Porsche Connect – Ihr digitaler Co-Pilot.
Porsche Connect – váš druhý digitálny pilot
Porsche Connect – Ihr digitaler Co-Pilot.

Porsche Connect – váš druhý digitálny pilot

Pomocou Porsche Connect sa vaše Porsche konečne prehupne do digitálnej éry. Váš čas vo vozidle strávite ešte pohodlnejšie – pretože digitálne služby vám zjednodušia bežný deň.

Týmto spôsobom zažijete excelentný analógový zážitok z jazdy, ktorý bol perfektne integrovaný do digitálneho sveta.

Aké výnimočné služby ponúka Porsche Connect, ako aj ďalšie informácie nájdete na ďalších stranách.

Čo je Porsche Connect?

Všeobecne

V Porsche Connect máte svojho digitálneho druhého pilota vždy na palube. Dostávate podporu formou rôznych služieb pred, počas a po jazde a môžete si vychutnávať pohodlnú a moderné jazdu. Vďaka informáciám v reálnom čase a takmer bezdrôtovému pripojeniu sa spája digitálny svet s realitou vonku.

Aplikácia Porsche Connect

Zažite digitálne rozhranie vášho Porsche. V časti „Navigácia“ si môžete vopred naplánovať jazdu a poslať informácie do vozidla.

V bode menu „Moje vozidlo“ môžete na diaľku zistiť jazdný dosah vozidla na aktuálny objem paliva alebo otvoriť a zatvoriť dvere.

Pomocou „Môj účet“ získate prístup k vášmu identifikačnému profilu Porsche a vaše údaje sa budú synchronizovať so všetkými aplikáciami vášho Porsche.

Hodnotiace obdobie

V Taycan je zahrnutý balík Porsche Connect na 3 roky. V závislosti od modelu Porsche a požadovaného balíka sa líšia jednotlivé obdobia.

Cenový model

Vami požadované služby aplikácie Porsche Connect môžete získať úplne jednoducho pomocou predplatného. Ceny, ako aj lehoty platnosti sú rôzne.

Porsche Connect Store

V Porsche Connect Store môžete aktivovať, nakupovať a predĺžiť rýchlo a jednoducho služby pre vaše vozidlo. Tu sa dostanete aj k prehľadu vašich nakúpených aplikácií a k podrobným informáciám o všetkých ďalších produktoch. Služby, pre ktoré sa rozhodnete, sú dostupné priamo po naštartovaní vášho vozidla.

My Porsche

Po pridelení vášho osobného identifikačné čísla Porsche, ktoré dostanete pri kúpe vášho automobilu, sa prihlásite do My Porsche, kde môžete spravovať osobné údaje, zarezervovať servisné termíny a komunikovať s vaším osobným predajcom. Tu si môžete pozrieť aj aktuálny stav, ako napríklad stav tachometra vášho vozidla.

Functions on Demand – iba jedným kliknutím k špeciálnej výbave

V Taycan je možné zapnúť Functions on Demand (špeciálna výbava, ktorú dostanete kedykoľvek na požiadanie) Over-the-Air. To znamená, že nie je nutná časovo náročná návšteva dielne, ale iba kliknete na požadovanú funkciu. Vitajte v budúcnosti – vo vašom Porsche.

Porsche Connect – Ihr digitaler Co-Pilot.Porsche Connect – Ihr digitaler Co-Pilot.Porsche Connect – Ihr digitaler Co-Pilot.

Pomocou našich Functions on Demand máte možnosť optimalizovať vášho druhého digitálneho pilota. Napríklad môžete integrovať pomocou aktívneho systému udržiavania jazdnej stopy dodatočnú funkciu pre ešte bezpečnejšiu jazdu. Alebo sa pohodlne oprite a sledujte, ako Porsche Intelligent Range Manager upraví vaše nastavenia klimatizácie a rýchlosti tak, že svoj cieľ bez problémov dosiahnete s daným objemom paliva. Pomocou Porsche InnoDrive, ktorý rozširuje systém regulácie vzdialenosti, môžete napríklad znížiť svoju rýchlosť pred mestom, a hneď po výjazde z mesta ju znova zrýchliť. Pomocou balíka týchto funkcií si môžete dokonalo užívať každú jazdu.

Vlastnosti

Navigácia Plus – s informáciami o doprave v reálnom čase sa dostanete rýchlejšie do cieľa.
Navigácia Plus – s informáciami o doprave v reálnom čase sa dostanete rýchlejšie do cieľa.
S Navigáciou Plus nájdete vždy najrýchlejšiu cestu do cieľa – vďaka informáciám o doprave v reálnom čase. Tak môžete vždy reagovať na dopravu. Pohodlne a online sa dostanete k aktuálnym informáciám ako sú aktualizácie trasy, dopravné informácie a informácie o stave priamo vo vašom Porsche Communication Management (PCM). Nič už nestojí v ceste príjemnej jazde.
Pomocou Porsche ID sa synchronizujú vaše ciele s PCM, aplikáciou Porsche a My Porsche.
Ďalej máte prístup k dopravným informáciám v reálnom čase, ktoré zobrazujú príslušnú dopravnú situáciu v piatich rôznych farbách, aby ste vždy vedeli, čo sa deje na ceste. K tomu ešte pridávame online aktualizáciu máp, založenú na vašej polohe a vašom cieli, ako aj všetkých dostupných satelitných mapách.
Vždy pohodlne do cieľa – vďaka Charging Planner v Porsche Taycan.
Vždy pohodlne do cieľa – vďaka Charging Planner v Porsche Taycan.
Následne na to naplánuje Charging Planner ideálne zastávky na nabitie počas celej jazdy. Cieľom je vždy minimalizácia času jazdy, preto sa zohľadňujú aj najkratšie obchádzky, ak sa tak rýchlejšie dostanete do cieľa. Údaj o čase príchodu sa samozrejme počíta vždy so zohľadnením očakávaného času nabitia.
Ak klesne vypočítaný stav batérie v cieli pod určitú hodnotu (cca 13 %), zohľadní Charging Planner zastávky na nabitie, aby ste aj v cieli mali minimálnu kapacitu na dojazd. Presne tak aj rozšíri potenciálny jazdný dosah vozidla, aby sa zabránilo zastávkam, ak klesne vypočítaná kapacita batérie v Range Modus pod určitú hodnotu (cca 6 %).
Hlasový pilot (Voice pilot) – počúva vás na slovo.
Hlasový pilot (Voice pilot) – počúva vás na slovo.
Pomocou hlasového pilota sa konečne zobudí váš druhý digitálny pilot. Je jedno, čo potrebujete, váš hlasový asistent má (takmer vždy) riešenie.
Komunikácia s vaším vozidlom je možná pomocou inteligentného hlasu hlasového pilota bez vopred zadávaných pojmov, a je teda flexibilná. Online pripojenie systému zabezpečuje vždy aktuálnu identifikáciu jazyka. Pritom sa jazykové nastavenia neustále optimalizujú.
Pomocou vety „Hey Porsche“ sa aktivuje hlasový pilot a je vám k službám. Pomocou tohoto hlasového pilota môžete ovládať aj funkcie vozidla ako ambientné osvetlenie a masážnu funkciu. A ak predsa chcete použiť dotykovú obrazovku, nie je problém, pretože je možná multirežimová obsluha.
Ak by neexistovalo spojenie, využije hlasový pilot offline dostupnú hlasovú obsluhu.
„Hej Porsche“ je dostupné iba v Taycan.
Všetky ciele, všetky informácie, jedna služba – lokátor.
Všetky ciele, všetky informácie, jedna služba – lokátor.
Lokátor je centrálna vyhľadávacia funkcia navigácie, ktorá je dostupná kedykoľvek na úvodnej obrazovke PCM. V prípade existujúceho online spojenia máte k dispozícii všetky informácie pomocou internetu.
Ak hľadáte Point of Interest (POI), máte priamy prístup do piatich kategórií („Moje ciele“, „Obľúbené“, „Kontakty“, „Nabíjacie stanice“, „Posledné použité“). Takto môžete vkladať aj ciele ako sú hotely, reštaurácie alebo iné obľúbené miesta ako medzizastávky do vašej aktuálnej trasy, zvoliť si ich ako pevný cieľ alebo uložiť ako obľúbené miesto. V prípade aktívneho vedenia trasy sa výsledky zobrazujú pozdĺž trasy.
Filter umožňuje vyhľadávanie podľa nabíjacích staníc s prístupom pomocou Porsche Charging Service alebo podľa rýchlonabíjacích staníc.
Pri každom vyhľadávaní máte na výber, či chcete použiť online vyhľadávanie PCM alebo zobraziť výsledky pomocou GOOGLE®.
Je tu čas na Rock ’n’ Roll – vďaka integrovanému prístup k Apple Music.
Je tu čas na Rock ’n’ Roll – vďaka integrovanému prístup k Apple Music.
Pomocou Apple Music máte prístup k viac ako 70 miliónom skladbám bez reklám. V závislosti od nálady nájdete vždy perfektný hit – je úplne jedno, či chcete počúvať ideálny zoznam skladieb alebo si otvoríte celosvetové streamy. Pomocou funkcie Lyrics môžete vidieť texty piesní a pokojne si pospevovať.
Ovládanie je rovnaké ako na smartfóne. Pre aktuálnu skladbu máte k dispozícii „Pridať do knižnice“, „Vytvoriť kanál“ alebo „Love“ a „Dislike“.
Skladby, ktoré počujete v rádiu a ktoré sa vám páčia, môžete bezdrôtovo ihneď pridať do svojej zbierky. Tá sa potom synchronizuje so všetkými vašimi zariadeniami, takže k nim máte optimálny prístup.
Možná je haptická obsluha, ako aj ovládanie pomocou hlasového pilota.
Pre zákazníkov Taycan je dostupná funkcia Apple Music na šesť mesiacov zadarmo.
Prístup k vozidlu z každého miesta – to umožňuje balík Car Remote.
Prístup k vozidlu z každého miesta – to umožňuje balík Car Remote.
Balík Car Remote obsahuje spolu 12 rôznych služieb, ktoré umožňujú prístup k vozidlu z hocijakého miesta. Služby a funkcie sú integrované v aplikácii Porsche Connect a odtiaľ je možné ich centrálne ovládanie.
Takže svoje Porsche môžete otvoriť a zatvoriť nielen pomocou aplikácie, ale môžete ovládať aj klaksón a svetlá. Pomocou Car Control a Trip Control máte kedykoľvek k dispozícii všetky relevantné informácie a údaje o vašom vozidle a jazde. Taktiež môžete pomocou služieb klimatizácia a kúrenie na diaľku ovládať teplotu.
Vďaka Car Finder môžete kedykoľvek lokalizovať polohu vášho Porsche. Pomocou funkcie Location Alarm vám príde správa, keď vozidlo odíde z vopred stanovenej oblasti. Speed Alarm pošle oznámenie o prekročení určitej rýchlosti. Pre parkovaciu službu ponúka Valet Alarm kombináciu Location Alarm a Speed Alarm. Ak sa spustí poplašné zariadenie, taktiež dostanete správu pomocou aplikácie na váš smartfón.

Ďalšie funkcie

Tieto funkcie sú iba malým výňatkom všetkých funkcií a služieb, ktoré ponúka Porsche Connect¹´². Prehľad funkcií, ktoré sú dostupné pre vaše vozidlo, nájdete v Porsche Connect Store.

Objavte Connect Store

¹ Základom pre Porsche Connect je telefónny modul LTE (súčasťou modulu Connect Plus; sériová výbava všetkých aktuálnych modelov Porsche s výnimkou 718 Boxster a 718 Cayman). Ďalej máte k dispozícii integrovanú SIM kartu s LTE, vrátane objemu údajov na používanie zvolených služieb Porsche Connect.
² Ponuka Porsche Connect závisí od modelu a dostupnosti v danej krajine. Informácie na tejto stránke vám majú sprostredkovať všeobecný prehľad. Dostupnosť služieb vo vašom vozidle uvidíte po prihlásení do Connect Store s identifikačným číslom vášho Porsche.

Porsche Connect počas bežného dňa

Sprevádzame organizátora festivalu, umelkyňu alebo podnikateľa počas celého dňa. Oni nám rozprávajú, ako im aplikácia Porsche Connect zjednodušila bežný deň.

Connect
Woman on a Mission.
Connect
Orientácia na nové veci.
Connect
Nové trasy na Sylte.
Connect
Berlín bez dopravnej zápchy.
Connect
Krátky výlet do Krušných hôr.

Takto funguje Porsche Connect

1. Registrácia
Na používanie Porsche Connect potrebujete identifikačné číslo Porsche – váš kľúč do digitálneho sveta Porsche. Ak ste kúpili vaše Porsche v Porsche centre, dostanete automaticky e-mailom odkaz na registráciu v My Porsche. Ak ste nedostali žiadny e-mail na registráciu s príslušným identifikačným číslom Porsche, obráťte sa na vášho partnera Porsche.
Priamo registrovať v My Porsche .
2. Aktivácia služieb
V My Porsche môžete aktivovať jednotlivé služby alebo si ich zakúpiť po uplynutí obdobia, počas ktorého sú tieto služby prístupné zadarmo. Na úvodnej strane My Porsche sa zobrazí 8-miestny párovací kód, ktorý potrebujete na používanie služieb Porsche Connect vo vašom vozidle. Predpokladom pre služby Porsche Connect je zriadené internetové spojenie so vašom vozidle. Pomoc v Porsche Connect Store .
3. Používanie služieb
Pomocou vášho identifikačného čísla Porsche môžete spojiť svoje vozidlo so smartfónom. Aplikácia Porsche Connect umožní prístup vášmu smartfónu k službám Connect. Takže rôzne služby a funkcie Porsche Connect môžete používať priamo v PCM alebo k nim máte prístup pomocou vášho smartfónu. Na vašom počítači alebo mobilnom koncovom zariadení máte ďalej možnosť používať My Porsche a konfigurovať a spravovať služby.
Ďalšie kroky
Ďalšie informácie o dostupnosti služieb a odpovede na vaše otázky o registrácii a aktivácii služieb Porsche Connect vo vašom vozidle nájdete v Porsche Connect Store.

Porsche Connect Store