Porsche Woman on a Mission.

Woman on a Mission.

Connect
Čas na čítanie: 5 min
20.03.2020

Regina Mehler je na misii: zviditeľniť ženy v biznise. A na tento účel cestuje po celom Nemecku. Pri takomto životnom štýle potrebuje samozrejme flexibilné a inovatívne asistenčné systémy, ktoré umožňujú takéto životné tempo.

Je slnečné popoludnie v Mníchove. Našu protagonistku stretávame v minimalisticky zariadenej kancelárii. Mladý tím okolo Women Speaker Foundation plánuje nasledujúce mesiace: diskutujú o aktuálnych témach, plánujú stretnutia s novými hovorkyňami, kontrolujú dopyty koučingu a prednášky Reginy Mehler, plánujú cesty. Spoločnosť vidí veľkú príležitosť v digitalizácii – v opačnom prípade by nebolo možné starať sa o rozsiahlu sieť a udržať ju pri živote. Nie je žiadnym zázrakom, že sa veľmi teší na to, že pre nás intenzívne otestuje Porsche Connect v modeli Macan.

Dobrý začiatok
Plán s modelom Macan: pomalý výlet k jednému z najkrajších jazier Bavorska, Schliersee. Nastúpi, prepojí systém Porsche Communication Management (PCM) s aplikáciou Connect na svojom smartfóne a okamžite sa cíti ako doma, ale obohatená o výdobytky digitalizácie. Už v detstve bolo jej obľúbenou hračkou auto Porsche. V jednom zo svojich predchádzajúcich zamestnaní, kde pracovala ako vedúca marketingu medzinárodnej IT spoločnosti, sa jej dokonca podarilo získať 911 ako služobné auto. Prostredníctvom PCM skontroluje počasie a vyzerá to sľubne. Naštartuje Macan a zaradí sa do premávky. Centrum Mníchova sa nepovažuje za raj pre vodičov, ale s agilným športovým vozidlom je aj to zábava. Navyše sa vďaka dopravným informáciám v reálnom čase vyhne dopravným zápcham, takže mesto je čoskoro za nami. Úsmev Reginy Mehler sa ešte viac rozšíri, keď hlasovým ovládaním zapne svoju obľúbenú rozhlasovú stanicu.

Road Office. Macan sa v priebehu niekoľkých sekúnd a s maximálnou ľahkosťou premení na dynamickú jazdnú kanceláriu Reginy Mehler. Naplánovala si ďalší hovor, ktorý je pre ňu mimoriadne dôležitý, a to koučovanie mladej ženy, ktorá chce začať podnikať. Na aplikácii Porsche Connect sa jej páči najmä to, že má svoj kalendár priamo pred sebou a môže spustiť navigáciu priamo z kalendára. Aj naše dnešné stretnutie je vzorne zapísané. Relaxáciu a inšpiráciu je potrebné naplánovať. Kľukatá poľná cesta smerom na vidiek dnes nie je veľmi frekventovaná a Regina si očividne užíva športové jazdné vlastnosti a nastavenie podvozku modelu Macan. .

„Som veľmi rada, že môžem spustiť navigačný systém priamo z kalendára – to je pre mňa naozaj pomoc v každodennom živote.“

Cieľ: raj
A práve sme prišli k jazeru Schliersee. Odmenou nám je nádherná večerná atmosféra. Vo vode sa odráža niekoľko mrakov, dve labute si zvedavo prezerajú naše fotografické vybavenie. Vzduch je čerstvý a čistý. Jazero, malebne orámované pohorím Mangfall, je miestom, kam sa Regina Mehler opakovane vracia, aby načerpala nové sily. Filozofuje o tom, ako ju príroda inšpiruje, najmä pri abstraktných digitálnych témach. A ako je pre ňu dôležité, aby sa po všetkých svojich cestách mohla vždy vrátiť domov. Mať domov, ktorý ju drží pri zemi. Pred rokmi sa zámerne rozhodla žiť tu, v blízkosti jazera. Jej záver z cesty je pozitívny. Keď sa chystá vytiahnuť z auta mobilný telefón, aby si urobila fotografiu na pamiatku, prichádza ďalší telefonát. Rýchlym ťuknutím na PCM pošle volajúceho do hlasovej schránky. Všetko má svoj čas.

„Nový Macan a k nemu služby Connect, ktoré splnia každé želania, lepšie to už nejde.“

Spotreba a emisie.

WLTP*
11,1 – 10,1
l/100 km
251 – 229
g/km
WLTP*
11,0 – 10,2
l/100 km
250 – 232
g/km