vás vyvolať pocit vodiča pretekárskeho vozidla. Bez toho, aby ste spustili ruku z volantu, môžete vyberať zo 4 nastavení: normálny, SPORT, SPORT PLUS a individuálny režim, ktorým si môžete dokonale vozidlo prispôsobiť vášmu individuálnemu štýlu jazdy.

Spolu s PDK má paket Sport Chrono ďalšie 3 funkcie.

Prvá: Launch Control. Tá vám prinesie maximálne možné zrýchlenie, aké dosahujú pretekárske vozidlá na štarte.

Druhá: Stratégia radenia na pretekárskej trati. PDK je navrhnutá pre mimoriadne krátke časy radenia a optimálne radiace body pre maximálne zrýchlenie. Pretekárska dráha vyžaduje nekompromisné schopnosti a bezchybné aktívne radenie.

Tretia funkcia – SPORT Response – je pri modeloch 718 Boxster a 718 Cayman absolútnou novinkou. Tlačidlo uprostred spínača Mode pripraví motor a prevodovku na okamih, keď budú môcť bleskurýchlo rozvinúť plný výkon. To znamená maximálnu rýchlosť odpovede – cca 20 sekúnd. Grafický ukazovateľ času v združenom prístroji vám ukáže, ako dlho bude ešte funkcia k dispozícii.

K paketu Sport Chrono patria aj stopky na radiacej doske. Na zaznamenanie, uloženie a vyhodnotenie času na okruhu aj na alternatívnych trasách je PCM rozšírený o ukazovatele výkonu.

Ďalšiu súčasť paketu Sport Chrono: dynamické ložisko prevodovky. Elektronicky regulovateľný systém minimalizuje citeľné chvenie a vibrácie celého hnacieho ústrojenstva. Spája v sebe výhody tvrdého a mäkkého uloženia prevodovky pre ešte športovejšiu jazdu v zákrutách a lepšie pohodlie jazdca. Stručne povedané: Zvyšuje tak stabilitu jazdy, ako aj jej komfort.

Brzdy

Pri športe je dôležitý výkon. To platí pre motor rovnako ako pre brzdy. Preto sú v nových modeloch 718 použité 4-piestikové hliníkové jednokotúčové brzdy s pevným strmeňom.

Pri modeloch 718 Boxster a Cayman sú brzdové strmene čierne, modely S majú strmene v červenej farbe. Brzdové kotúče majú priemer 330 mm vpredu a 299 mm vzadu.

Pre vyššiu tvarovú tuhosť, nižšiu hmotnosť a lepšie správanie v tlakovom bode – aj pri extrémnom zaťažení – sú jednodielne brzdové strmene uzavreté. Dráha pedála je krátka, tlakový bod presný. Brzdové kotúče sú odvrtávané, s vnútorným chladením vzduchom. Dôsledok: lepšie brzdné správanie na mokrom povrchu a optimálne chladenie.

Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB)

Testované pretekárskymi jazdcami: na prianie dodávané Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB). Pri nových modeloch 718 majú odvrtávané keramické brzdové kotúče systému PCCB priemer 350 mm vpredu aj vzadu – pre ešte vyšší brzdný výkon.

Pre PCCB sú charakteristické žlté 6-piestikové hliníkové jednokotúčové brzdy s pevným strmeňom na prednej náprave a 4-piestikové hliníkové jednokotúčové brzdy s pevným strmeňom na zadnej náprave. Zaistia výrazne vyšší, a predovšetkým konštantnejší brzdný tlak počas spomaľovania.

Výhodné podmienky pre krátku brzdnú dráhu nastávajú najmä pri vysokom namáhaní. Plus navyše predstavuje zvýšená bezpečnosť pri brzdení z vyšších rýchlostí vďaka vysokej stabilite systému pri slabnutí účinku brzdy.

Ďalšou výhodou keramických bŕzd je mimoriadne nízka hmotnosť brzdových kotúčov. Sú asi o 50 % ľahšie alebo kotúče zo sivej liatiny porovnateľnej konštrukcie a veľkosti. Dôsledkom je lepšia priľnavosť k vozovke aj zvýšený komfort pri jazde, predovšetkým na nerovných komunikáciách. Vozidlo je čulejšie a ešte lepšie sa ovláda.

Airbagy a Porsche Side Impact Protection System (POSIP)

Moderná technológia pre airbagy modelov 718: úplné airbagy pre vodičov a spolujazdcov, ktoré sa v závislosti od závažnosti a druhu nehody aktivujú v dvoch stupňoch.

Všetky modely 718 sú navyše vybavené ochranou Porsche Side Impact Protection System (POSIP), ktorú tvorí bočná ochrana proti nárazu vo dverách a 2 bočné airbagy na každej strane. V bočných stranách sedadiel je integrovaný hrudný airbag, vo výplni dverí hlavový airbag, ktorý sa z dverovej výplne rozvíňa smerom zdola nahor.

Koncepcia osvetlenia

Dážď. Hmla. Noc. Nič z toho nemôže skutočného športovca zastaviť. Preto prichádzajú všetky modely 718 s bi-xenónovými svetlometmi s integrovanými LED na denné svietenie.

Pozoruhodný dojem v mysli ostatných vodičov nepochybne zanechajú trojrozmerné zadné svietidlá so štvorbodovou optikou brzdných svetiel. Pre vysokú svetelnú intenzitu sú všetky funkcie vyhotovené v technike LED.

Porsche Dynamic Light System (PDLS)

Na objednávku môžete získať Porsche Dynamic Light System (PDLS) vrátane výrazných 4-bodových denných svetiel, zariadenia na čistenie svetlometov a dynamickej regulácie dosvitu. Dynamické svetlo do zákrut nasmeruje hlavné svetlomety v závislosti od uhla riadenia a rýchlosti jazdy tak, aby úzke zákruty alebo bočné ulice, do ktorých chcete odbočiť, boli čo najlepšie osvetlené. Stručne povedané: Vaše vozidlo bude vždy vchádzať do dobre osvetlenej zákruty.

Hlavné svetlomety s LED vr. Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus)

Vysoká bezpečnosť spojená so športovým vzhľadom: podľa vašej požiadavky si môžete zaobstarať hlavné svetlomety s LED vr. systému PDLS Plus. Efektívna technika LED s dlhou životnosťou a vo farbe veľmi podobnej prirodzenému svetlu menej unaví oči vodiča a postará sa tým o väčšiu bezpečnosť. Optimálny výhľad zaistí integrované 4-bodové osvetlenie pre jazdu vo dne, zariadenie na čistenie svetlometov a dynamická regulácia dosvitu.

Zvláštnosťou systému PDLS Plus je dynamické diaľkové svetlo. Integrovaná kamera identifikuje včas svetlá vozidiel, ktoré vás predbiehajú alebo idú v protismere. V závislosti od toho potom systém priebežne a plynulo prispôsobí dosvit vašich diaľkových svetiel. Budete môcť bezpečne sledovať okolie, včas uvidíte chodca alebo nečakané prekážky a neohrozíte seba ani ostatných účastníkov cestnej premávky.

Čistenie výfukových plynov

 

Nové modely 718 dokazujú, že aj veľmi výkonné športové vozidlá môžu vo svojej kategórii dosahovať nízke hodnoty spotreby paliva a emisií. Jednou z nemálo dôležitých príčin sú nové turbomotory. V porovnaní s predchádzajúcimi modelmi sú dnes hodnoty spotreby a emisií znížené asi o 14 %. A to aj napriek výrazne vyššiemu výkonu.

Samozrejme, ide o celý komplex dôvodov – efektívne využívanie paliva vďaka účinným funkciám, ako je Auto Start-Stop, termomanažment, napájanie palubnej siete energiou získavanou rekuperáciou, VarioCam Plus a plachtenie v spojení s dvojspojkovou prevodovkou Porsche (PDK) – to všetko sú jednotlivé kamienky úspornej mozaiky. O efektívne čistenie výfukových plynov sa starajú katalyzátory s lambda sondou.

Spotreba a recyklácia

Inteligentná ľahká konštrukcia patrí k samozrejmostiam, ktoré sa vybavia pri vyslovení mena Porsche. Patrí sem vysoký podiel hliníka, horčíka, plastov a vysoko pevných oceľových plechov. Všetky materiály sú vyberané s rozvahou, rovnako ako ekologické laky na báze vody. Všetky ľahké materiály sú tiež veľmi dobre recyklovateľné, plastové diely sa pre zjednodušenie neskoršieho triedenia označujú. Stručne povedané: Nové modely 718 Boxster a 718 Cayman môžu byť po skončení svojej životnej dráhy z 95 % recyklované.

Palivo

Všetky modely Porsche – teda aj nové 718 – jazdia, samozrejme, na palivá s podielom etanolu až 10 %, napr. „E10“. Etanol zlepšuje bilanciu CO2, pretože ako biopalivo sa vyrába z rastlín, ktoré kysličník uhličitý z atmosféry prijímajú.

Interiér

Nový športový volant v puristickom štýle, naklonená stredová konzola, 3 okrúhle ciferníky s ústredným otáčkomerom: všetko v interiéri sa riadi výhradne potrebami vodiča. Všetky tlačidlá a funkcie možno ovládať intuitívne, všetky informácie sú podávané správne a včas.

Ergonómia, ktorá šetrí čas, ale zároveň pôsobí mimoriadne estetickým dojmom. V Porsche sú totiž funkcie a dizajn nerozlučnou dvojicou.

Nový Porsche Communication Management (PCM) so 7" multidotykovým displejom a voliteľným navigačným modulom doplňuje výbavu o komponent s prakticky neobmedzenými možnosťami. Vďaka voliteľnému modulu Connect alebo Connect Plus je vodič spojený s celým digitálnym svetom.

Združený nástroj s farebným displejom s uhlopriečkou 4,6" vám bude trvalo dodávať údaje z palubného počítača. Okrem toho ponúka mapu voliteľného navigačného systému, poskytuje výstražné pokyny a môže vás informovať aj o nastavení komunikačných a audio prístrojov.

Materiály použité v kabíne vozidla spĺňajú požiadavky na športový charakter. Koža a Alcantara® sa postarajú o príjemný dotyk, pevne čalúnené športové sedadlá poskytujú oporu pri dynamickej jazde v zákrutách.

Športový volant

Ľahký, funkčný, s 3 lúčmi – taký je športový volant. Volantu odvodenému od modelu 918 dodávajú malý kryt a chrómovaný krúžok okolo loga Porsche presne ten správny športový charakter.

V spojení s PDK je športový volant vybavený 2 spínacími páčkami z ľahkého kovu pre mimoriadne krátke pohyby pri radení.

Športový volant GT

Voliteľný nový športový volant GT má menší priemer, lúče sú čierne, skrutkované kryty majú farbu galvanizovaného striebra. Bol cieľom dizajnérov vzhľad športového pretekárskeho vozidla? Určite. Predovšetkým však mysleli na to, ako sa vo vozidle budete cítiť vy.

Pre všetky volanty možno dodatočne zaistiť: ovládacie multifunkčné tlačidlo a vyhrievanie. Pohodlne tak budete môcť použiť početné funkcie audio, telefónu a navigácie, využívať farebný displej 4,6", a teda aj palubný počítač.

Paket svietidiel

Výborná pomôcka a navyše premyslený estetický prvok – paket svetiel dodávaný na objednávku. Zahŕňa stmievateľné osvetlenie v technike LED, rozmiestnené v rôznych miestach interiéru.

Porsche Entry & Drive

S voliteľným systémom Porsche Entry & Drive môžete pokojne ponechať kľúčiky od vozidla vo vrecku. Len čo sa totiž dotknete kľučky dverí alebo sa rukou priblížite k miestu, kde je na prednom veku kufra umiestnené logo Porsche alebo na zadnej časti vozidla elegantný nápis, systém Porsche Entry & Drive aktivuje prístupový kód uložený v kľúči. Pokiaľ je správny, dvere, resp. veko batožinového priestoru sa odblokujú. Štartovať, resp. vypínať budete vozidlo elektrickým štartérom.

Sedadlá

Športové sedadlá

Športové sedadlá sú pohodlné a pritom vám poskytnú pevnú oporu aj pri dynamickej jazde v zákrutách. Sú vybavené elektrickým prestavovaním operadla aj mechanickým výškovým a pozdĺžnym posuvom sedačky. Stredný pruh sedadla je čalúnený Alcantarou®.

Plne elektricky ovládateľné športové sedadlá

Prečo by ste mali zľavovať z komfortu? A, samozrejme, nemusíte sa vzdávať ani dobrého pocitu zo športovej jazdy. Plne elektricky ovládateľné sedadlá dodávané na objednávku majú nastaviteľnú výšku sedačky, sklon operadla aj sedačky a tiež hĺbky sedačky. Navyše môžete sedadlo posunúť ďalej alebo bližšie k volantu a využiť 4 možnosti nastavenia bedrovej opory. Elektricky nastaviteľná je aj poloha volantu. Integrovaný pamäťový paket zachová ideálne vyhotovené nastavenie volantu a sedadla a okrem toho si bude pamätať aj nastavenie oboch vonkajších spätných zrkadiel.

Športové sedadlá Plus

Podľa priania môže byť vaše vozidlo vybavené aj športovými sedadlami Plus s elektrickým nastavovaním operadla a mechanickou zmenou pozdĺžnej a výškovej polohy sedačky. Pri týchto sedadlách sú bočné strany a operadlo pevnejšie, čalúnenie má športovejší charakter a ponúka ešte istejšiu oporu.

Adaptívne športové sedadlá Plus

Ideálne spojenie športu a pohodlia: na objednávku dodávané adaptívne športové sedadlá Plus. Navyše k športovým sedadlám Plus majú funkcie plne elektrického ovládania a zmeny polohy bočných opôr sedadiel.

Športové škrupinové sedadlá*

Na prianie môžete mať aj športové škrupinové sedadlá so sklopným operadlom, integrovaným hrudným airbagom a ručným prestavením horizontálnej polohy. Škrupina je zhotovená z plastu zosilneného skleným a uhlíkovým vláknom, povrch je potiahnutý vrstvou karbónu.

Vyhrievanie a vetranie sedadiel

Pre všetky sedadlá je možné objednať si voliteľné vyhrievanie. Takisto voliteľné vetranie sedadiel zaistí príjemné cestovanie aj pri najväčšej letnej horúčave (nie je dostupné pre športové škrupinové sedadlá, sedadlá so stredným pásom z materiálu Alcantara® alebo Sport-Tex).

Príprava pre detskú sedačku*

Na prianie dodávame pre sedadlo spolujazdca prípravu pre detskú sedačku ISOFIX, spojenú s možnosťou odpojenia airbagu. Detské sedačky Porsche si môžete vybrať z programu príslušenstva Porsche Tequipment. Sú testované a schválené špeciálne pre vozidlá Porsche.

* Vo vozidlách so škrupinovými športovými sedadlami nesmú byť systémy na upevnenie detských sedačiek používané.

Klimatizácia

Pre klimatizačné zariadenia dodávame voliteľný 2-zónový systém s oddelenou reguláciou teploty pre vodiča a spolujazdca a takisto 3 nastaviteľné klimatizačné režimy.

Batožinové priestory a odkladacie priehradky

Od skutočne športového vozidla možno očakávať všeličo. Pre koncepciu modelov 718 s motorom uloženým uprostred nie je charakteristická iba vynikajúca jazdná dynamika. Ich súčasťou sú totiž aj 2 batožinové priestory.

Pri oboch modeloch má predný batožinový priestor objem 150 litrov. Pri novom modeli 718 Boxster je navyše vzadu miesto s objemom 125 litrov – bez ohľadu na to, či je strecha otvorená, alebo zavretá. Pri novom modeli 718 Cayman je to dokonca 275 litrov. Vďaka ploche nad krytom motora je k dispozícii dostatok miesta aj na dlhé predmety.

Ani v kabíne vozidla nie je nedostatok odkladacích miest. Priehradka pod lakťovou opierkou je v spojení s voliteľným modulom Connect alebo Connect Plus a odkladacou plochou pre smartfón ideálnym miestom pre optimálny príjem. Ďalší priestor pre odkladanie rôznych drobností ponúkajú 2 priehradky vo dverách, háčik na odev na zadnej strane sedadiel a 2 praktické držiaky na nápoje nad priehradkou na rukavice.

Asistenčné systémy

Regulácia odstupu vozidiel vr. Porsche Active Safe (PAS)

Dodáva sa na prianie v spojení s dvojspojkovou prevodovkou Porsche (PDK) a aktívne reguluje rýchlosť v závislosti od vzdialenosti od vozidla, ktoré sa pohybuje pred vami. Radarový snímač kontroluje priestor v jazdnom pruhu až na vzdialenosť 200 m pred vaším vozidlom. S aktivovaným tempomatom pre reguláciu odstupu vozidiel môžete teraz úspešne využívať aj funkciu plachtenia.

Pokiaľ by ste sa blížili príliš rýchlo k vozidlu pred vami, bude vás Porsche Active Safe (PAS) varovať zvukovým a optickým signálom. V prípade potreby systém samostatne ľahko zníži rýchlosť a začne tzv. cieľové brzdenie, pri ktorom v rámci stanovených hraníc posilní vlastné brzdenie vykonávané vodičom až do úplného zastavenia vozidla.

Asistent zmeny jazdného pruhu

Nový voliteľný asistent zmeny jazdného pruhu sleduje radarovým snímačom priestor za vozidlom a v mŕtvom uhle. Od rýchlosti 15 km/h podáva systém optickým signálom v trojuholníku zrkadla informáciu o vozidlách, ktoré sa blížia zozadu alebo ktoré sa nachádzajú v mŕtvom uhle pohľadu vodiča. Asistent zmeny jazdného pruhu sa uplatní najmä na diaľnici, kde zvyšuje pohodlie, ale najmä bezpečnosť jazdy.

Samostatne do riadenia vozidla nezasahuje a môže byť kedykoľvek deaktivovaný.

Parkovací asistent a kamera na cúvanie

4 nenápadné snímače na zadnej časti vozidla vydávajú výstražný akustický signál, pokiaľ parkovací asistent lokalizuje prekážku. Interval vysielaných tónov pritom indikuje vzdialenosť od zistenej prekážky.

Na prianie je možné vozidlo vybaviť rovnakým systémom 4 snímačov aj vpredu. Výstraha je akustická a navyše aj optická v podobe schematického pohľadu na vozidlo zhora, ktorý sa objaví na centrálnom displeji.

Voliteľná kamera uľahčuje presné cúvanie pri parkovaní aj manévrovaní s vozidlom. Vodič má na displeji PCM k dispozícii obraz z kamery a dynamické vodiace čiary, ktoré signalizujú dráhu v závislosti od aktuálnej polohy volantu.

Tempomat

Voliteľný tempomat na báze kamery vás bude na displeji združeného prístroja a obrazovke PCM informovať o obmedzení rýchlosti, zákazu predbiehania a upozorní vás, keď sa tieto obmedzenia skončia.

Zvukové systémy

Sound Package Plus

Sound Package Plus je zárukou vynikajúceho zážitku z hudby: 6 reproduktorov s celkovým výkonom 110 W pri novom modeli 718 Boxster, 8 reproduktorov s výkonom 150 W pri novom modeli 718 Cayman. Vďaka zosilňovaču integrovanému v PCM možno zvuk v kabíne optimálne prispôsobiť potrebám a vkusu vodiča a spolujazdca.

BOSE® Surround Sound-System

Špeciálne vyvinutý a optimálne vyladený podľa špecifickej akustiky vnútorného priestoru nových modelov 718 Boxster a 718 Cayman: voliteľný Surround Sound-System firmy BOSE®. Audiosystém je vybavený 10 zosilňovacími kanálmi a 10 reproduktormi vr. patentovaného vysokovýkonného basového woofera 100 W. Celkový výkon – 505 W. Aktívne vyhotovenie systému umožňuje optimálne nastavenie každého reproduktora podľa podmienok kabíny vozidla. Stručne povedané: V nových modeloch 718 budete vždy uprostred všetkého diania.

Burmester® High-End Surround Sound-System

Myslíte, že cesta je posledným miestom na svete, kde by bolo možné nerušene počúvať hudbu? Presvedčíte sa, že áno, no taký zážitok vám môže sprostredkovať iba najznámejšia nemecká manufaktúra na vysokokvalitné zvukové systémy. Výsledok: zvukový výkon na maximálnej úrovni, špeciálne vyladený pre vaše vozidlo 718 Boxster, resp. 718 Cayman.

A tu sú čísla: 12 zosilňovacích kanálov s celkovým výkonom 821 W, 12 reproduktorov vr. aktívneho subwoofera so zosilňovačom triedy D 300 W, membrány s plochou viac než 1 340 cm2, frekvenciou 35 Hz až 20 kHz.

Systém Burmester® pritom využíva patentovaný subwoofer. Analógové a digitálne filtre boli optimálne definované pre špeciálne miesto inštalácie.

Pre nezameniteľne jemnú, čistú a neskreslenú reprodukciu vysokých tónov boli použité vysokotónové pásky (Air-Motion-Transformer AMT).

Všetky reproduktory sú vzájomne presne vyladené a zaisťujú prirodzený a príjemný priestorovo rozložený zvuk aj pri najvyššej hlasitosti.

Nový Porsche Communication Management (PCM)

Ďalší vývojový stupeň systému Porsche Communication Management (PCM) tvorí centrálnu riadiacu jednotku pre všetky aplikácie ponúkajúce informácie a zábavu – a súčasne tiež patrí k štandardnej výbave všetkých modelov. PCM je vybavený dotykovým displejom s vysokým rozlíšením a integrovaným približovacím senzorom, ktorý vám umožní jednoduchú a pohodlnú obsluhu.

Zábava a informácie sa začínajú už pri nabíjaní a pripojení vášho iPhonu® alebo ľubovoľného audio zdroja. Potrebné je iba rozhranie USB alebo zdierka AUX. Pre vašu osobnú hudbu je popri mechanike CD/DVD k dispozícii aj interný pevný disk („Jukebox“) a dve čítačky kariet SD. Po vložení karty si môžete obľúbenú hudbu prehrávať jednoducho cez hudobný prehrávač v PCM.

Vďaka príprave pre mobilný telefón pripojíte mobilné telefóny podporujúce Handsfree Profile (HFP) pohodlne prostredníctvom Bluetooth®. Mobilný telefón môže zostať uložený.

Informácie o možnosti používania funkcií a služieb uvedených tu a v časti „Porsche Connect“ vo vašej krajine a vo vašom modeli Porsche nájdete v Porsche Car Configurator alebo vo vašom centre Porsche.

Connect

Connect Modul zaistí perfektné spojenie vášho smartfónu s vaším vozidlom Porsche. Na stredovej konzole sa nachádza špeciálna priehradka pre smartfón, ktorá signál vášho mobilného telefónu odovzdáva na vonkajšiu anténu vozidla, aby sa ušetrila kapacita batérie. Súčasne môžete svoj smartfón pripojiť pomocou kábla USB na nabíjanie, resp. na počúvanie.

V modeloch Cayenne sa v stredovej konzole namiesto odkladacej priehradky na smartfón nachádza odkladacia priehradka s univerzálnym audio rozhraním a vstupom AUX.

Viac informácií o module Connect nájdete na stránkach tu.

Connect Plus

Modul Connect Plus sa vo vašom vozidle Porsche stará o maximálnu konektivitu. Je vybavený LTE telefónnym modulom s čítačkou SIM kariet pre vysoký komfort ovládania a optimalizovanú kvalitu hovorov a takisto bezdrôtovým prístupom na internet. Tak môžete aj vo svojom vozidle používať koncové zariadenia, ako je napr. tablet, notebook alebo smartfón s funkciou WLAN – v prípade potreby aj súčasne.

Odkladacia priehradka na smartfón v stredovej konzole prenáša signál vášho mobilného telefónu do antény vozidla, pričom šetrí batériu v telefóne – pre optimálny mobilný príjem. Okrem toho môžete váš smartfón pripojiť, aby sa nabíjal, alebo sprístupniť jeho obsah.

V modeloch Cayenne sa v stredovej konzole namiesto odkladacej priehradky na smartfón nachádza odkladacia priehradka s univerzálnym audio rozhraním a vstupom AUX.

Okrem toho modul Connect Plus umožňuje využívanie početných služieb Porsche Connect. Tým získate viac z vášho všedného dňa a multitasking prenechajte vášmu športovému vozidlu – aby ste mali viac času jazdiť s Porsche.

Viac informácií o module Connect Plus nájdete  tu.

Služby

S Porsche Connect a modulom Connect Plus máte prístup k užitočným službám, napríklad k informáciám o doprave v reálnom čase. Tak budete už pred vyjdením vždy vedieť, po ktorej trase sa najrýchlejšie dostanete do cieľa. Počas jazdy sa dopravné informácie v reálnom čase pravidelne aktualizujú – a vašu trasu optimalizujú.

Pre lepšiu orientáciu za jazdy a v cieli slúžia okrem toho GOOGLE® Street View a GOOGLE® Earth s 360-stupňovým zobrazením a satelitnými obrázkami v mapovom náhľade PCM. GOOGLE® Street View je z dôvodu vašej bezpečnosti k dispozícii len vtedy, keď vozidlo stojí.

Viac informácií o dostupných službách a aplikáciách nájdete  tu.

Aplikácia Connect

Porsche Connect ponúka okrem inteligentných služieb ďalšie dve aplikácie pre smartfóny: Porsche Car Connect na vyhľadávanie dát vozidla a takisto k diaľkovému ovládaniu niektorých funkcií vozidla pomocou smartfónu alebo Apple Watch®. Ďalšou súčasťou je Porsche Vehicle Tracking System (PVTS) s rozpoznaním krádeže vozidla.

Druhou aplikáciou je aplikácia Porsche Connect, pomocou ktorej odošlete do svojho vozidla Porsche ciele svojej cesty ešte pred vyjdením. Len čo sa váš smartfón spojí s PCM, zobrazia sa tieto ciele vo vozidle a priamo spustíte navigáciu. Na PCM takisto priamo vidíte kalendár vášho smartfónu a môžete začať navigáciu podľa v ňom uložených adries. Okrem toho vám aplikácia Porsche Connect vďaka integrovanému streamovaniu hudby ponúka prístup k miliónom hudobných titulov.

Viac informácií o dostupných službách a aplikáciách nájdete tu.

Porsche Exclusive

Naše bohaté skúsenosti majú dlhú tradíciu. Firma Porsche sa od samých začiatkov vždy sústredila na plnenie prianí svojich zákazníkov. Do roku 1986 sme tomu hovorili ešte program zvláštnych prianí, dnes máme Porsche Exclusive Manufaktur. Filozofia však zostala rovnaká. Ruku na srdce –
sme zapálení pre to, čo robíme. Milujeme našu prácu. Každý steh, každý štvorcový centimeter kože, aj ten najmenší detail – všetko je pre nás rovnako dôležité. Prevádzame sny do života. Tvoríme unikáty. V našich dielňach.

Je k tomu nutná originalita, inšpirácia a nadšenie – a to všetko chceme odovzdať práve vám. Máme na mysli predovšetkým vás a vaše priania.

Plníme ich ochotne a s veľkou starostlivosťou – presnou ručnou prácou, vysokokvalitnými materiálmi, ako je koža, Alcantara®, karbón, mahagón alebo hliník.

Pridaná hodnota pre vás? Produkt, ktorý neskrýva nadšenie a remeselnú zručnosť. Inak povedané – je kombináciou športového ducha, komfortu, dizajnu, to všetko podriadené vášmu osobnému vkusu. Porsche písané vašou rukou.

Porsche Tequipment

S produktmi Porsche vyvinutými špeciálne pre modely 718 si môžete dotvoriť vaše vozidlo celkom podľa vašich predstáv. Pritom platí, že produkty z Porsche Tequipment od počiatku podliehajú rovnakým požiadavkám ako samotné vozidlá: sú totiž vyvíjané, testované a skúšané vo vývojovom centre vo Weissachu. Rovnakými inžiniermi a dizajnérmi, ktorí sú autormi vozidiel Porsche. Preto je aj príslušenstvo strihané týmto vozidlám priamo na mieru.

A záruka? Zostáva zachovaná v plnom rozsahu. Bez ohľadu na to, ktorými produktmi z palety Tequipment si vaše vozidlo u vášho partnera Porsche doplníte.

S vyhľadávačom príslušenstva Tequipment môžete výber vykonávať tiež pohodlne z domova.