DOMŮ

Hlavní navigace
Porsche Inter Auto
Slovakia spol. s r.o.
Cesta na Senec 2/A
821 04 Bratislava

Tel: +421 249 262 438

E-Mail: info@porsche.sk

Služby

911 Carrera 4 GTS
Služby

Služby

S Porsche Connect a modulom Connect Plus máte prístup k užitočným službám, napríklad k informáciám o doprave v reálnom čase. Tak budete už pred vyjdením vždy vedieť, po ktorej trase sa najrýchlejšie dostanete do cieľa. Počas jazdy sa dopravné informácie v reálnom čase pravidelne aktualizujú – a vašu trasu optimalizujú.

S Porsche Connect a modulom Connect Plus máte prístup k užitočným službám, napríklad k informáciám o doprave v reálnom čase. Tak budete už pred vyjdením vždy vedieť, po ktorej trase sa najrýchlejšie dostanete do cieľa. Počas jazdy sa dopravné informácie v reálnom čase pravidelne aktualizujú – a vašu trasu optimalizujú.

Pre lepšiu orientáciu za jazdy a v cieli slúžia okrem toho GOOGLE® Street View a GOOGLE® Earth s 360-stupňovým zobrazením a satelitnými obrázkami v mapovom náhľade PCM. GOOGLE® Street View je z dôvodu vašej bezpečnosti k dispozícii len vtedy, keď vozidlo stojí.

Viac informácií o dostupných službách a aplikáciách nájdete  .

Idea 911 GTS

Hlas v hlave, ktorý nás rozžeraví. Ctižiadosť vydať zo seba všetko. Neukojiteľná túžba chcieť viac. To je presne ten vnútorný pud, ktorý sa prejavuje v nových modeloch 911 GTS.

GTS. 3 písmená, ktoré prvýkrát v roku 1963 vyvolali veľký rozruch pri modeli 904 GTS. Ktoré odvtedy spájajú výkon na pretekárskych tratiach s vysokým športovým charakterom. A ktoré v nových modeloch 911 GTS ponúkajú športové plus vo forme 22 kW (30 k) a 50 Nm v porovnaní s modelmi 911 Carrera S.

A veľa ráznosti v dizajne, vybavení, dynamike jazdy.

GTS. Je to koncepcia športového vzoru pre všetkých, pre ktorých je zmyslom života maximálny výkon. Pretože jednoducho nemôžu inak.

Dizajn exteriéru

Čelo je plné sily. O to sa stará predná časť vozidla s jasnými, a predovšetkým funkčnými tvarmi. Veľké otvory na vzduch zvyšujú prívod vzduchu a podčiarkujú športový charakter modelov GTS.

Dizajn svetiel nastavuje nové meradlá. Bi-xenónové hlavné svetlomety vrátane systému Porsche Dynamic Light System (PDLS) imponujú charakteristickými 4-bodovými svetlami na denné svietenie.

Kolesá stelesňujú čistý motoristický šport. Čierno lakované 20-palcové kolesá (hodvábny lesk) 911 Turbo S s centrálnym upevnením presviedčajú vďaka mimoriadne širokému rozmeru s vynikajúcou priľnavosťou a výkonom na pretekárskom okruhu. Na prianie sú v predaji 20-palcové kolesá Carrera S v dizajne s 10 lúčmi.

Zadná časť je ešte svalnatejšia. Je o 44 mm širšia než pri modeli 911 Carrera S – citeľne zvýšená dynamika jazdy v každej zákrute.

Opticky výrazná: ozdobná lišta medzi tónovanými zadnými svetlami modelov 911 Carrera GTS so zadným pohonom. Rovnako ako stredovo umiestnené dvojité koncovky sériového športového výfukového systému je v čiernej farbe.

Vyhradené pre modely s pohonom všetkých kolies: súvislý svetelný pás s LED technológiou. Pre vysokú intenzitu svetla. A nezameniteľný dizajn.

Skrátka a dobre: Aj ten najmenší detail je dôsledne zladený. Pre pôsobivý výkon. Pre výrazný vzhľad. Pre športové vozidlo, ktoré si zaslúži označenie GTS.

Dizajn Interiéru

Na čo je vnútorný pud bez jasného cieľa? O to dôležitejší je interiér, ktorý umožňuje plne sa sústrediť na to podstatné. Tým, že rýchlo poskytuje všetky informácie, ktoré potrebujete počas jazdy.

Obzvlášť športové vyjadrenie myšlienky: spínač režimov na športovom volante GT pre výber 4 jazdných režimov. Rovnako ako jasné umiestnenie 5 kruhových ciferníkov a intuitívne ovládanie systému Porsche Communication Management (PCM) vrátane online navigačného modulu pomocou dotykovej obrazovky alebo hlasového ovládania.

Materiály sú mimoriadne kvalitné a športové. Prvá indícia: nápis s označením modelu v čiernej farbe na prahovej lište. Ďalšia: použitie materiálu Alcantara® osvedčeného z automobilových závodov. Mimoriadne dobre sedí v ruke a je použitý na venci volantu a na radiacej páke. Okrem toho na držadlách dverí, lakťových opierkach na obložení dverí, veku odkladacej priehradky stredovej konzoly a – pri modeloch Coupé – na strope.

Takisto stredné časti sedadla sú vyhotovené v materiáli Alcantara®. Na opierkach hláv sedadiel je navyše vyšitý nápis „GTS“. Zadné sedadlá? V modeloch Coupé môžu podľa voľby odpadnúť.

Interiérový set GTS

Všetko je možné vystupňovať. Aj veci, ktoré sme už doviedli do dokonalosti. Dôkaz: voliteľný interiérový set GTS pre športové kontrasty.

Voliteľné kožené čalúnenie s rozšírenými lemami Alcantara® je pri tom rozšírené o akcenty v kontrastných farbách karmínovočervenej alebo striebrobielej. Nápisy „GTS“ na opierkach hlavy sú vyšívané kontrastnou farbou. Okrem toho: rôzne ozdobné prešívania a nápis „PORSCHE“ na rohožkách. Takisto bezpečnostné pásy a ciferník otáčkomera sú vyhotovené v kontrastnej farbe.

A pre ešte športovejší strih: karbón. Mimoriadne ľahký materiál je použitý na ozdobných lištách palubnej dosky a dverách, rovnako ako na stredovej konzole. Presne ako pri pretekárskom športe.

Interiérový set GTS dodáva novým modelom 911 GTS ešte vyššiu funkčnú a optickú špecifickosť. Pre vašu celkom osobnú interpretáciu športu. A pre vaše celkom osobné GTS.

Brzdy

Na prednej náprave sú použité šesťpiestikové hliníkové jednodielne pevné strmene. Zadné kolesá brzdia štvorpiestikové hliníkové jednodielne pevné strmene. Priemer brzdových kotúčov zodpovedá zvýšenému výkonu: 350 mm vpredu, 330 mm vzadu. Pre vysokú stabilitu a vynikajúci brzdný výkon.

Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB)

Vyskúšané v motoristickom športe: voliteľne dostupné brzdové kotúče Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB). Pri nových modeloch 911 GTS majú odvrtávané keramické brzdové kotúče systému PCCB priemer 410 mm vpredu, resp. 390 mm vzadu – pre ešte vyšší brzdný výkon.

PCCB pochádzajúce z 911 Turbo S sú vybavené žlto lakovanými šesťpiestikovými hliníkovými jednodielnymi kotúčovými brzdami s pevným strmeňom na prednej náprave a štvorpiestikovými hliníkovými jednodielnymi kotúčovými brzdami s pevným strmeňom na zadnej náprave. Zaisťujú výrazne vyšší, a predovšetkým konštantný brzdný tlak počas omeškania.

Zvlášť pri vyššej záťaži existujú priaznivé predpoklady pre krátku brzdnú dráhu. Navyše sa zvyšuje bezpečnosť pri brzdení z vysokej rýchlosti z dôvodu vysokej stability PCCB voči slabnutiu účinku bŕzd (tzv. fading).

Ďalšia prednosť brzdovej sústavy s kotúčovými brzdami z keramického materiálu spočíva v nízkej hmotnosti brzdových kotúčov: Sú asi o 50 % ľahšie než kotúče zo sivej liatiny porovnateľnej konštrukcie a rozmerov. Dôsledok: lepšia priľnavosť k vozovke aj zvýšené pohodlie pri jazde, zvlášť na nerovných cestách. A vyššia agilita a zdokonalené ovládanie.

Systém osvetlenia

Bi-xenónové svetlomety vr. Porsche Dynamic Light System (PDLS)

Sériovo dodávané bi-xenónové hlavné svetlomety sú vybavené automatickou dynamickou reguláciou dosvitu, zariadením na čistenie svetlometov a dynamickým svietením do zákrut, ktoré hlavné svetlomety naklápajú v závislosti od uhla natočenia kolies a rýchlosti prechádzania zákrut.

Výsledkom však nie je len dobrá viditeľnosť, ale aj najlepší vzhľad. 4-bodové LED svetlo na denné svietenie je integrované v svetlometoch. Takisto vo vyhotovení so 4-bodovým vzhľadom: brzdové LED svetlá. Spolu s tónovanými, trojrozmernými zadnými svetlami sú výrazným základným rysom nových modelov 911 GTS.

Hlavné svetlomety s LED v čiernej farbe vr. Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus)

Vysoká bezpečnosť v spojení so športovým dizajnom: Voliteľne sú dostupné čierne hlavné svetlomety LED vrátane PDLS Plus. Účinná technológia LED s dlhou životnosťou vďaka teplote chromatickosti podobnej dennému svetlu pre jazdu bez únavy.

Zvláštnosťou systému PDLS Plus je dynamické diaľkové svetlo. Integrovaná kamera identifikuje včas svetlá vozidiel, ktoré vás predbiehajú alebo idú v protismere. Podľa toho sa plynulo reguluje dosvit dynamického diaľkového svetla. Vďaka tomu včas rozpoznáte priebeh cesty, chodca alebo zdroj nebezpečenstva bez toho, aby ste pritom obmedzovali iných účastníkov cestnej premávky.

Komfort

Ciferníky

Športové, nie módne. Priame, nie neviazané. 5 okrúhlych ciferníkov poskytuje predovšetkým jedno: informácie. Poskytujú ich rýchlo a presne. Pritom vyzerajú presne tak, ako ich pri Porsche očakávate. A s otáčkomerom, ktorý je, samozrejme, uprostred. Ciferník nesie nápis „GTS“. Združený nástroj s farebným displejom s uhlopriečkou 4,6" s vysokým rozlíšením vám bude trvalo dodávať údaje z palubného počítača.

Športový volant GT

V nových modeloch 911 GTS zaisťuje športový volant GT so zmenšeným priemerom a príjemným materiálom Alcantara® mimoriadne športové ovládanie vozidla. Lúče sú v čiernej farbe, strieborné vložky sú skrutkované. Vždy poruke: spínač režimov, ktorým môžete vyberať zo 4 jazdných režimov – priamo na volante.

Ešte športovejší charakter získava v spojení s voliteľne dostupnou dvojspojkovou prevodovkou (PDK). Vďaka tomu sa športový volant GT nerozširuje iba o 2 spínacie páčky z masívnej ľahkej zliatiny, ale aj o tlačidlo SPORT Response Button na spínači režimov, ktoré pripraví motor a prevodovku v priebehu 20 sekúnd na maximálnu reakciu.

Sedadlá

Športové sedadlá Plus

V sériovom vybavení: športové sedadlá Plus z kože so strednou časťou sedadla z materiálu Alcantara®. Majú elektrické nastavenie výšky sedadla a operadla, rovnako ako mechanické nastavenie pozdĺžnej polohy. Bočnice sedačky a operadla majú pevnejšie čalúnenie a ponúkajú vynikajúcu podporu pri športovej jazde. Výrazný rys: nové prešívanie a vyšitý nápis „GTS“ na opierkach hlavy.

Voliteľne dostupné: adaptívne športové sedadlá z kože. S elektrickým nastavením polohy sedadla (18 možností), okrem iného bočníc. Vrátane rozsiahlych funkcií pamäte a elektrického nastavenia stĺpika riadenia.

Športové škrupinové sedadlá*

Voliteľné príslušenstvo pre pretekársky šport: športové škrupinové sedadlá so sklopným operadlom, integrovaným hrudným airbagom a mechanickým prestavovaním pozdĺžnej polohy. Škrupina sedadla z plastu vystuženého skleným a uhlíkovým vláknom s povrchom z karbónu.

* Spolu so škrupinovými športovými sedadlami nesmú byť používané žiadne systémy na upevnenie detských sedačiek.

Sound Package Plus

Sound Package Plus zaisťuje vynikajúci zvuk: 8 reproduktorov s výkonom 150 wattov. Vďaka zosilňovaču integrovanému do systému Porsche Communication Management (PCM) je zvuk v interiéri vozidla optimálne prispôsobený pre vodiča a spolujazdca.

BOSE® Surround Sound-System

Bol vyvinutý špeciálne pre modely 911 a je optimálne prispôsobený pre akustiku interiéru vozidla: voliteľný audiosystém BOSE® Surround Sound System.

Audiosystém disponuje 12 plne aktívnymi reproduktormi a kanálmi zosilňovača vrátane patentovaného vstavaného 100-wattového vysokovýkonného subwoofera. Plne aktívna konštrukcia systému umožňuje optimálne prispôsobenie každého jednotlivého reproduktora podľa interiéru vozidla a premení váš model 911 GTS na koncertnú sieň. Nesmierne rýchlu. Celkový výkon: 555 wattov.

Burmester® High-End Surround Sound-System

Cesta je možno posledným miestom na svete, na ktorom ešte môžete nerušene počúvať hudbu. To je dobrý dôvod pre ešte väčší zážitok podľa Porsche – spolu s najvýznamnejším nemeckým výrobcom vysokokvalitných audiosystémov.

Výsledok: Zvuk na najvyššej úrovni, špeciálne vyladený pre vaše vozidlo 911. Takto to znie v číslach: 12 zosilňovacích kanálov s celkovým výkonom viac než 821 W, 12 reproduktorov vr. aktívneho subwoofera so zosilňovačom triedy D 300 W, viac než 1 340 cm2 celkovej plochy membrán, kmitočtová charakteristika 35 Hz až 20 kHz.

Systém Burmester® používa patentovaný vstavaný subwoofer, ktorý nahrádza samostatné subwoofery známe z iných systémov. Analógové a digitálne filtre boli, samozrejme, optimálne definované pre špeciálne miesto osadenia. Pre nezameniteľne jemnú, čistú a neskreslenú reprodukciu boli zabudované pásmové vysokotónové reproduktory (Air-Motion-Transformer, AMT).

Všetky reproduktory sú vzájomne presne vyladené a zaisťujú prirodzený a príjemný priestorovo rozložený zvuk aj pri najvyššej hlasitosti.

Motor

Motor

S dvomi turbodúchadlami. To je naša odpoveď na vašu túžbu po výkone. To je maximálny krútiaci moment – už pri nízkych otáčkach. Doplnený o charakteristicky vysokú otáčavosť modelu 911. S novými modelmi GTS navyše dostanete: 22 kW (30 k) oproti modelom 911 S.

Zodpovedné za zvýšenie motora: Šesťvalcové motory boxer s dvoma turbodúchadlami s priamym vstrekovaním benzínu (DFI) a VarioCam Plus. Vyvinú impozantných 331 kW (450 k) pri 6 500 l/min. Maximálny krútiaci moment 550 Nm sa dosiahne v pozoruhodnom rozsahu krútiaceho momentu od 2 150 do 5 000 l/min.

S voliteľnou dvojspojkovou prevodovkou Porsche (PDK) a aktivovanou funkciou Launch Control šprintuje model 911 Carrera GTS z 0 na 100 km/h len za 3,7 s. Maximálna rýchlosť: 310 km/h.

Ešte jeden dôvod pre dávku adrenalínu: legendárny zvuk motora boxer. Pri aktivovanom tlačidle SPORT alebo SPORT Plus privodí husiu kožu už pri behu naprázdno.

Turbodúchadlo

Pohon nových modelov 911 GTS je navrhnutý s dvoma turbodúchadlami. Disponuje 2 kompresormi s chladením plniaceho vzduchu, jedným pre každý rad valcov. Sú pritom využité 2 preplňovacie turbokompresory, ktoré sú optimálne prispôsobené podľa zdvihového objemu a výkonu motora. Táto konštrukcia minimalizuje moment zotrvačnosti pohonu a v spojení s rýchlou reguláciou plniaceho tlaku zaisťuje spontánne reakčné vlastnosti. Čo pritom nové turbodúchadlá nechávajú za sebou: predsudky. Čo namiesto toho dosahujú: nové dimenzie krútiaceho momentu a výkon, ktorý vodič okamžite zaznamená. Ako priame zrýchlenie. Ako nesmiernu silu. Ako extra porciu vzrušenia a adrenalínu.

Športový výfukový systém

So športovým výfukovým systémom nastavujú modely 911 GTS nové štandardy aj v oblasti zvuku. 2 katalyzátory a 1 koncový tlmič hluku ústi do 2 stredovo umiestnených koncových rúrok v čiernej farbe (vysoký lesk). Pre vzhľad, s ktorým sa inak stretnete skôr na pretekárskom okruhu. Pre pôsobivú rezonanciu a intenzívny zvuk športového vozidla, ktorý je pre 911 typický. Pre 100 % Porsche. Pre husiu kožu stlačením tlačidla.

Prevodovka

7-stupňová mechanická prevodovka

Puristická, priama, precízna. 7-stupňová mechanická prevodovka spája športový charakter s rýchlym radením. Dynamická funkcia medziplynu zaisťuje pri aktivovanom režime SPORT, resp. SPORT PLUS, optimálne otáčky pri radení na nižší stupeň a pôsobivý zvuk.

Dvojspojková prevodovka Porsche (PDK)

Kúsok Le Mans, časť histórie motoristického športu Porsche: optimalizovaná 7-stupňová dvojspojková prevodovka Porsche (PDK). Disponuje ručným a automatickým režimom a je voliteľne dostupná pre modely 911 GTS.

Dokonalý pocit motoristických pretekov: V ručnom režime je teraz smer radenia obdobný ako pri pretekárskych vozidlách – radenie na vyšší stupeň smerom dozadu, radenie na nižší stupeň smerom dopredu. Extrémne rýchle zmeny radiaceho stupňa ešte viac umocňujú športový charakter vozidla. Rádovo v milisekundách bez toho, aby bola ovplyvnená ťažná sila. A to pri ešte lepších hodnotách zrýchlenia a zníženej spotrebe.

Porsche Traction Management (PTM)

Modely 911 GTS s pohonom všetkých kolies spájajú vysoký výkon s optimálnym prenosom sily. Aktívny systém pohonu všetkých kolies Porsche Traction Management (PTM) zaisťuje rozloženie síl, ktoré je prispôsobené rôznym pomerom na ceste a rôznej poveternostnej situácii. Elektronicky riadená, plne variabilná lamelová spojka PTM rozdeľuje hnaciu silu medzi trvalo poháňanú zadnú a prednú nápravu ešte rýchlejšie a presnejšie než doposiaľ. Senzory okrem iného nepretržite kontrolujú otáčky všetkých 4 kolies, pozdĺžne a priečne zrýchlenie vozidla, rovnako ako uhol riadenia. PTM tak v spolupráci s Porsche Stability Management (PSM) zaisťuje nadpriemernú trakciu a tým excelentný ťah – obzvlášť v medznej oblasti jazdnej dynamiky.

Porsche Active Suspension Management (PASM) a sportovní podvozek PASM

PASM slúži na elektronické prestavovanie systému tlmičov a nepretržite reguluje silu tlmenia pre každé jednotlivé koleso v závislosti od stavu vozovky a jazdného štýlu. Karoséria je navyše znížená o 10 mm.

Modely 911 GTS Coupé sú vybavené športovým podvozkom PASM. Karoséria tak sedí o ďalších 10 mm nižšie. Pružiny sú tvrdšie a kratšie, priečne stabilizátory na prednej a zadnej náprave sú tuhšie v krútení. Hrana čelného spojlera je väčšia, zadný spojler je ešte vysunutejší.

To zaisťuje nielen ešte menší vztlak na prednej náprave, ale aj prítlak na zadnej náprave. Takto zdokonalená aerodynamika spôsobuje ďalšie zvýšenie výkonu – pri súčasne vysokom komforte.

Zadná náprava

Na prianie k dispozícii pre nové modely 911 GTS: riadenie zadnej nápravy. Pre ešte väčší výkon a každodennú potrebu.

Výhoda vo všedné dni: Pri nízkych rýchlostiach riadi systém zadné kolesá proti zatočeným predným kolesám. Pre menší polomer otáčania a výrazne jednoduchšie zaparkovanie.

Výhoda pri športovom štýle jazdy: Pri vyšších rýchlostiach riadi systém zadné kolesá v rovnakom smere ako zatočené predné kolesá. To zvyšuje jazdnú stabilitu a svižnosť – pre maximálny jazdný výkon.

Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC)

PDCC – voliteľne pre nové modely 911 GTS v spojení s riadením zadnej nápravy – je systém pre aktívnu stabilizáciu klopenia. Minimalizuje bočný náklon vozidla v zákrutách. Súčasne znižuje bočné rozkmitanie vozidla na zvlnenom podklade.

Na čo to slúži? Lepšia dynamika jazdy, ešte neutrálnejšie správanie vozidla za jazdy a väčší komfort na ceste – pri každej rýchlosti.

Jednoducho formulované: Pneumatiky a vozidlo sedia lepšie na vozovke a prechádzajú uvoľnenejšie a rýchlejšie zákrutou. PDCC tak stanovuje meradlá pre jazdný výkon, komfort – a potešenie z jazdy.

Set Sport Chrono

Set Sport Chrono umožňuje ešte športovejšie zladenie podvozka, motora a prevodovky. A katapultuje vás do nových športových sfér.

Výrazný podiel má na tom spínač režimov na volante prevzatý z modelu 918 Spyder. Bez toho, aby ste museli zložiť ruku z volantu, môžete zvoliť jedno zo 4 nastavení: Režim Normal, SPORT, SPORT PLUS a Individual, prostredníctvom ktorého môžete vozidlo ešte individuálnejšie nastaviť podľa svojho jazdného štýlu.

V spojení s PDK získate 3 dodatočné funkcie. Prvá funkcia: Launch Control. Umožňuje najlepšie možné zrýchlenie pri rozjazde.

Druhá funkcia: Stratégia radenia na pretekárskej dráhe. PDK je teraz nastavené pre extrémne krátky čas radenia a optimálne radiace body pre maximálne zrýchlenie.

Tretia funkcia: SPORT Response. Prostredníctvom tlačidla uprostred spínača režimov sa motor a prevodovka pripravujú na čo najrýchlejší nábeh výkonu. To znamená: maximálne reakčné vlastnosti – počas 20 sekúnd. Grafický ukazovateľ času v združenom prístroji vám ukáže, ako dlho bude ešte funkcia k dispozícii.

Súčasťou setu Sport Chrono sú tiež dynamické motorové ložiská. Elektronicky riadený systém minimalizuje citeľné kmity a vibrácie celého hnacieho ústrojenstva, zvlášť motora. A spája prednosti tvrdého a mäkkého uloženia motora. Stručne povedané: Zvyšuje jazdnú stabilitu a komfort jazdy.

Okrem toho odteraz súčasťou setu Sport Chrono: aplikácia Porsche Track Precision App. S jej pomocou môžete merať časy jednotlivých okruhov a jazdné dáta a výsledky zaznamenávať a spravovať svojím smartfónom, zdieľať a porovnávať s inými vodičmi. Aplikácia využíva GPS a vysoko presné dáta z palubného počítača a pomôže vám zlepšiť váš jazdný výkon. Grafické analýzy a videoanalýza vám zobrazí každú milisekundu potenciálu na zlepšenie. Okruh za okruhom.

Ďalšie systémy odpruženia

Porsche Stability Management Sport (PSM Sport)

Zdokonalený Porsche Stability Management (PSM) – automatická regulácia pre stabilizáciu v medznej oblasti dynamiky jazdy – je pri nových modeloch 911 GTS rozšírená o športový režim. Umožňuje výrazne športovejší štýl jazdy, systém PSM zostáva aktívny v pozadí. Pre ešte lepší zážitok z jazdy.

Porsche Torque Vectoring (PTV) a Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus)

Sériovo pre všetky modely: PTV v spojení s mechanickou prevodovkou, resp. PTV Plus v spojení s dvojspojkovou prevodovkou Porsche (PDK). Systém pre riadenie jazdnej dynamiky a stability pracuje s riadenými zásahmi bŕzd na zadných kolesách a s mechanickou uzávierkou diferenciálu zadnej nápravy.

Pri dynamickom štýle jazdy je po začatí zatáčania mierne pribrzdené zadné koleso pri vnútornom okraji zákruty. Tak je zaistená prídavná točivosť v začatom smere a tým priame, dynamické vchádzanie do zákrut.

Uzávierka diferenciálu zadnej nápravy je pri PTV riadená mechanicky, pri PTV Plus elektronicky a je vybavená plne variabilným rozdeľovaním momentu. Pre lepšiu trakciu a väčšiu jazdnú stabilitu Systém – vďaka systému Porsche Stability Management (PSM) tiež na rôznych povrchoch, rovnako ako na mokrej a zasneženej vozovke.

Zdvíhací systém na prednej náprave

Mimoriadne vhodné na každodennú potrebu: voliteľný zdvíhací systém dostupný pre všetky modely. Dvíha prednú časť vášho 911 GTS cca o 40 mm – až do rýchlosti cca 35 km/h. Tento nový systém zaisťuje, že obrubníky, rampy a vjazdy do garáží už pre športové vozidlo nepredstavujú prekážku.

Nový Porsche Communication Management

Ďalší vývojový stupeň systému Porsche Communication Management (PCM) tvorí centrálnu riadiacu jednotku pre všetky aplikácie ponúkajúce informácie a zábavu – a súčasne tiež patrí k štandardnej výbave všetkých modelov. PCM je vybavený dotykovým displejom s vysokým rozlíšením a integrovaným približovacím senzorom, ktorý vám umožní jednoduchú a pohodlnú obsluhu.

Zábava a informácie sa začínajú už pri nabíjaní a pripojení vášho iPhonu® alebo ľubovoľného audio zdroja. Potrebné je iba rozhranie USB alebo zdierka AUX. Pre vašu osobnú hudbu je popri mechanike CD/DVD k dispozícii aj interný pevný disk („Jukebox“) a dve čítačky kariet SD. Po vložení karty si môžete obľúbenú hudbu prehrávať jednoducho cez hudobný prehrávač v PCM.

Vďaka príprave pre mobilný telefón pripojíte mobilné telefóny podporujúce Handsfree Profile (HFP) pohodlne prostredníctvom Bluetooth®. Mobilný telefón môže zostať uložený.

Informácie o možnosti používania funkcií a služieb uvedených tu a v časti „Porsche Connect“ vo vašej krajine a vo vašom modeli Porsche nájdete v Porsche Car Configurator alebo vo vašom centre Porsche.

Connect Plus

Modul Connect Plus sa vo vašom vozidle Porsche stará o maximálnu konektivitu. Je vybavený LTE telefónnym modulom s čítačkou SIM kariet pre vysoký komfort ovládania a optimalizovanú kvalitu hovorov a takisto bezdrôtovým prístupom na internet. Tak môžete aj vo svojom vozidle používať koncové zariadenia, ako je napr. tablet, notebook alebo smartfón s funkciou WLAN – v prípade potreby aj súčasne.

Odkladacia priehradka na smartfón v stredovej konzole prenáša signál vášho mobilného telefónu do antény vozidla, pričom šetrí batériu v telefóne – pre optimálny mobilný príjem. Okrem toho môžete váš smartfón pripojiť, aby sa nabíjal, alebo sprístupniť jeho obsah.

V modeloch Cayenne sa v stredovej konzole namiesto odkladacej priehradky na smartfón nachádza odkladacia priehradka s univerzálnym audio rozhraním a vstupom AUX.

Okrem toho modul Connect Plus umožňuje využívanie početných služieb Porsche Connect. Tým získate viac z vášho všedného dňa a multitasking prenechajte vášmu športovému vozidlu – aby ste mali viac času jazdiť s Porsche.

Viac informácií o module Connect Plus nájdete  .

Služby

S Porsche Connect a modulom Connect Plus máte prístup k užitočným službám, napríklad k informáciám o doprave v reálnom čase. Tak budete už pred vyjdením vždy vedieť, po ktorej trase sa najrýchlejšie dostanete do cieľa. Počas jazdy sa dopravné informácie v reálnom čase pravidelne aktualizujú – a vašu trasu optimalizujú.

Pre lepšiu orientáciu za jazdy a v cieli slúžia okrem toho GOOGLE® Street View a GOOGLE® Earth s 360-stupňovým zobrazením a satelitnými obrázkami v mapovom náhľade PCM. GOOGLE® Street View je z dôvodu vašej bezpečnosti k dispozícii len vtedy, keď vozidlo stojí.

Viac informácií o dostupných službách a aplikáciách nájdete  .

Aplikácia Connect

Porsche Connect ponúka okrem inteligentných služieb ďalšie dve aplikácie pre smartfóny: Porsche Car Connect na vyhľadávanie dát vozidla a takisto k diaľkovému ovládaniu niektorých funkcií vozidla pomocou smartfónu alebo Apple Watch®. Ďalšou súčasťou je Porsche Vehicle Tracking System (PVTS) s rozpoznaním krádeže vozidla.

Druhou aplikáciou je aplikácia Porsche Connect, pomocou ktorej odošlete do svojho vozidla Porsche ciele svojej cesty ešte pred vyjdením. Len čo sa váš smartfón spojí s PCM, zobrazia sa tieto ciele vo vozidle a priamo spustíte navigáciu. Na PCM takisto priamo vidíte kalendár vášho smartfónu a môžete začať navigáciu podľa v ňom uložených adries. Okrem toho vám aplikácia Porsche Connect vďaka integrovanému streamovaniu hudby ponúka prístup k miliónom hudobných titulov.

Viac informácií o dostupných službách a aplikáciách nájdete .

Porsche Exclusive

Čerpáme z bohatých a dlhodobých skúseností. Od prvopočiatkov boli totiž cieľom Porsche splnené individuálne priania zákazníkov. Do roku 1986 sme tomu hovorili program špeciálnych prianí – dnes je to závod Porsche Exclusive. Filozofia zostáva rovnaká: Ruku na to.

Máme radi to, čo robíme. Máme radi svoju prácu. Každému švu, každému štvorcovému centimetru kože, aj tomu najmenšiemu detailu venujeme rovnaké úsilie. Tak prebúdzame sny k životu. A vytvárame tak unikáty. Z výrobného závodu.

To ide len s originalitou, inšpiráciou a nadšením – čo sa začína už pri poradenstve. Pretože na jedno myslíme už pred všetkým ostatným. Na vaše priania. Uskutočňujeme ich s pokojom a starostlivosťou – v precíznej ručnej práci a s využitím vysokokvalitných materiálov, ako je koža, Alcantara, karbón, mahagón alebo hliník.

Vaša pridaná hodnota? Produkt vytvorený s úsilím a vďaka ručnej práci. Inak vyjadrené: prelínanie športovosti, komfortu, dizajnu a vášho osobného vkusu. Skrátka Porsche s vaším rukopisom.

Ponúkame vám celý rad individuálnych možností na uplatnenie vašich predstáv. Vizuálne a technicky. Pre exteriér a interiér. Od menších zmien až po rozsiahle úpravy.

Porsche Tequipment

So špeciálnymi produktmi z ponuky Porsche Tequipment si vaše 911 prispôsobíte vašim individuálnym prianiam a potrebám. Všetky takto ponúkané produkty podliehajú rovnakým smerniciam a požiadavkám ako samotné vozidlá a všetky sú vyvinuté, testované a starostlivo skúšané vo vývojovom centre v závode Weissach. Pracujú na nich rovnakí inžinieri a dizajnéri firmy Porsche, ktorí vytvorili vozidlo. Preto sú tieto produkty navrhované a vyrábané vozidlám Porsche presne na mieru.

A záruka? Tá, samozrejme, zostáva zachovaná v plnom rozsahu Bez ohľadu na to, akými produktmi z ponuky Tequipment si vaše vozidlo vybavíte.