Jazda

Porsche Taycan Cross Turismo si už môžete pozrieť naživo v e-mobility store v Auparku!

4. jún 2021
5 minút čítania

Expozícia elektromobility v Auparku, ktorej súčasťou je aj značka Porsche, podstúpi premenu na čestnom mieste showroomu: privíta nový model Porsche Taycan Cross Turismo!

4. jún 2021     5 minút čítania

Najnovší prírastok do rodiny Porsche, model Taycan Cross Turismo, sa už dostal aj na Slovensko. Pozrieť si ho môžu návštevníci e-mobility store v bratislavskom Auparku, kde nahradil doteraz vystavený model Taycan 4S.

Porsche Taycan Cross Turismo

Vystavený model v najvyššom vyhotovení Taycan Turbo S Cross Turismo s maximálnym výkonom 560 kW (761 k) a kombinovaným dojazdom od 388 do 419 km predstavuje pohľad značky Porsche na elektrický automobil schopný poskytnúť majiteľovi nielen maximálny zážitok z jazdy, ale ho za zážitkami doviezť aj s potrebným športovým náradím.

Praktickejšia karoséria typu shooting brake poskytuje zadným pasažierom o 47 mm viac priestoru nad hlavami, pričom väčší je aj batožinový priestor, ktorý narástol o 39 litrov v porovnaní s klasickým modelom Taycan. Vyššia svetlá výška a upravené nárazníky zas poskytujú tomuto modelu schopnosť zvládnuť aj ľahší terén.

Pre jazdu v teréne bol optimalizovaný aj sériovo dodávaný vzduchový podvozok, ktorý využíva trojkomorové vankúše a adaptívne tlmiče. Systém kontroly trakcie PTM je spolu so systémom PSM optimalizovaný a k dispozícii je aj nový jazdný režim Gravel, ktorý umožňuje naplno využiť potenciál auta na nespevnenom povrchu.

Šikovným pomocníkom je funkcia Smartlift, ktorá dovoľuje užívateľovi uložiť si v navigácii miesta, ktoré si vyžadujú väčšiu svetlú výšku podvozka (napríklad strmé rampy garážových domov, či spomaľovače). Auto sa pri priblížení k týmto bodom automaticky zdvihne.

Spolu s modelom Taycan Cross Turismo predstavilo Porsche aj dva e-bajky od Porsche: eBike Sport a eBike Cross. Oba boli inšpirované práve novým Taycanom. Porsche vyvinulo aj špeciálny zadný nosič až na tri bicykle pre Taycan Cross Turismo. Je mimoriadne kompaktný a vyznačuje sa jednoduchou obsluhou. Jeho výhodou je, že aj s plne naloženým nosičom je možné otvoriť batožinový priestor Taycanu Cross Turismo.

K dispozícii sú aj špeciálne strešné boxy. Novinkou je model Performance, ktorý je schválený pre rýchlosti až do 200 km/h. To sa pri Porsche vždy hodí. Môžete si ho objednať cez Porsche Tequipment.

Nové Porsche Taycan Cross Turismo si môžete naživo pozrieť v Auparku na prízemí v e-mobility store. Viac sa o obchode s elektromobilitou dočítate tu.

Zdielať: