Často kladené otázky (FAQ)

Chcete sa dozvedieť viac o Porsche E-Performance, Porsche Cayenne E-Hybrid, Panamera E-Hybrid alebo Taycan? Zhromaždili sme pre vás všetky najdôležitejšie otázky a odpovede, takže si môžete byť istí, že naša interpretácia elektromobility bude pre vás prínosná.

Search results
Možnosti nabíjania
Kde môžem nabiť svoje Porsche Cayenne E-Hybrid, Panamera E-Hybrid alebo Taycan?

Vozidlo Porsche môže byť pohodlne nabité rôznymi spôsobmi. Môžete si kúpiť nabíjacie zariadenie Porsche na doma alebo použiť nabíjacie stanice u vašich partnerov Porsche, ako aj poloverejné a verejné nabíjacie stanice, napríklad so službami Porsche Charging Service alebo Porsche Destination Charging.

Nabíjanie doma
Aké nabíjacie zariadenie ponúka Porsche na nabíjanie môjho vozidla doma a kde ho môžem kúpiť?

Porsche ponúka rôzne zariadenia na domáce nabíjanie, ako je napríklad mobilná nabíjačka Posche a Porsche Home Energy Manager. Zariadenia si môžete kúpiť prostredníctvom predajcov, napríklad od svojho partnera Porsche.

Existujú právne podmienky, ktoré musia byť dodržané pri inštalácii domového nabíjacieho zariadenia?

Inštaláciu domáceho nabíjacieho zariadenia možno klasifikovať ako štrukturálnu zmenu. Pred inštaláciou preto odporúčame koordináciu so všetkými zúčastnenými stranami, ako je váš dodávateľ energie, obecný úrad, komunita nájomcov a prípadne váš prenajímateľ.

Prečo potrebujem Porsche Home Energy Manager?

Porsche Home Energy Manager monitoruje spotrebu energie vo vašej domácnosti a umožňuje tak používanie funkcií inteligentného nabíjania. To zahŕňa automatické nabíjanie vozidla čo najrýchlejšie a najhospodárnejšie. Inteligentné nabíjanie funguje prostredníctvom inteligentnej analýzy tarify za elektrickú energiu, vášho inštalovaného FV systému a ďalších odberateľov, aby sa zabránilo preťaženiu vášho elektrického obvodu.

Aký je rozdiel medzi nabíjačkou Porsche Mobile Charger a Porsche Mobile Charger Connect?

Obe nabíjačky Porsche sú pre vozidlá s vysokonapäťovými batériami, ktoré sú určené na používanie vo vašej domácnosti. Nabíjačka Porsche Mobile Charger Connect sa ovláda cez praktický dotykový displej. V spojení s Porsche Home Energy Manager podporuje inteligentné aplikácie nabíjania a poskytuje ochranu proti preťaženiu domáceho pripojenia. Pre nabíjačku Porsche Mobile Charger Connect je k dispozícii aj rozsiahle príslušenstvo.

Nabíjanie trvá dlhšie, než sa očakávalo. Nastala niekde chyba?

Čas nabíjania závisí od nabíjacieho prúdu dostupného v nabíjacej stanici. Čím vyšší je nabíjací prúd, tým rýchlejšie je vaše vozidlo Porsche nabité. Čas nabíjania taktiež závisí od palubnej nabíjačky vášho Porsche a ďalších podmienok, ako je napríklad teplota okolia.

Verejné nabíjanie
Aké výhody poskytuje služba Porsche Charging Service pri nabíjaní na verejných nabíjacích staniciach?

Po jednorazovej registrácii v službe Porsche Charging Service môžete svoje Porsche nabíjať na všetkých dostupných nabíjacích staniciach. Patria medzi ne aj stanice iných poskytovateľov. Bez registrácie služby Porsche Charging Service musíte uzatvoriť zmluvu o používaní s príslušným poskytovateľom nabíjacej stanice. Napríklad v Nemecku existuje viac ako 180 rôznych poskytovateľov.

Ako môžem účtovať poplatky vo verejných nabíjacích staniciach?

Ak chcete svoje vozidlo Porsche nabíjať na verejnej nabíjacej stanici, musíte ju najskôr aktivovať, napríklad pomocou smartfónu alebo karty RFID. Potom pripojte nabíjací kábel k vozidlu. V závislosti od krajiny je nabíjací kábel pripojený k nabíjacej stanici alebo je k dispozícii ako voliteľné príslušenstvo od vášho partnera Porsche. Nabíjanie sa zvyčajne spúšťa automaticky. Ďalšie informácie nájdete na príslušnej nabíjacej stanici.

Môže okoloidúci vytiahnuť kábel počas nabíjania na verejnej nabíjacej stanici?

Nie. Po zasunutí do nabíjacieho portu vozidla sa automaticky rozpozná nabíjacia zástrčka a uzamkne sa na vozidle, ako aj v nabíjacom podstavci. Nabíjací kábel je zabezpečený proti odpojeniu a vaše Porsche proti odjazdu z nabíjacej stanice.

Vozidlo
Ako sa môžem uistiť, že moje vozidlo Porsche sa úplne nevybije?

K dispozícii je veľa možností nabíjania vášho Porsche pri každodennom používaní, napr. počas prestávok na čerpacích staniciach a odpočívadlách, pri nákupe alebo pri odparkovaní. V prípade nízkeho stavu nabitia môže vaše vozidlo Porsche tiež navrhnúť navigáciu k najbližšej nabíjacej stanici.

Musím vždy úplne nabiť svoje Porsche Cayenne E-Hybrid, Panamera E-Hybrid alebo Taycan?

Nie. Nemusíte vždy úplne nabiť vysokonapäťovú batériu vášho Porsche. Čiastočné nabíjanie zariadenia Porsche nespôsobuje stratu kapacity (pamäťový efekt) a neznižuje životnosť vysokonapäťovej batérie.

Od čoho závisí výdrž batérie Porsche Cayenne E-Hybrid, Panamera E-Hybrid alebo Taycan?

Výdrž je ovplyvnená rôznymi faktormi, ako je štýl jazdy, funkcie komfortu, aerodynamické a cestné podmienky. Najdôležitejším faktorom je váš štýl jazdy. Ekologický a prediktívny štýl jazdy podporuje rekuperáciu brzdnej energie, a tým zvyšuje výdrž. Môžete tiež znížiť intenzitu funkcií komfortu, ako je klimatizácia a kúrenie, a namontovať prídavné časti, ktoré ovplyvňujú aerodynamiku iba podľa potreby (napr. strešné boxy).

Rôzne
Na čo si mám dať pozor pri jazde v zahraničí?

Použitie nabíjacích zariadení v zahraničí môže byť obmedzené predpismi a schváleniami špecifickými pre danú krajinu. V príručke pre vodiča a cez vášho partnera Porsche zistite, či je vaše zariadenie vhodné pre danú krajinu alebo či potrebujete ďalšie vybavenie.

Hľadanie nenašlo žiadne výsledky.

Nenašli ste ten správny?
Nové hľadanie

Objavte Porsche E-Performance.

Prečítajte si viac o Porsche E-Performance, elektromobilite a športovom aute budúcnosti.

Spotreba a emisie.

Modely Taycan (WLTP)*
26,6 – 20,4
kWh/100 km
0
g/km
Modely Taycan (NEDC)*
29,4 – 26,2
kWh/100 km
0
g/km
Modely Panamera E-Hybrid (WLTP)*
3,9 – 3,3
l/100 km
89,0 – 74,0
g/km
21,8 – 20,4
kWh/100 km
Modely Panamera E-Hybrid (NEDC)*
3,3 – 2,6
l/100 km
76 – 60
g/km
18,1 – 16,0
kWh/100 km
Modely Panamera E-Hybrid (WLTP)*
3,0 – 2,0
l/100 km
69 – 45
g/km
24,9 – 22,6
kWh/100 km
Modely Panamera E-Hybrid (NEDC)*
2,8 – 2,0
l/100 km
63 – 47
g/km
22,8 – 17,0
kWh/100 km
Modely Cayenne E-Hybrid (WLTP)*
3,7 – 3,1
l/100 km
83 – 71
g/km
26,5 – 25,1
kWh/100 km
Modely Cayenne E-Hybrid (NEDC)*
2,5 – 2,4
l/100 km
TBA
22,0 – 21,6
kWh/100 km