DOMŮ

Hlavní navigace
Porsche Inter Auto
Slovakia spol. s r.o.
Cesta na Senec 2/A
821 04 Bratislava

Tel: +421 249 262 438

E-Mail: info@porsche.sk

Preplňovanie

Macan S
Preplňovanie

Preplňovanie

Motory V6 Biturbo sú vybavené 2 paralelne zapojenými turbodúchadlami – vždy jedno na rad valcov.

Motory V6 Biturbo sú vybavené 2 paralelne zapojenými turbodúchadlami – vždy jedno na rad valcov. Nasávaný vzduch sa stláča a cez chladič plniaceho vzduchu radu valcov sa privádza k motoru. Chladenie má dva úlohy: zaistiť vysoké plnenie valca a nízku teplotu konštrukčného dielu.

Macan

Kto radšej zanecháva vlastnú stopu, ten nepotrebuje sledovať iné. Presne tak totiž premýšľame o vozidlách, ktoré sa označujú ako kompaktné SUV: 5 dverí, 5 sedadiel, pohon na všetky kolesá – a, samozrejme, zvýšená poloha sedadiel. Nechýba tu však niečo?

Niečo, čo by sem vnieslo trochu života. Čo by nám dalo pocit priameho kontaktu s cestou. Prinieslo ešte intenzívnejšiu radosť z jazdy. Poskytlo dostatok priestoru na koníček, voľný čas a šport. Nikdy však na kompromisy. Niečo, čo je kompaktné, koncentrované, intenzívne a pritom ešte silné. Čo je vhodné na všedný deň, ale vôbec nie je všedné.

A presne podľa týchto kritérií sme postavili Macan. Ako 5 rôznych osobností. Každá z nich je športovým vozidlom. Každá je nezameniteľná vo svojej kategórii. Každá je pravé Porsche – od dizajnu cez dynamiku jazdy až po výbavu. Od dynamického prvého modelu po mimoriadne športový variant S a model GTS so zvýšeným výkonom cez efektívneho bežca na dlhej trati s dieselovým motorom až po model Turbo, ktorý vo svojej triede nastavil latku jazdného správania.

Všetky modely Macan sú vyvinuté, testované a vyrobené v súlade s filozofiou Porsche. Konkrétne to znamená: Prenášame športový štýl z pretekárskej dráhy do bežného života. Staráme sa o maximálnu efektívnosť. Samozrejme, aj o bezpečnosť a pohodlie. Nič neponechávame na náhodu. Tak dlho, kým naši inžinieri nedosiahnu vytýčený cieľ: postaviť prvé športové vozidlo, ktoré sa zaradí medzi kompaktné SUV.

Macan – vyrobený pre intenzívny život. So všadeprítomnou túžbou po zážitkoch a adrenalíne. Život, v ktorom sú nové výzvy neustálym hnacím motorom. Život, kde cesta nie je uhladená konvenciami. Život taký, aký má byť. Priamy a osobný.

Ako športové vozidlo. Niečo, čo nám aj za bežných okolností poskytne pocit, že sme nažive.

Macan. Intenzívne Porsche.

Myšlenka

Vytvořit kompaktní SUV? Ne, nenechali jsme se omezovat a uvolnili prostor pro inspiraci. Raději jsme vyrobili to, co děláme od začátku: sportovní auto. Pět dveří, pět míst a stálý kontakt se silnicí; a přitom se chlubíme spoustou místa pro zábavu, volný čas i sport. Jediné, pro co nebylo místo, jsou kompromisy. Nový Macan je kompaktní, neředěný, intenzivní a přitom neustále dostatečně výkonný. Praktický, ale nikdy nudný.

 

Nový Macan byl vytvořen pro intenzivní život, ve kterém je všudypřítomná žízeň po nových zkušenostech a vzrušujících zážitcích. Kupředu nás ženou stále nové výzvy. Stvořen pro život, který odmítá spoutání konvencemi a ctí autenticitu. Přímý a intenzivní. Macan je sportovní auto, které nám dává to, co jsme vždycky hledali: pocit, že jsme naživu.

Dizajn exteriéru

Kapota sa preťahuje až nad podbehy kolies, čo predným partiám dodáva sebavedomý výraz. Tento neobvyklý dizajnový element je pripomienkou legendárneho Porsche 917, auta, ktoré na pretekárskych tratiach zvíťazilo nespočetnekrát – vrátane slávnych pretekov 24 hodín Le Mans.

Bočný profil je zreteľne v štýle Porsche. Z bočného pohľadu predná časť pripomína dravca, ktorý sa chystá vyraziť na lov. Línia strechy sa postupne zvažuje dolu smerom k zadnej časti. Tým vytvára siluetu športového auta – naši dizajnéri tomuto prvku hovoria „Porsche flyline“. Dizajn nápadných bočných prelisov vzdáva hold futuristickému superšportovému Porsche 918 Spyder a opticky spôsobuje, že dvere vyzerajú nižšie, bok vozidla hladší a ešte športovejší. V ponuke sú bočné lišty z karbónu, lakované vo farbe karosérie alebo vo farbe Lava Black.

Pod podbehmi je možné nainštalovať kolesá až do veľkosti 21 palcov, ktoré plnia najvyššie štandardy v oblasti dizajnu.

Zadná časť je hore užšia a rozširuje sa smerom dolu. Široké boky nad zadnými kolesami – to je dizajnová pocta modelu 911. Styling piatych dverí – bez rušivej kľučky či rámčeka na registračnú značku – predvádza absolútnu štylistickú čistotu. Nízke LED zadné svetlá majú nezameniteľne trojrozmerný vzhľad, ktorý ich opticky prehlbuje – a je to tiež ďalšia inšpirácia modelom 918 Spyder. Športové gény sú skrátka v tejto dedičnej línii jasne dominantné.

Dizajn interiéru

V našej spoločnosti veríme, že vodič a automobil musia vytvárať jediný subjekt. Práve preto si do Macanu jednoducho iba nesadnete – ergonomická architektúra interiéru vás skrátka integruje do vozidla. Zásadné ovládače je jasne vidieť a sú poruke. Prístrojovému štítu v tradičnom dizajne dominuje veľký otáčkomer umiestnený uprostred, presne tak, ako to má pri športovom vozidle byť. Zapaľovanie je aj tentoraz vľavo od volantu. Klesajúci stredový tunel – typický prvok športových vozidiel – skracuje vzdialenosť medzi volantom, voličom prevodovky a ďalšími tlačidlami, ktoré ešte zintenzívňujú pocit z jazdy športovým vozidlom. A čo flexibilita? Možností je opäť mnoho. Interiér ponúka batožinový priestor 500 litrov, a keď sa sklopia operadlá zadných sedadiel, vznikne až 1 500 litrov. V interiéri je k dispozícii mnoho rôznych kvalitných materiálov, doplnkov a farieb, ktoré zmenia vnútorný priestor Macanu na ešte exkluzívnejšie, športovejšie a individuálnejšie miesto na život.

Princíp Macan

Začneme v srdci vozidla: Všetky motory sa okrem pozoruhodného jazdného výkonu a vysokej efektívnosti vyznačujú ďalším charakteristickým znakom – typickým výrazným zvukom, ktorý sa ešte lepšie uplatní za pomoci voliteľnej športovej výfukovej sústavy. Aktívny pohon na všetky kolesá preukáže, že Macan je model pre akúkoľvek vozovku. Systém nastavuje konkurencii meradlá v otázkach jazdnej dynamiky a stability. Štandardné zmiešané pneumatiky – rovnako ako pri modeli 911 – prináša ešte lepší výkon a pohyblivosť vozidla.

So štandardnou 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou Porsche (PDK) budete radiť ako pretekár – v priebehu milisekúnd, bez prerušenia ťahu. Systém je navyše vybavený režimom plachtenia, ktorý za určitých jazdných situácií znižuje spotrebu paliva a emisie. K tomu rozhodujúcim spôsobom prispievajú aj funkcie Auto Start-Stop, inteligentný termomanažment a mnohé ďalšie opatrenia.

Štandardný podvozok s oceľovými pružinami zaistí presnosť jazdy a výkon typické pre Porsche. Môže byť doplnený voliteľným – v modeloch Macan Turbo a Macan GTS štandardným – Porsche Active Suspension Management (PASM). Tlmiče perovania pritom reagujú na stlačenie tlačidla ešte presnejšie v súlade s aktuálnym spôsobom jazdy. Pre ešte dynamickejšiu jazdu a lepšie pohodlie môžete zvoliť vzduchové odpruženie. Macan sa pritom zníži o 15 mm. Úpravou výšky prispôsobíte vozidlo v 3 stupňoch optimálne rôznym situáciám za jazdy.

Voliteľný systém Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus) vám dokáže kvality vozidla Macan najmä v zákrutách, a to veľmi citeľne. Systém pracuje s variabilným rozdelením momentu na zadných kolesách a elektronicky riadenou uzávierkou diferenciálu zadnej nápravy a ešte viac zlepšuje ovládanie a presnosť riadenia vozidla. Okrem toho zistíte, že vozidlo je oveľa čulejšie pri manévrovaní v zákrutách.

Aktívna bezpečnosť, samozrejme, dodržuje základné princípy vozidla Macan a teda aj požiadavky športového vozidla. Štandardný Porsche Stability Management (PSM) zaisťuje stabilizáciu v oblasti jazdnej dynamiky. Ako je pre Porsche typické, aj brzdy sa stávajú meradlom kvality.

Voliteľné asistenčné systémy uberajú vodičovi prácu, aby sa mohol lepšie venovať vlastnej jazde. Tempostat s reguláciou odstupu vozidla vr. Porsche Active Safe (PAS) ovláda rýchlosť v závislosti od toho, v akej vzdialenosti sa pohybuje vozidlo idúce pred vami. Asistent zmeny jazdného pruhu sleduje mŕtvy uhol, asistent držania stopy zas kontroluje vzdialenosť od značenia pruhov na vozovke.

Intenzívny život je merateľný pomocou bitov a bytov, napr. novým systémom Porsche Communication Management (PCM) s voliteľným navigačným modulom. Voliteľný modul Connect Plus ponúka bezdrôtový prístup na internet, navigáciu on-line s dopravnými informáciami v reálnom čase a mapou navigačného systému (vr. GOOGLE® Earth a GOOGLE® Street View*). Zahŕňa takisto: systém Apple® CarPlay, pomocou ktorého môžete celkom jednoducho používať vo vozidle váš iPhone® prostredníctvom PCM alebo hlasového ovládania.

Výhody: byť čo najlepšie spojený so svetom – aj to môže patriť k princípom športového vozidla. Pretože vernosť princípom je pre nás dôležitá. Predovšetkým pokiaľ ide o princíp výkonu.

* Dopravné informácie v reálnom čase, služby GOOGLE® Street View a GOOGLE® Earth sú počas 12 mesiacov poskytované bezplatne. Platené predĺženie je možné zaistiť na adrese www.porsche.com/connect. Na využívanie týchto služieb a používanie bezdrôtového prístupu na internet je potrebná vhodná SIM karta. S poskytovateľom mobilných služieb musí byť uzavretá samostatná platená zmluva.

Charakter

Vždy sa snažíme o zlepšenie. Chceme, aby vás mrazilo na chrbte, chceme pre vás viac vzrušenia a vášne. Zbytočnosti, ktoré s duchom športu neharmonizujú, sme vynechali. Všetko je vyjadrené jedným jednoduchým písmenom: S.

Macan S je vybavený 18-palcovými kolesami, má strieborne lakované brzdové stremene a rozlišovacím znakom tohto vysokovýkonného atléta je tiež nápis „Macan S“ na piatych dverách.

Štandardná výbava okrem iného obsahuje audiosystém CDR Plus s kvalitným 7-palcovým dotykovým displejom ponúkajúcim intuitívne ovládanie.

Highlights štandardnej výbavy

Highlights štandardnej výbavy
Bočné panely sideblade v lávovočiernej farbe
18" kolesá Macan S
2 dvojité koncovky výfuku vľavo a vpravo v špecifickom dizajne Macan S
Automaticky výklopná zadná časť
Elektricky naklápacie vonkajšie zrkadlo
Tónované determálne sklo vo všetkých oknách so sivou ochrannou clonou v čelnom skle
Dvojspojková prevodovka Porsche (PDK)
Multifunkčný športový volant so spínacími páčkami
Tlačidlo SPORT
Audiosystém CDR Plus
Dažďový snímač
2-zónová automatická klimatizácia
Komfortné sedadlá so stredovým pruhom z alcantary
Elektrické prestavovanie sedadla vodiča (8 možností)

Interiérový paket, čierny klavírny lak

 

Výber individuálneho vybavenia:
Kolesá do 21"
Karbónové bočné panely sideblade
Kolesá do 21"
Bi-xenónové svetlomety vr. Porsche Dynamic Light System (PDLS)
Sklá Privacy
Vzduchové odpruženie vr. Porsche Active Suspension Management (PASM)
Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus)
Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB)*
Set Sport Chrono
Servoriadenie Plus
Porsche Communication Management (PCM)
BOSE® Surround Sound-System

Adaptívne športové sedadlá s paketom Komfort Memory (18 možností)

* Najskôr k dispozícii od 2/2015.

Dvojspojková prevodovka Porsche (PDK)

Štandard pre modely Macan: 7-stupňová PDK s ručným a automatickým režimom. Pre extrémne rýchlu zmenu stupňa bez prerušenia ťahovej sily – pre vyššiu dynamiku jazdy a efektívnosť.

Princíp spojky PDK: Pri zaradenom stupni je už vopred zvolený nasledujúci stupeň. Zmena radiaceho stupňa v milisekundách.

Automatický výber stupňa sa zásadne riadi zásadou optimalizácie spotreby. Tým PDK podporuje nielen športový pocit z jazdy, ale aj lepšiu efektívnosť.

Chceli by ste radšej radiť ručne? Ale, samozrejme – buď pomocou páčok na štandardnom multifunkčnom športovom volante, alebo radiacou pákou PDK.

Za podpory voliteľného paketu Sport Chrono bude PDK spínať ešte rýchlejšie, radenie bude ešte športovejšie. Navyše budete mať k dispozícii ďalšie stratégie radenia – pre nekompromisné potešenie z jazdy.

Porsche Traction Management (PTM)

Za enormnú dynamiku jazdy nového Macanu je „spoluzodpovedný“ aktívny pohon všetkých kolies Porsche Traction Management (PTM). Systém tvoria elektronicky ovládaná, viacparametrovou charakteristikou riadená lamelová spojka, automatický brzdový diferenciál (ABD) a protipreklzová regulácia (ASR). Elektronicky ovládaná lamelová spojka reguluje rozvádzanie hnacej sily medzi zadnou a prednou nápravu. Stav vozidla sa pritom trvalo kontroluje. Je preto možné presne a bleskurýchlo reagovať na najrôznejšie situácie, ktoré sa za jazdy môžu vyskytnúť.

Senzory okrem iného nepretržite kontrolujú otáčky všetkých 4 kolies, pozdĺžne a priečne zrýchlenie vozidla, rovnako ako uhol riadenia. Pokiaľ napríklad pri zrýchľovaní hrozí prešmykovanie zadných kolies, je prostredníctvom silnejšieho záberu lamelovej spojky pridelená väčšia hnacia sila dopredu. Navyše ASR znižuje pretáčanie kolies. V zákrutách je hnacia sila predných kolies dávkovaná tak, aby bolo zaistené optimálne bočné vedenie.

Stručne povedané: PTM prináša na ceste vysokošportové správanie vozidla Macan. Za volantom tak spoznáte, čo všetko skutočne športové vozidlo dokáže: trakcia, bezpečnosť jazdy, vynikajúce správanie pri manévrovaní a, samozrejme, typická vysoká dynamika Porsche.

Motor

Motor:

4-valcový radový motor, 2,0 l

185 kW (252 PS) pri 5 000 – 6 800 min-1

Maximálny krútiaci moment: 370 Nm pri 1 600 – 4 500 min-1

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h: 6,7 s

Maximálna rýchlosť: 229 km/h.

Priame vstrekovanie benzínu (DFI)

Plachtenie a funkcia Auto Start-Stop

Zásobovanie olejom

Integrované mazanie benzínového motora V6 so suchou kľukovou skriňou slúži na bezpečný prítok oleja za akejkoľvek situácie pri jazde. Zásobník oleja je umiestnený priamo v motore. To šetrí miesto a hmotnosť. O prietok oleja prispôsobený potrebám sa stará regulované olejové čerpadlo. Je optimalizované na športový spôsob jazdy a optimálne mazanie motora vie zaistiť aj za extrémnych situácií.

Preplňovanie

Motory V6 Biturbo sú vybavené 2 paralelne zapojenými turbodúchadlami – vždy jedno na rad valcov. Nasávaný vzduch sa stláča a cez chladič plniaceho vzduchu radu valcov sa privádza k motoru. Chladenie má dva úlohy: zaistiť vysoké plnenie valca a nízku teplotu konštrukčného dielu.

VarioCam Plus

VarioCam

Plne variabilné premenné časovanie ventilov umožňuje pri všetkých modeloch Macan s benzínovým motorom plynulé nastavovanie vačkového nasávacieho hriadeľa a vačkového hriadeľa výfukových ventilov. Výsledkom je vysoký špecifický výkon a vysoký krútiaci moment už pri nízkych otáčkach, ale predovšetkým znížená spotreba a nepatrné emisie.

VarioCam Plus

Vozidlá Macan Turbo, Macan GTS i Macan S s motorom V6 s dvoma turbodúchadlami majú navyše ešte systém VarioCam Plus, ktorý mení zdvih nasávacích ventilov. Výsledok: spontánne zrýchlenie a pokojný chod motora.

Priame vstrekovanie benzínu (DFI)

Systém DFI vstrekuje elektromagneticky ovládanými vstrekovacími ventilmi palivo do spaľovacieho priestoru tlakom až 200 barov, priamo a na milisekundu presne. Tvar a uhol vstreku sú optimalizované z hľadiska krútiaceho momentu, výkonu, spotreby a emisií. Pre homogénne rozdeľovanie zmesi vzduchu a paliva a tým aj efektívne spaľovanie. DFI zlepšuje vnútorné chladenie spaľovacieho priestoru tým, že zmes vytvára priamo vo valci. Vyššia kompresia následne vyvolá vyšší výkon a lepšiu účinnosť motora.

Opatrenia pre zvýšenie efektívnosti

Plachtenie a funkcia Auto Start-Stop

Funkcia Auto Start-Stop vypne motor napr. v okamihu, keď zastavujete pred semaforom. Výsledok: zníženie spotreby paliva.

Štandard pre všetky modely Macan.

Režim zotrvačnej jazdy

Ďalšiu úsporu paliva prináša za určitých situácií zotrvačná jazda, tzv. plachtenie, keď dochádza k odpojeniu motora a je potlačený jeho brzdový účinok. Vozidlo môže optimálne využívať svoju kinetickú energiu a pohybuje sa po dlhšej trase bez pohonu. To zníži spotrebu paliva bez negatívneho vplyvu na komfort alebo športový štýl jazdy.

Štandard pre všetky modely Macan.

Termomanažment

Pri studenom štarte spočiatku nedochádza k chladeniu motora, aby mohol rýchlejšie dosiahnuť optimálnu prevádzkovú teplotu. Môže tak začať skôr efektívne pracovať, a to s nižšou spotrebou paliva.

Aktívna aerodynamika

Žalúzia chladiča otvára klapky chladiaceho vzduchu iba v prípade potreby. Ak je potreba chladenia minimálna – napr. pri uvoľnenom štýle jazdy –, žalúzia chladiča sa zavrie. To zlepšuje aerodynamiku a znižuje spotrebu paliva. Pri zvýšenej požiadavke na výkon, napr. pri dynamickom štýle jazdy, sa klapky chladiaceho vzduchu otvoria tak, aby bol k dispozícii dostatok chladiaceho vzduchu pre vyšší výkon.

Napájanie palubnej siete energiou získavanou rekuperáciou

Pre zvýšenie efektívnosti sa pri modeloch Macan palubná sieť nabíja podľa potreby v čase, keď idete s uvoľneným akceleračným pedálom. To znižuje spotrebu paliva a vo fáze zrýchlenia potom máte k dispozícii plný výkon spaľovacieho motora. Nebudete pritom vnímať nič iné než optimálny výkon a krútiaci moment, a to pri nižšej spotrebe a nižších emisiách CO2.

Tlačidlo SPORT

Štandardným tlačidlom SPORT môžete voliť medzi komfortným a športovým nastavením. Po stlačení pridá elektronické riadenie motora na dôraznosti. Zvýši sa dynamika motora.

Výkon

Model S sa vyznačuje použitím trojlitrového šesťvalca twin-turbo s výkonom 250 kW (340 k) a šprintuje z 0 na 100 km/h iba za 4,5 s. Maximálnu rýchlosť dosahuje 254 km/h.

Športové koncovky výfuku

Podľa vášho priania môže byť váš Macan vybavený športovými koncovkami výfuku. 2 dvojité koncovky výfuku v typickom dizajne z chrómovanej ušľachtilej ocele vo veľmi lesklom vyhotovení. Dodávajú sa aj ako chrómované čierne. Nezameniteľný prvok zdôrazňujúci športový charakter vozidla.

Štandardný pre Macan GTS, súčasť exteriérového paketu Turbo. Voliteľné pre všetky modely.

Vzduchové odpruženie

Pre vysoký komfort a mimoriadnu dynamiku jazdy môžete zvoliť vzduchové odpruženie vrátane PASM. Vozidlo je znížené o 15 mm v porovnaní so športovým podvozkom. Pri modeli Macan GTS je to o 10 mm v porovnaní s vozidlom Macan S so vzduchovým odpružením. Efekt: široký rozsah komfortu a dynamiky jazdy.

Reguláciou výšky zaisťuje konštantnú polohu vozidla.

Podľa vášho priania sa svetlá výška môže meniť v 3 stupňoch: úroveň terénu, normálna úroveň a nízka úroveň. Na úrovni terénu je vozidlo o 40 mm nad normálnou úrovňou, pri nízkej úrovni o 10 mm pod ňou. Praktické využitie: pri nakladaní. Na normálnej úrovni sa pritom zníži zadná časť vozidla o 40 mm – na pohodlnejšiu manipuláciu s nákladom. Ovládanie sa robí tlačidlom v batožinovom priestore.

Oceľové odpruženie

Podvozok využívajúci oceľové pružiny pracuje v novom Macane precízne a ponúka vysokú úroveň komfortu kombinovanú s nečakanou jazdnou dynamikou. Podobne ako rýdze športové vozidlá, aj Macan má vzadu použité širšie pneumatiky než vpredu. Tento fakt ďalej zvyšuje agilitu a zintenzívňuje už aj tak veľmi intímny kontakt vozidla a cesty.

Porsche Active Suspension Management (PASM)

PASM slúži na elektronické prestavovanie systému tlmičov. Tlmiaca sila je aktívne a priebežne regulovaná v závislosti od stavu vozovky a spôsobu jazdy. Pri veľmi dynamickom spôsobe jazdy s výraznými fázami zrýchlenia a brzdenia alebo v teréne dochádza pri väčšine vozidiel k viditeľným pohybom karosérie. V našom prípade zasiahne PASM a tieto pohyby obmedzí. Môžete voliť z 3 programov: „Komfort“, „SPORT“ a „SPORT PLUS“.

PASM zostáva vždy aktívny. Automaticky sa prispôsobí konkrétnej situácii. Tým zvyšuje stabilitu jazdy a komfort.

Voliteľné pre Macan S, Macan S Diesel a Macan.

Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus)

Každý staviteľ športových vozidiel miluje zákruty. S našou technológiou do tohto vzťahu prináša neustále horúce novinky. PTV Plus je voliteľný systém na zvýšenie dynamiky a stability jazdy.

Pracuje s variabilným rozdelením momentu na zadných kolesách a takisto s elektronickou uzávierkou diferenciálu zadnej nápravy. Otáčaním volantu sa pri vjazde do zákruty zadné koleso bližšie k vnútornému okraju zákruty v závislosti od situácie mierne pribrzdí. Vďaka tomu má zadné koleso pri vonkajšom okraji zákruty vyššiu hnaciu silu a umožňuje prídavnú točivosť v začatom smere. Efekt: priame a dynamické správanie vozidla v zákrutách a oveľa väčšia zábava pri ich prechádzaní.

Pri nižších a stredných rýchlostiach zvyšuje PTV Plus výrazne schopnosť reakcie a presnosť riadenia. Pri vysokých rýchlostiach a rýchlom prechádzaní zákrut s pretáčajúcimi sa kolesami zaistí elektronicky regulovaná uzávierka diferenciálu zadnej nápravy potrebnú väčšiu stabilitu. Svoj vplyv na stabilitu jazdy preukazuje systém tak na rôznom povrchu vozoviek, ako aj na mokrej a zasneženej vozovke.

Možnosť objednania pre všetky modely Macan.

Funkcie off-road

Tlačidlo OFF-ROAD

Chcete sa dostať aj tam, kam nevedú žiadne cesty? Zmeňte tlačidlom v stredovej konzole vášho vozidla Macan režim na OFF-ROAD. Všetky relevantné systémy sa okamžite prepnú na terénny program orientovaný na trakciu. Voliteľné vzduchové odpruženie vr. systému PASM sa automaticky prispôsobí terénu. To isté platí pre voliteľný systém Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus) a štandardný Porsche Stability Management (PSM), takže sa zlepší ovládateľnosť vozidla aj bezpečnosť.

Navyše štandardný PTM dokáže variabilne – v prípade potreby až 100 % – rozdeliť hnaciu silu medzi prednú a zadnú nápravu. To je rozhodujúce z hľadiska trakcie a bezpečnosti jazdy.

Porsche Hill Control (PHC)

Tlačidlom v stredovej konzole môžete aktivovať asistenta pre schádzanie z kopcov –PHC, ktorý spoľahlivo udrží konštantnú rýchlosť. Môžete si ju nastaviť v rozsahu medzi 3 až 30 km/h.

Sada Sport Chrono

Paket Sport Chrono doplňuje prístrojovú dosku o stopky s analógovými a digitálnymi údajmi. Údaje v PCM informujú napr. o celkovom čase jazdy, prejdených kilometroch aktuálneho okruhu a dosiahnutom čase na okruhu. Priečne a pozdĺžne zrýchlenie je možné zobraziť ako graf G-Force na farebnej obrazovke združeného prístroja.

Okrem toho je na stredovej konzole umiestnené tlačidlo SPORT PLUS, ktoré aktivuje režim SPORT PLUS: motor reaguje ešte ráznejšie, obmedzovač otáčok zasahuje tvrdšie. Porsche Traction Management (PTM) je tak ešte športovejší. Prepnite si vaše vozidlo s Porsche Active Suspension Management (PASM) do režimu SPORT PLUS. Pre tvrdšie tlmenie a priamejšie vchádzanie do zákrut. V režime SPORT PLUS sa zásahy PSM nepatrne oneskorujú – pre väčšiu pozdĺžnu a priečnu dynamiku. Aj časy radenia štandardnej prevodovky PDK sú ešte kratšie, radenie jednotlivých stupňov je športovejšie. Voliteľné vzduchové odpruženie sa automaticky zníži na najhlbšiu úroveň. Funkcia Launch Control zaistí optimálne zrýchlenie pri rozjazde.

Možnosť objednania pre všetky modely Macan.

Kolesá a systém na kontrolu tlaku v pneumatikách (RDK)

Pneumatiky pre zmiešanú prevádzku

Typické pre pravé športové vozidlo: Macan je vzadu vybavený širokými pneumatikami – rovnako ako 911. Dôvodom je však nielen vzhľad vozidla. Väčšia plocha zadných pneumatík zlepšuje tak stabilitu, ako aj trakciu a súčasne zvyšuje pohyblivosť. Pre veľmi intenzívny kontakt s povrchom vozovky.

Kolesá

Aj v prípade kolies sa všetko točí okolo športového štýlu a, samozrejme, aj dizajnu. Macan opäť preukazuje svoje pozoruhodné vlastnosti: Kolesá sú mimoriadne veľké – zvoliť si môžete rozmer až 21".

Ich výhodou je hliníková konštrukcia, ktorá znižuje hmotnosť a zvyšuje svižnosť vozidla. To platí najmä pre všetky kované kolesá veľkosti 21".

Štandard pre Macan 18" kolesá Macan Standard pre Macan S a Macan S Diesel: 18" kolesá Macan S. Macan Turbo je štandardne vybavený kolesami 19" Macan Turbo. Macan GTS prichádza na štart s 20" kolesami v dizajne RS Spyder v čiernej (hodvábne lesklej) farbe.

Pneumatiky

Všetky pneumatiky sú optimalizované z hľadiska jazdného výkonu, ovládania vozidla, valivého odporu a hmotnosti. Zmes gumy, dezén a architektúra kostry pneumatiky sú navrhnuté s cieľom dosiahnutia čo najnižšieho valivého odporu a s tým súvisiacej minimálnej spotreby paliva.

Systém na kontrolu tlaku v pneumatikách (RDK)

Systém na kontrolu tlaku v pneumatikách vás počas jazdy na displeji palubného počítača upozorní na príliš nízky tlak v pneumatikách aj na pozvoľnú či náhlu stratu tlaku. Tlak v pneumatikách si môžete kedykoľvek ľahko a pohodlne overiť na multifunkčnom ukazovateli združeného prístroja.

Brzdy

Brzdové strmene Macanu sú čierne. Pri modeloch Macan S Diesel a Macan S sa dodávajú v striebornej farbe, pri modeloch Macan Turbo a Macan GTS sú červené.

Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB)

Podľa vašej voľby si môžete váš Macan vybaviť aj keramickými brzdami (PCCB), úspešne testovanými na pretekárskych dráhach.

Odvrtávané keramické brzdové kotúče majú vpredu priemer 396 mm a hrúbku 38 mm. Zadné kotúče s priemerom 370 mm majú hrúbku 30 mm.

Nepatrná tepelná rozťažnosť bráni deformáciám aj pri náročnom namáhaní. Keramické brzdové kotúče navyše nekorodujú a zaisťujú lepšie tlmenie hluku.

Rozhodujúca výhoda: Brzdové kotúče sú asi o 50 % ľahšie než kotúče zo sivej liatiny porovnateľnej konštrukcie a rozmerov. To sa pozitívne prejavuje tak na jazdnom výkone, ako aj na spotrebe, ale predovšetkým na znížení neodpruženej a rotujúcej hmoty. Pre lepšie ovládanie, lepšiu priľnavosť k vozovke aj zvýšené pohodlie počas jazdy.

Voliteľné pre Macan Turbo, Macan GTS, Macan S Diesel, Macan S.

Osvetľovacie zariadenie

Hlavné svetlomety s LED vr. Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus)

Voliteľné nové hlavné svetlomety s LED vr. PDLS Plus vynikajú nezameniteľným vzhľadom, ktorý podčiarkujú štýlové 4-bodové spoty. Intenzita osvetlenia je vždy dostačujúca pre dokonalý prehľad priestoru pred vozidlom. Okrem štandardného dynamického a statického svetla do zákrut, ovládania svetiel v závislosti od rýchlosti majú dôležitú funkciu svetla do zlého počasia.

V Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus) je okrem toho zahrnuté: dynamické diaľkové svetlo a asistent pre lepšie osvetlenie okolia pri vjazdu do križovatiek. Veľmi rýchlo potom môžete posúdiť aktuálnu situáciu.

Svetlá na denné svietenie

Štandard pre všetky modely: svetlá na denné svietenie. Pri vozidlách s halogénovými svetlometmi zastáva funkciu svetla na denné svietenie vnútorný svetlomet. Pri vozidlách s bi-xenónovými hlavnými svetlometmi tvoria výrazný zdroj svetla 4 bodové LED v každom svetlomete. Výhoda pre vás: zvýšená bezpečnosť pri jazde vo dne, pretože ste pre ostatných účastníkov cestnej premávky lepšie viditeľní.

Bi-xenónové svetlomety vr. Porsche Dynamic Light System (PDLS)

Bi-xenónové hlavné svetlomety sú vybavené automatickou dynamickou reguláciou dosvitu. Pre rovnomerné osvetlenie vozovky tlmenými aj diaľkovými svetlami. Dynamické svetlo do zákrut nastaví hlavné svetlomety v závislosti od uhlu riadenia a rýchlosti jazdy, statické svetlo do zákrut aktivuje prídavné svetlomety pre lepšie osvetlenie úzkych miest alebo pre lepší rozhľad pri odbočovaní. Stručne povedané: vchádzate do vopred osvetlenej zákruty.

Mimoriadne exkluzívne sú voliteľné čierne bi-xenónové hlavné svetlomety vr. PDLS. Pri modeloch Macan GTS sú navyše zhotovené s vnútornými čiernymi clonami.

Štandard pre Macan GTS. Možnosť objednania pre všetky modely Macan.

Zadné svetlá s LED

Trojrozmerný dizajn zadných svetiel s diódami LED je inšpirovaný superšportovým vozidlom 918 Spyder a prepožičiava vášmu vozidlu pôsobivý vzhľad. Ich aktivácia je mimoriadne rýchla a majú vysokú svietivosť. Pre väčšiu bezpečnosť. Adaptívne brzdové svetlá LED pri núdzovom brzdení výrazne blikajú. Vodiči vozidiel idúcich za vami tak rýchlejšie rozpoznajú kritickú situáciu. Tretie brzdové svetlo je osadené do strešného spojlera.

Navyše sa zadné svetlá s LED dodávajú aj v tónovanom vyhotovení: štandardne pre Macan GTS, ako súčasť exteriérového paketu Turbo alebo na prianie ku každému modelu Macan. Športový akcent, ktorý zanecháva výraznú stopu.

Porsche Stability Management (PSM)

PSM je elektronický regulačný systém na stabilizáciu v dynamickom medznom rozsahu jazdy a na zvyšovanie bezpečnosti jazdy.

Senzory pritom neustále zisťujú smer jazdy, rýchlosť jazdy a uhlovú rýchlosť a priečne zrýchlenie. PSM podľa potreby prispieva zámerným brzdením jednotlivých kolies k stabilizácii vozidla. Ďalšia výhoda: Ak vodič náhle uberie plyn, uvedie PSM brzdový systém do zvýšenej pohotovosti. Pri brzdení je potom rýchlejšie možné dosiahnuť maximálny výsledok. Integrovaný systém ABS je optimalizovaný pre krátke brzdné dráhy.

Airbagy

Všetky modely Macan sú štandardne vybavené úplnými airbagmi pre vodiča a spolujazdca. Pri náraze zboku sa uplatní systém Porsche Side Impact Protection (POSIP).

Zahŕňa bočné airbagy v predných sedadlách, stropné airbagy cez kompletný strešný rám a bočné okná od stĺpika A k stĺpiku C a ďalej bočnú ochranu proti nárazu vo dverách. Bočné airbagy do zadnej časti vozidla sa dodávajú na prianie.

2 prídavné senzory v priestore nárazníkov pomáhajú pri identifikácii čelného nárazu. Kombinácia snímačov zrýchlenia a otáčok rozpozná spoľahlivo hroziace riziko prevrátenia vozidla a aktivuje stropné airbagy a napínače bezpečnostných pásov.

Konštrukcia karosérie

K bezpečnosti rozhodujúcim spôsobom prispieva použitie vysoko a veľmi pevných ocelí, ktoré súčasne umožňujú zhotovenie dôsledne ľahkej konštrukcie.

V prípade čelného nárazu potom pozdĺžne a priečne nosníky rozložia pôsobiace sily. Zosilnené prvky z vysoko pevných ocelí pritom chránia cestujúcich vo vozidle pri náraze zboku.

Vysoká pevnosť a jasne definovaná deformovateľnosť: 2 vlastnosti, ktoré v sebe spájajú aj použité viacfázové ocele. Bunku pre cestujúcich tvorí „klietka“ z vysokokvalitných ocelí, zaisťujúcich najvyššiu možnú ochranu.

Efektívnosť a emisie výfukových plynov

Efektívnosť

Základným cieľom každého vozidla Porsche je výkon. Tak je to už od roku 1948, dôležitý je však aj ďalší princíp: efektívnosť. Aj ten máme na mysli od roku 1948 a obom týmto zásadám zostávame verní. Trvalo a dôsledne.

Okrem efektívnej technológie motorov, napr. používania turbodúchadiel pri širokej palete modelov, sú v našom hľadáčiku vždy inovatívne a ľahké materiály, nepretržitý vývoj výrobných technológií a funkcií a neustále prispôsobovanie koncepcií práve prebiehajúcej technickej modernizácii.

Aké to má dôsledky pre vodiča? Vyššia svižnosť vozidla, lepšia dynamika, a to pri nižšej spotrebe paliva. Práve tomu sa hovorí efektívnosť.

Emisie výfukových plynov

Macan znovu dokazuje, že aj veľmi výkonné športové vozidlá môžu dosiahnuť pomerne nízke emisné hodnoty. Mimoriadne moderná koncepcia motora modelu Macan zaistí rýchlym zahriatím katalyzátorového systému ihneď po štarte skoré dosiahnutie optimálnej prevádzkovej teploty. Pre lepšiu minimalizáciu škodlivín. Nižšia spotreba paliva je ovplyvnená aj pneumatikami optimalizovanými z hľadiska valivého odporu. Všetky modely Macan, pochopiteľne, spĺňajú emisnú normu EU 6.

Pri benzínových motoroch sa uplatní regulácia Stereo Lambda, ktorá vďaka elektronickému manažmentu motora zistí optimálne množstvo pohonných hmôt. Výsledkom je potom efektívne čistenie výfukových plynov.

Pri modeloch Macan S Diesel sa toto čistenie robí v súhre filtra sadzí zo vznetového motora a systému SCR. Technológia AdBlue® pritom dokáže výrazným spôsobom redukovať množstvo oxidov dusíka.

Spotreba a palivo

Spotreba a palivo

Čo najvyšší výkon pri čo najnižšej spotrebe. Túto filozofiu si, samozrejme, vzali za svoje aj nové modely Macan. Modely so zážihovým motorom sú navrhnuté na spaľovanie benzínu s obsahom do 10 % etanolu, čo navyše zlepšuje bilanciu CO2. Biopalivá sa totiž vyrábajú z rastlín, ktoré pre svoj rast prijímajú CO2 z atmosféry.

Palivový systém

Na ochranu životného prostredia sa minimalizujú aj emisie z paliva benzínových modelov: zásobovanie bez vratného toku totiž výrazne znižuje emisie vznikajúce odparovaním. Potrubia vedúce výpary sú zhotovené z viacvrstvového plastu, systém je vybavený veľkoobjemovým filtrom s aktívnym uhlím a takisto palivová nádrž má viacvrstvovú konštrukciu. Všetko je teda utesnené tak, ako súčasné technológie najlepšie umožňujú.

Hluk

Typický zvuk Porsche dokáže nadchnúť každého milovníka týchto vozidiel. Aj na poli akustiky je však stále ešte možné všeličo zlepšiť.

Tuhosť konštrukcie a ľahké materiály odolné proti teplotám minimalizujú vôľu jednotlivých dielov a tým aj mechanicky podmienený hluk. Hluk znižujú aj veľkoobjemové tlmiče a nasávacie systémy, a to po celý čas životnosti vozidla.

Hluk valenia pneumatík trvalo znižujeme v spolupráci s ich výrobcom. Aerodynamické výpočty umožňujú obmedziť na najmenšiu mieru aj hluk pôsobený vetrom. Čo teda zostáva? Čistý a krásny zvuk, aký vie vydať iba idúce Porsche.

Údržba, materiály a recyklácia

Údržba

Materiály s nepatrným opotrebením a dlhou životnosťou obmedzujú údržbu na nevyhnutné minimum: napr. pri výmene olejového filtra postačí vložiť novú papierovú vložku z materiálu vhodného na recykláciu.

Nastavovanie pohyblivých dielov prebieha automaticky, napr. hydraulické vyrovnanie ventilovej vôle.

Vďaka používaniu jednotlivých zapaľovacích cievok pri benzínových motoroch sa zapaľovací systém s výnimkou sviečok takmer neopotrebováva a nevyžaduje teda žiadnu údržbu. Výhoda pre vás: Čo netreba vymieňať, nemusí byť ani likvidované. Pre zodpovedný prístup k zdrojom a životnému prostrediu. A tiež na úsporu času a peňazí.

Intervaly údržby pri modeloch Macan však závisia aj od ďalších faktorov, napr. od špecifickej miestnej kvality paliva. Presné informácie získate v cenníkoch platných v krajine vášho pobytu alebo si ich môžete vyžiadať vo vašom centre Porsche/u vášho predajcu.

Materiály a recyklácia

Z vozidla Porsche sa naši zákazníci aj životné prostredie môžu radovať dlhé roky. Princíp Porsche možno ľahko vyjadriť dvomi slovami: trvalá udržateľnosť.

Uvedieme iba jeden príklad: Výfukový systém modelov Macan je zhotovený z mimoriadne odolnej, vysokokvalitnej ocele, v dôsledne ľahkom vyhotovení. Okrem toho v našich vozidlách nenájdete freóny ani žiadne diely, na ktorých výrobu by freóny boli použité. Recyklovateľnosť je viac než 95 %.

Bez výnimky sú pritom splnené všetky zákonné požiadavky. Označenie použitých materiálov umožňuje ich jednoznačné triedenie a teda vysokokvalitnú recykláciu.

Pokiaľ však vôbec o niečom takom chceme hovoriť. 2 tretiny vozidiel Porsche, ktoré boli kedy v histórii vyrobené, totiž stále ešte jazdia. To je spôsob, ako najlepšie šetriť zdroje.

Architektúra kabíny

5 dverí, 5 sedadiel. Mimoriadne vhodné pre každodennú potrebu so zvýšenou polohou sedadiel, akú by ste očakávali len pri SUV. Čo všetko by malo Porsche spĺňať? Vlastnosti športového vozidla:

Nastúpite – a zámok zapaľovania je umiestnený vľavo. Typické Porsche, už od roku 1948. Zo starej tradície pretekárskeho športu.

Architektúra kabíny je perfektne prispôsobená celkovému štýlu. Príkladom je trojrozmerné vyhotovenie ovládacích prvkov alebo napríklad pozvoľna sa zvyšujúca stredová konzola s ovládacími tlačidlami pre najdôležitejšie funkcie zaisťujúce komfort. Rovnako ako pri modeli Carrera GT. Pre úžasný pocit jazdy v športovom vozidle.

Padne bezchybne do ruky: multifunkčný športový volant v dizajne vozidla 918 Spyder, ktorý kombinuje požiadavky na najmodernejší vzhľad s vysokou ergonómiou. Spínacie páčky a doplnkové multifunkčné tlačidlá na ovládanie telefónu, rádia a palubného počítača ponúkajú maximálny komfort. Volant môže byť navyše podľa vášho priania vybavený vyhrievaním.

Športové gény sa prejavujú aj v prípade 3 kruhových nástrojov. Otáčkomer je pekne usadený uprostred tak, ako sa sluší na športové vozidlo, aby ste mali za jazdy údaje priamo pred očami. Samozrejme, budete mať k dispozícii aj všetky ďalšie dôležité informácie, a to na farebnom displeji 4,8" s vysokým rozlíšením, integrovanom do združeného prístroja. Odovzdá vám hlásenie z palubného počítača alebo vám spolu s PCM s voliteľným navigačným modulom ponúkne mapu navigačného systému.

Sedadlá sú navrhnuté na bezpečnú a maximálne pohodlnú športovú jazdu. Pri vozidlách s pamäťovým paketom pre vodiča, resp. paketom Komfort-Memory si môžete individuálne nastavenie sedadiel, volantu aj vonkajších spätných zrkadiel uložiť do pamäte. Vozidlo tak celkom automaticky vždy vyhovie vašim potrebám. O typický, strhujúci pocit sedenia v športovom vozidle sa postarajú exkluzívne športové sedadlá vozidla Macan GTS s možnosťou 8 rôznych nastavení. Optický pútač: vyšitý nápis „GTS“ na opierkach hlavy. Ešte exkluzívnejšie: interiérový paket Turbo s koženým čalúnením v čiernej farbe a doplnkami z Alcantary® vr. vyšitého nápisu „turbo“ a kontrastných prvkov.

Vysokokvalitné materiály, napr. koža, prinášajú do všedného dňa závan exkluzivity. Pri vozidle Macan Turbo sú adaptívne športové sedadlá s 18 možnosťami nastavenia kompletne čalúnené kožou. Podľa vášho individuálneho priania môžu byť Alcantarou®, kožou, drevom, karbónom alebo hliníkom zošľachtené aj ďalšie interiérové prvky.

Štandardným vybavením je 3-zónová automatická klimatizácia a centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním a funkciou komfortného zatvárania.

Všetky ovládacie prvky sú dôsledne navrhnuté podľa ergonomických zásad tak, aby umožňovali rýchle ovládanie požadovaných funkcií.

Ďalšie praktické možnosti: priestor na odkladanie – aj veľkých fliaš – vo dverách vpredu a vzadu.

Veľký batožinový priestor ponúka objem na uloženie nákladu až 500 litrov. Zadné sedadlo je delené v pomere 40 : 20 : 40. Pri úplnom sklopení ponúka k dispozícii voľný priestor s objemom 1 500 litrov.

Sedadlá

Komfortné sedadlá

Komfortné sedadlá s 8 možnosťami nastavenia sedadla vodiča sa ľahko ovládajú a sú ideálne pre pohodlie na dlhých cestách. Zmeniť môžete vzdialenosť od volantu, výšku sedadla a sklon sedačky a operadla. Športový a súčasne elegantný vzhľad dodávajú sedadlám stredové pásy z Alcantary®.

Štandard pre Macan S, Macan S Diesel a Macan.

Športové sedadlá s 8 polohami

Kto by si prial mať ešte športovejšie pocity, môže voliť exkluzívne športové sedadlá s 8 polohami. Až v nich si plne vychutnáte pocit z jazdy v športovom vozidle. Elektrický systém umožňuje prestavovanie sedadiel vodiča a spolujazdca do 8 polôh – upraviť možno individuálne pozdĺžne nastavenie, výšku, sklon sedačky a operadla.

Interiérový paket GTS pre Macan GTS a interiérový paket Turbo zahŕňajú: stredové pásy sedadiel potiahnuté Alcantarou® sú inšpirované pretekárskym športom. A pre ešte športovejší vzhľad: prešívanie v kontrastných farbách karmínovočervenej alebo striebrobielej. Celkový dojem vo vzhľade špičkového športovca doplňuje nápis „GTS“ vyšitý na opierkach hlavy kontrastnou farbou.

Voliteľné a exkluzívne pre Macan GTS.

Komfortné sedadlá s paketom Komfort-Memory (14 možností prestavenia)

Prajete si maximálne pohodlie pre seba aj vášho spolujazdca na susednom sedadle? Navyše k 8 možnostiam prestavenia pri komfortných sedadlách ponúka paket Komfort-Memory ďalšie úpravy: nastavenie bedrových opôr, posun sedacej plochy a zmenu polohy stĺpika riadenia. Individuálne nastavenie sedadla vodiča a spolujazdca vrátane bedrových opôr, polohy volantu a vonkajších spätných zrkadiel možno uložiť do pamäte.

Voliteľné pre Macan Turbo bez príplatku. Možnosť objednania pre všetky ostatné modely Macan.

Adaptívne športové sedadlá s paketom Komfort Memory (18 možností)

Maximálne pohodlie a športový štýl ponúkajú adaptívne športové sedadlá s paketom Komfort-Memory, ktorých bočnice sú obzvlášť vysoké a pevné. K dispozícii je 18 možností, ako sedadlá prispôsobiť optimálne vašim potrebám – nastaviť si môžete výšku sedačky, sklon sedačky a operadla, vzdialenosť od volantu aj 4 polohy bedrovej opory. Stĺpik riadenia sa prestavuje elektricky. Do pamäte možno uložiť hodnoty nastavené pre sedadlo vodiča a spolujazdca vrátane bedrovej opory a takisto polohu volantu a vonkajších spätných zrkadiel.

Štandard pre Macan Turbo. Možnosť objednania pre všetky modely Macan.

Exkluzívne vyhradené pre interiérový paket Turbo: kontrastné lemy v granátovej červenej alebo striebrobielej farbe a takisto z materiálu Alcantara® A vyšitý nápis „turbo“ na opierkach hlavy, ktorý predstavuje ďalší pútavý akcent.

Interiérový paket Turbo voliteľný a exkluzívny pre Macan Turbo.

Vyhrievanie sedadiel/volantu

Pre všetky varianty sedadiel dodávame vyhrievanie vpredu alebo ako paket vpredu aj vzadu. Môžete si objednať aj vyhrievanie volantu, takže bude vždy príjemný na dotyk.

Odvetrávanie sedadiel

Aby ste si na dlhej ceste a v letnej horúčave mohli jazdu ešte lepšie vychutnať, ponúkame voliteľné odvetrávanie sedadiel vpredu (iba spolu s vyhrievaním sedadiel, paketom Komfort-Memory alebo adaptívnymi športovými sedadlami). Vylúčené: Ponuky so stredovými pásmi sedadiel z materiálu Alcantara®.

Voliteľné pre Macan Turbo, Macan S, Macan S Diesel a Macan.

3-zónová automatická klimatizácia

Štandardná 3-zónová automatická klimatizácia zaistí oddelenú klimatizáciu v zadnej časti kabíny vozidla a navyše chladenie priehradky na rukavice. Požadovanú klimatizáciu v zadnej časti vozidla si môžete nastavovať plynulo podľa potreby.

Multifunkčný športový volant

Novovyvinutý multifunkčný športový volant je inšpirovaný ultramoderným konceptom a dizajnom modelu 918 Spyder. Zároveň s tým nasleduje princípy bežne uplatňované v motoršporte: vaše ruky zostávajú stále na volante – a to aj vtedy, keď chcete zmeniť rýchlostný stupeň v manuálnom režime radenia. Rýchle a športové zmeny rýchlostí sa v novom Macanu vykonávajú pomocou manuálne ovládaných a ergonomicky dokonale umiestnených páčok na volante. 

Ďalšie asistenčné systémy

Asistent zmeny jazdného pruhu

Asistent zmeny jazdného pruhu sleduje priestor za vozidlom a v mŕtvom uhle. V rozpätí rýchlosti jazdy 30 km/h až 250 km/h informuje systém vodiča optickým signálom vo vonkajšom spätnom zrkadle o vozidlách, ktoré sa rýchlo blížia zozadu alebo ktoré sa nachádzajú v mŕtvom uhle. Najmä na diaľniciach tak asistent zmeny jazdného pruhu prispieva k vášmu pohodliu a bezpečnosti. Asistent pritom sám nezasahuje do riadenia vozidla a môžete ho kedykoľvek vypnúť.

Možnosť objednania pre všetky modely Macan.

Výstraha pred opustením jazdného pruhu

Výstraha pred opustením jazdného pruhu sleduje čelnou kamerou obmedzovacie čiary na vozovke. Ak hrozí nebezpečenstvo, že by vozidlo niektorú z týchto čiar mohlo prekročiť, vráti ho systém automaticky späť do stredu jazdného pruhu. Náprava prebieha jemným impulzom riadenia. Ak to uznáte za vhodné, nemusíte, samozrejme, tento proces rešpektovať. Za určitých podmienok – napr. pri zlom počasí – sa funkcia môže samostatne vypínať.

Možnosť objednania pre všetky modely Macan.

Výstraha pred opustením jazdného pruhu

Kamera v kryte vnútorného zrkadla sleduje vozovku pred vozidlom. Pokiaľ sa vozidlo priblíži k obmedzovacím čiaram a hrozí opustenie stopy bez upozornenia smerovým svetlom, vyšle systém podľa priania akustickú výstrahu.

Štandard pre všetky modely Macan.

Ukazovateľ medznej rýchlosti

Ukazovateľ medznej rýchlosti vás informuje o obmedzení rýchlosti a o značkách zákazu predbiehania a jeho ukončenia, ktoré zachytí kamera.

Informácie sa zobrazujú na displeji TFT združeného prístroja a obrazovke PCM. Pokiaľ kamera značku nerozpozná – napr. pri silnom daždi alebo za tmy –, zobrazia sa automaticky informácie o obmedzení rýchlosti uloženej v navigačnom module.

Výhoda pre vás: Môžete sa lepšie sústrediť na prevádzku na ceste.

Možnosť objednania pre všetky modely Macan.

Parkovací asistent

Parkovací asistent varuje pred prekážkami, ktoré sa vyskytujú pred a za vozidlom v mieste, kde chcete zastaviť. Snímače sú harmonicky integrované do prednej a zadnej časti vozidla. Výstraha je vydávaná zvukovo a navyše aj opticky na centrálnom displeji schematickým zobrazením vozidla z vtáčej perspektívy. Vzdialenosť k prekážkam je zvýraznená graficky.

Možnosť objednania pre všetky modely Macan.

Kamera na cúvanie

Kamera uľahčuje presné cúvanie pri parkovaní vozidla a takisto manipuláciu pri pripájaní prívesu. Vodič je pritom navádzaný obrazom kamery a dynamickými vodiacimi čiarami na obrazovke PCM, ktoré informujú o pohybe vozidla v súlade s aktuálnou polohou volantu.

Možnosť objednania pre všetky modely Macan.

Surround View

Surround View je systém 4 kamier umiestnených v prednej a zadnej časti vozidla a vonkajších spätných zrkadlách, ktorý poskytuje kompletný prehľad o polohe vozidla a o jeho bezprostrednom okolí. V PCM si vodič môže zvoliť pohľad z vtáčej perspektívy, pohľad zboku a z rohu.

Možnosť objednania pre všetky modely Macan.

Zabezpečenie proti odcudzeniu

Všetky modely Macan sú vybavené imobilizérom, ktorý pracuje na princípe porovnania dát kľúča a elektroniky vozidla. Ak je identifikácia správna, elektronika motora umožní naštartovanie.

Modely Macan môžu byť na prianie vybavené výstražným alarmom proti krádeži vr. monitorovania kabíny ultrazvukom. Pre vozidlá Macan Turbo sa výstraha proti krádeži dodáva štandardne, ultrazvukový monitoring kabíny možno doplniť na objednávku.

Zabezpečovací obvod zariadenia zahŕňa všetky 4 dvere, kapotu motora, výklopnú zadnú časť, vnútorný priestor, zapaľovanie a event. aj príves.

Panoramatický strešný systém

Panoramatický strešný systém má veľkosť približne jedného štvorcového metra a je tvorený 2 veľkými sklenenými dielmi. Česť svojmu menu preukazuje už v zavretej polohe, v ktorej si môžete vychutnať veľkolepý pohľad a súčasne ste pritom chránení pred nepriazňou počasia. Môžete si tiež otvoriť alebo napríklad len nadvihnúť iba predný diel. Pred silným slnečným žiarením vás ochráni prídavná žalúzia.

Možnosť objednania pre všetky modely Macan.

Ďalšie komfortné vybavenie

Sklá Privacy

Výrazne tónované sklá Privacy chránia cestujúcich v zadnej časti vozidla pred nežiaducimi pohľadmi zvonku.

Izolačné sklá na ochranu pred hlukom/teplom

Všetky modely Macan sú štandardne vybavené tónovaným tepelnoizolačným sklom.

Podľa vášho priania môžu byť do vozidla osadené špeciálne sklá izolujúce hluk a teplo, navyše so zvýšenou odrazivosťou infračerveného žiarenia. Pre príjemnejšiu klímu, pokoj a pohodu v kabíne vozidla.

Protihlukové/tepelnoizolačné sklá môžu byť navyše v zadnom priestore vozidla tónované, podobne ako sklá Privacy.

Paket komfortného osvetlenia

Paket komfortného osvetlenia zahŕňa stmievateľné osvetlenie kabíny umiestnené v obložení dverí, diódy LED namiesto žiaroviek, praktické čítacie lampičky LED pre cestujúcich na zadných sedadlách, 2 lampičky na kozmetické účely, doplnkové osvetlenie priestoru pred vozidlom umiestnené vo vonkajších zrkadlách na strane vodiča a spolujazdca a takisto osvetlenie priestoru na nohy v technike LED.

Možnosť objednania pre všetky modely Macan.

Protislnečné žalúzie

Na okná zadnej časti vozidla je možné si kúpiť mechanicky ovládané protislnečné žalúzie na ochranu pred prudkým slnečným žiarením.

Možnosť objednania pre všetky modely Macan.

Dažďový snímač

Stierač čelného skla má 3 rýchlosti a automaticky regulujúci dažďový snímač na prednom skle.

Porsche Entry & Drive

Porsche Entry & Drive vám umožní výrazne obmedziť aktívne používanie kľúča od vozidla.

Len čo sa dotknete kľučky vo dverách, vyžiada si Porsche Entry & Drive prístupový kód, ktorý je uložený v kľúči. Pokiaľ je kód správny, dvere sa odomknú. Vozidlo sa štartuje, resp. vypína kľúčom zapaľovania.

Na zablokovanie postačí kontakt snímača s vonkajšou kľučkou dverí. Porsche Entry & Drive vozidlo uzamkne a súčasne aktivuje imobilizér.

Možnosť objednania pre všetky modely Macan.

Ložný priestor

Veľký ložný priestor nového modelu Macan je pripravený na najrôznejšie využitie – jeho objem je 500 litrov. Dodatočný priestor ponúka aj priehradka v bočnom ložnom priestore.

Zadné sedadlo je delené v pomere 40 : 20 : 40 a v tomto pomere môže byť sklápané. Pri plnom sklopení ponúka voľný priestor až 1 500 litrov.

Na ochranu pred slnkom a zvedavými pohľadmi môže byť ložný priestor opatrený vyberateľným krytom. Jedným z ďalších užitočných doplnkov je aj vak na lyže, ktorý si môžete u nás aj objednať. Môžete ho využiť aj na prenášanie lyží mimo vozidla a v prípade potreby sa dá ľahko vyčistiť. Je teda rovnako praktický ako hygienický.

S voliteľným vzduchovým odpružením si pre pohodlnejšie nakladanie môžete tlačidlom umiestneným v ložnom priestore vozidlo znížiť.

Zadná časť vozidla je vybavená vyhrievaným a tónovaným veľkým skleneným oknom. Po stlačení tlačidla sa v priebehu 5 sekúnd automaticky otvorí. Výšku otvoru si môžete nastaviť a uložiť do pamäte, aby ste napríklad po otvorení nenarazili na strop garáže.

Manažment ložného priestoru

Manažment ložného priestoru slúži na jeho individuálne rozdelenie. Na upevnenie prevážaných predmetov je určený systém koľajníc s posúvateľnou teleskopickou tyčou, navíjačom pása a 4 variabilnými upevňovacími okami. Obojstranná rohožka chráni dno priestoru pred znečistením a navyše zabraňuje zošmyknutiu uložených predmetov. Sieť oddeľujúca batožinový priestor zvyšuje vašu bezpečnosť, ak prevážate veľké množstvo rôznych vecí.

Možnosť objednania pre všetky modely Macan.

Strešné lišty

Strešné lišty

Vysokokvalitné strešné lišty z hliníka sa dodávajú v čierno lakovanom vyhotovení, ktoré harmonicky doplňuje dynamický dizajn vozidla. Strešné lišty sú predpokladom pre strešný transportný systém, ktorým si vozidlo môžete podľa vášho uváženia doplniť a ktorý dodáva iba priamo výrobca.

Možnosť objednania pre všetky modely Macan.

Základný strešný nosič

V spojení s voliteľnými strešnými lištami si pre všetky nadstavné moduly Porsche môžete objednať uzamykateľné priečne traverzy. Nosná časť z hliníka je navrhnutá na maximálnu záťaž 100 kg. Nadstavné moduly si môžete vybrať z programu príslušenstva Porsche Tequipment.

Možnosť objednania pre všetky modely Macan.

Ťažné zariadenie pre príves

Pri elektricky výklopnom ťažnom zariadení pre príves sa v danej chvíli nepotrebná guľová hlava stlačením tlačidla skryje pod zadnú časť. Súčasťou zariadenia je aj 13-pólová zásuvka. Povolená brzdená záťaž prívesu je 2 400 kg, nebrzdená záťaž 750 kg, zaťaženie na oporách až 96 kg. Potrebné prípravné vybavenie je na vozidlách už štandardne inštalované.

Možnosť objednania pre všetky modely Macan.

Porsche Rear Seat Entertainment Plus

Veľké kino v druhom rade: Nový systém Porsche Rear Seat Entertainment Plus bol vyvinutý špeciálne pre vysoké požiadavky vášho Macanu. Vďaka dvom farebným dotykovým displejom TFT 10,1" s vysokým rozlíšením, integrovanému prehrávaču DVD, 2 zástrčkám USB, jednej zástrčke pre karty SD, rozhraniu HDMI a internej pamäti Flash 32 GB – to všetko umiestnené na operadlách predných sedadiel – si môžete počas cesty užiť naozaj dobrú zábavu. Počas cesty môžete aj surfovať po internete.*

Celkovo 14 reproduktorov vrátane aktívneho subwoofera a systému Centerspeaker a 14 zosilňovacích kanálov s celkovým výkonom 665 W sa stará o naozaj pozoruhodný zážitok z hudby.

* Inernetové spojenie môže byť naviazané buď bezdrôtovým prístupom voliteľného modulu Connect Plus, alebo pomocou smartfónu, resp. tabletu, ktorý poslúži ako Hotspot (Tethering).

Sound Package Plus

Sound Package Plus zaisťuje vynikajúci zvuk: 10 reproduktorov s výkonom 150 wattov. Vďaka zosilňovaču integrovanému do PCM je zvuk v interiéri vozidla optimálne prispôsobený pre vodiča a spolujazdca.

BOSE® Surround Sound-System

Systém bol optimálne vyladený pre modely MACAN. Celkovo 14 reproduktorov vrátane aktívneho subwoofera a systému Centerspeaker a 14 zosilňovacích kanálov s celkovým výkonom 665 W sa stará o naozaj pozoruhodný zážitok z hudby.

V kombinácii s novým Porsche Communication Management (PCM) umožňuje systém BOSE® Surround Sound prehrávanie DVD a ponúka pozoruhodné zvukové spektrum digitálnych nahrávok 5.1. Samozrejme, môžete si prehrávať hudbu aj z CD alebo MP3, a to stereo. A po stlačení tlačidla v režime Surround.

Kompenzácia rušivého hluku meria pomocou mikrofónu priebežne hluk v kabíne vozidla a prispôsobí automaticky prehrávanie hudby tak, aby zážitok z počutia bol vždy príjemný.

Štandard pre Macan Turbo. Možnosť objednania pre všetky ostatné modely Macan.

Burmester® High-End Surround Sound-System

Ako výrobcovia športových vozidiel posúvame neustále latku našich výkonov, a to aj v oblasti akustiky. Dôkazom je aj systém Burmester® High-End Surround Sound optimálne prispôsobený vlastnostiam vozidla Macan. Zvukové vlny dokáže jedinečným spôsobom premeniť tak, že aj hudba sprevádzajúca vás na ceste sa stane exkluzívnym zážitkom.

Systém Surround Sound firmy Burmester®, jedného z celosvetovo preslávených výrobcov špičkových audio zariadení, si môžete objednať aj do vášho vozidla a využívať tak výhody špičkovej technológie Hihg-End Home Audio. State of the Art a prvýkrát vo vozidle tejto triedy. Nekompromisné výsledky, dokonalé spracovanie, fenomenálny zvuk. Výnimočnosť systému vychádza z celého radu detailov, ktorých cieľom je jednoznačne dosiahnutie perfektného zvuku.

Dokladom sú aj ohromujúce čísla: 16 zosilňovacích kanálov s celkovým výkonom viac než 1 000 W, 16 reproduktorov vr. aktívneho subwoofera so zosilňovačom triedy D 300 W, viac než 2 400 cm2 celkovej plochy membrán, kmitočtová charakteristika 30 Hz až 20 kHz.

Použitá technológia frekvenčných výhybiek bola takmer bezo zmeny prevzatá z Burmester® High-End Home-Audio. Analógové a digitálne filtre boli, samozrejme, optimálne definované pre špeciálne miesto osadenia a vyladené v rámci dlhých počúvaní. Pásmové vysokotónové reproduktory sú zárukou jemnej, čistej a neskreslenej reprodukcie.

Elegantný puristický dizajn krytov s ušľachtilo galvanizovaným povrchom a značkou Burmester® na vybraných reproduktoroch podčiarkuje exkluzívny dojem zo systému Burmester® High-End Surround Sound aj opticky. Nekompromisný luxus tak v oblasti zvuku, ako aj dizajnu.

Možnosť objednania pre všetky modely Macan.

Nový Porsche Communication Management (PCM)

Ďalší vývojový stupeň systému Porsche Communication Management (PCM) tvorí centrálnu riadiacu jednotku pre všetky aplikácie ponúkajúce informácie a zábavu – a súčasne tiež patrí k štandardnej výbave všetkých modelov. PCM je vybavený dotykovým displejom s vysokým rozlíšením a integrovaným približovacím senzorom, ktorý vám umožní jednoduchú a pohodlnú obsluhu.

Zábava a informácie sa začínajú už pri nabíjaní a pripojení vášho iPhonu® alebo ľubovoľného audio zdroja. Potrebné je iba rozhranie USB alebo zdierka AUX. Pre vašu osobnú hudbu je popri mechanike CD/DVD k dispozícii aj interný pevný disk („Jukebox“) a dve čítačky kariet SD. Po vložení karty si môžete obľúbenú hudbu prehrávať jednoducho cez hudobný prehrávač v PCM.

Vďaka príprave pre mobilný telefón pripojíte mobilné telefóny podporujúce Handsfree Profile (HFP) pohodlne prostredníctvom Bluetooth®. Mobilný telefón môže zostať uložený.

Informácie o možnosti používania funkcií a služieb uvedených tu a v časti „Porsche Connect“ vo vašej krajine a vo vašom modeli Porsche nájdete v Porsche Car Configurator alebo vo vašom centre Porsche.

Connect

Connect Modul zaistí perfektné spojenie vášho smartfónu s vaším vozidlom Porsche. Na stredovej konzole sa nachádza špeciálna priehradka pre smartfón, ktorá signál vášho mobilného telefónu odovzdáva na vonkajšiu anténu vozidla, aby sa ušetrila kapacita batérie. Súčasne môžete svoj smartfón pripojiť pomocou kábla USB na nabíjanie, resp. na počúvanie.

V modeloch Cayenne sa v stredovej konzole namiesto odkladacej priehradky na smartfón nachádza odkladacia priehradka s univerzálnym audio rozhraním a vstupom AUX.

Viac informácií o module Connect nájdete na stránkach tu.

Connect Plus

Modul Connect Plus sa vo vašom vozidle Porsche stará o maximálnu konektivitu. Je vybavený LTE telefónnym modulom s čítačkou SIM kariet pre vysoký komfort ovládania a optimalizovanú kvalitu hovorov a takisto bezdrôtovým prístupom na internet. Tak môžete aj vo svojom vozidle používať koncové zariadenia, ako je napr. tablet, notebook alebo smartfón s funkciou WLAN – v prípade potreby aj súčasne.

Odkladacia priehradka na smartfón v stredovej konzole prenáša signál vášho mobilného telefónu do antény vozidla, pričom šetrí batériu v telefóne – pre optimálny mobilný príjem. Okrem toho môžete váš smartfón pripojiť, aby sa nabíjal, alebo sprístupniť jeho obsah.

V modeloch Cayenne sa v stredovej konzole namiesto odkladacej priehradky na smartfón nachádza odkladacia priehradka s univerzálnym audio rozhraním a vstupom AUX.

Okrem toho modul Connect Plus umožňuje využívanie početných služieb Porsche Connect. Tým získate viac z vášho všedného dňa a multitasking prenechajte vášmu športovému vozidlu – aby ste mali viac času jazdiť s Porsche.

Viac informácií o module Connect Plus nájdete  tu.

Služby

S Porsche Connect a modulom Connect Plus máte prístup k užitočným službám, napríklad k informáciám o doprave v reálnom čase. Tak budete už pred vyjdením vždy vedieť, po ktorej trase sa najrýchlejšie dostanete do cieľa. Počas jazdy sa dopravné informácie v reálnom čase pravidelne aktualizujú – a vašu trasu optimalizujú.

Pre lepšiu orientáciu za jazdy a v cieli slúžia okrem toho GOOGLE® Street View a GOOGLE® Earth s 360-stupňovým zobrazením a satelitnými obrázkami v mapovom náhľade PCM. GOOGLE® Street View je z dôvodu vašej bezpečnosti k dispozícii len vtedy, keď vozidlo stojí.

Viac informácií o dostupných službách a aplikáciách nájdete  tu.

Aplikácia Connect

Porsche Connect ponúka okrem inteligentných služieb ďalšie dve aplikácie pre smartfóny: Porsche Car Connect na vyhľadávanie dát vozidla a takisto k diaľkovému ovládaniu niektorých funkcií vozidla pomocou smartfónu alebo Apple Watch®. Ďalšou súčasťou je Porsche Vehicle Tracking System (PVTS) s rozpoznaním krádeže vozidla.

Druhou aplikáciou je aplikácia Porsche Connect, pomocou ktorej odošlete do svojho vozidla Porsche ciele svojej cesty ešte pred vyjdením. Len čo sa váš smartfón spojí s PCM, zobrazia sa tieto ciele vo vozidle a priamo spustíte navigáciu. Na PCM takisto priamo vidíte kalendár vášho smartfónu a môžete začať navigáciu podľa v ňom uložených adries. Okrem toho vám aplikácia Porsche Connect vďaka integrovanému streamovaniu hudby ponúka prístup k miliónom hudobných titulov.

Viac informácií o dostupných službách a aplikáciách nájdete tu.

Porsche Exclusive

Čerpáme z bohatých a dlhodobých skúseností. Od prvopočiatkov totiž Porsche plnilo priania zákazníkov. Do roku 1986 sme tomu hovorili program špeciálnych prianí – dnes je to závod Porsche Exclusive. Filozofia zostáva rovnaká: Ruku na to.

Máme radi to, čo robíme. Máme radi svoju prácu. Každému švu, každému štvorcovému centimetru kože, aj tomu najmenšiemu detailu venujeme rovnaké úsilie. Tak prebúdzame sny k životu. A vytvárame tak unikáty. Z výrobného závodu.

To ide len s originalitou, inšpiráciou a nadšením – čo sa začína už pri poradenstve. Pretože na jedno myslíme už pred všetkým ostatným. Na vaše priania. Uskutočňujeme ich s pokojom a starostlivosťou – v precíznej ručnej práci a s využitím vysokokvalitných materiálov, ako je koža, Alcantara®, karbón, ušľachtilé drevo alebo hliník.

Vaša pridaná hodnota? Produkt vytvorený s úsilím a vďaka ručnej práci. Inak vyjadrené: prelínanie športovosti, komfortu, dizajnu a vášho osobného vkusu. Skrátka Porsche s vaším rukopisom.

Ponúkame vám celý rad individuálnych možností. Vizuálne a technicky. Pre exteriér a interiér. Od menších zmien až po rozsiahle úpravy.

Porsche Tequipment

So špeciálnymi produktmi z ponuky Porsche Tequipment si váš Macan prispôsobíte vašim individuálnym prianiam a potrebám. Všetky takto ponúkané produkty podliehajú rovnakým smerniciam a požiadavkám ako samotné vozidlá a všetky sú vyvinuté, testované a starostlivo skúšané vo vývojovom centre v závode Weissach.

Pracujú na nich rovnakí inžinieri a dizajnéri firmy Porsche, ktorí vytvorili vozidlo. Preto sú tieto produkty navrhované a vyrábané vozidlám Porsche presne na mieru. A záruka? Tá, samozrejme, zostáva zachovaná v plnom rozsahu bez ohľadu na to, akými produktmi z ponuky Tequipment si vybavíte vaše vozidlo.