Porsche electromobility: Two silver-colored Porsche models driving through the city with passersby in the background.
Zažite elektromobilitu s Porsche E-Performance.
Duša: elektrická.
Zažite elektromobilitu s Porsche E-Performance.

Poháňa nás vášeň pre športové vozidlá. Našou koncepciou emocionálnej elektromobility Porsche E-Performance robíme ďalší krok smerom k mobilite budúcnosti. Táto koncepcia prináša elektrické a plug-in hybridy Porsche spolu s prepracovanou nabíjacou infraštruktúrou. Pre lepší výkon v každodennom živote a pre udržateľnejšiu mobilitu.

Future mobility: a blue Taycan Turbo drives through the city, pedestrians can be seen in the background.Mobility of the future: A silver-colored Porsche Cayenne E-Hybrid drives through an urban environment. Skyscrapers are visible in the background.

Modely Porsche E-Performance.

Plne elektrické modely

Elektrické vozidlá Porsche s plne elektrickým pohonom majú dojazd až 504 km a z 5 na 80 % ich možno nabiť za 22,5 minúty¹. Modely Porsche Taycan sú v súčasnosti dostupné ako plne elektrické modely.

¹ Optimálne podmienky: Rýchlonabíjací podstavec CCS s výkonom > 270 kW, > 850 V, teplota batérie 30 °C až 35 °C a počiatočný stav nabitia 5 %.

Plug-in hybridné modely

Naše plug-in hybridné modely Porsche sú poháňané kombináciou spaľovacieho motora a elektromotora. Majú plne elektrický dojazd 40 – 56 km a je možné ich nabíjať na všetkých nabíjacích staniciach so striedavým prúdom. Momentálne dostupné plug-in hybridné modely Porsche sú Cayenne E-Hybrid a Panamera E-Hybrid.

The Cayenne Turbo S E-Hybrid Coupé, the Panamera 4 E-Hybrid Sport Turismo and the Taycan Turbo S park on the banks of a river.

Objavte všetky modelové varianty našich plne elektrických vozidiel a plug-in hybridov.

Pomocou mapy nabíjania nájdite nabíjacie stanice na vašej trase.

Mapa Porsche Charge zobrazuje dostupné nabíjacie stanice na vašej trase. Vďaka tomu môžete plánovať nabíjacie zastávky s ohľadom na dojazd vozidla.

FAQ.

Najdôležitejšie informácie o elektromobilite.
Kde môžem nabiť svoje Porsche?

Svoje Porsche môžete ľahko nabíjať pri rôznych každodenných situáciách: doma, na ceste aj v cieli cesty.

Na nabíjanie doma je k dispozícii celý rad nabíjacích zariadení Porsche. Riešenie nabíjania, ktoré vyhovuje vašim potrebám, nájdete prostredníctvom služby Porsche Charging Pre-Check na https://porsche.sk/o-porsche/e-performance/nabijanie-doma. Viac informácií získate od partnera Porsche.

Služba Porsche Charging Service ponúka v závislosti od krajiny prehľad možností nabíjania na ceste a v cieli cesty. Získate štandardný prístup k verejným nabíjacím miestam, nabíjanie prebieha centrálne prostredníctvom služby Porsche Charging Service. Patria sem nabíjacie miesta na diaľniciach, v mestách a u partnerov Porsche. Vo vybraných destináciách, napr. v luxusných hoteloch, môžete svoje vozidlo bezplatne nabíjať prostredníctvom programu Porsche Destination Charging.

Musím svoje Porsche vždy úplne nabiť?

Nie, vysokonapäťovú batériu svojho Porsche nemusíte pri každom nabíjaní úplne nabiť. Čiastočné nabíjanie vášho vozidla Porsche nespôsobí stratu kapacity (pamäťový efekt) a nezníži životnosť vysokonapäťovej batérie.

Okrem toho sa rýchlosť nabíjania znižuje so zvyšujúcou sa úrovňou nabitia vysokonapäťovej batérie. Preto je možné ušetriť čas nabíjaním batérie len na približne 80 % alebo do dosiahnutia požadovaného dojazdu.

Navyše tým, že sa nechá vybiť len na 20 % a pomaly sa nabíja na 80 %, sa batéria šetrí.

Od čoho závisí dojazd môjho Porsche?

Dojazd ovplyvňujú rôzne faktory, ako napríklad štýl jazdy, komfortné funkcie, aerodynamika a podmienky na ceste. Najdôležitejším faktorom je štýl jazdy: ekologické a predvídavé jazdné správanie podporuje využitie brzdnej energie, a tým zvyšuje dojazd vozidla. Takisto môžete znížiť výkon komfortných funkcií, ako je klimatizácia a kúrenie, a doplnkové diely, ktoré ovplyvňujú aerodynamiku (napr. strešné boxy), namontovať len v prípade potreby.

Na čo si musím dať pozor pri jazde v zahraničí?

Použitie nabíjacieho zariadenia v zahraničí môžu obmedzovať ustanovenia a povolenia špecifické pre danú krajinu. Prečítajte si príručku vodiča a obráťte sa na Porsche partnera, aby ste zistili, či je vaše zariadenie vhodné pre krajinu, ktorú sa chystáte navštíviť, alebo či potrebujete dodatočné zariadenie.

A woman and a man wearing headsets answer customer questions.

Pomoc a kontakt.

Tu nájdete všetky dôležité informácie a kontaktné údaje pre prípadné otázky týkajúce sa elektromobility v spoločnosti Porsche.