Cestovanie, Jazda

TOP 10 najlepších automobilových podujatí v Európe, ktoré raz musíte vidieť – časť 2

Automobilová kultúra je fascinujúca a má rôzne podoby. Vybrali sme pre vás podujatia, na ktorých ju spoznáte v jej najväčšej rozmanitosti.

4. január 2021 3 minúty čítania

prvej časti sme vám predstavili polovicu z desiatich podľa nás najlepších alebo najvýznamnejších automobilových udalostí. Teraz si predstavíme zvyšok. Propomíname, že kvôli pandémii sú dátumy predbežné a môžu sa meniť. Kde nie je zverejnený presný dátum, spomenieme orientačný, keďže väčšina z týchto podujatí sa odohráva každý rok v približne tom istom období.

6. Salon Retromobile

Dátum udalosti: 2. – 6. júna 2021

Miesto, kde sa každý druhý rok bežne odohráva parížsky autosalón, raz ročne obsadia veterány všetkých druhov, tvarov a veku. Retromobile združuje nielen majiteľov týchto áut, ale aj reštaurátorov, výrobcov náhradných dielov, klubov, aukčných siení a všetko, čo s tým súvisí. Je to jeden z najlepších autosalónov zameraných na veterány.

7. Spa Classic

Dátum udalosti: 14. – 16. máj 2021

Ak chcete vidieť historické autá v akcii na jednom z najkrajších okruhov na svete, Spa Classic na belgickom okruhu Spa-Francorchamps je udalosť, ktorú si rozhodne nesmiete nechať ujsť. Vďaka prestížnemu menu a lokalite tu uvidíte v súbojoch autá v hodnote miliónov eur, ktoré však nestoja v garáži, ale bojujú o víťazné priečky na okruhu. Vidieť naživo, ako historické autá s často atmosférickými motormi vypľúvajú z výfuku plamene a balansujú na absolútnej hrane v ikonickej zákrute Eau Rouge, je na nezaplatenie. Okolie okruhu počas tejto udalosti doslova ožije a či už sledujete preteky alebo nie, vždy sa bude na čo pozerať. Mimochodom, podobný seriál sa už pod patronátom toho istého organizátora rozbieha aj na oveľa bližšom Hungaroringu.

8. Rallye Legend

Predbežný dátum udalosti: október

Aj rally preteky majú svoje legendy. Vidieť ich v akcii prechádzať cez vlásenku na ručnej brzde môžete na Rallye Legend, zameranej na ikonické, historické, ale aj modernejšie rally náradie. Rally sa odohráva v kopcoch v blízkosti talianskeho mesta Rimini a ak ste fanúšikmi modelov Porsche 911 964, Audi quattro, Lancia Delta Group A a podobných, tu si isto prídete na svoje.

9. Essen Motor Show

Dátum udalosti: 27. november – 5.december 2021

To, čo je SEMA v Las Vegas, je v našich končinách (konkrétne v Nemecku) Essen Motor Show. Je to najväčší veľtrh tuningu a špičkových automobilových úpravcov. Súčasťou výstavy sú rôzne show, workshopy... Skrátka, o zábavu máte postarané.

10. GP Ice Race Zell am See

Predbežný dátum udalosti: február 2021

Vidieť najrôznejšie autá od veteránov až po moderné pretekárske mašiny kategórie GT3 jazdiť driftom na ľadovej dráhe? Presne o tom je šou GP Ice Race odohrávajúca sa v rakúskom Zell am See. Vidieť autá v takomto väčšinou pre ne veľmi netradičnom prostredí je čarovné. Celé podujatie je navyše veľmi otvorené a diváci sa dostanú bez problémov k väčšine z jazdiacich áut.


Zdielať: